| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NADANIA - prośba o opinie

Paweł ( VEB ) - oboje czekaliśmy na te nadania! W końcu miałem czas je sfotografować i zamieścić. Wszystkie są na jedną osobę: Anton Salzig. Nadań jest cztery- Ostka, Czarna za Rany, EK II i EK I. Nadania to dla mnie dziewiczy teren, więc wszelkie sugestie są jak najbardziej mile widziane. Super


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 25 Cze, 2014 21:19

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A więc... Mr. Green Nadanie do EK II zostało wystawione w okresie, kiedy 132 Dywizja Piechoty walczyła pod Leningradem i tam zapewne starszy szeregowiec Salzig otrzymał EK II. Nadanie podpisane odręcznie przez dowódcę dywizji generała Fritza Lindemanna.

Drugie nadanie (EK I) zostało podpisane (odręcznie) przez dowódcę 61 Dywizji Piechoty (wówczas walczącej na Łotwie) generała Günthera Krappe.

Nadanie do Ostki zostało podpisane przez ówczesnego dowódcę pułku (później generała) Bruno Frankewitza. Ustalenie podpisu widniejącego na nadaniu do odznaki za rany będzie niemalże niemożliwe.

Aha!!! Nadania są śliczne! Oryginalne i tak "cymeśne", że się wręcz pośliniłem! Super

Sro 25 Cze, 2014 21:32

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł, zszokowałeś pozytywnie Super Wielkie dzięki za dobre słowo i chęć podjęcia ( choć dla Ciebie to zabawa Wink ) tematu Piwo Piwo Piwo

Ps. Miałeś dobry pomysł w dziale:" Niemieckie odznaczenia, wyposażenie i umundurowanie" - wprowadzając nowy temat o nadaniach. Może warto rozszerzyć o nadaniach innych odznaczeń prócz EK II? Zrobiłbym to sam, ale to Twój pomysł i do Ciebie należy pierwszeństwo, a moje zdjęcia powyższych nadań możesz niecnie wykorzystać do rozpoczęcia nowej historii IOH Wink Moderatorzy zrozumieją...

Sro 25 Cze, 2014 22:05

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Paweł, czy mógłbyś w prosty sposób naświetlić jak wygląda weryfikacja podpisów. Czy opierasz się wyłącznie na zgraniu jednostki, daty wystawienia oraz ówczesnym dowódcy, czy korzystasz z jakiejś bazy wzorów podpisu?
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sro 25 Cze, 2014 22:20

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT UNKASO

Jeżeli co do odznaczenia za rany , jest to podpis majora Jaroslaff'a von Kleist-Retzow'a - i konweniuje on z pieczątką ( 11 abteilung ) z takim tylko zastrzeżeniem ,że obejmował dowództwo oddziału dopiero od początku 1944 , to :

PT VEB

Za pozwoleniem w przypadku Ostki . Po pierwsze nie jest to podpis Frankewitza . Mam duże wątpliwości bo po pierwsze odbitka swastyki pokazuje okrągłe ramiona ( ! ) co jest niemożliwe nawet przy zupełnym zużyciu stempla a skręcenie odbicia nie jest możliwe w trakcie przykładania stempla , bo skręceniu musiałaby ulec całość. Dopuszczalne są odbicia zniekształcone ( np. na miękkim podłożu ) ale nie aż w takim stopniu . Dalej linia obwodu za cienka i za delikatna. Również głowa orła. Co do podpisu . Jest to podpis płk. Herberta Anders'a - tyle ,że on przejął jednostkę w 1944. Do listopada 1942 w czasie walk w Rosji jak Waść słusznie pisałeś regimentem dowodził płk. Bruno Frankewitz . Być może Anders był jego zastępcą w owym czasie - tylko ,że tutaj mamy stopień służbowy : Oberst und Rgt.-Komandeur BEZ skrótu przed podpisem : i.A ( im Auftrag ) lub i.V ( im Vollmacht ) ani też n.D.v ( nach Diktat verreist ) co przy niemieckiej pedanterii jest zaiste dziwne. Na podstawie np takich zdjęć trudno ocenić wiek użytego atramentu jak i typu stalówki , nacisku itp. aby wypowiadać się co do oryginalności To tyle z mojej strony .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 26 Cze, 2014 3:28

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perzot napisał:
Witam. Paweł, czy mógłbyś w prosty sposób naświetlić jak wygląda weryfikacja podpisów. Czy opierasz się wyłącznie na zgraniu jednostki, daty wystawienia oraz ówczesnym dowódcy, czy korzystasz z jakiejś bazy wzorów podpisu?

