| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piłsudski - boso ale w ostrogach

Dziś kolejna rocznica n-tej RP liczona od 11.XI . 1918 ( aczkolwiek NIC NIE rozumiem ) bo wiadomym jest że 11 listopada jako Święto Niepodległości ustanowiono dopiero 27 kwietnia 1937 roku !!! 11 listopada Rada Regencyjna przekazała tylko władzę NAD WOJSKIEM !!! tow. Ziukowi .

Co do daty odzyskania niepodległości mamy dwie tj :

14 stycznia 1917 – Powstanie Tymczasowej Rady Stanu Królestwa Polskiego , która pózniej przekształciła się w Radę Regencyjną ( widać wyrażnie że liczono się z systemem monarchicznym )

7 października 1918 – ogłoszenie przez Radę Regencyjną aktu o Powstaniu Niepodległej Polski .

Jako żem polonofob - ironista mam kilka pytań / zagadek może ktoś
mnie oświeci .

1./ Dlaczego Niemcy zwolniły Józia z Magdeburgu - co nimi kierowało?
Cosik mi to śmierdzi algorytmem niejakiego Uljanowa .

2./ Dlaczego NIE był reprezentantem Polski w Wersalu ( mimo ,że zdradził rząd i to Daszyńskiego ) a byli nimi :Lord Ignacy P. ( jedyny obcokrajowiec który NIE posiadając obywatelstwa USA został pochowany w Arlington ) oraz Roman D .

3./ Dlaczego po zajęciu Lwowa ROZSZERZYŁ konflikt wojenny tumaniąc Ukraińców FEDERACJĄ ( a chodziło mu faktycznie o INKORPORACJĘ Wschodniej Ukrainy ) zajął Kijów przez co wszedł w bezpośredni konflikt z Rosją Sowiecką ?

4./ Jakie były koszty tej wojny ( dwuletniej ) i jak ona wpłynęła na
uzależnienie pod Francji ?

5./ Jak koszty tej wojny wpłynęły na inflację w Polsce ?

6./ Co chciał zrobić z PIĘCIOMA milionami Ukraińców i Białorusinów
w Polsce ?

6./ Jakie był stosunek Piłsudskiego do Wlkp , Śląska i Pomorza bo miłością do tych terenów nie pałał ?

7./ Czy Litwin z ciągotkami sarmackiego szlachetki był DEMOKRATĄ ?

No i ostatnie :

8./ Czy był twórcą Legionów Polskich ? Bo znowu dokumenty KŁAMIĄ .

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Wto 11 Lis, 2014 17:07

Powrót do góry
Robby
Unteroffizier

Unteroffizier





Posty: 64
Pochwał: 1
Skąd: O/S
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JÓZEF PIŁSUDSKI - to jeden z największych Polaków w historii ! a Waszmość plujesz na Niego i to w Dzień Niepodległości ?
Gdyby nie On państwa polskiego prawdopodobnie by nie było.

Trochę szacunku proszę !!!

Dziwne że nikt więcej na to nie reaguje w tym Szacownym Gronie.
Choćby nawet była to prowokacja...

Wto 11 Lis, 2014 22:41

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robby napisał:
JÓZEF PIŁSUDSKI - to jeden z największych Polaków w historii
Może masz i rację, ale jakoś w Wielkopolsce nie zauważyłem jakiejś większej sympatii dla tego Pana. Mr. Green
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Wto 11 Lis, 2014 22:52

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast cały czas zastanawiam się czy Piłsudski to jeszcze historia, czy może już legenda, by użyć określenia mitomania, bo to mało eleganckie.

Wto 11 Lis, 2014 23:06

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robby napisał:
JÓZEF PIŁSUDSKI - to jeden z największych Polaków w historii ! a Waszmość plujesz na Niego i to w Dzień Niepodległości ?
Gdyby nie On państwa polskiego prawdopodobnie by nie było.

Trochę szacunku proszę !!!

Dziwne że nikt więcej na to nie reaguje w tym Szacownym Gronie.
Choćby nawet była to prowokacja...


PT Robby

Tu jest Forum Hist..O...ryczne a NIE Hist..E..ryczne . Zatem Waścine frazesy ( nawet nie godne miana prowokacji ) zostaw dla siebie .

