| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Magnes neodymowy

Witam Szanowne grono Uśmiech

Przymierzam się do zakupu magnesu neodymowego. Wiem, że w internecie jest mnóstwo informacji, ale co głowa to inna opinia, w rezultacie można dostać niezłego mętlika Rolling Eyes chciałbym porozmawiać z kimś kto ma już doświadczenie w takich poszukiwaniach i wie co i jak. Tutaj lub na priva. Jeśli ktokolwiek ma o tym pojęcie to proszę o kontakt Wink

_________________
Pozdrawiam
Metz

Sro 04 Lut, 2015 22:51

Powrót do góry
Regis
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co chcesz wiedzieć ?

Pią 06 Lut, 2015 0:01

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaki byłby najlepszy do wyciągania dużych elementów bez obaw szybkiego stracenia kontaktu z przedmiotem, bądź utratą samego magnesu Question I jaką wybrać obudowe żeby w miarę potrzeb dostosować ją do zarówno zaczepu przez line jak i móc umocować magnes na tyczce Question czy jednak lepsze są "stałe" konstrukcje Question
_________________
Pozdrawiam
Metz

Pią 06 Lut, 2015 20:12

Powrót do góry
Regis
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozsądne minimum to magnes 70x50 N42 250kg udźwigu.Coś takiego http://allegro.pl/magnes-neodymowy-70x50-magnes-walcowy-70-50-ndfeb-i4992797877.html choć ten sprzedawca akurat nie podaje udźwigu i parametru N.Waga magnesu jeśli dobrze pamiętam około 1,1kg.Takiego używałem.Do tego miałem bardzo podobną obudowę do tej http://allegro.pl/obudowa-70x50-na-magnes-neodymowy-wykrywacz-metali-i5066783226.html .Linka polipropylenowa o wytrzymałości 700-800 kg wystarczy.Jej długość nie mniejsza niż 30m.Mi taka długość linki wystarczała z zapasem.Tutaj jest fotka mojego zestawu http://rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=499 Jeśli będziesz używał łódki to warto też mieć ze sobą w samochodzie na zapas trochę linki.Może się przydać jeśli nie można wyciągnąć ręcznie magnesu a jest zbyt daleko do brzegu/samochodu.Można wtedy połączyć zapasową linkę z główną a koniec umocować do samochodu i jazda .W takim przypadku trzeba uważać żeby pękająca linka nie ścięła komuś głowy Uśmiech Mój kolega łączy magnesy 70x50 i 70x60 ze sobą i tak łowi.Niedawno powiedział mi ,że kupuje jeszcze jeden do zestawu.Chodzi o to,że chce dobrze spenetrować miejsca gdzie zalega dużo mułu a taki ponad trzy kilogramowy zestaw wchodzi głęboko w muł no i jak coś złapie to już nie puści.Faktem jest ,że jak zerwie to około 1000zł w plecy.
Co do tyczki to musiałbyś wykazać się własną kreatywnością.

Pią 06 Lut, 2015 22:28

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Piwo takie 3 magnesy to jednak wydatek, no i trochę strach Uśmiech zamiast tego można chyba doczepić jakiś ciężarek?
_________________
Pozdrawiam
Metz

Nie 08 Lut, 2015 22:11

Powrót do góry
Regis
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Można próbować z ciężarkiem,ale podstawową zaletą łączonego zestawu jest jego spory udźwig.Taki magnes 70x50 N42 który ma 250 kg udźwigu ,ale tylko kiedy przylgnie płaszczyzną do stalowej w miarę czystej blachy o grubości co najmniej kilku centymetrów i jest wyciągany do góry a nie z boku.W innych przypadkach udźwig jest o wiele mniejszy niż te 250kg.Mój kolega praktykuje połowy już od 4-5 lat i na jeden magnes który początkowo pożyczał ode mnie twierdził ,że wiele razy zdarzało się ,iż magnes "puszczał" przedmiot do którego początkowo przylgnął.Trzeba pamiętać o tym ,że większość stalowych przedmiotów jest zagrzebana,zassana w dnie i że nie wyciągnie się ich nawet takim łączonym zestawem.

Nie 08 Lut, 2015 22:25

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W przypadku łączenia, obudowy magnesów się spawa? Jak to najlepiej zrobić żeby niczego nie uszkodzić i by nic nie pękło w przyszłości?
_________________
Pozdrawiam
Metz

Nie 08 Lut, 2015 22:39

Powrót do góry
Regis
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie spawa a tylko łączy bokiem .One same do siebie silnie przylgną i to wystarczy.Każdy magnes musi mieć własną linkę.Linki wystarczy dla wygody przepleść przez siebie tak ,że ciągnie się je razem.

Nie 08 Lut, 2015 22:44

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz wielkie dzięki, teraz już wiem wszystko Uśmiech Piwo
_________________
Pozdrawiam
Metz

Nie 08 Lut, 2015 22:46

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Odświeże temat, czy ktoś z użytkowników forum ma doczynienia bądź miał z tego typu eksploracją? Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Metz

Czw 10 Mar, 2016 21:44

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.