| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie "Pan Blacha" to niedościgniony autorytet w tej dziedzinie.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Nie 11 Sty, 2015 13:29

Powrót do góry
greg collector
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza się wiedza Pana A.R. jest ogromna i to bezapelacyjnie.
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Nie 11 Sty, 2015 14:07

Powrót do góry
grizzlyman
Kapral

Kapral




Posty: 53
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tez tak mysle Monsun wiec mi sie wydaje ze mozna mu zaufac .

Ostatnio zmieniony przez grizzlyman dnia Nie 18 Sty, 2015 5:17, w całości zmieniany 1 raz

Nie 11 Sty, 2015 14:18

Powrót do góry
rokers87
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Skąd: Landsberg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

S1977 napisał:
Posiada może któryś z kolegów w miarę pełną listę kodów Fj?


Za niecały tydzień będę miał dostęp do spisu. Podaj na priva co Ciebie interesuje. W miarę jak czas pozwoli postaram się wrzucić tutaj na forum pełną listę, w necie ciężko coś znaleźć Rolling Eyes

Nie 11 Sty, 2015 17:09

Powrót do góry
KOBUCH
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 343
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.Myślę że jak ktoś ma orginalną blachę Dirlewangera to nie zaszkodziło by wrzucić zdjęcia dla porównania,a nie tylko ,,Mam'' Dodaje foty swojej dla porównania.Swoje przeszła ale i ma swój klimat. Pozdrawiam

Nie 11 Sty, 2015 18:00

Powrót do góry
grizzlyman
Kapral

Kapral




Posty: 53
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki Kobuch .Kupiona czy wykopek Twoj?

Nie 11 Sty, 2015 18:14

Powrót do góry
KOBUCH
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 343
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolega z wioski wykopał.Blacha trafiona w Lubuskiem

Nie 11 Sty, 2015 18:32

Powrót do góry
S1977
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 283
Pochwał: 2
Skąd: Lubuskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KOBUCH napisał:
Witam.Myślę że jak ktoś ma orginalną blachę Dirlewangera to nie zaszkodziło by wrzucić zdjęcia dla porównania,a nie tylko ,,Mam'' Dodaje foty swojej dla porównania.Swoje przeszła ale i ma swój klimat. Pozdrawiam

Zdjęcia do porównania chciałem wysłać koledze na e-mail ale widocznie nie chciał,a to że "Mam" to Ty Andrzeju akurat bardzo dobrze wiesz i kilka osób z tego forum też.Zdjęć swoich fantów na forum nie wrzucam ale zawsze jak ktoś chce to na e-mail nie ma problemu.
Pozdrawiam.

Nie 11 Sty, 2015 18:48

Powrót do góry
grizzlyman
Kapral

Kapral




Posty: 53
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzicie jak to jest ..

Ostatnio zmieniony przez grizzlyman dnia Nie 18 Sty, 2015 5:20, w całości zmieniany 1 raz

Nie 11 Sty, 2015 19:00

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

grizzlyman napisał:
Widzicie jak to jest ..ja znowu slyszalem o celowym wyrzucaniu blaszek Dirlewanger w Lubuskim mowie o kopiach...:-/ ..znowu kolega trafil "debice"przy mnie piekna sztuke,wrzucil na forum i 80% pisalo ze kopia.Ja doradzajac sie ,pokazujac blaszke ,proszac o opinie pana Blaszki moge byc pewnien ze blacha jest w 100% dobra.No chyba ze ktos zna lepszego fachowca.


Witam! Moim zdaniem lepiej się pytać na forum aby wypowiedziało sie wielu ludzi związanych z kolekcjonowaniem niż jednego fachowca nawet najlepszego bo nawet ten fachowiec ma prawo się pomylić i na pewno nie widział wszystkiego w swoim życiu a jeśli chodzi o blaszki to jest to temat rzeka. Wiele różnych bić wiele wariantów numeratorów i dochodzą blaszki tzw. samoróbki. Przypuszczam że jednemu fachowcowi nawet tak znanemu jak Pan A.R nie starczy życia by poznać wszystkie warianty i nawet On sie konsultuje z innymi.
Pozdrawiam

