| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Koledzy, proponuję takie rozwiązanie: W przypadku nadań Sebastiana zamieścić nadanie EKII w bazie danych. Zwróćmy uwagę, że oba nadania są na dwie różne osoby (zapewne rodzeństwo). Natomiast w przypadku zbioru nadań na jedną osobę (EKI, EKII, VWA i Ostka) może warto zamieścić wszystko, aby nie "rozdrabniać" człowieka? Wink

Przepraszam, że wyskakuję ze sprawami prywatnymi (nie chciałbym, abyście pomyśleli, że olewam temat w przypadku mojej kilkudziesięciogodzinnej nieobecności na forum), ale dajcie, proszę, mi troszeczkę czasu w ogarnięciu tego tematu. Chwilę temu dowiedziałem się, że rodzice mieli wypadek (nic się nie stało!!!), ale miało to miejsce ponad 100 km od mego miejsca zamieszkania i muszę tam zaraz po nich jechać, bowiem auto podobno w kawałkach i nie mają jak wrócić. Cóż, życie...


To zależy tylko od Nas. Jeżeli podzielimy "NADANIA" na podkatalogi nadań na różne odznaczenia ( osobiście jestem za tym wariantem ) to w przypadku nadań na jedną osobę posiadającą kilka nadań np. EK II, Ostka, KVK II to powinny wszystkie trzy dokumenty wylądować przy podkatalogu najwyższego odznaczenia, jakiego się żołnierz się dochrapał. W tym wypadku - EK II. To wszystko z szacunku do osiągnięć. Wielkim błędem było by rozdzielać nadania po jednej osobie i rozrzucać je po różnych miejscach.

Jeżeli natomiast wszystkie nadania wrzucimy w jeden katalog o nazwie "NADANIA", czego zwolennikiem nie jestem, to i tak wszystkie nadania jednej osoby muszą być przy sobie, to jesteśmy im po prostu winni.

PS. Paweł trzymamy kciuki za rodziców
Super

Czw 26 Cze, 2014 20:07

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

e-maus napisał:
EK napisał:
Dlatego tak trochę was hamuję z tym rozdzielaniem na poszczególne rodzaje nadań do odznaczeń. Bo w końcu ile tych nadań obecnie posiadamy?? A myślę też że nikt z was nagle nie rzuci się teraz na zbieranie nadań Super


Może niech są interesujące bo tej "makulatury" jest dużo ... tu "megalomańskie" podpisane przez :
http://en.ww2awards.com/person/7742

Fajnie Jacek jakby tak było !! Powtarzam jakby...
Zobacz na naszą bazę danych odznaczeń ?? 70 % odznaczeń w naszej bazie to są odznaczenia Twoje,moje i ,,Nordlanda,,
Poczekamy ...Zobaczymy jak to się rozwinie. Ja uważam że spsób spontaniczny był dobry.Im bardziej zadamy się w szczególiki tym bardziej to utrudnimy a zarazem zniechecimy.Ja dużo nadań nie mam .Jakieś 15 sztuk. Poczekam jak się wykażą inni to póżniej wstawię swoje Super
A do bawienia się w odczytywanie nadań zawsze jestem chętny ...bo to lubię Mr. Green

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 20:23

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
Odnośnie ASA
Tu naprawdę jest skomplikowana sprawa.
Nadanie jest z sierpnia 1943.
Aufklerungs -Abtailung 113 został rozbity pod Stalingradem w styczniu 1943. Reaktywowano jego w marcu 1943 już we Francji. I prawdopodobnie tam jeżdziec Karl Saitz otrzymał ASA .Tylko że we Francji nie było ,,Reiterów,,Czy w tym czasie we Francji była możliwość ,,dorobienia,, się takiego odznaczenia?? A może to zaległe jeszcze z frontu wschodniego??No to sie nasuwa następne pytanie czy była możliwość aby żołnierz spod Stalingradu był pożniej we Francji skoro zostali okrążeni i rozbici????Francja dla tego ,,Abtailungu,, czasowo to było pół roku.
Wyjaśnienie pewnie jakieś jest. Piwo
Myślę Jurku, że to nadanie otrzymał jeszcze za walki na froncie wschodnim. Jako reiter miał we Francji małe pole do popisu, szczególnie w 1943 r.
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 20:47