Rozszyfrowywanie nadań jest tak samo żmudną zabawą jak i wszystko w naszej dziedzinie.A tym bardziej jak w przypadku nadań pokazanych w załącznikach. Doszło tutaj do podziałów dywizji. Trzeba mieć wiedzę kto gdzie kiedy. Oczywiście sa fora które tylko tym się zajmują.Gdzie Paweł doskonale sobie daje radę. Trzeba zbierać wzory podpisów .Są też książki z takimi podpisami. I to wszystko nadal nie daje 100% gwarancji odczytania nadania ponieważ są sytuacje nazwijmy to ,,przypadkowe,, że ktoś złożył podpis i nie wiadomo dlaczego. Paweł to już parokrotnie przerabiał.Czasami jest trudno rozszyfrować generałów a co dopiero pułkowników. Najciężej jest z nadaniami ,,Za rany,, ponieważ podpisy na nich to nie są często ludzie związani z dywizją,regimentem. Podpisują się tam najcześciej główni lekarze itd. A informacji o tych ludziach nie znajdziecie nigdzie.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 7:39

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie wszystkie nadania są oryginalne. Fajnie, że po jednej osobie. Tylko ich nie rozdzielaj!

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 26 Cze, 2014 8:15

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
I to wszystko nadal nie daje 100% gwarancji odczytania nadania...


Dokładnie Jurku, co właśnie wykazał Mieczysław! Super Po dokładniejszej weryfikacji potwierdzam powyższe, że nie jest to Frankewitz! Podpis Frankewitza wyglądał jak poniżej.

Mieczysławie, co do pedanterii... Z tym bywało naprawdę różnie. Generalnie pełna zgoda, że w powyższym przypadku winna być adnotacja "I.V.". Ale to nie była reguła. Pamiętajmy, że te dokumenty pisali ludzie. Jeden był bardziej kumaty, inny nie. Znam przypadki, gdzie na nadaniu brakuje nie tylko "I.V.", ale i... stempla. Bo zapomnieli. Bo zgubili. Bo... Tysiąc innych powodów. A nie są to przypadki jednostkowe. Inny przykład, to dwa nadania na jedną osobę i dwie odmienne pisownie nazwiska. Tak też bywało. W kwestii stempla. Mieczysławie, wg. mnie jest to zwykły defekt pieczątki. Być może defekt pierwotny, czyli powstały podczas procesu produkcji. Spotkałem się z czymś takim w przypadku nadania wystawionego w VIII Okręgu Wojskowym-z tym że w tym przypadku niesymetryczna była cyfra "VIII". Kiedy produkowano pieczątkę, kiedy wypisywano nadanie, to naprawdę nie myślano o tym, że 70 lat później grupa "wariatów" (w sensie pozytywnym) będzie prowadziła dyskurs nad kropką (bądź jej brakiem) w maszynopisie Mr. Green Osobiście uważam cały zestaw za oryginalny.

Co do ustalania podpisów. Spędziłem miesiące nad wyszukiwaniem setek nadań. Wszystko to wrzucałem na dysk. I katalogowałem. Więc sporo wzorów już się uzbierało. Mając wzór podpisu, informacje o jednostce i datę wystawienia-wystarczy to powiązać. Choć to oczywiście nie reguła! Wówczas następuje żmudne przekopywanie internetu, różnych forów itp. itd.



