| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Składam oficjalny wniosek, że watek "NADANIA - prośbę o opinie" niech się stanie owym warsztatem, przedpolem do weryfikacji przed zamieszczeniem nadań już z pełnym opisem, we właściwym sobie miejscu ( gdzie Paweł będzie dzierżył buławę Ojca Chrzestnego). Wszystko po to by w razie przyszłych błędów, nowych faktów, które będą na pewno się zdarzały będziemy mieć do czego się odnieść i porównać. Niech to będzie w jednym miejscu, a nie porozrzucane w nie policzalnych przyszłych wątkach. Co panowie na to?
Czuje, że wspólnymi siłami tworzymy nową historie !!!


Ostatnio zmieniony przez UNKASO dnia Czw 26 Cze, 2014 14:47, w całości zmieniany 1 raz

Czw 26 Cze, 2014 14:14

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Popieram!!!! Najpierw tu weryfikacja a później do odpowiedniego działu. Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 14:23

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perzot napisał:
Popieram!!!! Najpierw tu weryfikacja a później do odpowiedniego działu. Super


Mam nadzieję, że innym ten pomysł również się spodoba. Wszystko będzie miało przysłowiowe "ręce i nogi". Szkoda tracić czasu na poszukiwania pierwotnych wniosków, założeń i spostrzeżeń. Wszystko w jednym miejscu. Wpierw tzw. "WARSZTAT", a następnie ładnie "oszlifowane" nadanie idzie na właściwą półkę by cieszyć oko i być przykładem dla kolejnych Super

Czw 26 Cze, 2014 14:35

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To może ja zacznę. Wpadł mi ostatnio w ręce fajny zestaw (Paweł dzięki Super).Są to najprawdopodobniej dokumenty po dwóch braciach. Karl Seitz- nadanie do ASA, oraz dokument tożsamości, oraz Willi Seitz- Nadanie do EK II. Co się tyczy nadania do EK, to co udało mi sie ustalić to to iż w owym czasie Willi służył w 555 Infanterie Regiment, który wchodził w skład 330. Infanterie-Division. W czasie przyznania EK stacjonował w rejonie Demidow pod Smoleńskiem. Na nadaniu jest odręczny podpis dowódcy generała Edwina Grafa von Rotkircha und Tracha. Co do nadania do ASA, to jest to najprawdopodobniej Aufklärungs-Abteilung 113,która wchodziła w skład 7 Armii (tu prosiłbym o pomoc). Jeśli popełniłem gdzieś bląd to proszę o poprawkę.


Opis załącznika:
Nadanie ASA

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Zdjęcie prawdopodobnie Willego w mundurze HJ

_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 14:47

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i się zaczęło... Nowy, wielki epizod IOH. Brawo panowie! Brawo Brawo Brawo

Czw 26 Cze, 2014 14:51

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale się porobiło Mr. Green Po kolei:

TAIPAN napisał:
Cieszę się, że jak kiedyś stanę przed dylematem czy nadanie jest dobre to będę mógł liczyć na Twoją pomoc.


Się rozumie! Super Mr. Green

EK napisał:
A że ojcem chrzestnym tej bazy będzie Paweł to chyba jak dla mnie logiczne Mr. Green


Jureczku, na ile będę w stanie-tyle na pewno pomogę. Twoja pomoc i Mieczysława na pewno się również przyda! Super

Sebastian, jest tak jak piszesz z nadaniem do EK II (w tym także w kwestii podpisu). Jeżeli idzie o nadanie do ASA również masz rację w kwestii jednostki. Co do podpisu na tym ostatnim nadaniu, to popracujemy nad nim! Super Gdybym wiedział, że taka tematyka zainteresuje Kolegów, to już w momencie, kiedy zająłem się nadaniami do EKów (kilka miesięcy temu), rozgryzał bym także inne nadania. Niestety, olałem temat "pozaEKowy" i teraz będzie trzeba nadrabiać Mr. Green


EDIT!!!

Stronę wcześniej dyskutowaliśmy na temat stempli. Wszystkim Tym, którzy zajmują się tematyką nadań polecam Ich uwadze (na Flohmarktach, giełdach etc. etc.) nadania wypisywane ręcznie (często ładnie ozdobione kredkami, ale także wypisywane na znanych nam drukach), które posiadają stempel z całkowicie usuniętą swastyką (niekiedy usunięty jest także wieniec). Takie nadania datowane są ZAWSZE na okres po kapitulacji Niemiec. Często były nadawane gdzieś po lasach, kiedy jednostka ulegała rozformowaniu. Są bardzo rzadkie i bardzo cenione przez kolekcjonerów.


