| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darco
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 204
Skąd: RP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia ss-manów - jaka jednostka?

Witam.
Prosze o pomoc w identyfikacji jednostki SS z której pochodzili żołnierze na zdjęciach. Jesli będzie to także możliwe prosze o informacje z jakiego okresu pochodzą te zdjęcia.
Z posiadanych zdjęć wybrałem te na który widoczne jest umundurowanie, oraz tablice rejestracyjne pojazdów i oznaczenie taktyczne.

Za pomoc dziękuje.

Pozdrawiam

darco


Ostatnio zmieniony przez darco dnia Sro 18 Mar, 2015 20:05, w całości zmieniany 1 raz

Wto 28 Paź, 2014 16:24

Powrót do góry
darco
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 204
Skąd: RP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na zdjęciu nr 9, widac grupe żołnierzy, którzy posiadają na patkach kołnierzowych oznaczenie "SS 3"- czyli 3 Pułk Grenadierów Pancernych SS "Standarte Der Führer" . Mama nadzieje, że dobrze zinterpretowałem oznaczenie jednostki. Eureka

Wto 28 Paź, 2014 22:28

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze na foto nr 6 da się zidentyfikować, pod warunkiem że ktoś doczyta co jest na opasce, w reszcie wątpie, chyba że ktoś dojdzie po tablicach rejestracyjnych.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sro 29 Paź, 2014 8:42

Powrót do góry
darco
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 204
Skąd: RP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
Jeszcze na foto nr 6 da się zidentyfikować, pod warunkiem że ktoś doczyta co jest na opasce, w reszcie wątpie, chyba że ktoś dojdzie po tablicach rejestracyjnych.


Także o tym myślałem, po nr tablic rejestracyjnych.Tylko nie mam wiedzy, czy ktokolwiek jest w posiadaniu lub ma dostęp do wykazu tablic z ich przydziałem.

Sro 29 Paź, 2014 14:30

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Indiana Jones

Na wstępie przepraszam ,że ośmielam się brać udział w temacie nie posiadając cyt : „ …kilku fakultetów …” (zwrot autorstwa wielce przez Waść chronionego marek 8888 ) sądziłem bowiem ,że ten expert od wszystkiego oczywiście się wypowie w temacie jak zwykle wzbogacając temat faktami . Zapomniałem że jednak tu są zdjęcia które wedle tegoż „ fakultatowca „ (? )to idiotyczny materiał tak samo ja i ci którzy na nich się opierają .( vide wypowiedż z wcześniejszych jego postów ). Dziękuję za odpowiedź bez treści na PW bez podpisu imiennego co jak uważam jest standardem kultury . Rozumiem ,że moje obrażanie jest większe od np. takowego zwrotu skierowanego pod moim adresem przez darecki 28 cyt :” … nic ciekawego nie podpowiedziales,wszystkich krytykujesz a swoje uwagi wsadż sobie w D... przetlumaczyl byś ale za ile..... hahaha Czw 17 Kwi, 2014 10:58 …” co mimo mego wniosku o ostrzeżenie Szacowni Moderatorzy totalnie zlekceważyli . Jest mi to teraz obojętne , widząc jakimi kryteriami kierują się PT Moderatorzy . Wspomniany marek 8888 atakował bezpardonowo i ad personam szereg osób , Przykładem jaskrawym jest Robert czy nawet Wojtek . Oczywiście nikt nie ma ochoty kopać się z koniem ( pod ochroną ) dlatego Te i Inne Osoby pożegnały Forum ( Amon ) i przeszły na inne , gdzie takie zachowania na dodatek bez wiedzy nie są tolerowane . Jakie to dało wyniki tu na forum widać po jego części I -szej .