Opis załącznika:

Czw 26 Cze, 2014 8:23

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tą pedanterią,solidnością niemiecka w myśleniu Polaków jest mniej wiecej tak jak w myśleniu Niemców że wszyscy Polacy to złodzieje i alkoholicy.
Oczywiście jedni i drudzy się mylą Super

Tak jak Paweł pisze często na nadaniach podpisywali sie zastępcy. I nie zawsze było to z adnotacją że to było w zastępstwie. Przecież mieliśmy takie przypadki że nie zgadzał się stopień wojskowy.Bo na przykład w tym czasie podpisujący wg archiwum powinien mieć stopień wyższy. Świadczy to o tym że często wypisywano nadania a póżnij sobie czekały na podpis z jakiś tam powodów. A w tym czasie mogło sie wiele wydarzyć.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 8:53

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Według mnie wszystkie nadania są oryginalne. Fajnie, że po jednej osobie. Tylko ich nie rozdzielaj!

Pozdrawiam
Monsun


Moim skromnym zdaniem również uważam, że nadania są oryginalne. Przyszły wraz z innymi oryginalnymi pamiątkami po jednym żołnierzu. I szczerze wątpię by jedna rzecz raptem była trefna.

@VEB, krakus57, EK - w dalszych kwestiach nawet nie jestem wstanie podjąć polemikę z szanownymi panami, a jedynie pogratulować wiedzy Super

Czw 26 Cze, 2014 9:27

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nie też są to oryginalne dokumenty.

Dlaczego ,,nadania,, ???

Bo to są w przeciwieństwie do odznaczeń.... dokumenty historii. W nich jest ,,człowiek,,. Z takiego zestwu jak Twój możesz dowiedzieć się bardzo wiele informacji. Od nazwiska właściciela gdzie służył w jakim czasie .Jego szlak bojowy. I nagle możesz odczytać że człowiek brał udział np w kampani wrześniowej w Polsce.Walczył tu czy tam.Poznajesz tą druga stronę .Zazwyczaj nam nie znaną.A i to kto był dowódcą. A jeszcze jakby się przytrafił do kompletu ,,Wehrpass,, no to już jest miodzio.Zdarzało się że na podstawie takich dokumentów odnajdywałem takiego żołnierza albo jego rodzinę.Masz przykład z ,,nachlasu,, MaciejaG,,
Dzisiaj większość z nas bawi się w to całe kolekcjonerstwo tak jakby to był jakiś fantastyczny film. A to było naprawdę!! Ci ludzie żyli,ginęli.Po wojnie żyli wsród nas i większość z nich swoje historie zabrała do grobu.
I obojetnie po której to było stronie. Odnalezienie takiego człowieka grubo po wojnie i wysłuchanie jego relacji z tamtych czasów to była duża frajda.Niestety ten czas praktycznie już minął. W mojej wiosce mieszka już tylko jeden aktywny żołnierz z czasów IIWW.

Musisz wiedzieć że mając takie dane w archiwach niemieckich przy odrobinie szczęścia odnajdziesz znacznie wiecej informacji o tym żołni9erzu.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 10:08

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

UNKASO napisał:
[@VEB, krakus57, EK - w dalszych kwestiach nawet nie jestem wstanie podjąć polemikę z szanownymi panami, a jedynie pogratulować wiedzy Super



Kolego (przepraszam, ale nie wiem jak masz na imię Wink ), myślę, że w tym przypadku nie ma zbyt dużo przestrzeni do polemiki (proszę mnie źle nie zrozumieć!!!). Mieczysław dokonał konstruktywnej polemiki w kwestii podpisu (i chwała Mu za to, bo przyznaję, że w kwestii "Ostki" nie dołożyłem należytej staranności) oraz rozszyfrował podpis na nadaniu do VWA-za co kłaniam Mu się nisko, bo ja bym tego nie dokonał. Warto podkreślić, że Mieczysław nie zdezawuował (chyba nawet nie miał takiego zamiaru) oryginalności zestawu lecz wyraził swe opinie względem defektów stempla. Mieczysław jest perfekcjonistą, jak mieliśmy okazję wiele razy się przekonać, i stąd zapewne Jego wątpliwości. Według mnie cały zestaw jest oryginalny! Osobiście nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Paradoksalnie, defekty stempla także potwierdzają oryginalność tego nadania! Zwróćmy uwagę, że na większości kopii są odbite stemple w sposób bardzo piękny i niezwykle wyraźny. Spotkałem się, rzecz jasna, z oryginalnymi nadaniami posiadającymi pięknie odbity stempel. Ale nie spotkałem się z kopiami, które ów stempel miały by odbity niedokładnie. Ponadto ogromna większość kopii posiada stemple ogólne. Czyli z napisem np. "Oberkommando der Wehrmacht". Ja nie twierdzę, że nie można podrobić dokumentu w sposób perfekcyjny! Można! Ale pod względem pracochłonności jest to zabawa mało opłacalna. Poza tym, gdyby nadanie do "Ostki" było kopią, to podejrzane byłyby także inne nadania (do EKów), a tak nie jest. Na dowód czego podsyłam fotki innych podpisów dwóch panów z nadań do EKów.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 26 Cze, 2014 10:16

