| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karol111
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 262
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Śliczne dzięki Paweł Piwo
Pozdrawiam Karol.

Pią 18 Lis, 2016 16:00

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do usług. Ale przyznać trzeba, że jakość tych zdjęć (i ich rozmiar) nie powalały Mr. Green

Pią 18 Lis, 2016 16:01

Powrót do góry
karol111
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 262
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak wiem ale to świeży zakup i zdjęcia sprzedającego Mr. Green
Szczególnie zależało mi na nadaniu do ASA bo to rarytas i bardzo trudne do zdobycia W szoku

Pią 18 Lis, 2016 16:09

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Druk nadania do ASA rzeczywiście jest jednym z rzadszych. Uroku temu nadaniu dodaje fakt, że podpisał je dowódca dywizji. To już prawdziwa rzadkość! Najczęściej podpisywał dowódca pułku, a zdarzało się, że i dowódca batalionu. Z uwagi na tę nietypowość (podpis dowódcy dywizji) z pewnością gdzieś znaleźli by się i tacy, którzy poddali by w wątpliwość oryginalność tego dokumentu. Bo jak to? Dowódca dywizji? Powinien być dowódca pułku! A skoro nie zgadza się jedna kwestia, to nadanie do kosza Mr. Green Tym bardziej, jeżeli podpisał dowódca dywizji, a stempel jest pułkowy. Ale spokojnie! Dokumenty masz dobre! Poznaję po podpisie! Nie widzimy dat, więc nie jest wykluczone, że Tiemann był wówczas dowódcą jednego z pułków.

EDIT:
Powiększyłem sobie to nadanie. Tiemann już był wtedy dowódcą dywizji. Więc rzeczywiście nieczęsto spotyka się nadania do odznak szturmowych z podpisem dowódcy dywizji. Tym lepiej dla Ciebie Super

Pią 18 Lis, 2016 16:26

Powrót do góry
karol111
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 262
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz dziękuję za pomoc Paweł i szacunek za wiedzę Ukłon
Pozdrawiam Karol.

Pią 18 Lis, 2016 16:31

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla urozmaicenia chciałem Wam pokazać takie oto nadanie, z nieco innej epoki Mr. Green


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sob 19 Lis, 2016 11:51

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tomku, od czasu, kiedy wszedłem w tematykę nadań-zawsze uważałem, że nadania drugowojenne (przynajmniej w większości i nie tylko niemieckie) mają się nijak do wcześniejszych. Nawet faksymile szambelana Lanckorońskiego w żaden sposób nie umniejsza elegancji tego dokumentu Super

Sob 19 Lis, 2016 12:12

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
/.../ Nawet faksymile szambelana Lanckorońskiego w żaden sposób nie umniejsza elegancji tego dokumentu Super


No niestety, odręczne podpisy VIP-ów występują przeważnie dopiero na nadaniach wyższych klas orderów. Albo awansach na najwyższe stanowiska. Szaraczki musiały się zadowolić faksymile, nawet jeśli ów szarak był w stopniu majora Mr. Green

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sob 19 Lis, 2016 12:19

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wczorajszy zakup, dość ciekawe nadanie.
Podpisane przez Hermanna Boettchera.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Pon 28 Lis, 2016 10:15

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kciuk do góry Może poszczęści Ci się i kiedyś dorwiesz też to sugerowane nadanie do BKA
_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pon 28 Lis, 2016 10:30

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brawo Grzegorz! Bardzo fajny i rzadki papier! Jeden z zaledwie kilku niestandardowych druków.

Pon 28 Lis, 2016 10:30

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To byłby Hit nadanie do BKA , jestem ciekawy ceny? chyba połowę odznaczenia
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Pon 28 Lis, 2016 12:07

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Panowie Piwo
Ooohhh... nadanie do BKA, to by było coś!!!

Pewnie Jacku obserwowałeś wczorajsze aukcje, było kilka fajnych rzeczy do kupienia.
Nie wiedzieć czemu odpuściłem ten papierek Gupi
Ale za to rzadki KVK1 L/57 mi wpadł, a przegrałem "Infanterie-Regiment List" cuffband...



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Pon 28 Lis, 2016 12:57

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

leba57 napisał:
Dziękuję Panowie Piwo
Ooohhh... nadanie do BKA, to by było coś!!!

