| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Redakcja
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zawieszenie edycja czasopisma Inne Oblicza Historii

Drodzy Czytelnicy,

Z przykrością informujemy, iż z Nowym Rokiem 2015 zostaje zawieszona edycja czasopisma Inne Oblicza Historii. Pragniemy podziękować Wam za Waszą lojalność i zaufanie. Za to, że spośród wielu periodyków poruszających tematykę historyczną wybraliście właśnie nasz magazyn. Mamy nadzieję, że znaleźliście w nim wszystko to, czego oczekiwaliście, przede wszystkim rzetelną informację i solidną porcję prawdziwej historii. My ze swej strony robiliśmy wszystko, aby sprostać Waszym wymaganiom.

Praca dla Was była zaszczytem.

Dziękujemy
Redakcja IOH

Sro 28 Sty, 2015 16:01

Powrót do góry
Robert05
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 7

Witam, czy ta decyzja będzie miała wpływ na działanie forum? Pozdrawiam.

Czw 29 Sty, 2015 13:00

Powrót do góry
szponiasty
Redakcja
Podpułkownik

Podpułkownik

Nie.
Forum będzie rozwijane, zastanawiamy się nad formą elektroniczną, nad zdobyciem dotacji.
Na pewno nie zrezygnujemy z - historii dającej do myślenia.

Czw 29 Sty, 2015 13:47

Powrót do góry
Bati
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 17

Takie czasy niestety. W zalewie popularnych, tandetnych i z lekka szmatławych wydawnictw tego typu pozycja nie cieszy się zbyt dużym "wzięciem". Lepiej poczytać, o tym kto powiększył cycki, niż "łyknąć" trochę historii, bo historia z definicji to sama nuda i banał.

Czw 29 Sty, 2015 17:12

Powrót do góry
szponiasty
Redakcja
Podpułkownik

Podpułkownik

Coś w tym jest, faktem też jest że nie potrafiliśmy wytworzyć produktu który by się sprzedawał.

Sob 31 Sty, 2015 19:14

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major

Pochwał: 19

Dziś musi sie sprzedawać. tylko to się liczy. Mało kto patrzy na wartość, na zawartość. Ale historia kołem się toczy jak wiemy. Będzie czas powrotu. Będzie... Bo musi. Bo nieliczni ale mocno liczni chcą i pragną wiedzy. I będziemy te wiedzę przekazywać dalej.
Jachu! Nie gadaj,,,, i u mnie kryzys,, chyba taka tradycja,,, damy rade

Nie 01 Lut, 2015 12:53

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Pochwał: 5

Może inaczej - produkt był specyficzny i nie do każdego trafiał. Przykładowo liczna konkurancja moim zdaniem o wiele lepiej posługiwała się szerokim wachlarzem tematów mogących zainteresować czytelnika.
Dziś tak tak to działa... Artykuły są krótkie - możliwie sensacyjnie ujęte i poruszają wiele najróżniejszych tematów... Ale mimo to formuła IOH też miała swojego czytelnika - najlepszym dowodem na to jest chyba liczba pirackich ściągnięć na rosyjskich portalach, która wcale nie jest niska. Z tego co tak na szybko przejrzałem konkurencja też tam "bywa" ale nigdy w takiej liczbie... Teraz zaś czeka nas stopniowo rozszerzające swój zasięg "mówienie jednym głosem" więc sam tytuł IOH jest już jakby z założenia kłopotliwy...
Pozdrawiam

Pon 02 Lut, 2015 10:59

Powrót do góry
VEB
Маиор

Маиор

Pochwał: 10

szponiasty napisał:
Coś w tym jest, faktem też jest że nie potrafiliśmy wytworzyć produktu który by się sprzedawał.

Nie zgodził bym się z tym, albowiem takie ujęcie sprawy sugeruje, że pismo posiadało jakieś poważne defekty wydawniczo-merytoryczne. Czasopismo wydawane było ładnie, naprawdę na poziomie. Artykuły pisane były w sposób niezwykle interesujący (proszę wziąć pod uwagę, że generalnie jestem "francuski piesek" w doborze słowa pisanego Wink ). Po prostu społeczeństwo idzie "w dół". Jak słusznie zauważył Paweł, dziś sprawą pierwszorzędną dla większości są rozmiary biustów, tudzież inne zagadnienia fizjonomii żeńskiej. Doceniając pracę redakcji należy powiedzieć, że stworzyliście produkt solidny i wartościowy. Ale chyba nie na dzisiejszy czas. Należy Was pochwalić za pryncypialność! Za to, że wolicie czasowo (bo mam nadzieję, że nie na wieczność...) zejść z medialnej sceny niż płodzić kolejną szmirę, jakich pełno na rynku.