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
Świadczy to o tym że często wypisywano nadania a póżnij sobie czekały na podpis z jakiś tam powodów. A w tym czasie mogło sie wiele wydarzyć.


Jurku, to też jest ciekawostka! Na podstawie co najmniej czterech przypadków mogę stwierdzić, że różnica czasowa wynosiła ok. 2 tygodnie (pewnie bywało różnie). Np. nadanie zostało wystawione 10.10.1943 r. (daty podaję dla przykładu), a według dostępnych informacji podpisany na nadaniu dowódca dywizji objął swe obowiązki 20.10.1943 r. Biorę także taką ewentualność pod uwagę, że nowy dowódca przebywał już w jednostce (może przejmował obowiązki?), ale w tym czasie urzędował jeszcze stary "Fuhrer". Dlatego zdarza się, że na nadaniu jest już podpis nowego dowódcy, ale z literami "I.V.". Osobiście posiadam takie nadanie.

Czw 26 Cze, 2014 10:24

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
UNKASO napisał:
[@VEB, krakus57, EK - w dalszych kwestiach nawet nie jestem wstanie podjąć polemikę z szanownymi panami, a jedynie pogratulować wiedzy Super



Kolego (przepraszam, ale nie wiem jak masz na imię Wink ), myślę, że w tym przypadku nie ma zbyt dużo przestrzeni do polemiki (proszę mnie źle nie zrozumieć!!!). Mieczysław dokonał konstruktywnej polemiki w kwestii podpisu (i chwała Mu za to, bo przyznaję, że w kwestii "Ostki" nie dołożyłem należytej staranności) oraz rozszyfrował podpis na nadaniu do VWA-za co kłaniam Mu się nisko, bo ja bym tego nie dokonał. Warto podkreślić, że Mieczysław nie zdezawuował (chyba nawet nie miał takiego zamiaru) oryginalności zestawu lecz wyraził swe opinie względem defektów stempla. Mieczysław jest perfekcjonistą, jak mieliśmy okazję wiele razy się przekonać, i stąd zapewne Jego wątpliwości. Według mnie cały zestaw jest oryginalny! Osobiście nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Paradoksalnie, defekty stempla także potwierdzają oryginalność tego nadania! Zwróćmy uwagę, że na większości kopii są odbite stemple w sposób bardzo piękny i niezwykle wyraźny. Spotkałem się, rzecz jasna, z oryginalnymi nadaniami posiadającymi pięknie odbity stempel. Ale nie spotkałem się z kopiami, które ów stempel miały by odbity niedokładnie. Ponadto ogromna większość kopii posiada stemple ogólne. Czyli z napisem np. "Oberkommando der Wehrmacht". Ja nie twierdzę, że nie można podrobić dokumentu w sposób perfekcyjny! Można! Ale pod względem pracochłonności jest to zabawa mało opłacalna. Poza tym, gdyby nadanie do "Ostki" było kopią, to podejrzane byłyby także inne nadania (do EKów), a tak nie jest. Na dowód czego podsyłam fotki innych podpisów dwóch panów z nadań do EKów.


Pawle, odczytałem słowa Mieczysława w ten sposób, że rzuca cień wątpliwości na autentyczność nadania - cała historia ze stemplem ( jeżeli opacznie, to przepraszam). Krakus57 jest perfekcjonistą o najwyższych lotach, zgadzam się jak najbardziej. Dziś kolejny raz to udowodnił. Powala wiedzą i dociekliwością! I dzięki Niemu znów zawędrowaliśmy dalej Super


Ostatnio zmieniony przez UNKASO dnia Czw 26 Cze, 2014 11:56, w całości zmieniany 1 raz

Czw 26 Cze, 2014 11:46

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
Dla mnie nie też są to oryginalne dokumenty.