W tej chwili jestem w trakcie tworzenia prywatnej strony historycznej , będącej dostępną tylko dla osób z jawnymi danymi osobowymi - a chętnych jest sporo - co przyczyni się do błyskawicznego odsiewu osób miałkich i spowoduje odpowiedzialność za słowa ! Nawet są chętni z tego Forum . Zresztą to Forum jest znane w sieci TYLKO dzięki działom falerystki , kolekcjonerstwa i pochodnych . A te istnieją tylko dzięki NIELICZNYM . Reszta się w ogóle nie liczy , co mnie nie dziwi . Chętnych zapraszam poprzez PW , jak również in spe PT Forumowiczów którzy będą chcieli zasięgnąć mojej pomocy . Napisanych postów usuwać nie będę , pozostawię je jako dowód mego ...nieuctwa , ble , ble oraz nachalnej pogardy . Z całym szacunkiem wobec PT Moderatorów , których szczególnie darzyłem estymą a którzy wnioskowali i poparli wniosek ( PT PT Maxikasek , Indiana Jones , de Villars ) oraz PT Forumowiczów ( nie jest to złośliwe ).... żegnam życząc sukcesów.

PT darco

Nie jest to jak Waść piszesz : „czyli 3 Pułk Grenadierów Pancernych SS "Standarte Der Führer" a : SS – 3 Standarte „Der Führer ” ( od 1938 , bo należał do tzw. SS-St./VT gdzie nr 1 „Deutschland“ , nr 2 „Germania“ ) by póżniej na początku 1942 nosić miano SS 4 Panzergrenadier-Regiment .Oznaczeniem były naszywki kołnierzowe z „ SS 3” , z których po 10 maja 40 zlikwidowano cyfrę 3 ze względu na utajnianie identyfikacji jednostek . ( co widać na zdjęciach , inne koszarowe inne bojowe ) Liczebność jednostki to +/- 2500 żołnierzy . W omawianej identyfikacji mamy do czynienia z cezurą lata 1940 kiedy jednostka wraz SS 11 Infanterieregiments brała częściowo udział w walkach na zachodzie ( Belgia , Holandia , Francja ) w składzie 1. SS-Panzer-Division Leibstandarte-SS Adolf Hitler .

Przechodząc do zdjęć .

1-sze

Widzimy żołnierzy w mundurach letnich , przy czym jeden jest bluzie maskującej ( używanej w tym okresie bowiem walki toczyły się w terenach leśno- wodnych ) w samochodzie terenowym Wanderer 11 A .

2-gie

Zdjęcie ujęte gdzieś w Holandii na stanowisku wykopanym w pobliżu kanału. Widać wyrażnie mokrą glebę - oblepione obuwie – wpływ wody przesiąkającej brzegi kanałów .

3-cie

Przedstawia A. Hitlera w otoczeniu generalicji. A.H stoi bokiem , drugi na pierwszym planie . Pora letnia . Miejsce mi nieznane aczkolwiek dałoby się ustalić .

6-te

Przedstawia grupę żołnierzy w czasie odpoczynku , zrobione najprawdopodobniej po zajęciu Francji na terenie jakiejś zajętej posesji szlacheckiej czyli zameczek - skąd wynieśli zabytkowe fotele do siedzenia . Widać wyrażnie opaski z napisem „Der Führer ” przy braku oznaczeń kołnierzowych , zdjętych w jednostkach liniowych przed rozpoczęciem natarcia .

7-me

Ford V 8 3 t wzgl 3000 S z kolumny transportowej . Na lewym błotniku ma oznaczenie taktyczne przynależności do : „ Transport zmotoryzowany plutonu piechoty ” .W służbie SS 11 Infanterieregiments . Czasokres lato 1940 . Ten model Forda był produkowany w Köln-Niehl również przez cały czas wojny w zakładach Ford Motor Company AG istniejących w Niemczech od 1925.

9-te

Zdjęcie koszarowe sprzed wybuchu wojny , najprawdopodobniej z okresu kiedy jednostka stacjonowała w Austrii .

10 –te

Wykonane najprawdopodobniej w Płn. Francji , zima 1940/41 gdzie jednostka stacjonowała . Rozradowane twarze żołnierzy i EK na bałwanie świadczy o pełnym zadowoleniu po wygranej z Francją . Wojna z Polską nie wywoływała w Niemczech takich emocji. Tutaj oprócz Francji dali również „ prztyczka ” Anglii - stąd więc euforia .

