| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Malkontencie , ja jestem tylko mizernym amatorem który cieszy sie z obejrzenia kilku bunkrów przy Odrze , fakt znaleziona łuska mnie już nie podnieca ale odznaczenie już wielce.

Dlaczego piszesz o czymś i kończysz jakby wpół zdanie ?? Dlaczego nie "zbadasz" opisywanych tajemnic i nie wydasz książki jak chociazby Kudi -- zarobisz a i plebs dowie sie czegoś ciekawego?? Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy .

O podziemiach Wrocławia pisze wielu , o jego legendach również , ale twoje informacje nie poparte dowodami mają podobną wartość jak artukuły w Słowie Polskim Uśmiech czy lokalnej Wyborczej.

Nie 10 Kwi, 2005 12:15

Powrót do góry
Malkontent
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do Past-a.
A dyć Paście drogi robię co mogę, robię. Jeno nie chcę, jak ta kura, gdakać w książkach o Wielkich Niewątpliwie Tajemnicach, jakie to są niezbadane, a głos wydać, jak jaka sprawa zakończy się sukcesem, co daj Boże, bądź definitywnym sprawdzeniem, że NA PEWNO, tu i tu nic nie ma.

A wcześniejszy szum przy badaniach, taki jak np. występuje na forach internetowych, zakłóca pozytywny odbiór fal eksploracyjnych.

Przeto dłubiemy sobie w grupkach dyskretnych a efektywnych ludzi. Tych od roboty, a nie gadania i ciągłych sporów.

I to byłoby na tyle, jeśli chodzi o zabawy w wolnym czasie przy kompie.
Malkontent odchodzi z powrotem w niebyt. Do dziur, tam, gdzie jego miejsce.

Nie 10 Kwi, 2005 14:22

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Malkontencie podziel się jednak jak do czegoś namacalnego dojdziesz .

Nie 10 Kwi, 2005 19:44

Powrót do góry
Malkontent_realtywacja
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Past - jesteś z okolic W-wia?

Może Ci dać coś do robótki? W końcu wszyscy jesteśmy ograniczeni możliwościami... A każdy rozsądny i pracowity się przyda.

Pon 11 Kwi, 2005 0:40

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Malkontent a Ty jestes z Wroclawia?
Bo interesuje mnie czy kopaliscie kiedys w okolicy lasku Osobowickiego... teren jest ciekawy ze wzgledu na kilka relacji, ktore pewnie znasz.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 11 Kwi, 2005 10:21

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lasek Osobowicki…
... Szwedzki Szaniec - bo tylko pod taką nazwą znane jest to grodzisko - musiał być kiedyś stolicą dużego plemienia kultury "łużyckiej"

Na drugim końcu Osobowickiego Lasu jest jeszcze jedno grodzisko z tych samych czasów, choć zupełnie inne w charakterze.

Mogą być problemy to stanowiska archeologiczne. Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Pon 11 Kwi, 2005 10:43

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no tak problemy w takim wypadku moga byc. nawet jesli ktos chcialby szukac spraw zwiazanych z II wojna. ale nie wierze zeby "nasi" odpuscili ta miejscowke Uśmiech
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 11 Kwi, 2005 11:32

Powrót do góry
marecki
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert co ty knujesz z tymi osobowicami ?
napisz mi na email

pzdr !

Pon 11 Kwi, 2005 17:54

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi szukali tam , szukająi będą szukać. W końcu to prawie pod nosem wielu wrocławian.

Na Osoboach jest kilka ciekawych miejsc , w kilku wyciągano fanty hurtowo - magazyny na zimowisku barek (chyba to też Osobowice)
Koło torów kolejowych walczyli spadochroniarze itp.

Lasek i okolice są spenetrowane z tego powodu że w miarę spokojnie tam jest.

Z drugiej strony Odry w lasku Dębowym dwóch desperatów próbowało kopać w nocy Laughing Laughing . Ale coś się chwalili że skończyło się na podrywaniu księżniczek z przystanku.


DO MALKONTENTA

kontakt do mnie to [email protected]

Wto 12 Kwi, 2005 14:01

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ciekawia mnie osobowice bo kilka przekazow wlasnie tam lokuje fajne fanty. informowano o pomnikach zdemontowanych z wroclawskich placow. cztalem tez o jakims bunkrze w ktorym zlozono inne przedmioty. na pewno penetrowano okolice ale ciekawe co wycignieto...
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 29 Kwi, 2005 6:54

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzisz Pascie
tyle osob szukalo i tyle bylo odkryc, a nikt nie chce sie pochwalic. Uśmiech
Marecki, wybacz ze sie nie odzywam, ale mialem problemy z mailem...