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perzot napisał:
EK napisał:
Odnośnie ASA
Tu naprawdę jest skomplikowana sprawa.
Nadanie jest z sierpnia 1943.
Aufklerungs -Abtailung 113 został rozbity pod Stalingradem w styczniu 1943. Reaktywowano jego w marcu 1943 już we Francji. I prawdopodobnie tam jeżdziec Karl Saitz otrzymał ASA .Tylko że we Francji nie było ,,Reiterów,,Czy w tym czasie we Francji była możliwość ,,dorobienia,, się takiego odznaczenia?? A może to zaległe jeszcze z frontu wschodniego??No to sie nasuwa następne pytanie czy była możliwość aby żołnierz spod Stalingradu był pożniej we Francji skoro zostali okrążeni i rozbici????Francja dla tego ,,Abtailungu,, czasowo to było pół roku.
Wyjaśnienie pewnie jakieś jest. Piwo
Myślę Jurku, że to nadanie otrzymał jeszcze za walki na froncie wschodnim. Jako reiter miał we Francji małe pole do popisu, szczególnie w 1943 r.

Tylko jak on to przeżył .Nie dostał sie do niewoli. I wydostał z okrążenia.Bo jedynie wyżsi oficerowie ,specjaliści i ciężko ranni mogli liczyć na ewakuację.
Od klęski pod Stalingradem a datą na nadaniu to jednak 8 miesięcy.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 21:11

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
perzot napisał:
EK napisał:
Odnośnie ASA
Tu naprawdę jest skomplikowana sprawa.
Nadanie jest z sierpnia 1943.
Aufklerungs -Abtailung 113 został rozbity pod Stalingradem w styczniu 1943. Reaktywowano jego w marcu 1943 już we Francji. I prawdopodobnie tam jeżdziec Karl Saitz otrzymał ASA .Tylko że we Francji nie było ,,Reiterów,,Czy w tym czasie we Francji była możliwość ,,dorobienia,, się takiego odznaczenia?? A może to zaległe jeszcze z frontu wschodniego??No to sie nasuwa następne pytanie czy była możliwość aby żołnierz spod Stalingradu był pożniej we Francji skoro zostali okrążeni i rozbici????Francja dla tego ,,Abtailungu,, czasowo to było pół roku.
Wyjaśnienie pewnie jakieś jest. Piwo
Myślę Jurku, że to nadanie otrzymał jeszcze za walki na froncie wschodnim. Jako reiter miał we Francji małe pole do popisu, szczególnie w 1943 r.

Tylko jak on to przeżył .Nie dostał sie do niewoli. I wydostał z okrążenia.Bo jedynie wyżsi oficerowie ,specjaliści i ciężko ranni mogli liczyć na ewakuację.
Od klęski pod Stalingradem a datą na nadaniu to jednak 8 miesięcy.
Cuda się zdarzały. Kto wie, czy wcześniej nie został ranny i jednym z ostatnich transportów nie wydostał się z okrążenia a po wyleczeniu dołączył do swojej jednostki już we Francji? Tego chyba się już nigdy nie dowiemy. Crying or Very sad
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 21:20

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

UNKASO napisał:

Jeszcze dziś na dobry początek składam wniosek o pochwałę.


Stało się! Ukłony dla moderatorów Ukłon Ukłon Ukłon

Pią 27 Cze, 2014 14:17

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

UNKASO napisał:


Stało się! Ukłony dla moderatorów Ukłon Ukłon Ukłon


Ale co się stało ? , żadnych zmian nie widzę

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pią 27 Cze, 2014 19:12

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jacku, chodzi o to, że Paweł, niejako prowodyr zamieszania papierkowego na wniosek Kolegi Unikaso dostał pochwałę. Po prostu emocje.

Pią 27 Cze, 2014 19:39

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Jacku, chodzi o to, że Paweł, niejako prowodyr zamieszania papierkowego na wniosek Kolegi Unikaso dostał pochwałę. Po prostu emocje.


Bati masz racje, po prostu emocje...