Zdjęcia 11 / 13

Wykonane w czasie zajmowania Belgii / Holandii / Francji czyli maj /lipiec 1940 , co widać po pełnej zieleni .
Widzimy żołnierzy w różnych sytuacjach . Mamy tu na zdj. 13- tym motocyklistę - łącznika ( tzw. radfahrmelder ) Zündapp KS 500 z oznaczeniem jednostki „Der Führer ” na przednim błotniku ). Numer rejestracyjny jest zgodny z wykazem SS.VT- Standarte „Der Führer ” wg planu marszowego z maja 1940 . Jednostka liczyła 3323 osoby i miała na wyposażeniu 750 pojazdów ( czyli 750 nr. rejestracyjnych ) . Na wszystkich zdjęciach widzimy numery rejestracyjne świadczące o przynależności pojazdów do SS.
Mamy tu Lkw : Opel Blitz L 3600 ( w różnych adaptacjach ) czy też Mercedes Benz L 3000 , większość z nich z oznaczeniami do ciągnięcia przyczep bądź innego sprzętu wojskowego nie wyłączając artylerii . Dla niezorientowanych ( wyłączając marek 8888 , bo tenże wszystko wie , wszak po fakultetach ) - to ten znak na dachu kabiny kierowcy : trójkąt czarny w okrągłym żółtym tle , przejęty i używany w PRL przez długie lata dla zestawów holowniczych ( durnowata PRL i głupi „ komuniści ” całymi garściami czerpali z dorobku niemieckiej myśli technicznej mając na względzie ROZWÓJ zniszczonego kraju np. Ursus C-45 = Lanz Bulldog D 9506 czy słynny tramwaj Konstal typ N = Kriegsstraßenbahnwagen KSW produkowany w różnych wersjach aż do 1961 . Nie to co dzisiaj - wszak montownie są zdecydowanie lepsze ) .
Co do numerów rejestracyjnych : Pojazdy mechaniczne , które używała SS podlegały rejestracji w Wydziale Rejstracyjnym SS jakim był Wydział X umiejscowiony w strukturze dowództwa Waffen SS . Nr SS - 1 był przypisany do Maybach Zeppelin w użytkowaniu przez Himmlera . Kolejno wedle daty rejestrowano wszystkie pojazdy w miarę jak spływały do użytkowania w jednostkach SS. Tutaj mamy numery 7857 ( motor ) oraz ciężarówki : Ford 7982 , Opel 8051 oraz 8064 oraz MB 8066 . Z list rejestracyjnych wynika że pojazdy te były rejestrowane w 1937 .

Przepraszam PT darco za me ostatnie głupoty starcze na Forum . Może się jednak Waści przydadzą .

Z poważaniem Mieczysław Jan Różycki czyli :

https://www.youtube.com/watch?v=E7LudZKTdA4

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon



Opis załącznika:
Wanderer przed pałacem Królewskim - Amsterdam , z SS-ST 3

Opis załącznika:
KS 500 z SS-ST 3 na tle typowej architektury holenderskiej / Proszę zwrócić uwagę na nr . rej.

Opis załącznika:
Opel Blitz z SS - ST 3 w Holandii
Proszę zwrócić uwagę na nr rej .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 30 Paź, 2014 19:33

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
Jeszcze na foto nr 6 da się zidentyfikować, pod warunkiem że ktoś doczyta co jest na opasce, w reszcie wątpie, chyba że ktoś dojdzie po tablicach rejestracyjnych.


Numery tablic 7301 - 8800 należały do pułku SS "der Führer" z dywizji SS "das Reich"

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Czw 30 Paź, 2014 20:12

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

e-maus napisał:
Indiana Jones napisał:
Jeszcze na foto nr 6 da się zidentyfikować, pod warunkiem że ktoś doczyta co jest na opasce, w reszcie wątpie, chyba że ktoś dojdzie po tablicach rejestracyjnych.