Jak znasz zasady erystyki , proszę od odpowiedzi na te 8 pytań . KONKRETNE ! Bicie piany zostaw Waść cukiernikom . A tak gwoli ciekawości . O 13 - tu punktach Wilsona słyszał ? Z tego co wiadomym Piłsudski z Wilsonem nie rozmawiał . Jak nie odpowiesz uznam Waści za kłamcę oraz oszczercę wobec mej osoby chyba ,że przynależysz do :

....
Myśmy ciemni, zapalni i łzawi
A tyś dumny, tyś z nami nie raczył
W narodowym barszczu się pławić
Po co w twarze logiką nam chlustasz?
Nie czytaliśmy Hegla jaśnie panie
Dla nas Szopen – groch i kapusta
I od czasu do czasu powstanie

Bo ma pecha, kto tutaj się rodzi
Twej pogardy nikt ci nie wybaczy
Myśmy ciemni, zapalni i łzawi
A tyś dumny, tyś z nami nie raczył
W narodowym barszczu się pławić
Po co w twarze logiką nam chlustasz?
Nie czytaliśmy Hegla jaśnie panie
Dla nas Szopen – groch i kapusta
I od czasu do czasu powstanie


Będzie to, co ma być – my zwyczajni
Bój bez broni, katorga i knuty
Pan narodu, margrabio, nie zmienisz
Tu rozsądku rzadko się używa
A jedno, co naprawdę umiemy
To najpiękniej na świecie przegrywać.

Jerzy Czech - Margrabia Wielopolski

PS .Pawełku , to NIE mitomania to ..POLSKA TRADYCYJA !! Dziś na TVP Historia w panegiryku o tow. Ziuk usłyszałem taka perełkę,że 12 listopada utworzył Rząd Daszyńskiego . O innych kłamstwach z naczelnym ,że był twórcą Legionów zamilczę . Za 100 lat nie będzie dziwne , jak jacyś dyspozycyjni poważni historycy ustalą, że Piłsudski był ..matką Rydza Śmigłego , wszak to też marszałek . A miał być tylko jeden . Postać Piłsudskiego opisywana w historiografii współczesnej jest tak samo prawdziwa jak postać Kordeckiego. Jedno ich łączy - ukrywanie własnych błędów i przywłaszczanie cudzych zasług oraz ..propaganda swej legendy , per fas et nefas.

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 12 Lis, 2014 2:23

Powrót do góry
Czarny Tulipan
Sergent

Sergent




Posty: 73
Skąd: Bytom Odrzański
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja podobnie jak Krakus twierdzę, że Piłsudski jest jak najbardziej antybohaterem RP. Świadczą o tym:
1) Jego agentura dla wywiadu austriackiego w czasie I wojny
2) Pozbywanie się niewygodnych osób typu: Zagórski, Rozwadowski
3) Podniesienie ręki zbrojnie przeciw legalnym i demokratycznym władzom RP w czasie przewrotu majowego 1926 roku.
a) Zapomniałem dodać o sianiu zamętu politycznego w kraju i prowokowaniu wygodnych dla siebie sytuacji od końca wojny polsko - bolszewickiej do 1926 roku maja.
4) Sprowokowanie aresztowań i niesłusznych oskarżeń wobec kwiatu polskiego narodu w czasie procesów brzeskich
5) Próba zmuszenia marszałka Ignacego Daszyńskiego do otwarcia posiedzenia sejmu pod kolbami i bagnetami oficerów - popleczników marszałka 31 paź. 1929 roku.
6) Powoływanie kolejnych marionetkowych rządów oraz prezydentów w RP, aż do nie-szczęśliwej swojej śmierci.


I tylko ciemnogród sobie wierzy w wspaniałego "Ziuka" w rzeczywistości będącego ciemiężycielem narodu.
Pozdrawiam

Pozdrawiam

Sro 12 Lis, 2014 17:11

Powrót do góry
Robby
Unteroffizier

Unteroffizier





Posty: 64
Pochwał: 1
Skąd: O/S
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT krakus57

Zgadzam się z tym, ze Forum historyczne ale też chyba nie poetyckie (?).
Nazywasz histerią to, że bronię dobrego imienia Marszałka - no skoro
tak sobie to wymyśliłeś...
Teraz do rzeczy -jeżeli chodzi o ścisłość to zadałeś 9 pytań no ale nie jestem jakoś nadmiernie drobiazgowy - pal licho.Gorzej z tym Wilsonem bo napisał 14 a nie jak piszesz 13 punktów, szczególnie że ten ostatni czyli 14 traktował o powstaniu Ligi Narodów (czyli dosyć ważny temat) - no ale 13 dotyczył powstania niepodległej Polski - tu szacun !
Co prawda nie wiem czy rozmawiał Piłsudski z Wilsonem czy nie i jaki to mogło mieć związek z wszystkimi zasługami Marszałka dla Ojczyzny, no trudno powiedzieć. Dmowski widać lepiej to zrobił wtedy za niego.
Teraz o odpowiadaniu na Twoje pytania , że jak nie odpowiem to jestem kłamcą i oszczercą - tu się zagalopowałeś ale ja tam spokojny człek jestem i nie mam PIANY NA USTACH z nienawiści do Marszałka (np pisanie tow. Ziuk) ani do kogokolwiek o cokolwiek.
A, że mam ochotę to na pytania odpowiem ;
1) Niemcy wypuścili Marszałka gdyż obawiali się rozszerzenia rewolucji i chcieli utworzenia buforu w postaci niepodległej Polski
2) Nie był na Wersalu bo był tam Dmowski z Paderewskim i tyle
3) Zawiązał sojusz z Ukraińcami i to razem poszli na czerwonych
4) Każda wojna niesie za sobą koszty ale wygrana zazwyczaj też korzyści i to nie koniecznie wymierne finansowo
5) W tym czasie np. w Niemczech też hiperinflacja, ale moim zdaniem wynikała ona w Polsce z niestabilnych rządów i scalaniu trzech przecież elementów różnych organizmów państwowych
6) W II Rzeczypospolitej i tak było 31 % mniejszości narodowych i jakoś Państwa nie rozsadziły
7) Stosunek do tych trzech regionów - myślę że zależało mu równie mocno jak na ukochanym przez niego Wschodzie
8) Tu to brzydko napisałeś - myślę że był i czuł się Polakiem - JEDNYM Z NAJWYBITNIEJSZYCH. DEMOKRATĄ NA PEWNO NIE BYŁ - WTEDY U WŁADZY DEMOKRATA NA PEWNO BY SOBIE NIE PORADZIŁ
9) Był współtwórcą Legionów - jego 1 Kompania Kadrowa utworzona 3 sierpnia 1914 roku stała się zalążkiem Legionów.

