| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sapiens napisał:
Łeb szczupaka w IS-ie 3 to popularna nazwa, tak naprawdę konstruktorzy nazwali to orlim dziobem. I jest to ewenement nie zastosowany później w żadnej konstrukcji - ciekawe dlaczego?

A skąd pewność, że w żadnej? ;o)
Moim zdaniem - niemalże we wszystkich ich czołgach ciężkich, aż do zaprzestania ich produkcji (a i w kilku konstrukcjach obcych również).
I tak - IS-3M (no dobra, to wciąż IS-3),
IS-7,
T-10,
T-10A,
T-10M.Plus niektóre pojazdy bazujące na ich podwoziach.
Później było jeszcze kilka "Obiektów" (są w Kubince) wzorowanych na amerykańskim rozwinięciu tematu "orlego nosa", czyli obłym kadłubie czołgów T43, M103,T57.
Dlaczego z tego zrezygnowano?
Zupełnie słusznie uznano, że niewielki zysk w kształcie nie równoważy znacznego wzrostu masy przedniej części kadłuba.Prócz tego - "orli nos" czasami rykoszetował pociski w stronę koła napinającego.
Czynnikiem decydującym był jednak pierwszy.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 06 Cze, 2006 5:28

Powrót do góry
Belizariusz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 148
Skąd: Thorn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Troche odgrzeję temat:
Niech mi kolega Belizariusz łaskawie wytłumaczy jakie fabryki ma na myśli.
Z tego, co mi wiadomo, to KW-2 (czyli Kliement Woroszyłow s bolszoj baszniej) był budowany TYLKO przez Zakłady im.Kirowa w Leningradzie.

No może się myliłem, ale to nie moja wina, ze tak piszą w niektórych książkach. Wiem tylko, że podobno KW-2 wyprodukowano około 330 sztuk.

_________________
"Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem."

Czw 08 Cze, 2006 21:24

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja od siebie dodam coś o projekcie Ratte. Sama idea tego przedsięwzięcia wzbudza pusty śmiech. Pomijając fakt, że 10-metrowego grata byłoby widać z odległości 10-ciu kilometrów, to równie łatwo byłoby go unieszkodliwić. Co prawda czynnik psychologiczny blablabla, ale bateria artylerii-powiedzmy-średniej załatwiła by problem elegancko Uśmiech.W dodatku łatwo mógłby się zakopać Bardzo szczęśliwy. No i byłby bardzo kosztowny w eksploatacji (osobna rafineria dla egzemplarza? Mr. Green ) Taki bezsensowny jeżdżący okręt.:czolg4:


Dwa cienkie posty Kuszczaka i mateusy'ego 18802 wywalone. Robota Grota



Opis załącznika:
P-1000 od frontu

Opis załącznika:
Ten sam z góry

Pon 12 Cze, 2006 9:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.