Numery tablic 7301 - 8800 należały do pułku SS "der Führer" z dywizji SS "das Reich"


Ad vocem by TYLKO uzupełnić swą wypowiedż : listę otwierały pojazdy ze sztabu dowództwa jednostki którym był SS Standarteführer G . Keppler , mający do dyspozycji 9 szt pojazdów : nr. 7301 , Horch 901 Kfz.15 , 7302 również Horch , 7303 oraz 7304 to były Zündapp KS 600 z wózkami bocznymi , 7305 do 7309 to Zündapp KS 500 ( solo ) . Jest to stan wedle wykazu marszowego z maja 1940. Póżniej w 1941 lutym , jednostka weszła w skład SS Division " Reich " a którą póżniej przemianowano na " Das Reich " itp. Interesujące nas numery :

7857 - z Instandsetzung Staffel

7982 - z 14 Komp. PAK

8051 , 8064 , 8067 - z 15 Kraftradschutzen Kompanie

Sob 01 Lis, 2014 2:43

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cyt ,,krakus,,
,,Napisanych postów usuwać nie będę , pozostawię je jako dowód mego ...nieuctwa , ble , ble oraz nachalnej pogardy . Z całym szacunkiem wobec PT Moderatorów , których szczególnie darzyłem estymą a którzy wnioskowali i poparli wniosek ( PT PT Maxikasek , Indiana Jones , de Villars ) oraz PT Forumowiczów ( nie jest to złośliwe ).... żegnam życząc sukcesów.,,
Szkoda....
,,krakusku,, Mieciu...
Twoim ,, problemem,, jest to że posiadasz za dużą wiedzę.I wymagasz a wręcz jesteś przekonany że inni taką też powinni posiadać.
Przyklad temat z góry. Napracowałeś się naszukałeś.I co ?? Ta wiedza nie bedzie wykorzystana. Nawet ,,darecki, nie spodziewał się aż tak dogłębnej analizy zdjęć. W paru miejscach można podyskutować z Twoja teorią.Ale już nie bedziemy mieszać.Niech tak pozostanie
Pozdrawiam i żałuję że odchodzisz z forum
Jurek

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 02 Lis, 2014 9:30

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jureczku

Tu absolutnie NIE chodzi o moją wiedzę ( ? ) , w dziale Militaria jest kilku PT Forumowiczów z wiedzą o której mogę pomarzyć ( e-maus , Monsum , VEB , Stani ,Harry itd czy Ty )I Oni TYLKO i ich wiedza UTRZYMUJĄ / tworzą ten dział. Forum i jego wartość tworzą ...Użytkownicy a NIE Moderatorzy. Ja uważam ,że takowi PT Forumowicze ( z których kilku wymieniłem ) to DARMOWI ....NAUCZYCIELE na dodatek pasjonaci !!! tym samym tworząc szkołę!!! . Szkoła i to każda ( jeżeli ma być szkoła a nie maglem ) wymaga od ...uczni minimum podstaw wiedzy oraz PRACY ! Jednak jak widać w Polsce nauki się NIE CENI. Wartość Forum spada do zera jak odchodzą z niego , wybacz osoby wartościowe. A tu tak się dzieje - sam o tym wiesz. Równie Cię denerwowało jak jakiś nowy kolejny GŁUPEK Chytrusek podważał wartość odpowiedzi a na dodatek ŻĄDAŁ ( sic ! ) opinii wręcz ekspertyzy i to darmowej . Ciekawy jestem co by się stało , gdyby tacy Giganci Wiedzy w dziale Militaria jednego dnia opuścili Forum ? Czyżby Moderatorzy i podobni marek 8888 zastąpili by WIEDZĘ ? Bo pustkę zapewno tak . Ja uważam ( a znalazło się kilka innych osób ) że forum to pewnego rodzaju ... SZKOŁA i to darmowa i w niektórych tematach na szalenie wysokim poziomie. I o TAKI charakter MUSI się dbać w zalewie głupoty .

Dlatego zabrałem się za stworzenie Prywatnego Forum Historycznego dla osób myślących , którzy wiedzą co znaczy wartość słowa i nazwiska. Do forum może przystąpić każdy kto występuje pod swoim nazwiskiem itd . Takim sposobem nie będzie dostępne dla idiotów i tchórzy , których widzimy w setkach tysięcy na różnorakich forach internetowych .
Ma się stać takim staroangielskim klubem czasów Wiktorii . Doszło do tego ,że CZŁOWIEK musi się chronić aby ...przetrwać w świecie tzw . nowoczesnym . Dla MAS jest to niepotrzebnym .