to tyle - gdybyś czego nie wiedział to zachęcam do zadawania dalszych pytań - może będę znał odpowiedź Uśmiech
aaa jeszcze zachęcam do czytania - więcej historii - mniej poezji Uśmiech

z wyrazami należnego szacunku

Robby

Sro 12 Lis, 2014 17:42

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robby napisał:

3) Zawiązał sojusz z Ukraińcami i to razem poszli na czerwonych


Tylko jaki ta cała awantura miała finał.
Słowa Pana Józka "Ja was przepraszam, Panowie. Ja was przepraszam" miały załatwić sprawę.

Sro 12 Lis, 2014 18:31

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robby napisał:

1./Co prawda nie wiem czy rozmawiał Piłsudski z Wilsonem czy nie i jaki to mogło mieć związek z wszystkimi zasługami Marszałka dla Ojczyzny, no trudno powiedzieć.
2./9) Był współtwórcą Legionów - jego 1 Kompania Kadrowa utworzona 3 sierpnia 1914 roku stała się zalążkiem Legionów.

3./to tyle - gdybyś czego nie wiedział to zachęcam do zadawania dalszych pytań - może będę znał odpowiedź Uśmiech
4./aaa jeszcze zachęcam do czytania - więcej historii - mniej poezji Uśmiech




PT Robby

ad 1./

Co do Wilsona - to on właśnie postawił sprawę odtworzenie Polski ( i nie tylko jej ) , a ponieważ twierdzisz ,ze demiurgiem był tow. Ziuk , bo BEZ niego by nie powstała - zatem postawiłem pytanie czy rozmawiał z Wilsonem . O ile wiem nie PROKLAMOWAŁ nigdy POLSKI . Gdyby nie Paderewski ten punkt u Wilsona gdyby w ogóle się znalazł - brzmiałby zupełnie inaczej ! Tow Ziuk NIE miał osobiście żadnego poparcia i kontaktu wśród znaczących wówczas w Europie i na świecie . Nawet eskapada do Japonii to wynik układów jego brata Bronisława .

ad 2./ No rozbawiłeś mnie do łez. Szczególnie tym zalążkiem . Można prosić o więcej DOKUMENTÓW z nim związanych . O Leo i innych personach i ich roli słyszał Waść ? A o NKN , o zjeżdzie w Zakopanym 1912 ? Jak nie wiesz nic o faktach z tamtych lat , to nie ..wychylaj się , bo się ośmieszasz. Chyba, że INTERNET dla Waści to potęga , wedle pars pro toto . Na marginesie cała ta wyprawa kielecka Kompanii STRZELCA ( a NIE LEGIONU POLSKIEGO ) skończyła się wielkim fiaskiem ( bo buńczuczne przewidywania że Polacy w Królestwie w te pędy przyłączą się do niego i tym sposobem stworzy SWOJE wojsko . Aliści królewiacy popierali Rosję i za nic nie chcieli z nią walczyć jak to im proponował Ziuk ). Zatem JP szybciutko podwinął ogonek i poddał się NKN bo to ciało posiadało właśnie podstawy do tworzenia autentycznych oddziałów wojskowych - Legionów Polskich , i je tworzyły. Tam właśnie spotkał Piłsudski Sikorskiego i ...ówczesnego kpt Zagórskiego ( stali o wiele wyżej od niego w hierarchii ) którym PODLEGAŁ stąd póżniej generał Z . dziwnie zaginął . Cała ta Kompaniea STRZELCÓW ( sic ) a nie LEGIONÓW została WCIELONA do I Legionu , na dodatek tow. Ziukowi NIE dano dowództwa nad calością . Czego NIGDY NIE zapomniał NKN

ad 3./ Ochoczo skorzystam. Wyjaśnij mi Waść co oznacza brygadier w terminologii CK ?

ad 4./ no właśnie, tyczy to Waści wedle : disce puer latine, ego faciam te mościpanie

Co do reszty wywodów , wyjaśnię / ustosunkuję się póżniej .Szczególnie do 1 oraz 3 ( te są szczególnie ...smakowite ). Pokazuje to ,że nie masz Waść absolutnie pojęcia jak wyglądała sprawa tzw Wschodniej Galicji przed i na Konferencji Wersalskiej i jakie było stanowisko Rady Ambasadorów . No cóż Polak gardzi szczegółami natomiast lubi ...twierdzić .