Pią 27 Cze, 2014 19:57

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
perzot napisał:
EK napisał:
Odnośnie ASA
Tu naprawdę jest skomplikowana sprawa.
Nadanie jest z sierpnia 1943.
Aufklerungs -Abtailung 113 został rozbity pod Stalingradem w styczniu 1943. Reaktywowano jego w marcu 1943 już we Francji. I prawdopodobnie tam jeżdziec Karl Saitz otrzymał ASA .Tylko że we Francji nie było ,,Reiterów,,Czy w tym czasie we Francji była możliwość ,,dorobienia,, się takiego odznaczenia?? A może to zaległe jeszcze z frontu wschodniego??No to sie nasuwa następne pytanie czy była możliwość aby żołnierz spod Stalingradu był pożniej we Francji skoro zostali okrążeni i rozbici????Francja dla tego ,,Abtailungu,, czasowo to było pół roku.
Wyjaśnienie pewnie jakieś jest. Piwo
Myślę Jurku, że to nadanie otrzymał jeszcze za walki na froncie wschodnim. Jako reiter miał we Francji małe pole do popisu, szczególnie w 1943 r.

Tylko jak on to przeżył .Nie dostał sie do niewoli. I wydostał z okrążenia.Bo jedynie wyżsi oficerowie ,specjaliści i ciężko ranni mogli liczyć na ewakuację.
Od klęski pod Stalingradem a datą na nadaniu to jednak 8 miesięcy.
Jeszcze jedna sprawa nie daje mi spokoju. Mianowicie na nadaniu jest zamiast stopnia funkcja, czyli reiter ( jeździec). Czy w skład batalionów rozpoznawczych (Aufklärungs-Abteilung) wchodziły jednostki konne?
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 27 Cze, 2014 21:20

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No jasne. Tu masz czarne na białym jaki był skład
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aufklärungs-Abteilung 113

Aufgestellt am 10. Dezember 1940 in Grafenwöhr mit einer Reiter-, einer Radfahr- und einer schweren Schwadron. Die Abteilung wurde im Januar 1943 in Stalingrad vernichtet.
Neu aufgestellt im März 1943 in Frankreich bei der 7. Armee aus der Radfahr-Schwadronen der Grenadier-Regimenter 881 und 882 mit vier Kompanien. Am 2. November 1943 wurde die Abteilung aufgelöst.

Ersatztruppenteil war die Aufklärungs-Ersatz-Abteilung 17.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Pią 27 Cze, 2014 21:42

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
No jasne. Tu masz czarne na białym jaki był skład
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aufklärungs-Abteilung 113

Aufgestellt am 10. Dezember 1940 in Grafenwöhr mit einer Reiter-, einer Radfahr- und einer schweren Schwadron. Die Abteilung wurde im Januar 1943 in Stalingrad vernichtet.
Neu aufgestellt im März 1943 in Frankreich bei der 7. Armee aus der Radfahr-Schwadronen der Grenadier-Regimenter 881 und 882 mit vier Kompanien. Am 2. November 1943 wurde die Abteilung aufgelöst.

Ersatztruppenteil war die Aufklärungs-Ersatz-Abteilung 17.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ok. Zgadza się, ale dlaczego na nadaniu nie ma podanego obok funkcji stopnia? Chyba stopień był rzeczą nadrzędną?
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 27 Cze, 2014 21:48

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie był.

Pią 27 Cze, 2014 21:58

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Nie był.
No to jak się ma funkcja do stopnia. Jeśli np. odznaczonym był wojskowy lekarz w stopniu majora, to na nadaniach pisano major, czy lekarz?
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 27 Cze, 2014 22:04

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zobacz na nadania. Widnieją na nich np. tytuły Oberstabsarzt czy Stabsartz, a to nie są stopnie tylko funkcje.

Pią 27 Cze, 2014 22:11

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Zobacz na nadania. Widnieją na nich np. tytuły Oberstabsarzt czy Stabsartz, a to nie są stopnie tylko funkcje.
Wszystko się zgadza. Na moim nadaniu jest wyraźnie funkcja, czyli reiter. Ale czy w takim przypadku nie powinien być obok napisany stopień? Mam nadanie do ostki, gdzie jest napisane : San. Feldwebel, czyli sanitariusz sierżant.
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 27 Cze, 2014 22:23

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze był wypisywany stopień, jakiś czas temu przewinęło mi się nadanie od EK II, gdzie nie było stopnia tylko funkcja starszego sygnalisty.

