| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Iwonicz Zdrój ?
okolice Dukli;)

Wto 22 Sty, 2008 23:59

Powrót do góry
scout1942
Sierżant

Sierżant




Posty: 95
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pogrzebałem trochę w swoich mapkach i znalazłem dwie miejscowości o nazwie Waldau. Jedna znajduje się niedaleko Głogowa a druga u naszych wschodnich braci. Ciekawy temat, może ktoś się zajmie katalogowaniem takich pieczęci.

Czw 24 Sty, 2008 11:35

Powrót do góry
rajtekzks
Sierżant

Sierżant





Posty: 93
Skąd: Lubniewice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A to efekt dzisiejszego"świątecznego grzebania"Uśmiech Niewiele ale zawsze cośUśmiech


Opis załącznika:

_________________
Podnieśmy się by zniszczyć tych dla których kraj nie znaczy nic !

Pon 24 Mar, 2008 2:53

Powrót do góry
Maxextreme
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pochwalę się swoimi butelkami z pieczęciami. Wkrótce dorzuce też same pieczęcie Uśmiech


Opis załącznika:

Czw 29 Sty, 2015 12:47

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajny temat, ciekawy, rozwija się już prawie 9 lat, ale co z tego, jeśli czytelne i sensowne są tylko 2 ostatnie wpisy, ponieważ we wcześniejszych poznikały obrazki i załączniki i zrobiła się kaszana? Panie Moderatorze, proponuję wprowadzić KATEGORYCZNY zakaz umieszczania załączników znikających po pewnym czasie i konsekwentne przestrzeganie tego zakazu, w przeciwnym razie forum traci sens. Pozdrawiam.

Czw 29 Sty, 2015 13:05

Powrót do góry
Paweł78
Porucznik

Porucznik




Posty: 641
Pochwał: 1
Skąd: Ostróda
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam Panowie ciekawy temat ja sam zbieram butelki i korki porcelanowe nie mam ich wiele trafiłem kilka butelek i korków z nazwą swojego miasta ale butelki z pieczęcią lub samej pieczęci nie udało mi się trafić.
Pozdrawiam Paweł.

Czw 29 Sty, 2015 23:37

Powrót do góry
warsawcity
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szklane pieczęci

O! Widzę butelki śląskie z II poł. XIX w. To bardzo popularny typ szkła, ten kształt butelki jest typowy przede wszystkim dla Górnego Śląska, ale również Dolnego. Dzięki za fotkę.

Pią 30 Sty, 2015 14:58

Powrót do góry
warsawcity
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szklane pieczęci

Tego typu szkło zbieram od kilkunastu lat dlatego mogę pomóc w identyfikacji i datowaniu - tyczy się to zarówno butelek, jak i samych pieczęci - jeśli komuś nie jest potrzebna pieczęć lub butelka chętnie pozyskam do zbioru :}
Pozdrawiam

Pią 30 Sty, 2015 15:03

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Piotrze Uśmiech po latach... lata mijają i zbiory też powiększają się. U mnie troszkę osłabło szukanie szkieł ale nie pozyskiwanie. Mam swój rejon gdzie pozyskuję głównie Piepstock (Podlipce). Byłem tam, teraz na terenie huty jest leśniczówka... I nadal w kontakcie z Krzyśkiem z Kostrzyna. Czas na odwiedziny Uśmiech. A moze Ty zapędzisz się na pomorze zachodnie?

Nie 01 Lut, 2015 13:32

Powrót do góry
warsawcity
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szkło

elpas napisał:
Witaj Piotrze Uśmiech po latach... lata mijają i zbiory też powiększają się. U mnie troszkę osłabło szukanie szkieł ale nie pozyskiwanie. Mam swój rejon gdzie pozyskuję głównie Piepstock (Podlipce). Byłem tam, teraz na terenie huty jest leśniczówka... I nadal w kontakcie z Krzyśkiem z Kostrzyna. Czas na odwiedziny Uśmiech. A moze Ty zapędzisz się na pomorze zachodnie?


Witaj Michale, chętnie odwiedzę Pomorze, pomyślę o tym. A jakbyś się kiedyś znalazł w W-wie - zapraszam! Pozdrawiam

Wto 10 Mar, 2015 13:16

Powrót do góry
DonKichote
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 106
Skąd: obecnie Pomorze Zach. przedtem Podhale
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jeśli można Uśmiech Na razie trafiła mi się jedna butelka ze szklaną pieczęcią z wizerunkiem orła Uśmiech Fotki tego nie oddadzą Smutny
P.S. Pozdrawiam Kolegę Elpasa (zza miedzy) - Koszalin się kłania Uśmiech



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Honor i zysk nie sypiają w tym samym łożu.

Wto 10 Mar, 2015 13:48

Powrót do góry
warsawcity
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

butelka

witam, kształt tej butelki może sugerować, że zawierała słynny likier Maraschino produkowany m.in. w Dalmacji. Było kilku znanych producentów, m.in. Luxardo z miejscowości Zara, Drioli i inni.


Opis załącznika:

Pią 10 Kwi, 2015 13:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.