| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Virtuti Militari

W historii orderu VM podano,że:"Za kampanię 1792 roku zostało odznaczonych medalami złotymi 63 oficerów i generałów, a medalami srebrnymi – 290 podoficerów i szeregowych. Łącznie za panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego odznaczono 526 osób:
• Krzyżem Komandorskim – 1,
• Krzyżem i Medalem Złotym – 85,
• Krzyżem i Medalem Srebrnym – 440." Tyle źródło. Czy można dotrzeć do listy z nazwiskami?Jeśli tak,to gdzie szukać. Zależy mi na ustaleniu pewnego nazwiska,które wg przekazów powinno na tej liście figurować. A książka Wesołowskiego o odznaczonych tym orderem nie podaje wszystkich nazwisk.
Dziękuję za pomoc.

Sob 19 Lip, 2014 10:08

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lista kawalerów VM Sienkiewicza?

Pon 21 Lip, 2014 9:03

Powrót do góry
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Virtuti Militari

Oczekiwałem poważnych odpowiedzi.A a propos Sienkiewicza-to o którego Pan pyta?

Pon 21 Lip, 2014 20:42

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczekiwałem grzeczniejszej odpowiedzi, nawet jeśli mój post wydaje sie Panu mało poważny, to i tak wypada powiedzieć "dziękuję"...Panie Nauczycielu.

Pon 21 Lip, 2014 22:46

Powrót do góry
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Virtuti Militari

Ależ gorąco i uniżenie przepraszam za niegrzeczne i trywialne potraktowanie tamtego postu. Jak mogłem nie zrozumieć dowcipu w nim zawartego? Przecież ten post aż prosi się o słowa podzięki i wdzięczności za dobrą,wyczerpująca i stanowiącą wartość samą w sobie treść! No cóż jestem nauczycielem jeszcze z czasów minionego okresu i pewnie dlatego nie każdy dowcip jest przeze mnie odbierany z właściwym zrozumieniem. Obiecuję-w przyszłości będę pamiętał aby posty od tego nadawcy traktować z odpowiednią atencją.
Reasumując-proszę o przyjęcie przeprosin i wyrazów podziękowania. Zaraz zacznę wertować Sienkiewicza aby wyszukać potrzebnych mi informacji.

Wto 22 Lip, 2014 9:49

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

herb itp - jeśli posiada i jest to możliwe. Tym bardziej że w przekazie rodzinnym funkcjonuje jako ...rotmistrz . W większości nazwiska rotmistrzów barskich są znane. ???

Pon 09 Mar, 2015 7:34

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.