Dlaczego ,,nadania,, ???

Bo to są w przeciwieństwie do odznaczeń.... dokumenty historii. W nich jest ,,człowiek,,. Z takiego zestwu jak Twój możesz dowiedzieć się bardzo wiele informacji. Od nazwiska właściciela gdzie służył w jakim czasie .Jego szlak bojowy. I nagle możesz odczytać że człowiek brał udział np w kampani wrześniowej w Polsce.Walczył tu czy tam.Poznajesz tą druga stronę .Zazwyczaj nam nie znaną.A i to kto był dowódcą. A jeszcze jakby się przytrafił do kompletu ,,Wehrpass,, no to już jest miodzio.Zdarzało się że na podstawie takich dokumentów odnajdywałem takiego żołnierza albo jego rodzinę.Masz przykład z ,,nachlasu,, MaciejaG,,
Dzisiaj większość z nas bawi się w to całe kolekcjonerstwo tak jakby to był jakiś fantastyczny film. A to było naprawdę!! Ci ludzie żyli,ginęli.Po wojnie żyli wsród nas i większość z nich swoje historie zabrała do grobu.
I obojetnie po której to było stronie. Odnalezienie takiego człowieka grubo po wojnie i wysłuchanie jego relacji z tamtych czasów to była duża frajda.Niestety ten czas praktycznie już minął. W mojej wiosce mieszka już tylko jeden aktywny żołnierz z czasów IIWW.

Musisz wiedzieć że mając takie dane w archiwach niemieckich przy odrobinie szczęścia odnajdziesz znacznie wiecej informacji o tym żołni9erzu.


I to jest w tych nadaniach najpiękniejsze! To jakby ożywiać martwe przedmioty poprzez dotyk, spojrzenie. Może tego żołnierza już nikt nie pamięta, nikt za nim nie płacze, a dzięki naszym rozmowom jakby znów wrócił do świata żywych... A może on nadal żyje? Kto wie?

Czw 26 Cze, 2014 11:54

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najmocniej przepraszam, bo z tego wszystkiego nie odniosłem się do Twoich słów:

UNKASO napisał:
Może warto rozszerzyć o nadaniach innych odznaczeń prócz EK II? Zrobiłbym to sam, ale to Twój pomysł i do Ciebie należy pierwszeństwo, a moje zdjęcia powyższych nadań możesz niecnie wykorzystać do rozpoczęcia nowej historii IOH Wink Moderatorzy zrozumieją...


Ja jestem jak najbardziej ZA!!! Super Uważam, że popełniłem błąd, iż zawęziłem w tytule zakres tylko do EK II. Tym bardziej było to błędem w tym przypadku, kiedy trafił się komplecik. Jeżeli o mnie idzie, to będzie mi miło, jeżeli tak piękny komplet trafi do tematu, który założyłem, a który w żadnym wypadku nie jest tylko moim tematem! Piwo Tematyka nadań jest niestety pomijana. A subiektywnie uważam, że pod względem historycznym może być nierzadko dużo ciekawsza niż samo odznaczenie. W tym konkretnym przypadku jest czymś niesamowitym, że udało się Mieczysławowi rozwikłać podpis na nadaniu do VWA! Zweryfikowanie podpisu na tych nadaniach należy do wielkiej rzadkości z uwagi na fakt (o czym wspomniał Jurek), że takowy podpis należał najczęściej do zwykłego lekarza w Lazarecie.

Czw 26 Cze, 2014 12:08

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wspólnymi siłami ( oczywiście wykluczam swoją osobę ) udało się nam wiele rozszyfrować, warto to uwiecznić w bazie danych! Dla Nas i dla potomnych.