Pon 02 Lut, 2015 12:49

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Pochwał: 5

Nic nie stoi chyba na przeszkodzie aby magazyn odrodził się w wersji elektronicznej, zaspokajając potrzeby i gusta bardziej wyrafinowanych czytelników - pod warunkiem, że uda się te potrzeby w jakikowliek sposób usystematyzować...
Ja zawsze myślałem, że dotychczasowa formuła magazynu jest dotowana ale skoro znajdowała nabywców to widać, że grono osób zainteresowanych tak podanymi informacjami nie jest wcale takie małe...
W końcu elita nie może być tak liczna jak warstwa szlachecka w RON bo sama siebie nie specjalnie motywuje, nieprawdaż ? Wink

Pon 02 Lut, 2015 14:33

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Można tylko powiedzieć szkoda. Myślę że trzeba także poprcować nad nowa formą forum bo to też systematycznie pikuje w dół. Wiele działów ,,poumierało,,. A nawet ten,,Kolekcjonerski,,co zawsze miał się niby dobrze też chyba przeżywa swój dołek.

Wto 03 Lut, 2015 18:18

Powrót do góry
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik

Pochwał: 28

Jurku,
dział kolekcjonerski ma się dobrze, po prostu pojawiło się sporo nowych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze zbieraniem i zadają pytania, które dla stałych bywalców forum są tematami prostymi.

Pozdrawiam
Monsun

Sro 04 Lut, 2015 11:31

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik

Cytat:
Cytat:
A nawet ten,,Kolekcjonerski,,co zawsze miał się niby dobrze też chyba przeżywa swój dołek

To właśnie przez ten dział, dokładniej numizmatykę, postanowiłem powrócić na forum po długoletniej nieobecności. Nie sądzę, aby pikował w dół, zwłaszcza iż wiele osób zaczyna swoją przygodę z szeroko rozumianym zbieractwem i tutaj znajdują fachową pomoc (a pytają też na innych forach, a tam czekają i czekają, otrzymując wiele niezbyt eleganckich odpowiedzi; tegoż nie zauważyłem w takiej mierze na forum IOH).

Zgadzam się jednak z opinią, iż kilka lat temu niektóre działy żyły ,a dziś słaniają się na nogach niczym zombie. Zwłaszcza jeśli piszemy o starożytności i wiekach średnich.

Czw 05 Lut, 2015 19:52

Powrót do góry
szponiasty
Redakcja
Podpułkownik

Podpułkownik

Serdeczne dzięki za ciepłe słowa.

Czw 05 Lut, 2015 21:08

Powrót do góry
amina
Szeregowiec

Szeregowiec

Basileus napisał:
Cytat:
Cytat:
A nawet ten,,Kolekcjonerski,,co zawsze miał się niby dobrze też chyba przeżywa swój dołek

To właśnie przez ten dział, dokładniej numizmatykę, postanowiłem powrócić na forum po długoletniej nieobecności. Nie sądzę, aby pikował w dół, zwłaszcza iż wiele osób zaczyna swoją przygodę z szeroko rozumianym zbieractwem i tutaj znajdują fachową pomoc (a pytają też na innych forach, a tam czekają i czekają, otrzymując wiele niezbyt eleganckich odpowiedzi; tegoż nie zauważyłem w takiej mierze na forum IOH).

Zgadzam się jednak z opinią, iż kilka lat temu niektóre działy żyły ,a dziś słaniają się na nogach niczym zombie. Zwłaszcza jeśli piszemy o starożytności i wiekach średnich.

Ja mało piszę, ale czytam Was... Super

Pon 16 Lut, 2015 14:40

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

Pochwał: 4

Dziękując za to co już było liczę na ciąg dalszy. Nie samym papierem człowiek żyje.

Pon 16 Lut, 2015 18:14

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Hmmm właśnie przeczytałem tę Hiobową wieść, chcąc sprawdzić kiedy pojawi się kolejny numer.
Przykro że odchodzi tak merytoryczne czasopismo. Na razie nie znalazłem nic, co by mogło tę lukę wypełnić Smutny
Powyżej padają jakieś zarzuty, że niby społeczeństwo "równa w dół". Myślę, że to nie do końca prawda. Ludzie teraz potrzebują produktu do którego się przywiążą i który będzie zawierał wiedzę w formie skondensowanej.
Myślę że jedną z przyczyn niedostatecznej sprzedaży IOH była jednak nieregularność pojawiania się kolejnych numerów. Sam w pracy poleciłem IOH dwóm kolegom, ale gdy chcieli sięgnąć po kolejny numer to nie wiadomo było kiedy się ukaże. Znacznie łątwiej zapamiętać, że co miesiąc/tydzień ukazuje się historyczny numer "W Sieci", i "Do Rzeczy" itp.
Tak czy inaczej - wielka szkoda że takie czasopismo znika z rynku. Jestem dumny że nie opuściłem ani jednego numeru, choć gdzieś wsiąkł mi numer 2 i uwiera mnie to :/
Fajnie że choć forum się trzyma dzielnie.