Wroclaw wciaz jest intrygujacym miejscem. Szkoda ze wladze miasta nie wykorzystuja tych atutow. Na zachodzie regiony zarabiaja na historii olbrzymie pieniadze.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 02 Maj, 2005 11:33

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

moim skromnym zdaniem we Wrocławiu trzebaby nie lada rewolucji by zmieniło się podejście do historii , ciekawy jestem co za cyrk odprawią w przyszłą sobotę - podobno mają być jakieś ogólnopolskie obchody. Spróbuje tam być , chyba że będzie tylko dla VIPów Zniesmaczony

Wto 03 Maj, 2005 20:10

Powrót do góry
Schmeisser
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z racji, że temat jest ciekawy, pozwolę sobie go odswieżyć. I mam pytanie do Was, kopaczy. Jak idą wykopki? Znaleźliście coś interesującego w rejonie lasku osobowickiego i torów kolejowych?

Pon 05 Gru, 2005 18:44

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Towarzysze. Wielokrotnie powoływano się tu na raport Gajka odnośnie prac podziemnych na lotnisku Strachwitz. A nikt nie przywołał drugiej części raportu w której Gajek stwierdza że informator który dane o pracach dostarczył jest całkowicie niewiarygodny?
A co od metra, to budowa geologiczna terenów na których powstał Wrocław wyklucza budowę metra. Przedsięwzięcie nawet teraz byłoby bardzo kosztowne i nie wiem czy możliwe do wykonania.
Pozdrawiam

Pią 05 Maj, 2006 13:36

Powrót do góry
Lokiec
Schütze

Schütze




Posty: 11
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co robicie????

Ludzi czy nie myślicie, że chodzenie po bunkrach dla fantów jest głupie ????

Ja sam chodzę po fortyfikacjach ale dla przyjemności z jak coś się trafi to jest fajnie !!!

Co do Osobowic ja z qmplami jeżdzimy co tydzień i prawie odkopaliśmy jeden !! Bardzo szczęśliwy Ale sa tam 2 wejścia (po shodkach) [nie daleko placu zabaw jak się jedzie w stronę lasku od cmentarza] zalane nie wiecie co tam jest ???

_________________
Pozdro

Pon 04 Gru, 2006 12:36

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic tam nie ma. Ot taka zwykła piwnica. Nie wiem tylko po co odkopujecie to wejście, skoro można wejść drugim.

Pon 04 Gru, 2006 13:03

Powrót do góry
yorke
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 298
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KK napisał:
Nic tam nie ma. Ot taka zwykła piwnica. Nie wiem tylko po co odkopujecie to wejście, skoro można wejść drugim.


pamietaj, frajda !!!!

Laughing

Pon 04 Gru, 2006 13:18

Powrót do góry
YoWheris
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 114
Skąd: Kościan/Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ktoś może orintuje się na temat jakiegoś tulelu z pałacu w Leśnicy w kierunku Wrocławia?
Niedalej jak tydzień temu jeden mieszkaniec Stabłowic opowiadał mi jak za dzieciaka wchodzili do tego tunelu, powyciągali jakieś szable, stale pistolety itp. Przyciągnęli to do siebie na Stabłowice i tym się bawili. Niestety ktoś ich nastraszył więc pozbyli się szybko tego, część do stawku, inny zakopał gdzieś na ogrodzie. Ale twierdzi że tunel jakiś był napewno bo tam wchodził z kumplami. Dokąd ten tunel, a może to była piwnica połączona z jakąś starą piwnicą nieistniejących wtedy już obiektów. Teraz niestety nie ma możliwości już tam wejść gdyż zasypane, przynajmniej tak mówił. Może ktoś zna temat??

_________________
YoWheris

Czw 07 Gru, 2006 10:22

Powrót do góry
yorke
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 298
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to chyba jedna z legend typowo tunelowych. od mini tunelow pomiedzy budynkami po mega tunele pomiedzy miastami.

w kazdym razie jest ten czlowiek tam wchodzil - to moze niech wskaze gdzie dokladnie to bylo ?

Czw 07 Gru, 2006 15:48

Powrót do góry
YoWheris
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 114
Skąd: Kościan/Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

twierdzi że byłby w stanie pokazać ale nie ma teraz dojścia do pałacu (do wewnątrz) a poza tym jego to nie interesuje za bardzo.
Wczoraj rozmawiałem z gościem który twierdzi że pod którąś z ulic (nie zapamiętałem nazwy) przy dworcu Świebodzkim jest jakiś tunel, i nawet z torowiskiem. Na ile w tym prawdy, sam nie wiem. W każdej przesłance jest gram prawdy ale ile tych gramów w tym przypadku??

_________________
YoWheris

Pią 08 Gru, 2006 15:05

Powrót do góry
YoWheris
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 114
Skąd: Kościan/Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czekam na informację o Kamieńcu Ząbkowickim, może będzie możliwość wejścia do lochów zamku. może choć te okażą się prawdziwe.
_________________
YoWheris

Pią 08 Gru, 2006 15:07

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

YoWheris napisał:
Wczoraj rozmawiałem z gościem który twierdzi że pod którąś z ulic (nie zapamiętałem nazwy) przy dworcu Świebodzkim jest jakiś tunel, i nawet z torowiskiem.