I jeszcze jedno - znają mnie ,że : WIEM co mówię a NIE mówię co wiem . Aha ,piany nie posiadam , wodowstrętu również ( jak ten kalambur zrozumiesz ) . Nie wiem czym miałem uchybić godności Piłsudskiego używając jego własnego pseudonimu PARTYJNEGO: towarzysz Ziuk . Jak widać z powyższego nie masz wogóle pojęcia o życiu tak wielbionego przez waści JP. A słowo towarzysz kojarzy się Waści TYLKO z ... komunistami . O PPS słyszał coś ? Lubię poezje - operuje realiami a nie wishfullthinking szczególnie w polskim wydaniu . Równie jak Kompania Strzelca miała tyle wspólnego z tworzeniem Legionów co ja z ...różą , bo mam takie słowo w nazwisku .

Poza tym NIE jestem ksenofobem - w odróżnieniu od Waści . Znam Rosjan , Chińczyków , Francuzów - nie znam czerwonych , żółtków czy żabojadów - to chyba wpływ ..poezji , która jak widać u Waści zbyt trudna do pojęcia jest .

PT Paweł

Nie wiedziałem ,ze w 1918 we Lwowie byliśmy sojusznikami Ukrainy.
Czyżby Ukraina PROSIŁA in spe II RP o pomoc. PT Robby pisze nową historię przy czym jak fakty się nie zgadzają tym gorzej dla nich.

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 12 Lis, 2014 20:36

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robby napisał:
JÓZEF PIŁSUDSKI - to jeden z największych Polaków w historii ! a Waszmość plujesz na Niego i to w Dzień Niepodległości ?
Gdyby nie On państwa polskiego prawdopodobnie by nie było.


Wszystko fajnie, ale te wypowiedzi nie bardzo pasują mi do ślunskiego adlera i "O/S"... Tudzież "ślunski adler" nie bardzo ma się do takich... górnolotnych wypowiedzi...

Sro 12 Lis, 2014 22:11

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robby napisał:

Teraz o odpowiadaniu na Twoje pytania , że jak nie odpowiem to jestem kłamcą i oszczercą - tu się zagalopowałeś ale ja tam spokojny człek jestem i nie mam PIANY NA USTACH z nienawiści do Marszałka (np pisanie tow. Ziuk) ani do kogokolwiek o cokolwiek.
A, że mam ochotę to na pytania odpowiem ;


PT Robby

Wybacz Waść ale WSZYSTKO co napisałeś to KOMUNAŁY BEZ ...DOWODÓW . Czekam na DOWODY tych górnolotnych ( bez skrzydełek ) frazesów . Oczywiście do czasu . Musisz wszak trochę ( ? ) poszukać - wraz z głupkowatymi piktografami .

Zwykłe tzw gołosłowne zdanie własne ( możesz je mieć i nic nikomu do niego ). Ja też takowe mam . Ziemia jest płaska i stoi na czterech słoniach i inni nie mają racji jak twierdzą ,że rację ma Kopernik aliści w przeciwieństwie do Waści takowe INNYM NIE NARZUCAM .

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 13 Lis, 2014 14:09

Powrót do góry
Robby
Unteroffizier

Unteroffizier





Posty: 64
Pochwał: 1
Skąd: O/S
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT krakus57