Nie 11 Sty, 2015 19:20

Powrót do góry
grizzlyman
Kapral

Kapral




Posty: 53
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie

Ostatnio zmieniony przez grizzlyman dnia Pią 30 Sty, 2015 20:32, w całości zmieniany 1 raz

Nie 11 Sty, 2015 19:31

Powrót do góry
S1977
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 283
Pochwał: 2
Skąd: Lubuskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale jeżeli byłeś w 100% pewny to po co wrzuciłeś blaszkę do identyfikacji.Jeżeli Pan Rostocki(bo pewnie o niego ci chodzi) powiedział że jest ok, to po co pytasz nas "maluczkich" o zdanie? Co do podrzucania blach w Lubuskim to pierwsze słyszę,to nie Mierzeja czy półwysep helski gdzie masowo praktykują takie metody.A to że w Lubuskim wyszło najwięcej blach Dirlewangera to Pan R. może potwierdzić bo większość blaszek w kolekcjach Warszawiaków jest z Lubuskiego.

Nie 11 Sty, 2015 19:34

Powrót do góry
grizzlyman
Kapral

Kapral




Posty: 53
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nikogo nie nazwalem maluczkim lecz tylko wstawilem zdjecie na forum z racji tego aby pokazac ja kolegom (wszelakie uwagi mile widziane)zreszta od tego jest forum.Pozdrawiam.

Nie 11 Sty, 2015 19:44

Powrót do góry
S1977
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 283
Pochwał: 2
Skąd: Lubuskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

grizzlyman napisał:
Nikogo nie nazwalem maluczkim lecz tylko wstawilem zdjecie na forum z racji tego aby pokazac ja kolegom (wszelakie uwagi mile widziane)zreszta od tego jest forum.Pozdrawiam.

Pewnie do wiedzy Pana Rostockiego wiele nam brakuje ale tak jak napisał kolega Nazir,nie ma ludzi nieomylnych. Na tym forum też jest wiele osób które dysponują ogromną wiedzą i bezinteresownie się nią dzielą.Zawsze warto usłyszeć kilka opinii niż tylko jedną,nawet jeżeli jest to opinia wielkiego fachowcy bo nawet tym największym zdarzają się pomyłki.

Nie 11 Sty, 2015 20:05

Powrót do góry
grizzlyman
Kapral

Kapral




Posty: 53
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma ludzi nie omylnych:-).

Ostatnio zmieniony przez grizzlyman dnia Pią 30 Sty, 2015 20:32, w całości zmieniany 1 raz

Nie 11 Sty, 2015 20:08

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan





Posty: 1181
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czasem i tym wielkim przytrafia sie gafa ( czasem celowo).
Znana jest historia wielkiego i znanego Dilera ( wystawiał nawet certyfikaty do kopi)
Pamiętajcie czym przedmiot jest rzadszy i droższy tym większa
chęć zarobku.
Oczywiście nie mowię o tym przypadku.

_________________
*Pozdrawiam Adam*

Nie 11 Sty, 2015 20:15

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie raz dyskusja nad danym przedmiotem przynosi wiele dobrego i wiele się można nauczyć niż wypowiedź jednego fachowca który powie "dobra blaszka" i nawet gdy ktoś powie kopia to można się dowiedzieć na jakiej podstawie to stwierdził, bo o dobrze zrobionej kopi może przesądzić jeden "wżer" na blaszce, tym bardziej że kopie blaszek można zrobić na oryginalnych żetonach i wybić oryginalnymi wybijakami. Taka dyskusja wiele uczy no chyba że się powie oryginał albo kopia nie podpierając się żadnymi dowodami.

Nie 11 Sty, 2015 20:34

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan





Posty: 1181
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nazir napisał:
Nie raz dyskusja nad danym przedmiotem przynosi wiele dobrego i wiele się można nauczyć niż wypowiedź jednego fachowca który powie "dobra blaszka" i nawet gdy ktoś powie kopia to można się dowiedzieć na jakiej podstawie to stwierdził, bo o dobrze zrobionej kopi może przesądzić jeden "wżer" na blaszce, tym bardziej że kopie blaszek można zrobić na oryginalnych żetonach i wybić oryginalnymi wybijakami. Taka dyskusja wiele uczy no chyba że się powie oryginał albo kopia nie podpierając się żadnymi dowodami.