Pewnie Jacku obserwowałeś wczorajsze aukcje, było kilka fajnych rzeczy do kupienia.
Nie wiedzieć czemu odpuściłem ten papierek Gupi
Ale za to rzadki KVK1 L/57 mi wpadł, a przegrałem "Infanterie-Regiment List" cuffband...
Nadanie do EK podpisał Generalmajor Franz Schlieper dowódca 73 I.D. za walki w rejonie Warszawy. Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pon 28 Lis, 2016 13:18

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od tygodnia skanuje i wysyłam. Wreszcie się udało.
Po niżej trzy nadania do VWA. Może uda się coś ustalić. Z drugiej strony mam świadomość tego, że może to być niemożliwe. Dlatego wcześniej nie zawracałem głowy.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 10 Gru, 2016 18:42

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pawle, po może niedługim, ale dość intensywnym szukaniu znalazłem co następuje:

Szefem szpitala polowego w Bad Schwalbach (trzecie nadanie) był dr Allendorf. Ale czy to jest jego podpis? Nie zaryzykuję autorytatywnego stanowiska w tej kwestii.

W spisie poległych figuruje Gefreiter Hubert Essig. Ur. 04.11.1923 w Gross Ilsede, poległ 25.07.1944 pod Caen we Francji. Pochowany na cmentarzu Champigny-St.Andre. Pytanie czy to ten? Jest to prawdopodobne, albowiem pod koniec 1943 r. jednostka Essiga walczyła na froncie wschodnim i wraz z całą 216. Dywizją została rozwalona pod Homlem. Resztki żołnierzy wycofano i rozdysponowano po innych dywizjach. Jest więc całkiem możliwe (a nawet bardzo możliwe, biorąc pod uwagę nietypowe personalia), że Hubert (po rekonwalescencji) trafił na Zachód, gdzie poległ w 1944 r.

Szeregowego Hermanna Piechotzke w żadnych spisach nie znalazłem. Zaś Walterów Braunów w spisach poległych jest tyle, że nie istnieje możliwość weryfikacji i przypisania do konkretnej osoby.

Nadania do odznak za rany także warto weryfikować. O ile rzeczywiście dość trudne jest ustalenie nazwiska konkretnego konowała, o tyle jest możliwe ustalenie czy pacjent poległ. Ostatnio Sebastian nabył od Marcina (Monsuna) nadanie do VWA. I okazało się, że jak najbardziej "jego" żołnierz znajduje się w spisach poległych. Więc warto tu wrzucać wszelkie nadania!

Sob 10 Gru, 2016 19:16

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Pawle za fatygę i poświęcony czas. Jak również za informacje, których to nie miałem.
Myślałem, że sprawa jest beznadziejna na całej linii.
Jeszcze raz pięknie dziękuję za pomoc.

Sob 10 Gru, 2016 19:22

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jako, że zostałem poniekąd wywołany przez Pawła do tablicy,zaprezentuje wspomniany dokument. Identyfikacja oczywiście dzięki pomocy Pawła.
 
Fritz Sedatis, ur. 18.01.1906 w Berlinie, mistrz rachunkowości, żołnierz rezerwy. Ranny podczas walk w Kurlandii. Zmarł 18.04.1946 w radziecki obozie jenieckim nr 270/8 w Borowiczach. Nadanie podpisał Major Heintze.
Jeśli chodzi o autograf, to tu sprawa była prostsza. Jednak w wiekszosci przypadków nadania do VWA są podpisywane przez lekarzy a to przeważnie przekreśla możliwość identyfikacji



Opis załącznika:

_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sob 10 Gru, 2016 19:34

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pawle, polecam się na przyszłość Super

Tak, Sebastian! To jest to nadanie! Jedno z nielicznych nadań do odznak VWA, które udało się w całości rozsupłać Super

I apel do ludzi: Wrzucajcie nadania! Pewnie będą takie, których nijak nie ugryziemy. Ale na 100% trafią się również takie, o których uda się nam powiedzieć wiele (w tym także o ich byłych właścicielach).

Sob 10 Gru, 2016 19:37

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to Paweł pierwsza niewiadomą. Lazaret Thorn (Toruń).


Opis załącznika:

_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sob 10 Gru, 2016 20:04

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety, Sebastian. Rozkładam ręce Kapitulacja Nie mam ani danych o szpitalu, ani żołnierza w spisie poległych. Albo przeżył, albo do dziś nie został zidentyfikowany.

Sob 10 Gru, 2016 20:16

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To może tu się uda. Lazaret Graudenz (Grudziądz)


Opis załącznika:

_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sob 10 Gru, 2016 20:23

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety, znów bez efektów. Co prawda w spisie poległych znajduje się Karl Beelte, ale to raczej nie ten. Ten z Twojego nadania służył w 205 Dywizji Piechoty, a ten poległy zginął pod Stalingradem pod koniec 1942 r. Wówczas 205 Dywizja operowała zupełnie gdzie indziej.

Sob 10 Gru, 2016 20:57

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tym razem przenosimy się do północnej Francji. Bardzo szczęśliwy


Opis załącznika:

_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sob 10 Gru, 2016 21:24

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, tu już lepiej. Papier podpisał major Wilhelm Tracht. Szeregowy Altinger w spisie poległych nie figuruje! Super

Sob 10 Gru, 2016 21:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny Strona 29 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.