Odpowiedziałem Ci na nurtujące Cię pytania, nawet nie podziękowałeś.
Uporczywie piszesz tow. Ziuk - chociaż człowiek którego tak nazywasz w swojej karierze dorobił się wiele znamienitych stanowisk i tytułów, jest to takie głupie - szkoda,że tego nie rozumiesz.
Prosiłem o zadawanie konkretnych PYTAŃ a Ty szamoczesz się jakoś bez ładu i składu że trudno mi się do tego konkretnie odnieść.
Co się tyczy czerwonych - to nie ksenofobiczne określenie ale z tego co chyba wiesz w Rosji byli biali i czerwoni - i to tych czerwonych miałem na myśli kiedy to podczas wyprawy kijowskiej (1920) wspólnie z Ukraińcami Wojsko Polskie na nich poszło.
Nie jestem doktorem ani profesorem historii a tylko skromnym magistrem administracji i jakieś drobne szczegóły z naszej historii np. spotkanie w Zakopanym NKN - na prawdę mnie nie interesują.
Interesuje mnie natomiast postać Marszałka Józefa Piłsudkiego - jednego z największych polskich bohaterów narodowych oraz szacunek potomnych do niego.
Niestety Naród Polski ma tę smutną skłonność do wrzucania do kloaki swoich bohaterów narodowych, co niestety w naszych obecnych czasach spotyka Marszałka. Miał zawsze swoich oponentów (tyle samo co zwolenników) ale wielcy - tak właśnie mają,.
Francuzi maja swojego np. deGaulla a my mamy Piłsudskiego.
Co się tyczy krytyki którą w temacie widzę to jak żywo przypomina mi plotkowanie starszych kobiet z naszego bloku - które zawsze kogoś obmawiają i zawsze na kogoś "coś" znajdą
Jak chodzi o DOWODY które mam SZYBKO dostarczyć na potwierdzenie moich odpowiedzi na Twoje pytania - to sorry ale ja póki co nie jestem o nic oskarżony (nie muszę dowodzić swojej niewinności) żebym miał bronić się jakimiś dowodami.
Coś wypisujesz ( w ostatnim poście) o Koperniku i o płaskiej ziemi - ??? - nie wiem co masz na myśli - skonsultuj to najlepiej ze swoim rodzinnym albo może wyśle Cię do specjalisty.

A propos Marszałka to poniżej kilka podstawowych faktów dzięki którym JEST Polskim Bohaterem Narodowym:
- brał udział w tworzeniu Legionów
- zdobył autorytet po kryzysie przysięgowym i po aresztowaniu przez Niemców oraz w oczach społeczeństwa stał się symbolem konsekwentnych starań niepodległościowych przeciwko wszystkim zaborcom
- przejął władzę (1918) z rąk Rady Regencyjnej - objął stanowisko Tymczasowego Naczelnika Państwa sprawując jednocześnie naczelne dowództwo sił zbrojnych.
- w pierwszych miesiącach niepodległości dążył do zjednoczenia wszystkich sił i powołania rządu koalicyjnego
- przekonawszy się, że rządy lewicy (Daszyńskiego i Moraczewskiego) przeszkadzają w konsolidacji , porozumiał się z Komitetem Narodowym Polskim w Paryżu, doprowadzając do powstania koalicyjnego rządu Paderewskiego
celowo podkreślam i uwypuklam jako zasługi przy Tworzeniu na nowo Państwa Polskiego (u samego jego zarania)
teraz ogólnie :
- był Naczelnikiem Państwa Polskiego w latach 1918-1922
- Wodzem Naczelnym Armii Polskiej od 11 listopada 1918 r.
- Marszałkiem Polski od 1920
- dwukrotnie premierem 1926-1928 oraz 1930
- miał ogromny wpływ na podpisanie paktów o nieagresji z Rosją (1932) oraz z Niemcami (1934)
- jezeli władzy nie sprawował de iure to na pewno de facto
To fakty historyczne tzw encyklopedyczne a a cały szacunek u społeczeństwa, oraz przede wszystkim u żołnierzy to chyba też jest nie do przecenienia.
Może jego postać została lekko zmitologizowana ale czy to źle ??? Wygrał wojnę z Ukraińcami a później z bolszewikami - to wspaniałe sukcesy polskiego oręża, szczególnie odniesione tak krótko po odzyskaniu niepodległości.Dbał o korzystne stosunki z sąsiadami Polski.
Wystarczyły tylko 4 lata po jego śmierci aby Polska straciła niepodległość,
nie znalazł się nikt z równą wielkością, talentem czy autorytetem.
Jest to oczywiście gigantyczny skrót - ale każdy jak będzie chciał może sobie doczytać...

z wyrazami szacunku

Robby

A jak Was to nie przekonuje - Ciebie i Twoich Kolesi to trudno ale chyba macie jakiś problem(y)

Czw 13 Lis, 2014 17:29

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robby napisał:

1./Jak chodzi o DOWODY które mam SZYBKO dostarczyć na potwierdzenie moich odpowiedzi na Twoje pytania - to sorry ale ja póki co nie jestem o nic oskarżony (nie muszę dowodzić swojej niewinności) żebym miał bronić się jakimiś dowodami.
2./skonsultuj to najlepiej ze swoim rodzinnym albo może wyśle Cię do specjalisty.

3./ Kolesi


PT Robby

ad 1./

Nie przyznawaj sie do posiadania stopnia magistra bo to nie przynosi chluby instytucji która takowy przyznała , jeśli NIE wiesz , że ciężar dowodu spoczywa na tym kto stawia tezę . Jak widać zasady logiki to tabula rasa dla Waści .
A co znaczy : sorry ? Polskiego zapomniał zwolennik JP ? Vide Regulamin Forum . Będąc polonofobem - ironistą w przeciwieństwie do Waści CENIĘ bogactwo j. polskiego , mimo że jest jeden z najmłodszych wykształconych języków europejskich . Durnowatą angielszczyznę zostawiam debilom .

ad 2./

Prostactwo i chamstwo masz w stopniu dostatecznym opanowane w przeciwieństwie do ... wiedzy.

ad 3./

Takowych masz na pewno sporo w swym otoczeniu ..urzędników . Tu na forum na którym jesteś nowicjuszem mamy inne standardy ...kultury .