Pią 27 Cze, 2014 22:33

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli po prostu nie było reguły i nie było to standardem. Ilu wypisujących, tyle wersji. Mr. Green
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 27 Cze, 2014 22:39

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Jacku, chodzi o to, że Paweł, niejako prowodyr zamieszania papierkowego na wniosek Kolegi Unikaso dostał pochwałę.


Zaś??? Mr. Green

Ale na poważnie... Przepraszam za dobowe milczenie, ale ze względu na okoliczności miałem cały dzień jeżdżenia. A to do rzeczoznawców, a to do ubezpieczalni itp. Jutro działamy Wink

Co do stopni/funkcji: Można zaryzykować tezę, że w jednostkach o charakterze bardziej specjalistycznym (np. łączność) posługiwano się przeważnie funkcją. Np. "Funker" czy "Oberfunker". Podobnie było-jak wspomniał Paweł-w przypadku lekarzy wojskowych. A "Reiter" to po prostu szeregowiec w jednostkach kawalerii. Podobną sytuację mamy choćby i dziś w Wojsku Polskim. Np. w artylerii odpowiednikiem szeregowca jest kanonier.

To się może przydać: http://www.feldgrau.com/heerrank.html

Pią 27 Cze, 2014 22:43

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Bati napisał:
Jacku, chodzi o to, że Paweł, niejako prowodyr zamieszania papierkowego na wniosek Kolegi Unikaso dostał pochwałę.


Zaś??? Mr. Green

Ale na poważnie... Przepraszam za dobowe milczenie, ale ze względu na okoliczności miałem cały dzień jeżdżenia. A to do rzeczoznawców, a to do ubezpieczalni itp. Jutro działamy Wink

Co do stopni/funkcji: Można zaryzykować tezę, że w jednostkach o charakterze bardziej specjalistycznym (np. łączność) posługiwano się przeważnie funkcją. Np. "Funker" czy "Oberfunker". Podobnie było-jak wspomniał Paweł-w przypadku lekarzy wojskowych. A "Reiter" to po prostu szeregowiec w jednostkach kawalerii. Podobną sytuację mamy choćby i dziś w Wojsku Polskim. Np. w artylerii odpowiednikiem szeregowca jest kanonier.

To się może przydać: http://www.feldgrau.com/heerrank.html
Paweł wrócił i sprawa się wyjaśniła. To my tu debatujemy cały wieczór nad różnicą między funkcja a stopniem w przypadku reitera a to się okazało, że to jedno i to samo. I jak tu nie lubić historii? Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 27 Cze, 2014 22:48

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perzot napisał:
VEB napisał:
Bati napisał:
Jacku, chodzi o to, że Paweł, niejako prowodyr zamieszania papierkowego na wniosek Kolegi Unikaso dostał pochwałę.


Zaś??? Mr. Green

Ale na poważnie... Przepraszam za dobowe milczenie, ale ze względu na okoliczności miałem cały dzień jeżdżenia. A to do rzeczoznawców, a to do ubezpieczalni itp. Jutro działamy Wink

Co do stopni/funkcji: Można zaryzykować tezę, że w jednostkach o charakterze bardziej specjalistycznym (np. łączność) posługiwano się przeważnie funkcją. Np. "Funker" czy "Oberfunker". Podobnie było-jak wspomniał Paweł-w przypadku lekarzy wojskowych. A "Reiter" to po prostu szeregowiec w jednostkach kawalerii. Podobną sytuację mamy choćby i dziś w Wojsku Polskim. Np. w artylerii odpowiednikiem szeregowca jest kanonier.