Swego czasu plątałem się po podziemiach dworca Świebodzkiego i powiem szczerze że nie ma tam takowego , są za to bardzo wąskie i niskie (nie wszystkie oczywiście) korytarze , trochę pomieszczeń i to w zasadzie wszystko com widział . Zdaję sobie sprawę z tego że nie zwiedziłem całych piwnic lecz są one spenetrowane dokładnie przez robotników energetyki którzy piwnicami prowadzili instalacje elektryczne pod całym dworcem , więc pewnie taki fakt jak tunel z torowiskiem nie przeszedłby bez echa . Ale zawsze mogę się mylić Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam

Sro 13 Gru, 2006 21:44

Powrót do góry
Lokiec
Schütze

Schütze




Posty: 11
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam małe pytanie...
Gdzie znajduje/ą się wejście/a do podziemi Dworca świebodzkiego??
I czy trzeba mieć jakieś pozwolenie na penetrację ??
Jeśli tak to od kogo??

_________________
Pozdro

Nie 25 Lut, 2007 14:58

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak w temacie: "Podziemia pod Dworcem Głównym PKP we Wrocławiu" postanowiłem przytoczyć relację, która o takowych mówi, by pokazać, jakie to cuda mówią "naoczni świadkowie" i jak łatwo jest to obalić...

Niedawno przeczytałem książkę Radosława Biczaka pt. "Skarby Wojtka Stojaka" (wydana we Wrocławiu w zeszłym roku). Na stronach 163-164 jest zamieszczona opowieść niemieckiego kolejarza, który przekazał bratu informatora Wojtka co następuje:
"Na przełomie 1942/1943, kiedy Niemcy zaczęli już dostawać w skórę na wschodzie, ale jednocześnie nadal byli u szczytu potęgi (okupowana bez mała cała Europa oraz potężne obszary Afryki Północnej). Ale z Rosji już płynęły transporty rannych i odmrożonych żołnierzy. Tam działo się już źle, ale ale tutaj, w starej Europie niemiecka potęga kwitła, a wraz z nią propaganda sukcesu, której podstawowym zadaniem było kreowanie wizerunku niezwyciężonej, tysiącletniej Rzeszy. Dlatego odpowiednie służby dbały o tamowanie wszelkich przecieków, którte mogłyby docierać do do ludności cywilnej i nasuwać skojarzenia, że już nie jest tak różowo jak w 1941 roku. Właśnie wtedy dobudowano na Dworcu Głównym piąty peron, który został odizolowany od pozostałych i zainstalowano na nim windy prowadzące do podziemnego szpitala. Kiedy na dworzec przyjeżdżał transport rannych żołnierzy z Frontu Wschodniego, to właśnie na piątym peronie następował rozładunek i wszyscy zjeżdżali windami do szpitala buforowego, gdzie przeprowadzano pierwszą selekcję [...] Z tego doraźnego szpitala, tej rozdzielni rannych, zbudowano podziemne ciągi komunikacyjne z kolejką elektryczną, którymi przywiezieni trafiali pod właściwy adres, czyli do szpitali znajdujących się w dość bliskim sąsiedztwie Dworca Głównego".

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, iż ów 5. peron (położony poza halą peronową) zbudowano w lipcu ... 1904 r. (można o tym poczytać w ówczesnej prasie wrocławskiej). Odjeżdżały stamtąd pociągi w stronę Sobótki i Świdnicy.

No i cała opowiastka się w tym momencie sypie... Oczywiście - na 5. peron mogły przyjeżdżać transporty rannych z frontu, mógł on być w związku z tym wyłączony z ruchu pasażerskiego i jakoś odizolowany, np. poprzez zamalowanie szyb białą farbą (widok rannych z pewnością nie działałby dobrze na pasażerów, których zawsze wiele spotkać można na dworcach), ale opowieści o podziemnej rozdzielni rannych, kolejkach elektrycznych itd. są moim zdaniem fantazjami. Bo rozumiem, że te windy, którymi mieli zjeżdżać ranni, to wybudowano razem z peronem - w 1904 r.?

Czasem wystarczy wyciągnąć jedną cegłę, by mur się zawalił...

Sob 03 Mar, 2007 13:29

Powrót do góry
dzwonek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 68
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam ja słyszałem ze do podziemi Breslau mozna sie dosttac przez winde która znajdduje sie czy sie znajdowała na stadionie.w czasie ostatniej wojny był on silne strzezony przez zołnierzy niemieckich a póżniej przez nasze UB Bardzo szczęśliwy

Wto 17 Kwi, 2007 21:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.