| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
OK, tak daleko wstecz nie sięgałem, ale sprawdzę choć skoro piszesz za Śmigielskim to chyba nie mam po co. Jednak nurtuje mnie to i nie popuszczę Bardzo szczęśliwy.


Kurczę Marmik, ale Ty mi nie wierzysz... Wink

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Sob 20 Maj, 2006 16:00

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ark(o) Royal napisał:
Kurczę Marmik, ale Ty mi nie wierzysz... Wink


To nie to. Po prostu lubię mieć rację Bardzo szczęśliwy. A jak nie mam to muszę dokładnie sprawdzić jak mogło do tego dojść Bardzo szczęśliwy.

Mam niezły pomysł na sprawdzenie u źródeł. Zapytam znajomego z Marine Nationale - to chyba najpewniejsze źródło (o ile mi odpowie bo nie klepałem do niego maili od... 1,5 roku Uśmiech ). Może dowiemy się jaka była przyczyna zamiany klasyfikacji.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 20 Maj, 2006 16:11

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
To nie to. Po prostu lubię mieć rację Bardzo szczęśliwy. A jak nie mam to muszę dokładnie sprawdzić jak mogło do tego dojść Bardzo szczęśliwy.

Mam niezły pomysł na sprawdzenie u źródeł. Zapytam znajomego z Marine Nationale - to chyba najpewniejsze źródło (o ile mi odpowie bo nie klepałem do niego maili od... 1,5 roku Uśmiech ). Może dowiemy się jaka była przyczyna zamiany klasyfikacji.


Ok, dobry pomysł, daj znać jak odpowie. Ale pewnie potwierdzi to o korwetach. Śmigielski pisał to z wielką pewnością w głosie Bardzo szczęśliwy

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Sob 20 Maj, 2006 16:15

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
...Po prostu lubię mieć rację Bardzo szczęśliwy.


Ok, zadam Ci zagadkę na którą nie odpowiesz Uśmiech (zagadka tylko dla Ciebie, dlatego poza wątkiem). Co Ty i ja mamy ze sobą wspólnego (oprócz zainteresowań okrętami, prób udowadniania racji -u Ciebie chyba większych Wink itp.) ?

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Sob 20 Maj, 2006 16:22

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ark(o) Royal napisał:
Ok, zadam Ci zagadkę na którą nie odpowiesz Uśmiech (zagadka tylko dla Ciebie, dlatego poza wątkiem). Co Ty i ja mamy ze sobą wspólnego (oprócz zainteresowań okrętami, prób udowadniania racji -u Ciebie chyba większych Wink itp.) ?


Chyba się wylogowałeś więc odpowiem za Ciebie (i tak przecież miałeś nie zgadnąć Wink ) . Otóż zarówno w Gdyni jak i w Tychach zamiast tramwajów jeżdżą trolejbusy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Sob 20 Maj, 2006 16:38

Powrót do góry
Carthon
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 652
Pochwał: 1
Skąd: Dixieland
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A wracając do głównego wątku, stawiam na "wielkie, lekkie krążowniki" Bardzo szczęśliwy
typ "Courageous", I WŚ

Nie 04 Cze, 2006 16:46

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Carthon napisał:
"wielkie, lekkie krążowniki"

Jestem ciekaw jak brzmiała ich oficjalna brytyjska klasyfikacja.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 04 Cze, 2006 17:37

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Jestem ciekaw jak brzmiała ich oficjalna brytyjska klasyfikacja.


K.Zalewski w knidze o lotniskowcach II wś podaje, że właśnie tak jak Carthon napisał : wielkie lekkie krążowniki - dziwaczne określenie tych, co tu dużo mówić, dziwacznych okrętów.

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Nie 04 Cze, 2006 19:13

Powrót do góry
Carthon
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 652
Pochwał: 1
Skąd: Dixieland
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie "Large Light Cruisers" 8)

Post Mianorafa, nie na temat, usunięty. IjonTihy

Nie 04 Cze, 2006 21:21

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja szukając odpowiedzi na zagadkę kolegi maxikaska, dogrzebałem się w swoich zapiskach o projekcie pancernej krypy dopływowej Bardzo szczęśliwy

Rzecz ima się budowy nowych jednostek dla Flotylli Pińskiej, a których zaprojektowanie zleciło KMW w 1931r. Potem to oznaczenie zmieniono na krypa artyleryjska. W maju 1932r. Warsztatom Portowym Marynarki Wojennej w Pińsku, zlecono budowę jednostek klasyfikowanych ostatecznie jako kanonierki rzeczne. Zbudowano 3 jednostki: Zuchwała, Zaradna i Zawzięta. Jednostki te określa się jako kanonierki rzeczne typu Z.

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Sro 07 Cze, 2006 14:26

Powrót do góry
Carthon
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 652
Pochwał: 1
Skąd: Dixieland
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coś z US Navy:
"Tender aparatów latających lżejszych od powietrza" (Lighter-than-air Aircraft Tender- sygnatura AZ) mówiąc po ludzku: okręt baza balonów Bardzo szczęśliwy
I odpowiednio:
"Tender aparatów latających cięższych od powietrza" (Heavier-than-air Aircraft tender - sygnatura AV, od 1930 po prostu Seaplane Tender)

Czw 08 Cze, 2006 1:53

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po ostatnich (tzn. sprzed paru dni) burzliwych dyskusjach w temacie "ORP Warszawa" można by tu wrzucić całą współczesną klasyfikację okrętów floty rosyjskiej Wink Uśmiech
_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Czw 08 Cze, 2006 13:01

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z całą pewnością królowałyby okręty typu "Kijew" klasyfikowane jako "duże krążowniki zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) z wyposażeniem lotniczym". Choć jakby być szczerym to nazwa ta wcale nie była pozbawiona sensu.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pią 09 Cze, 2006 1:38

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ark(o) Royal napisał:
Marmik napisał:
Mam niezły pomysł na sprawdzenie u źródeł. Zapytam znajomego z Marine Nationale - to chyba najpewniejsze źródło. Może dowiemy się jaka była przyczyna zamiany klasyfikacji.

Ok, dobry pomysł, daj znać jak odpowie. Ale pewnie potwierdzi to o korwetach. Śmigielski pisał to z wielką pewnością w głosie Bardzo szczęśliwy


Trochę to trwało. Oczywiście leń nie odpisał Mr. Green, ale może wysłali go na Ocean Indyjski, Martynikę cz jakiś inny Reunion Mr. Green. Spotkałem za to kolejnego Francuza. Potwierdził Twoje stanowisko (za Śmigielskim). Jako uzasadnienie podał względy historyczne. Niestety jego angielszczyzna była tak beznadziejna (co mnie akurat nie dziwi), że nie potrafił mi wytłumaczyć dokładnie jakie względy (albo nie wiedział, bo był z podwodnych Wink ).

W każdym bądź razie nie wyglądał na przejętego tym, iż klasyfikacja takowa wprawiała w zdziwienie "resztę świata".

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 19 Lis, 2006 23:45

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Trochę to trwało...


Lepiej późno niż wcale Piwo Oj Ci Francuzi Bardzo szczęśliwy Jak to mówią starożytni Azerbejdżanie? lepsza korweta w garści niż niszczyciel na dachu Wink Czy jakoś tak Rolling Eyes

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Pon 20 Lis, 2006 22:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.