To się może przydać: http://www.feldgrau.com/heerrank.html
Paweł wrócił i sprawa się wyjaśniła. To my tu debatujemy cały wieczór nad różnicą między funkcja a stopniem w przypadku reitera a to się okazało, że to jedno i to samo. I jak tu nie lubić historii? Super


Myślałem że tej sprawy nie trzeba wyjaśniać Mr. Green



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Sob 28 Cze, 2014 7:53

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prośba serdeczna do Was:

Ustalcie (bo są rozbieżności Mr. Green ) czy mam zmienić tytuł wątku w bazie danych np. na "Odznaczenia niemieckie-NADANIA", czy rozdzielamy na poszczególne wątki (np. EK II-NADANIA, Algemeine Sturmabzeichen-NADANIA itp. itd.). Proszę Was o to, bowiem chciałbym, aby była to nasza wspólna zabawa, tym bardziej, że z nadaniami np. do ASA, ISA, że o VWA nie wspomnę, mogę mieć problemy samemu to ogarnąć. Do tej pory siedziałem tylko w EKach Uśmiech O ile z samym wklejaniem czy opisówką dam sobie radę, o tyle z ustaleniem podpisu np. lekarza czy jakiegoś majora z pułku mogę mieć problem bez Waszej pomocy. Zwłaszcza, jeżeli nagle pojawi się cały wysyp nadań Mr. Green Ustalmy konkretną linię postępowania, a ja z chęcią się dostosuję. Póki co-pozwolę sobie (w przeciągu najbliższych godzin) na zamieszczenie w dziale EK II NADANIA nadań UNKASO i Sebastiana. W przypadku, kiedy ustalimy, że np. robimy zbiorczy temat-te posty z nadaniami Kolegów odpowiednio zedytuję (oraz sam tytuł wątku, o ile technicznie jest to możliwe). Szczególną zagwozdką w tej chwili jest kwestia zbiorówek. Czy rozbijamy komplet na kilka wątków, czy wrzucamy do jednego?

Sob 28 Cze, 2014 8:50

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Prośba serdeczna do Was:

Ustalcie (bo są rozbieżności Mr. Green ) czy mam zmienić tytuł wątku w bazie danych np. na "Odznaczenia niemieckie-NADANIA", czy rozdzielamy na poszczególne wątki (np. EK II-NADANIA, Algemeine Sturmabzeichen-NADANIA itp. itd.). Proszę Was o to, bowiem chciałbym, aby była to nasza wspólna zabawa, tym bardziej, że z nadaniami np. do ASA, ISA, że o VWA nie wspomnę, mogę mieć problemy samemu to ogarnąć. Do tej pory siedziałem tylko w EKach Uśmiech O ile z samym wklejaniem czy opisówką dam sobie radę, o tyle z ustaleniem podpisu np. lekarza czy jakiegoś majora z pułku mogę mieć problem bez Waszej pomocy. Zwłaszcza, jeżeli nagle pojawi się cały wysyp nadań Mr. Green Ustalmy konkretną linię postępowania, a ja z chęcią się dostosuję. Póki co-pozwolę sobie (w przeciągu najbliższych godzin) na zamieszczenie w dziale EK II NADANIA nadań UNKASO i Sebastiana. W przypadku, kiedy ustalimy, że np. robimy zbiorczy temat-te posty z nadaniami Kolegów odpowiednio zedytuję (oraz sam tytuł wątku, o ile technicznie jest to możliwe). Szczególną zagwozdką w tej chwili jest kwestia zbiorówek. Czy rozbijamy komplet na kilka wątków, czy wrzucamy do jednego?


Podejmę się wszystko zsumować i określić wizję, jak ja był to widział. Mamy trzy wersje jak to zrobić, będę je przedstawiał w kolejności, takiej jakiej najbardziej by mi zależało, jak by to miało wyglądać:

I WERSJA: w dziale "Oryginalne militaria - baza danych" tworzymy całkiem nowy katalog "NADANIA" a w nim dzielimy nadania na poszczególne odznaczenia np. EK I, EKII, VWA itp. Będzie to najbardziej przejrzyste i poukładane. A może być tego wiele, więc wszystko będzię należycie posegregowane i czytelne - dla Nas chcących się uczyć i dla tych, którzy przyjdą po Nas Mr. Green Ta wersja najbardziej mi odpowiada !!! Bez moderatorów, jednak nam się nie uda, to trzeba napisać....