Reasumując , czuję się zwolniony od pomocy dla Waści wedle : Nie rzuca się pereł ...etc.

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Czw 13 Lis, 2014 18:13, w całości zmieniany 2 razy

Czw 13 Lis, 2014 18:01

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z kolesiami to do RAŚ-u, Panie Magistrze Administracji.

Czw 13 Lis, 2014 18:03

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Z kolesiami to do RAŚ-u, Panie Magistrze Administracji.


Paweł

Lubo do epigonów ....Legunów . Poza tym BRAWO Pawełku za odpór dany magistrĄĄĄĄ administracYYYYji . Zresztą jaka ona jest - nie dziwi jak TAAAAACY są magistrowie .

Genialne sformułowanie ( cyt. Robby ) : ...Może jego postać została lekko zmitologizowana ale czy to źle ...( szczególnie to : LEKKO )

Odpowiadam . Nie , oczywiście nie , tyle tylko że dla ... DURNI , bowiem jako bezmyślni akceptują wszystko , a jeszcze jak im się takowe podoba. Z takowych zachowań wywodzi się ...propaganda . Dla magistrów nazwę to socjotechniką .

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 13 Lis, 2014 18:19

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Równie lekko zostali zmitologizowani Łotysze, uważani we własnym kraju za bohaterów podczas wojny służący w SS. Przecież bronili własny kraj przed bolszewizmem, mordując niewinnych ludzi w całej Europie.

Czw 13 Lis, 2014 18:26

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Równie lekko zostali zmitologizowani Łotysze, uważani we własnym kraju za bohaterów podczas wojny służący w SS. Przecież bronili własny kraj przed bolszewizmem, mordując niewinnych ludzi w całej Europie.


Paweł

Toutes proportions gardées tow. Ziuk postępował z Ukraińcami i z ich in spe ojczyzną .

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 13 Lis, 2014 18:35

Powrót do góry
Robby
Unteroffizier

Unteroffizier





Posty: 64
Pochwał: 1
Skąd: O/S
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Krakus57

Widzę że poziom prezentujesz słaby i dalsza z Tobą wymiana postów chyba nie ma sensu, co się zaś tyczy mojego tytułu to wcale się go nie wstydzę. Mam i tyle. Przez grzeczność nie spytam - Waść do jakichś szkół chadzałeś czy to tylko taką kawiarnianą filozofię uprawiasz ? (nie musisz odpowiadać Uśmiech).
Tym razem oskarżasz mnie o prostactwo i chamstwo, widzę że wychowania Waść żadnego , szacunku do bliźnich również - trudno taki mamy kraj.

Jedno mnie cieszy przekierowałem Waszą nienawiść z Marszałka na mnie - to już jakiś sukces !!!
A nie tylko na mnie bo i na Górny Śląsk (na Śląskiego Adlera) no i na ludzi z wyższym wykształceniem - he he wiem kogo i czego nie lubicie !
A do RAŚ'u nie należę - przykro mi (nie pisze sorry- bo Waść coś nie bardzo to kumasz)

z wyrazami szacunku

Robby

Czw 13 Lis, 2014 18:58

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drogi Kolego, nikt tu nikogo nie nienawidzi. Po prostu każdy przedstawia swój punkt widzenia. Jeżeli kolega odniósł inne wrażeniem to bardzo mi przykro.
Pewnie za kilka dekad Lech Wałęsa też będzie stawiany na piedestale jako bohater walki z komunizmem, ale to już inna bajka.

Czw 13 Lis, 2014 19:12

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robby napisał:
PT Krakus57

1./Widzę że poziom prezentujesz słaby i dalsza z Tobą wymiana postów chyba nie ma sensu,
2./A do RAŚ'u nie należę - przykro mi

3./ (bo Waść coś nie bardzo to kumasz)



PT Robby

1./

Masz rację PT Magistrze - piszę tylko z grzeczności bo mnie ( wszak jestem tylko po WWSP , rozszyfruję akronim czyli Wyższa Wieczorowa Szkoła Podstawowa) wywołano - prowadzenie dyskusji na takim poziomie MNIE ...uwłacza .

2./

Czytać ze zrozumieniem magistra nie nauczyli - to stwierdzenia PT Bati a nie moje .

3./

Kumasz to od kumy czy od żaby ? Więc kumaj sobie z żabami w błotnym bajorku . To Waści poziom uważaj żeby nie trafić na Kermita bo będą kłopoty . Rerere , kum kum kum .

Mnie nauczono w zamierzchłych czasach ( kiedy były jeszcze szkoły a nie hajskuły ) że człowiek rozumuje i tak też czynię od prawie 68 lat PT MAGISTRZE .