Kolega dobrze prawi Piwo
Moja oczywiście subiektywna ocena jest następująca
Nie podoba mi sie grubość liter wybitych na niesmiertelniku, w treści dyskusji prezentowane były rożne blaszki,grubość liter jest inna.
Jeśli to nie problem zdjecia ( przekłamanie ) to górna cześć wyglada jak by była wybitą innym numeratorem niz dolna cześć .
Ja osobiście bym jej nie kupił.

_________________
*Pozdrawiam Adam*

Nie 11 Sty, 2015 21:53

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Donkey77 napisał:
Czasem i tym wielkim przytrafia sie gafa ( czasem celowo).
Znana jest historia wielkiego i znanego Dilera ( wystawiał nawet certyfikaty do kopi)
Pamiętajcie czym przedmiot jest rzadszy i droższy tym większa
chęć zarobku.
Oczywiście nie mowię o tym przypadku.


Adamie, tylko że Niemann, bo pewnie o nim mówisz, nie znał się na wszystkim a poza tym otaczał się współpracownikami, którym daleko było do miana bycia ekspertami. Mi.in. dlatego też nie ma go już na rynku.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Nie 11 Sty, 2015 22:02

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan





Posty: 1181
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Donkey77 napisał:
Czasem i tym wielkim przytrafia sie gafa ( czasem celowo).
Znana jest historia wielkiego i znanego Dilera ( wystawiał nawet certyfikaty do kopi)
Pamiętajcie czym przedmiot jest rzadszy i droższy tym większa
chęć zarobku.
Oczywiście nie mowię o tym przypadku.


Adamie, tylko że Niemann, bo pewnie o nim mówisz, nie znał się na wszystkim a poza tym otaczał się współpracownikami, którym daleko było do miana bycia ekspertami. Mi.in. dlatego też nie ma go już na rynku.

Pozdrawiam
Monsun

Marcin, podałem to jako przykład ( ze rożnie bywa z tym 100% dobra) chyba ze sie samemu wykopie Uśmiech
Wiem ze ty długo siedzisz w tej branży i sam wiesz jak to jest.....
Jednego jestem pewny ze jak ty wystawiasz cos do publicznej sprzedazy to fant jest na 100% pewny. (i za to cie bardzo cenie ) Uśmiech
Ja osobiscie mam wątpliwości co do tej blachy ( to tylko moja osobista ocena) daleko mi do eksperta ( ba nawet napisze ze jestem amatorem).
Życzę koledze zeby blacha była dobra na 10000% i cieszyła go jak najdłużej.
Piwo

_________________
*Pozdrawiam Adam*

Nie 11 Sty, 2015 22:32

Powrót do góry
grizzlyman
Kapral

Kapral




Posty: 53
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Donkey..masz racje:-) co do Monsuna tez moglbym napisac ze nie jestem pewien a wiem ze ma dobre rzeczy:-) bo sam kupowalem..i to jest tak Uśmiech..

Nie 11 Sty, 2015 22:56

Powrót do góry
grizzlyman
Kapral

Kapral




Posty: 53
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Donkey..masz racje:-) co do Monsuna tez moglbym napisac ze nie jestem pewien a wiem ze ma dobre rzeczy:-) bo sam kupowalem..i to jest tak Uśmiech..

Nie 11 Sty, 2015 23:13

Powrót do góry
andi15
Lance Corporal

Lance Corporal




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta blacha Dirlewangera została kupiona kiedyś na czeskim aukro -gostek sprzedawał mase takich falsów po parę złotych w przeliczeniu.
Teraz wypływają a jelenie się cieszą i płacą.

Czw 15 Sty, 2015 22:24

Powrót do góry
miraul
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

blacha tytułowa to moim zdaniem fejk . ten rodzaj wypłynął nie dawno . legenda do nich jest taka ze znaleziona masówka na halbe.
znalazłem swego czasu blachy dr. obu rodzaji.
ps. znajomy który miał pare sztuk -opowiadał że jedna była bita bardzo dużą czcionką. spotkał ktoś taką?

Czw 03 Mar, 2016 21:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.