II WERSJA: tworzymy już w istniejącej bazie ("Oryginalne militaria - baza danych" gdzie znajdują się przykłady odznaczeń ) tak jak to rozpoczął Paweł EK II - NADANIA i idziemy dalej EK I - NADANIA, Ostka - NADANIA i tak dalej i dalej. Tylko wątki odznaczeń i wątki nadań będą się nawzajem tylko mieszać ze sobą. Powstanie zamęt i mało czytelna wiedza podana na tacy. Tej wersji chciałbym uniknąć.

III WERSJA: Zmieniamy nazwę wątku Pawła - "Eisernes Kreuz II Klasse 1939-NADANIA" na wątek " N A D A N I A " i wrzucamy jak leci wszystkie możliwe nadania do jednego wora! Najgorsza z wersji. Przy mnogości nadań powstanie ogólny chaos, który zamiast pomagać będzie tylko irytował. Bo przy chęci porównania nadania poszczególnego odznaczenia, będziemy musieli wertować w niezliczonych stronach innych nadań. Bardzo kiepskie rozwiązanie. Z dnia noc się stanie...

Jak już wspomniałem jestem gorącym zwolennikiem I WERSJI Super

Jeśli chodzi o kilka nadań jednej osoby i nieważne, która WERSJA zwycięży, nie należy ich rozdzielać - zawsze muszą istnieć blisko siebie. I gdy mamy pana o nadaniach np. EK II, KVK II, VWA, OSTKA to wszystkie cztery ( jeśli zdecydujemy się na I WERSJE ) powinny znaleźć się przy najwyższym odznaczeniu jakie żołnierz zdobył - w tym wypadku EK II - NADANIA. Bądź stworzyć dodatkowy wątek "ZBIOROWE NADANIA"

Zgadzam się z TAIPANEM gdy będziemy wrzucań nadania do weryfikacji należy zaznaczyć czy są z sieci, czy należą do Nas w imię zasady: " Nasza baza, Nasze nadania ". Oddaje również słuszność Jurkowi, gdy Paweł już zweryfikowane i opisane nadanie będzie umieszczał gdzie należy, warto by zaznaczyć do kogo należy. Będzie to miły akcent w stronę właściciela.

Pawle przy pomocy Mieczysława, Jurka, Marcina, Batiego, może Jarka, a nawet Sebastiana i wielu, i wielu innych których nie wymieniłem ( a może w przyszłości i mojej skromnej osobie) nie straszne nam będą wyzwania ze strony nadań. Tak jak pisałeś - traktujmy to jako zabawę, dydaktyczną zabawę, która nas wiele nauczy, dobrze zabawi i połączy Nasze szanowne grono kolegów, chociażby nawet na moment - w jedną zwartą całość... Super

Sob 28 Cze, 2014 14:16

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osobiście-podobnie jak Szanowny Przedmówca-optowałbym za pierwszym rozwiązaniem. Czyli stworzeniem całkiem nowego katalogu (Nadania). I tam można stworzyć poszczególne wątki (EK, VWA, Ostki itp.). Będzie to przejrzyste. Koncepcja wrzucania zbiorówek do tego wątku, w którym znajduje się najwyższe odznaczenie także do mnie przemawia Super W ten sposób unikniemy braków danego nadania we właściwym wątku. Chociaż stworzenie oddzielnego wątku dla zbiorówek także nie jest złym pomysłem. Poczekajmy jeszcze troszkę. Może ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć.

Sob 28 Cze, 2014 14:29

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Osobiście-podobnie jak Szanowny Przedmówca-optowałbym za pierwszym rozwiązaniem. Czyli stworzeniem całkiem nowego katalogu (Nadania). I tam można stworzyć poszczególne wątki (EK, VWA, Ostki itp.). Będzie to przejrzyste. Koncepcja wrzucania zbiorówek do tego wątku, w którym znajduje się najwyższe odznaczenie także do mnie przemawia Super W ten sposób unikniemy braków danego nadania we właściwym wątku. Chociaż stworzenie oddzielnego wątku dla zbiorówek także nie jest złym pomysłem. Poczekajmy jeszcze troszkę. Może ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć.


Cieszę, że się zgadzamy Kciuk do góry

Sob 28 Cze, 2014 14:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Następny Strona 3 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.