Mieczysław Jan Różycki

Nie 02 Lis, 2014 16:35

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oczywiście że forum tworzą użytkownicy, nie moderatorzy, ale to moderatorzy musza dbać o porządek, czasem ktoś musi wylecieć, czasem dostać naganę, może się zdarzyć że ten manewr będzie różnie postrzegany, bo każdy ma prawo do swojej opinii.
Tworzysz własne forum? ok, bardzo fajnie, sam pewnie tam zajrzę Uśmiech ale nie nastawiaj się na to że każdemu zdołasz na nim dogodzić Uśmiech

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 02 Lis, 2014 16:36

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
manewr będzie różnie postrzegany, bo każdy ma prawo do swojej opinii.


PT Indiana Jones

Wybacz Waść , szanuję opinie - ale nigdy nie zaakceptuję głupoty , tym bardziej jeszcze ...chronionej !!

Co do Forum - nie mam najmniejszej ochoty ...DOGADZAĆ . Dyskutanci na poziomie nie potrzebują ( nawet w ferworze sporów erystycznych ) interwencji moderatora . Znają zasady wypowiedzi merytorycznej. Jężeli ktoś będzie wprowadzał elementy ple , ple lub magla , na dodatek w sosie politycznym po prostu zostanie OD RAZU usunięty , bowiem Pacta sunt conventa ( regulamin forum a ten zawiera tylko 4-ry punkty, jasno zapisane ) . Jest jeszcze jeden aspekt ( oprócz wymaganej jawności osobowej ) który będzie dyscyplinował (? ) in spe PT Użytkowników , opłaty za WSPÓLNE utrzymywanie forum . Nie korzysta bowiem ono z darmowych domen. Musi być absolutnie niezależne.

MJR

Nie 02 Lis, 2014 18:59

Powrót do góry
darco
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 204
Skąd: RP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Serdeczne podziękowania dla Kolegi krakus57, za bardzo dokładną i wszechstronną identyfikację zamieszczonych zdjęć Super

Pozdrawiam

darco

Pon 03 Lis, 2014 16:12

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panie Mieczysławie, to nie jest tak, że moderatorzy kogoś chronią. Nie jest tak i nie będzie. Zachowanie forumowicza "marek8888" zostało dostrzeżone i był wniosek o kreskę. Forum jest po to żeby uprawiać rzeczową dyskusję, a zachowania nie przystojące dżentelmenom nie będą tolerowane.

A co do wiedzy, to proszę mi wierzyć, chciałbym po stokroć posiadać Pańską.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 04 Lis, 2014 13:28

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znam Mieczysława osobiście.Jest to człowiek z zasadami.
Będzie trudno jego przekonać do zmiany decyzji.Ale jeśli nie spróbujemy?? To mozemy mieć żal i pretensje tylko do siebie.

Mieczysławie wiem że przekupstwo to straszna sprawa. Ale też wiem że masz słabość do ,,papierków,, .Pokazuję Tobie coś wyjątkowego .Nabyłem to wczoraj.
Jutro o ile będziesz miał czas jutro to razem bedziemy się delektować tym skrawkiem papieru..
Jest to mapa wojskowa z 1738 roku Ksiestwo Głogowskie.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Wto 04 Lis, 2014 14:32

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
1./ człowiek z zasadami.
2./ przekupstwo to straszna sprawa.


Jurku

ad 1 ./ No , bez przesady . W moim wieku łatwiej o zasady - bo nie ma się już sił do ich łamania.

ad 2./ Aj , zaraz tam przekupstwo . Zwykła zasada polowania ... PRZYNĘTA. Przyznaję ,że b. skuteczna .

MJR

Wto 04 Lis, 2014 14:50

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Forum jest po to żeby uprawiać rzeczową dyskusję, a zachowania nie przystojące dżentelmenom nie będą tolerowane.



