| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hitman
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Jawor
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku(Okolice Jawora,Legnicy itd)

Witam!Mam pytanie:czy znacie jakieś miejsca, w których toczyły sie jakieś bitwy na Dolnym Śląsku?? Ja mieszkam w Jaworze-to niedaleko znanego pewnie wszystkim obozu Gross-Rosen w Rogoźnicy. I obok tejże wioseczki jest kolejna, Goczałków, w którym to, a raczej w lasach którego, są pozostałości po niemieckiej fabryce amunicji-pełno bunkrów i jeszcze stojących i zburzonych...Łuski i pociski(granaty moździeżowe nawet z farbą znalazłem-i to wszystko bez wykrywacza...) występują tam-jak to zwykle w takim rejonie-częściej niż grzybki Razz No ale ileż można? Dopiero zaczynam eskapady z piszczałką,a chciałbym coś kurcze poszukać w miejscach, gdzie można jaki ekwipunek znaleźć,ewentualnie jakiego gnata:P...Czytałem tu na forum o Antonówce i nie wiem czy tam uderzyć?Dla początkującego to dobre miejsce?Niedaleko mojego miasta jest też wieś Stanisławów, gdzie Niemcy mieli radiostację-teraz sam budynek radiostacji stoi, pare bunkrów zburzonych dookoła a teren "nieco" przeczesany. Co ciekawe, miejsca tego broniło "ponoć" kilka dywizji pancernych?A sama radiostacja jest wybudowana na "zarypistej" górce z której rozpościera się niezły widoczek Wink Ale jak mówiłem, nie wiem nic konkretnego na temat, czy i gdzie były w tym terenie jakieś starcia, gdzie można szukać...
A może ktoś z Was jest z tych rejonów co ja i ma jakieś info?Hmm?Proszę o pomoc:D

Sob 27 Maj, 2006 12:34

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku(Okolice Jawora,Legnicy

Hitman napisał:
Czytałem tu na forum o Antonówce i nie wiem czy tam uderzyć?Dla początkującego to dobre miejsce?Niedaleko mojego miasta jest też wieś Stanisławów, gdzie Niemcy mieli radiostację-teraz sam budynek radiostacji stoi, pare bunkrów zburzonych dookoła a teren "nieco" przeczesany. Co ciekawe, miejsca tego broniło "ponoć" kilka dywizji pancernych?Proszę o pomoc:D

Antonówkę, jeżeli jesteś początkującym to raczej odpuść, a jeżeli chodzi o Stanisławów nie dziw się jeżeli w necie masz takie reklamówki:
Cytat:
Ruiny poniemieckiej radiostacji na górze Rosocha to piętrowy, podpiwniczony budynek. Jego ceglane mury usłane są wgłębieniami po kulach z karabinów. W środku ściany popisane są przez nieudolnych grafficiarzy. Jednak gdzieniegdzie widać ślady niemieckiej bytności – pokoje malowane wałkiem we wzorki, a w piwnicy napisy w języku niemieckim. Kilkanaście metrów od głównego budynku stoją cztery betonowe cokoły, które pozostały po metalowym maszcie radiowym. Każdy ma wymiary prawie dwumetrowej kostki. Ustawione są od siebie w odległości ok. 5m, co daje wyobrażenie o wysokości niegdyś stojącego tu masztu. Cały pobliski teren usiany jest małymi bunkrami. W tym miejscu ma się wrażenie, że II Wojna Światowa wciąż trwa. Dlatego Rosocha działa jak magnes na poszukiwaczy skarbów, militariów i wszelkiej maści łowców przygód.

Albo coś takiego:
Cytat:
Okolice Stanisławowa to miejsce, w którym wojna trwała ponoć najdłużej w Europie. Pozostałoscią po działaniach wojennych są militaria (hełmy, broń, amunicja) - często w okolicznych lasach można spotkać ludzi z wykrywaczami metali - niektórzy znalezione "skarby" prezentowali podczas Dymarek Kaczawskich w Leszczynie.

Ale jeżeli naprawdę jesteś zainteresowany właśnie tym terenem skontaktuj się z tą ekipą:
http://80.55.205.190/

Sob 27 Maj, 2006 15:50

Powrót do góry
delgado
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 77
Skąd: Berlin, Polsnitz k. Fürstenstein
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Siwy ciekawy link podales! Brawo! Jest co poczytac, tym bardziej, iz tez mieszkalem niedaleko tych terenow jak Ci zreszta wiadomo. Dzieki!

Sro 31 Maj, 2006 22:07

Powrót do góry
Hitman
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Jawor
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Siwy, stronke przeczytalem od deski do deski ale...wciaz nie wiem czy sa w moim rejonie jakies miejsca, gdzie toczyly sie jakies bitwy...Jakby ktos wiedzial, cokolwiek, albo wiedzial gdzie szukac-prosze o pomoc:)

Czw 01 Cze, 2006 12:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.