| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy, aby na pewno KB nie ma nic wspólnego z historią? Została nakręcona na podstawie ksiązki Ambrose'a, który spisał wspomnienia żołnierzy z Kompanie E 506 pułku 101 dywizji US Army


Ma, ale niewiele, ponieważ oczywiście musiano dodać mit bohaterstwa, wyszkolenia i tak dalej...

Ale to chyba off-topic.

Nie 09 Lip, 2006 20:38

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W państwowej telewizji na pewno w najbliższym czasie nie zobaczymy 4 pancernych. Wobec nacisków ze strony kombatantów polskich, oświadczył: "Telewizja Polska nie zamierza emitować w najbliższych miesiącach seriali zkłamujących naszą przeszłość historyczną". Wyleci też Kloss.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pon 10 Lip, 2006 22:24

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to "Westerplatte" powinni zakazać. i "Orła".
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 10 Lip, 2006 22:29

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę to TVP powinna zostać włączona do Telewizji Ojca-Dyrektora Laughing On wie co jest dobre dla wszystkich owieczek i co owieczki mogą oglądać Laughing Laughing
_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Pon 10 Lip, 2006 22:51

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj to i za "Lotną" się wezmą Laughing I Wajdzie Oskara odbiorą Twisted Evil
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 10 Lip, 2006 23:15

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Lotna" to akurat powielanie najgorszej niemieckiej propagandy.

Pon 10 Lip, 2006 23:17

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Za onet.pl
Cytat:


"Dlaczego, psiakrew, obrażacie Szarika?"
Polskie dzieci nie będą oglądać w telewizji ani przygód czterech pancernych, ani serialu o Hansie Klossie - donoszą ukraińskie gazety, szeroko komentując zdjęcie z ramówki Telewizji Polskiej "Czterech pancernych i psa" oraz "Stawki większej niż życie".
"Polska telewizja publiczna nie pokaże już legendarnego serialu »Czterej pancerni i pies«, ani filmu o przygodach kapitana Klossa. Te »wybitne dzieła« polskiego kina komunistycznego sprzed 40 lat w zanadto specyficzny sposób traktowały wychowywanie młodzieży i po prostu obrażały ludzi, którzy walczyli o polską niepodległość" - czytamy w dzienniku "Ukraina Mołoda".

"Biorąc pod uwagę politykę dekomunizacji i derusyfikacji Polski, prowadzoną przez braci Kaczyńskich, decyzja o zdjęciu z ramówki radzieckich seriali wygląda na całkiem usprawiedliwioną" - uważa publicysta gazety Antin Borkowski. Ze zrozumieniem do zakazu emisji "Czterech pancernych i psa" odnosi się również "Lwiwska Hazeta". Pisząc, że zdjęcia z wizji domagali się weterani Armii Krajowej, dziennik zauważa, że przedstawione w serialach wydarzenia przeinaczają historię Polski.

Tymczasem z prawdziwą furią na wycofanie z ramówki TVP znanych również w byłym ZSRR seriali zareagowała gazeta "Komsomolskaja Prawda w Ukrainie".

"Polscy politycy! Dlaczego, psiakrew, obrażacie Szarika?" - zapytała.

Informując, że zakazu emisji filmów domagali się weterani polskiego ruchu narodowowyzwoleńczego z czasów II wojny światowej, "Komsomolskaja Prawda w Ukrainie" wyjaśnia swym czytelnikom, że AK to "polski wariant banderowców" którzy walczyli zarówno z Niemcami, jak i z wojskami ZSRR.

"Dla nich Moskwa jest wcielonym złem. (...) Polskich »banderowców« szczególnie rozeźliło przedstawione w serialach braterstwo polskiej i rosyjskiej armii" - wybija dziennik.

"Biedni Polacy. Tyle lat minęło, a oni wciąż walczą z przeklętą, radziecką przeszłością" - dodaje "Komsomolskaja Prawda w Ukrainie".


Więc Pancerni już się w naszej tv nie pojawią. Skoro i Wildstein tego chce.

_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Sro 09 Sie, 2006 17:41

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

eeeeeeeeee kaszana , ja lubię Szarika i Klosa.

Sro 09 Sie, 2006 22:17

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja, jeżeli mam być szczery, to z wymienianych tutaj seriali mogę przetrawić tylko Klosa.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Czw 10 Sie, 2006 11:28

Powrót do góry
Boruta
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 226
Skąd: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
to "Westerplatte" powinni zakazać. i "Orła".

I czegokolwiek co ma wspolnego z historia. Bo nie znajdzie sie filmu, czy serialu bedacego w 100% prawda historyczna.
A co 4 Pancernych, to byl to po prostu kawalek dobrze zrobionej kinematografii. I tyle.

_________________
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej

Pon 14 Sie, 2006 0:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.