PT Monsun

Masz Waść 200 % rację pisząc o RZECZOWEJ dyskusji , aliści ( jak mawiał Waldorff ) czyż posty PT Użytkownika oraz innych pokroju rzeczonego wypełniają takową treść ? Decyzja , jaką podjąłem nie wynika z mego przerośniętego ego (jak to celnie ironicznie kiedyś napisał PT e-maus , co mi się szalenie podobało , bo pokazywało jak inteligentny jest PT Adwersarz ) ale z faktu ,że nie będę się dalej narażał na chamskie zaczepki . Okazało się bowiem ,że PT Moderatorzy zastosowali metodę ...Kalego .

Proszę zwrócić na Wasz dział , właśnie dzięki takim postacią jak Waść i Jemu podobni zachował on poziom a przede wszystkim nie mają szans zaistnienia na nim osobnicy miałcy , których działalność doprowadziła do zupełnego uwiądu działu historia.

Co do wiedzy , to jestem pewny ,że takową wynosi się z ....domu i szkoły ( chodzi o NAWYK , głodu wiedzy ) . Moim ideałem / wzorcem jest Leonardo da Vinci . Mówi się człowiek renesansu - ale ten zwrot oznacza tylko człowieka który wie jaka rolę w życiu gra NAUKA i WIEDZA. To jest cena za człowieczeństwo, taka sama jak cena za życie . Tą jest śmierć . Tu na Forum naprawdę jest kilka osób które można swobodnie określić jako Człowiek Renesansu . Pierwszy z brzegu to PT Stani ( co nie dziwi , bo to góral Niskopienny ) obszar wiedzy ...oceaniczny również w twórczości .

Kończąc ,jest mi szalenie miło za te kilka zdań jakie mogłem wymienić z Waścią co do Którego moja estyma była zawsze stała . Codziennie widzę jak setki tysięcy osób próbuje siedzieć jednym siedzeniem na 3 -ech , 5-ciu fotelach oraz przedłużać nazwisko tytułami , ja jednak wiem , ze takowe próby ani nie są wygodne ani estetyczne . Wolę jeden fotel i swoje nazwisko i dlatego cenię wartość tych ...jednofotelowych . Na marginesie nie zdradzę tajemnicy , jeżeli powiem ,że w PW korespondencji Poniektórzy zwrócili mi uwagę na fakt , że brakło Waścinego miana w akceptacji wniosku .

serdecznie pozdrawiam MJR

Wto 04 Lis, 2014 16:26

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT darco

Czy mógłbyś Waść wkleić więcej zdjęć ?

MJR

Wto 04 Lis, 2014 19:01

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak aproposem tylko rzucę:
Monsun napisał:

Zachowanie forumowicza "marek8888" zostało dostrzeżone i był wniosek o kreskę. Forum jest po to żeby uprawiać rzeczową dyskusję, a zachowania nie przystojące dżentelmenom nie będą tolerowane.


Pozdrawiam
Monsun

Doprawdy?
Czw 24 Lip, 2014 11:28
marek8888 napisał:
Z uwagi na fakt, że mimo zwrócenia uwagi administracji wątek został spaskudzony przez dwóch mających wyraźne problemy pseudouserów pozwala, sobie zamieścić go jeszcze raz uprzedzając zarazem, że kolejne próby paskudzenia spotkają się z zaskakującą niespodzianką Wink

Pią 25 Lip, 2014 12:59
marek8888 napisał:

Notoryczne spamowanie chyba też? Może kolega pouczy nas tu wszystkich jak winien się zachować prawdziwy harcerz w sytuacji gdy zwyczajnie nie lubi kogoś na jednym z forów dyskusyjnych? Ma natrętnie pisać złośliwe komentarze? Specjalnie dla kolegi poczekam na odpowiedź i pozwolę sobie dowolną uzyskaną przesłać władzom Harcerstwa Polskiego jako przykład regulaminowej postawy wyrażanej czynnie...

Zaiste powiadam wam- oto zachowanie godne dżentelmena Laughing
I wysoki poziom dyskusji, że o innych wątkach i " dżentelmeńskich" wypowiedziach nie wspomnę, gdyż moje uwagi do moderatorów - to jak grochem o ścianę Zniesmaczony ...
Pozdrawiam
R

Sro 05 Lis, 2014 17:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.