EOT

Paweł

Szanuj się .... KOLEŚ| (spod budki z piwem ) . Ze ślepym o kolorach też rozmawiasz ?

Jak wiesz Pawełku Forum jest od przedstawiania FAKTÓW a nie punktów widzenia ( widzi mi się ) . Z tym proszę na szereg stron wp.pl , onet.pl i takie tam Tańce z gwiazdami/gwizdami .
Jak widać PT Magister nie zna treści Aktu Fundacyjnego Akademii Zamojskiej .

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 13 Lis, 2014 21:29

Powrót do góry
palatyn
Kapral

Kapral




Posty: 59
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:

Cała ta Kompaniea STRZELCÓW ( sic ) a nie LEGIONÓW została WCIELONA do I Legionu , na dodatek tow. Ziukowi NIE dano dowództwa nad calością . Czego NIGDY NIE zapomniał NKN

MJR

Jednak internet to potęga. Po jakąś książkę o początkach Legionów sięgałeś? Wskaż tę, która mówi o wcieleniu tylko kompanii w sierpniu 1914 r. do Legionów.

Czw 27 Lis, 2014 0:50

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

palatyn napisał:
krakus57 napisał:

Cała ta Kompaniea STRZELCÓW ( sic ) a nie LEGIONÓW została WCIELONA do I Legionu , na dodatek tow. Ziukowi NIE dano dowództwa nad calością . Czego NIGDY NIE zapomniał NKN

MJR

1./Jednak internet to potęga. 2./Po jakąś książkę o początkach Legionów sięgałeś?


PT palatyn

ad 1 /

Zależy dla KOGO.

Chociaż gdybyś Waść poczytał nawet ten miałki Internet , oczywiście ze zrozumieniem (vide : http://pl.wikipedia.org/wiki/Legiony_Polskie_%281914%E2%80%931918%29 ) nie pisałbyś głupstw .

ad 2/

Ależ skąd . Mam za krótkie ręce i kłopoty ze wzrokiem ( bom staruszek ) . Wolę archiwa , a póżniej dysertacje ....naukowe. Coby nie być gołosłownym , w przeciwieństwie do ble ble internetu :

Z archiwalii na początek polecam Waśći materiały z CAW - Wa-wa sygn. I.120.1 i dalsze . Zespół Towarzystwa Strzelec w Krakowie sygn. I. 110 .1 i dalsze . W temacie podnoszonym jako zarzut wyjaśnienie FAKTU znajdzie się w : Kronika wążniejszych wydarzeń z dziejów organizacji PZW , AP i PDS . sygn 400. 3564 . Sporo danych jest też w AP - Kraków materiały tyczące NKN . sygn . 607-609, 609a, 610-612, 837, 945, 948 , Dalej IPA New York - Akta Sokolnickiego sygn 091 itd .Podawać jeszcze dalej ? Dostęp bez problemów - to nie prohibity .

A jak chce więcej odszukać materiałów polecam zapoznać się z ...książką : Inwentarz Archiwum Naczelnego Komitetu Narodowego. Autorzy : Ludwik Łysiak, Helena Zającowa z Naczelnej Dyrekcji AP . Wydawnictwo PWN 1958 .

Tak na szybko i skrótowo . Co do tej Kadrówki i tow Ziuka - jak dostali po łapach w Kielcach ( tzw awantura Kielecka ) i upadły mrzonki o powstaniu na terenie Królestwa CK Austria wzięła w karby administracyjno - wojskowe sprawy polskie i zaaprobowała ideę formacji wojskowych NKN jako Legiony 16 sierpnia . Na dowódcę Legionów , po rozwiązaniu Legionu Wschodniego powołano gen Karola Trzaska - Durskiego z kpt Zagórskim jako szefem Sztabu ( dowódcą naczelnym LP był również ...SAM Feldmarschalleutnant Stanisłąw Puchalski , natomiast tow Ziuk NIGDY ) . Kompanię ( a właściwie resztki )po 27 sierpnia wcielono do 1-go pułku Legionu Zachodniego wraz z Ziukiem . Wystarczy ?

A książki . No cóż ... habent sua fata libelli ( autorzy również ) .

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 27 Lis, 2014 7:08

Powrót do góry
palatyn
Kapral

Kapral




Posty: 59
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na naukę nigdy nie jest za późno. Nawet dla staruszka. Skoro tak doskonale znasz źródła, to może podasz szczebel formacji, która w dniu 12 sierpnia wkraczała do Kielc 12 sierpnia 1014 r. Czy była to kompania czy coś innego? Może tez podasz innym informację ile takich kompanii sformowano w Krakowie w pierwszej połowie sierpnia 1914 r., przed powołaniem do życia Legionów? I ile z nich nosiło nazwę kadrowych. Ty widzisz drzewa, tylko z lasem masz problem.