Pią 13 Mar, 2015 11:59

Powrót do góry
oni
Kapral

Kapral

Wasza buta i arogancja doprowadziła do powszechnej zmowy niekupowania waszego pisma, a wszystko możecie zawdzięczać jednej osobie, którą faworyzowaliście na forum, dla której łamaliście swój regulamin i co wam z tego przyszło. Chcieliście mieć zadymę, żeby podnieść oglądalność a doczekaliście się obojętności i teraz musicie rozsyłać listy błagalne, żeby odwiedzić wasze forum. Niestety Szponiasty za butę się płaci. A tych niektórych twoich moderatorów to na zbity pysk należałoby wyrzucić, a resztę dobrze nauczyć regulaminu.

Sob 21 Mar, 2015 8:21

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst

Archiwum: X ...

Sądzę że forum miało znikomy wpływ na sprzedaż gazety.

Sob 21 Mar, 2015 8:45

Powrót do góry
oni
Kapral

Kapral

To źle sądzisz bo środowisko się skrzyknęło i powoli ten efekt obrony przed waszą arogancją zataczał coraz to szersze koła.

Sob 21 Mar, 2015 8:57

Powrót do góry
oni
Kapral

Kapral

A tak z drugiej strony to co kolego zrobiłeś w sprawie forum? bo przecież do ciebie też szły zgłoszenia o arogancji, chamstwie, ubliżaniu innym.
Rozumiem, że zgłoszenia wysyłałeś w odpowiednie miejsca czyli do kosza, narażając w ten sposób forum na lekceważenie ze strony większości użytkowników, którym po prostu takie chamskie zagrywki na forum się nie podobały. Nie mówiąc już o deptaniu własnego regulaminu i narażaniu forum na odpowiedzialność karną i cywilną. Przecież ten proceder trwał dwa lata i nikt z was nie miał żadnego poczucia winy, każdy za to miał poczucie bycia super moderatorem na super forum, które w wyniku waszej postawy teraz klękło.

Sob 21 Mar, 2015 9:15

Powrót do góry
yachfe
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

dokładnie jak napisał ONI

Sam znam z pierwszej ręki przypadek, gdy redakcja kompletnie zignorowała wielokrotnie ponawiane próby Użytkownika, aby zrobić porządek z samowolą administratora jak i moderatorów. Wysyłane wielokrotnie wiadomości mailowe trafiały jak widać do "Koszalina". Obojętność, jak i brak zaufania mszczą się właśnie w taki sposób - i nie żal mi Was. Skoro wypięliście się na tych, dla których chcieliście pisać jak i dla których stworzyliście to forum. I nie wątpię, że maluteńka próżnia po Waszym pisemku została szybciutko zagospodarowana (o ile w ogóle dostrzeżona).

PS. A wysyłanie błagalnych maili o powrót na forum do użytkowników własnoręcznie zbanowanych to żenada - taki przykład chaosu na własnym podwórku...

Czw 26 Mar, 2015 10:33

Powrót do góry
Bati
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 17

yachfe napisał:

PS. A wysyłanie błagalnych maili o powrót na forum do użytkowników własnoręcznie zbanowanych to żenada - taki przykład chaosu na własnym podwórku...

Zdziwko

A można prosić coś więcej na temat, bo jeżeli to prawda to wychodzi z tego niezły cyrk.

Sob 28 Mar, 2015 17:29

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst

Archiwum: X ...

Nic mi o tym nie wiadomo, sam jestem ciekaw Uśmiech

Nie 29 Mar, 2015 8:17

Powrót do góry
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik

Pochwał: 28

Re: dokładnie jak napisał ONI

yachfe napisał:

A to ciekawostka. Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Możesz podać konkretny przykład?

Pozdrawiam
Monsun

Nie 29 Mar, 2015 11:00

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Pochwał: 35

Podejrzewam, że chodzi o ów tajemniczy dział:
http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=35610&postdays=0&postorder=asc&start=0

Są tam osoby, które już nie były na forum. Być może Dawid lub system wysyłał jakieś maile z zapytaniem.
Albo prywatne maile jakiś userów.
Inaczej sobie nie wyobrażam.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 29 Mar, 2015 14:39

Powrót do góry
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

Skocz do: