| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł78
Porucznik

Porucznik




Posty: 641
Pochwał: 1
Skąd: Ostróda
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kompleks Osówka

Witam znalazłem kilka zdjęć z Gór Sowich projektu RIESE z kompleksu Osówka którą zwiedzałem i postanowiłem pokazać na forum.
Pozdrawiam Paweł.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 23 Wrz, 2014 23:14

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj bywało się, bywało. Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Wto 23 Wrz, 2014 23:22

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja znalazłem to Mr. Green


Opis załącznika:
Siłownia

Opis załącznika:
Mieszkaniec siłowni

_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Wto 23 Wrz, 2014 23:28

Powrót do góry
Paweł78
Porucznik

Porucznik




Posty: 641
Pochwał: 1
Skąd: Ostróda
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj miejsca bardzo ciekawe ale najciekawszy ten mieszkaniec Super Super Super
Pozdrawiam Paweł.

Wto 23 Wrz, 2014 23:39

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podoba mi sie to zdjęcie, które wstawił tu Perzot z grillowania na "siłowni" Mr. Green Swoją drogą Garba na ostatnim festiwalu w Książu powiedział, że "siłownia" miał to być nowoczesny bunkier dla Hitlera w naziemnej formie. Jeżeli to miał być bunkier dla Hitlera w naziemnej formie to ja jestem księdzem. Ukłon


ps. miałem dzisiaj niezły sen związany z "siłownią", mianowicie odbyła się tam akcja-festyn eksploracyjny (pod czym przewodnictwiem to nie wiem), było bardzo dużo grup eksploracyjnych, był J.C., był Maciejewski, Woloszański, itd. i wszyscy kopali ! Były koparki, pompowano wodę, rozkopywano siłownie do koła na zewnątrz tak jakby chciano ją odkopać całą (dosłownie). Kopało ze 100 osób albo więcej, ba, mobilizowano rownież Trolla (prowadzono go na postronku pod górę - widziałem), nawet pawian z Głogowa dostał łopate i musiał kopać Zdziwiony nie wiem jak sie ta akcja zakonczyła bo sie obudziłem Crying or Very sad

Sob 22 Lis, 2014 12:31

Powrót do góry
k2t4s
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
nie wiem jak sie ta akcja zakonczyła bo sie obudziłem Crying or Very sad

No patrz, ale szkoda Laughing

Pon 24 Lis, 2014 0:41

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

k2t4s napisał:
Paweł_J napisał:
nie wiem jak sie ta akcja zakonczyła bo sie obudziłem Crying or Very sad

No patrz, ale szkoda Laughing

No szkoda, bo niezły to był widok.. Bardzo szczęśliwy zwłaszcza, że nie jest to takie wcale nie realnie. Raz przecież na pewno już podobna akcja się tam odbyła, co prawda nikt nie atakował wtedy łopatą ziemi z szybkością samego Marsa , jednak sporo się działo. Było to w czerwcu 2006 roku a o relacji z tego „Szturmu Osówki” można przeczytać gdzieś tam pod hasłem „Szturm Osówki”. Niestety „siłowni” nie udało się zdobyć. Nie to żeby za cienkie Bolki tam się za to brały, gdzie tam, po prostu wynikły pewne komplikacje ? tak to chyba napisano…

Fakt faktem, że sprzętu tam użyto co nie miara, można rzecz, że Osówka została „zlustrowana” od A do Z. .. można ? no właśnie, bo jak dobrze pamiętam co czytałem to nikt nawet palcem nie kiwnął np. w uskoku… itd. itp. więc chyba nie można. Kciuk w dół

Wracając jeszcze do samej siłowni: tyle już różnych bzdur na jej temat czytałem, ale nowoczesny otwarty bunkier w naziemnej formie dla Hitlera to już jest świadectwo dla mnie na to, że ktoś w ogóle historii nie zna ( pomijam, że o technice też ma takie pojęcie jak świnia o gwiazdach). Embarassed

Pon 24 Lis, 2014 21:55

Powrót do góry
k2t4s
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dobra pociągnijmy temat.
Okrąglak na siłowni pokrywa się z odnogą osówkowej sztolni. Trochę dziwny zbieg okoliczności.
Chyba wiesz, co znaleziono w podłodze okrąglaka po wypompowaniu wody?

Pon 24 Lis, 2014 22:17

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak wiem co znaleziono. Mieli zamiar "siłownie " wysadzić czy jak ? tylko jak to dalej tłumaczyć, że nie zdążyli podpalic lontów bo już na to nie starczyło czasu ? bez sensu.. Rolling Eyes Nie powinno tam tego być.. w każdym razie kształt odnogi (końcówka) i kształt okrąglaka to nie przypadek. W ogóle budowa podziemnej czesci tego kompleksu (jeszcze nie dokończonego do stanu surowego mimo już zaczetych prac betoniarskich tu i ówdzie) była doskonale przemyślana i również po niej można wiele wywnioskować co jak i dlaczego ad. tzw. "siłowni" (tak na marginesie: nie pasuje tylko znany szyb, który tam mamy w tym miejscu, ale to już osobna kwestia). Szkoda, że nie sprawdzono do końca prawego naroża u góry (ah te wredne kilkuset kilogramowe głazy.. Rolling Eyes ) i jeszcze w kilku miejscach.. było by jasne dla wszystkich a tak zawsze będą tacy co będą wymyślali teorie za teorią i tak bez końca w kółko Macieju Neutral

Być może jest po troche tak samo jak z tym uskokiem, do póki jest tajemnica miejsce jest ciekawe.. jak rozwiązane zostaną wszystkie tajemnice Osówki od A do Z i wyjaśnione tak, że nie będzie już tajemnic, to ludzie przestaną być ciekawi i spora część przestanie tam przyjeżdżać ? Przecież z tym uskokiem sprawa jest tak naprawdę od dawna całkowicie jasna.. Wink

ps. jest jeszcze szkic Manningera - on mówi wszystko Super

Wto 25 Lis, 2014 0:07

Powrót do góry
k2t4s
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Tak wiem co znaleziono. Mieli zamiar "siłownie " wysadzić czy jak ? tylko jak to dalej tłumaczyć, że nie zdążyli podpalic lontów bo już na to nie starczyło czasu ?


Gdyby chcieli wysadzić, to raczej nie w ten sposób, a druga sprawa, ładunki założono by nie tylko w samym okrąglaku. Wink

Nie 07 Gru, 2014 22:43

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z wielką przyjemnością czytam fachowe wypowiedzi , ale mam małe zastrzeżenia . Po pierwsze szkic Manningiera pasuje do wszystkich sztolni , odnośnie założenia ładunków , sprawdzono okrąglak i tam były {brałem udział w tych badaniach } , skąd wiemy , że nie było ich w innych miejscach ?










[ Wink

Nie 14 Gru, 2014 21:10

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorry na okrąglaku nie znaleziono ładunków ,tylko same zapalniki . Wink

Nie 14 Gru, 2014 21:19

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie za zwłokę w komentarzu ale byłem w Meksyku i jakoś tam nie miałem czasu zaglądać do netu (patrz wpis nowy na blogu).

k2t4s napisał:
ładunki założono by nie tylko w samym okrąglaku. Wink


Może chcieli też założyć ale nie zdążyli. Rolling Eyes W każdym razie "siłownia" jest obiektem niedokończonym i z tym nie ma dyskusji, tak samo jak z jej przeznaczeniem. Mnie bardziej ciekawi to co jest ukończone w GS. Wink

Riko jak tam obiekt Ani Laughing pudełko co ? hihi, HEeh HE Twisted Evil

Pon 15 Gru, 2014 22:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.