Nie 07 Gru, 2014 17:28

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

palatyn napisał:
Na naukę nigdy nie jest za późno. Nawet dla staruszka. Skoro tak doskonale znasz źródła, to może podasz szczebel formacji, która w dniu 12 sierpnia wkraczała do Kielc 12 sierpnia 1014 r. Czy była to kompania czy coś innego? Może tez podasz innym informację ile takich kompanii sformowano w Krakowie w pierwszej połowie sierpnia 1914 r., przed powołaniem do życia Legionów? I ile z nich nosiło nazwę kadrowych. Ty widzisz drzewa, tylko z lasem masz problem.


PT palatyn

Jak egzamin to egzamin . Tylko nie pisz Waść zbyt nerwowo bo wychodzi ,że w XI wieku osławiona Kadrówka dotarła do Kielc . Z tego co mnie starcza skleroza podpowiada , to takowych jeszcze nie było.
Co do do szczebla - jako staruszek - do Kielc 12 .08 wkroczyły (? ) aże trzy ( 3 ) kompanie KADROWE tworząc tzw Batalion Kadrowy ( te jednostki miały takie stany osobowe jak póżniejsze dywizje AK . Ba ale jak to brzmi ) . No więc ta olbrzymia siła już następnego dnia 13 .08 dostała w dupę od Rosjan i wycofała się do Chęcin , a sam Brygadier ( jako że Waść chcesz egzaminu , proszę podać co to oznacza i jakie ma uprawnienia ? ) mimo udawania że ma poparcie KSSN oraz CKN (proszę objaśnić akronimy )
mimo zawłaszczonego PSW ( również proszę o objaśnienie ) szybciutko został przywołany do porządku przez CK Austrię .
Ach , przepraszam , zapomniałem ( ot starość ) do Kielc WJECHAŁA też ... jednostka Kawalerii . Ile to było siodeł : pięć czy siedem - nie pomnę , bo mnie liczby zatrwożyły .

A co do drzew ...lubię . Może podasz mi Waść detaliczny opis faktu tworzenia tej Kadrówki , konkretnie chodzi mi o dzień 3 ( trzeci ) sierpień od godz 16 -tej . Kto tam był , z jakich jednostek , kursów , kim byli dowódcy i takie tam dyrdymały ... drzewiaste . No i może objaśnisz mnie jak z tym tow. Ziuk było - kiedy dołączył do tej siły zbrojnej , bo to różnie piszą w tym internecie .Wszak jak twierdzisz na naukę nigdy nie za póżno a Internet to potęga.

A może się mylę bom staruszek niedokształcony , więc proszę Waści o wybaczenie .

MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 07 Gru, 2014 20:04

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że user krakus zapatrzony w jakiś ogółowi nie dostępne lub wcale przez niego niepożądane szczegóły z ogromną niedbałością aż bez czepialstwa niegodną człowieka jako tako wykształconego formułuje na ich podtsawie ogólne tezy zniekształcając je dodatkowo nie wiedziec czemu służącą "manierą pisarską". Tymczasem akurat formułowanie wniosków o charakterze ogólnym wymaga naprawdę sporych umiejętności, szczególnej staranności i nie pomoże w tym znajomość takiego czy innego szczególiku. Tak jest w przypadku tego wątku - autor zapewne czytał to czy tamto i na podstawie uzyskanej wiedzy dochodzi do wniosku, że powszechna wiedza na temat początków militarnej kariery późniejszego marszałka Piłsudskiego to w najlepszym wypadku nieporozumienie lub wręcz mit... OK - można i tak twierdzić jeżeli się ma na poparcie tego jakieś dowody. Problem w tym, że autor wyraxnie nie dostrzega, że mit + kształtowana wersja historii to zawsze element mający czemuś służyć z punktu widzenia znowu szerszego niż treść poszczególnego papióra. Być może może to razić ale określona wersja historii - nikeidy fabrykowana lub naginana pod określoną tezę nie jest wymysłem ani polskim ani wspólczesnym. W przypadku Piłsudskiego mamy do czynienia z czymś prawie identycznym jak wcześniej z Langiewiczem, Mierosławskim, Czartoryskim i wielu innymi dla których to i czy cos w ogole zrobili naprawdę nie miało znaczenia - liczyła się wersja PR-wska. Oczywiście nie jest to sympatryczne ale takie były sa i będa zawsze wymagania historii doraźnej gdzie dla potrzeby chwili będzie się tworzyć wizerunkowe wersje róznych zdarzeń czy życiorysów.
Znając powyższe zapewne bardzo dobrze trzeba zadać sobie pytanie czemu ma służyć "obalanie" mitu w tak niezbornej formie i co autor spodziewa się tą drogą uzyskać nie w sensie materialnym ale edukacyjnym czy innym... Jeżeli kogoś rozsadza posiadana wiedza warto chyba napisac książkę, esej lub choć artykuł może ?

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 08 Gru, 2014 15:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.