Paweł stworzyłeś, dając nowy pomysł - "Eisernes Kreuz II Klasse 1939-NADANIA" i brawo Ci za to! Wrzucajmy tam następne nadania EKII. A i stwórzmy kolejne: OSTKI-NADANIA, EKI - NADANIA, VWA - NADANIA i wiele innych. Tak jak pisałem jesteś prekursorem pomysłu i do Ciebie należy pierwszeństwo "założenia wątku". Moje zdjęcia są do Twojej dyspozycji, ale o tym już też pisałem... Piwo

Czw 26 Cze, 2014 12:35

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy. Zdecydowanie popieram Waszą inicjatywę. Nadania są tak ciekawym tematem, gdzie możemy w sposób namacalny doświadczyć losów konkretnych osób. Ciekawy, ale trudny temat i dlatego jestem pewien podziwu dla Waszej wiedzy i zaangażowania. Mam nadzieje, że nowo założony wątek pozwoli wielu osobą zainteresować się w/w tematem, zgłębić swoja wiedzę i poszerzyć zainteresowania. Czekam z niecierpliwością. Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 12:44

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rośniemy w siłę Super Super Super

Czw 26 Cze, 2014 12:52

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja jestem pod wielkim wrażeniem Pawle Twojej wiedzy. Widać, że przykładasz się i idzie to w dobrym kierunku. Cieszę się, że jak kiedyś stanę przed dylematem czy nadanie jest dobre to będę mógł liczyć na Twoją pomoc.
Dobra robota Pawle Super Piwo

pozdrawiam
Maciej

Czw 26 Cze, 2014 12:53

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł z bazą danych wszystkich nadań.
Ale??
Żeby to była baza porządna niech będą w niej rodzaje i wersje nadań Ale niech one tez bedą rozszyfrowane.
Tzn jaka jednostka .Kto podpisał itd.
Bo nawrzucać ,,gołych,, zdjęć nadań to możemy w ciągu tygodnia parę setek.
I wcale nie musimy prosić moderatorów czy tez zakładać nowy dział.Tam gdzie to rozpoczął Paweł jest dobrze i to ciągmy dalej. Zmienić nagłówek jedynie ,,NADANIA,, i będzie OK. Super

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 13:44

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
Dobry pomysł z bazą danych wszystkich nadań.
Ale??
Żeby to była baza porządna niech będą w niej rodzaje i wersje nadań Ale niech one tez bedą rozszyfrowane.
Tzn jaka jednostka .Kto podpisał itd.
Bo nawrzucać ,,gołych,, zdjęć nadań to możemy w ciągu tygodnia parę setek.
I wcale nie musimy prosić moderatorów czy tez zakładać nowy dział.Tam gdzie to rozpoczął Paweł jest dobrze i to ciągmy dalej. Zmienić nagłówek jedynie ,,NADANIA,, i będzie OK. Super
Dokładnie tak. Paweł dokładnie pokazał jak to ma wyglądać, czyli: zdjęcie nadania, krótki opis osoby, jednostki, oraz zidentyfikowany podpis na nadaniu. A przysłowiową wisienką na torcie jest już zdjęcie podpisującego. I o to właśnie chodzi, aby było tu zawartych jak najwięcej informacji. Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 13:51

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Popieram! Impreza

Oby uniknąć wrzucania "gołych nadań" musimy wcześniej rzucać je na "stół chirurgiczny". Jak te moje wcześniej. Przy takim zespole, asystować Wam to prawdziwa przyjemność Super

Czw 26 Cze, 2014 13:59

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i jeszcze jedno .Każde takie nadanie przed włożeniem do bazy powinno być zweryfikowane w dziale ogólnym. Żeby nieopacznie nie wsadzać tam głupot.

A że ojcem chrzestnym tej bazy będzie Paweł to chyba jak dla mnie logiczne Mr. Green

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 14:03

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
No i jeszcze jedno .Każde takie nadanie przed włożeniem do bazy powinno być zweryfikowane w dziale ogólnym. Żeby nieopacznie nie wsadzać tam głupot.

A że ojcem chrzestnym tej bazy będzie Paweł to chyba jak dla mnie logiczne Mr. Green
Unikniemy w ten sposób "zaśmiecania" wątku. Tak jak wcześniej napisałeś, że "gołych" nadań można powrzucać setki. Ale przecież nie o to chodzi.
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 14:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Następny Strona 1 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.