| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie tam sobie zdjecie

Takie tam sobie zdjecie.
W załączniku pokazałem zdjęcie. Nic ciekawego .Jakieś kamienice .Paru ludzi.Ulica. I prawdopodobnie nikogo by ono nie zainteresowało,gdyby nie napis z tyłu .Jest to dedykacja tego młodego chłopca dla kobiety wyglądającej z okna.No i jest jeszcze podpis Schlichtingsheim i data.
Pierwszy raz gdy zobaczyłem to zdjęcie na niemieckiej giełdzie jakieś 6 lat do tyłu serce mi zabiło. Nie musiałem czytać dedykacji .Wiedziałem że to zdjęcie Szlichtyngowy !! Obecnie Głogowska 37. Zapytałem o cenę .Jakś Pani powiedziała że chyba 2 euro.Ale sprzedawcy chwilowo nie było.Czekałem,czekałem...nie przychodził.Powiedziałem że przyjdę za chwilę.Co i uczyniłem.Ku mojemu zdziwieniu zdjęcia już nie było.Byłem wściekły.Ale co robić ?. Zapomniałem z czasem. Po paru latach to samo zdjęcie ukazało się na niemieckim e-bay.Ponieważ aukcja była długoterminowa a nikt nie licytował nastawiłem snajpera na 15 euro/sknerus/. I znowu byłem wściekły ktoś mnie przebił o.....1 euro !!!!
Nie minął miesiąc a zdjęcie pojawiło się na polskim allegro.Powiedziałem że teraz nie popuszczę. No i wygrałem !!
Dlaczego tak bardzo zależało mi na tym zdjęciu ??
Dokładnie w tym oknie gdzie siedzi ta pani było nasze mieszkanie.To tu zamieszkali moi rodzice po powrocie z Syberii. Ja tam się urodziłem i spędziłem dzieciństwo i młodzieńcze lata.



Opis załącznika:

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 13 Lis, 2014 21:05

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jureczku

Ty naprawdę masz tzw ...FARTA !! Cieszę się bardzo !!

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 13 Lis, 2014 22:39

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan





Posty: 1244
Pochwał: 1
Skąd: Warm.-Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jurku, gratuluję, że w końcu się udało. Czasami mnie zaskakuję jak z niepozornych rzeczy ułoży się bardzo ciekawa historia Uśmiech.
Super

_________________
Pozdrawiam.
Arek

Czw 13 Lis, 2014 22:53

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale miałeś szczęście z tym zdjęciem. Żeby namierzyć gdzieś w Niemczech na giełdzie zdjęcie swojego rodzinnego domu, to naprawdę trzeba mieć farta. Najważniejsze, że po wielu perypetiach fotka znalazła godne miejsce. Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 14 Lis, 2014 9:03

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

historia świetna Super
ja kiedyś namierzyłem foto niemca (WH) podpisanego moim nazwiskiem (choć tak naprawdę to tylko tak wygląda, a napisane tam coś innego Wink Laughing ) też musiałem to mieć, mam nadal Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 14 Lis, 2014 9:10

Powrót do góry
histeryczka
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wspaniałe zdjecie i świetna historia... Zdjecie jak by było Ci przeznaczone. Coś pięknego... Czuję się wzruszona! Świetnie, że zdjęcie trafiło w końcu do CIebie

Pią 16 Sty, 2015 12:48

Powrót do góry
Quinezz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdyby to jeszcze trochę podkolorować to z i tak już z świetnej historii wyszedł by bardzo ciekawy scenariusz filmowy. Tak z ciekawości, czy budynek znajduje się na rynku ? Pozdrawiam ze Wschowy Wyluzowany

Nie 08 Maj, 2016 18:29

Powrót do góry
czapek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gratuluję ! Uśmiech
_________________
weekend toruń

Wto 02 Sie, 2016 15:35

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lepiej odpocznij w weekend w Toruniu, bo pewnie napisanie tych dwóch postów wykończyło cię intelektualnie. Kciuk w dół

Wto 02 Sie, 2016 17:46

Powrót do góry
grzegorzgrzegorz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super sprawa. Trochę to trwało ale cel osiągnięty. Wspomnienia...

Pią 30 Wrz, 2016 9:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.