| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Georgia
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukiwanie georadarem, magnetometrem

Miał ktoś doświadczenia w poszukiwaniu georadarem? Ceny takiego sprzętu zaczynają się koło 50 tysiaków, ale też można wypożyczyć, ale to raczej firmom i instytucjom wypożyczają. Za wypożyczenie wykrywacza wartego 1200-1500 wołają 250-300zł za 6 dni i do tego kaucja około 700.
Georadar przeważnie łapie do 15m, a lepsze sprzęty do 30m. Pokazuje podziemne tunele. Bardzo często jest wykorzystywany w archeologii to może ktoś coś napisałby na ten temat?
Ewentualnie magnetometrem ktoś próbował? Głównie sprzęt znany z wykrywania kabli, ale ma też zastosowanie w wykopaliskach do szukania większych obiektów. Sprzęt o sporej mocy 2,5-6m w głąb ziemi łapie tani sprzęt. Na monetki to raczej się nie nadaje.

Sro 10 Gru, 2014 13:50

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Są georadary i zabawki dla niepoznaki tylko nazywane georadarami. Porządny używany georadar to koszt około 100-200 tys. zł. Ale georadar to nie wszystko. Ważny jest dobór właściwej anteny (do gruntu) oraz oprogramowanie i umiejętność interpretacji wyników.
Koszt wynajęcia ekipy z dobrym sprzętem i umiejętnościami to około 3-4 tys. zł za dzień pracy.
Pytanie, do czego chcesz użyć takiego sprzętu?
Magnetometr to też poważny sprzęt i nie tani. Pytanie jak wyżej: do czego chcesz użyć takiego sprzętu?

Nie 21 Gru, 2014 17:33

Powrót do góry
schown
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam i przepraszam,ze sie wtracam,mam jednak podobne pytanie do tego na ktore Pan odpowiadal.moje pytanie jest jednak bardziej konkretne tj jestem wlascicielem dzialki oraz domu pod ktorymi jest stara rozpoczeta jeszcze przed II wojna kopalnia rudy zelaza z przekazow wiem,ze jest kilka chodnikow lecz do wydobywania rudy chyba na wieksza skale nie doszlo bo wszystkie prace zostaly z roznych powodow przerwane.chcialbym tam zajrzec.chodniki sa ok 5m pod ziemia,nie wiem jednak gdzie znajdowalo sie wejscie.jaki sprzet moze mi w tym pomoc?

Nie 30 Sie, 2015 22:19

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, to zależy jakim budżetem pan dysponuje?
Można zrobić badania geofizyczne, aby rozpoznać potencjalne zagrożenia. Są różne metody (magnetometryczna, elektrooporowa, grawimetryczna i georadarowa).
Pytanie, o jaki rejon naszego pięknego kraju chodzi?
P.

Nie 30 Sie, 2015 22:41

Powrót do góry
schown
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz,Czestochowa,oolice

Nie 30 Sie, 2015 22:44

Powrót do góry
schown
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

(okolice Czestochowy)nie wiem o jakie w tym wypadku kwoty chodzi,nie znam tez szczegolow dotyczacych poszczegolnych metod wymienionych przez Pana,pewnie jak to bywa szukalbym najtanszej.oczywiscie nie spodziewam sie tam znalezc pociagu z Walbrzycha Bardzo szczęśliwy ale "cos",kto wie...

Nie 30 Sie, 2015 22:54

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli Częstochowa to trzeba by pewnie poszukać w Krakowie lub Katowicach?? Rolling Eyes
Koszt pewnie będzie w granicach ok. 3-4 tysięcy złotych za dzień. Pewnie można się dogadać. Pytanie jaki obszar jest do przebadania? Im mniejszy, tym pewnie będzie łatwiej zejść z ceny bez względu na metodę.

Nie 30 Sie, 2015 23:23

Powrót do góry
schown
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

obszar to ok 2500m2 na terenie zwyklej dzialki ale z tego co wiem to dwa chodniki sa tez czesciowo pod zabudowaniami.bedzie z tym problem?

Pon 31 Sie, 2015 0:05

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę o parę dni. Muszę zebrać szare komórki, a teraz złoty pociąg hula po torach... Laughing

Pon 31 Sie, 2015 0:58

Powrót do góry
Policjant
Adjudant

Adjudant




Posty: 116
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

georadar

[quote="schown"]obszar to ok 2500m2 na terenie zwyklej dzialki ale z tego co wiem to dwa chodniki sa tez czesciowo pod zabudowaniami.bedzie z tym problem?[/quote

zapodaj watek na jakies forum poszukiwaczy ,kilku posiada własne georadary i na pewno nie bedą drodzy Bardzo szczęśliwy Piwo

_________________
..A kto zabroni biednemu bogato żyć ? ......

Nie 03 Sty, 2016 2:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.