Ostatnio zmieniony przez VEB dnia Czw 26 Cze, 2014 15:19, w całości zmieniany 1 raz

Czw 26 Cze, 2014 15:18

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna kwestia dotycząca generała Edwina Grafa von Rotkircha und Tracha. Mianowicie odkryłem przez przypadek sprawdzając w sieci życiorys generała, że urodził się 1 listopada 1888 roku w Miliczu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale do Milicza mam niespełna 20 km. A to zbieg okoliczności!!!
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 15:18

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i teraz pytanie.???
Mamy opracowane nastepne nadanie .Kto ma jego włożyć do bazy danych??
Ja postulowałbym aby to robił Paweł w swoim stylu jaki zaprezentował poprzednio.Może jedynie dać jakąś adnoację że należy ono do tego czy innego kolegi. Myślę że byłoby to przejrzyście i ujednolicone.
Ale to pozostawiam pod waszą rozwagę. Super

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 15:26

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
No i teraz pytanie.???
Mamy opracowane nastepne nadanie .Kto ma jego włożyć do bazy danych??
Ja postulowałbym aby to robił Paweł w swoim stylu jaki zaprezentował poprzednio.Może jedynie dać jakąś adnoację że należy ono do tego czy innego kolegi. Myślę że byłoby to przejrzyście i ujednolicone.
Ale to pozostawiam pod waszą rozwagę. Super
Również jestem za, oczywiście jeśli Paweł nie ma nic przeciwko i weźmie na swoje barki tę syzyfową pracę. Jeśli jedna osoba będzie o to dbała przynajmniej będzie porządek i wszystko będzie miało ręce i nogi.
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 15:31

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie powinienem to wrzucać Paweł. Osoba, dająca nadanie do tego wątku powinna się liczyć z tym, że trafi ono do bazy.
Dzięki temu unikniemy bałaganu. Ale to tylko moje zdanie.

Czw 26 Cze, 2014 15:32

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
?
Ja postulowałbym aby to robił Paweł w swoim stylu jaki zaprezentował poprzednio.Może jedynie dać jakąś adnoację że należy ono do tego czy innego kolegi. Myślę że byłoby to przejrzyście i ujednolicone.
Super


Popieram, ale jednocześnie się obawiam czy Paweł będzie miał na tyle czasu i chęci by móc to robić. Obyśmy go tylko nie zarzucili mnogością nadań. Ale, no cóż stał się "wybrańcem" i musi traktować to jako misje... Mr. Green
A w przyszłości jakoś mu to wynagrodzimy jeszcze nie mam pomysłu w jaki sposób, ale coś musimy wymyślić by chłopak nie stracił wiary. Jeszcze dziś na dobry początek składam wniosek o pochwałę.

Czw 26 Cze, 2014 15:35

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I jeszcze kwestia techniczna. W bazie danych dobrze by było, aby został utworzony wątek pod nazwą NADANIA i niejako pod nim utworzyć wątki dotyczące poszczególnych nadań. Wtedy wszystko będzie bardziej przejrzyste. Ale to już sprawa dla Moderatorów. Bardzo szczęśliwy
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 26 Cze, 2014 15:39

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perzot napisał:
I jeszcze kwestia techniczna. W bazie danych dobrze by było, aby został utworzony wątek pod nazwą NADANIA i niejako pod nim utworzyć wątki dotyczące poszczególnych nadań. Wtedy wszystko będzie bardziej przejrzyste. Ale to już sprawa dla Moderatorów. Bardzo szczęśliwy

Nie mieszajcie w to moderatorów!! Bo zaraz się okaże że któryś tam jest na urlopie.A to nie chcą rozszerzać tematyki i takie tam pierdoły.
Poczytajcie sobie jak to inny kolega próbuje założyć dział o broni białej.Więcej w tym dyskusji niż konkretów.. Zmienić tylko nagłowek w istniejącym temacie Pawła i lecimy z tym koksem. Bo sami przyznacie że jest to dobre Piwo

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 15:50

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odnośnie ASA
Tu naprawdę jest skomplikowana sprawa.
Nadanie jest z sierpnia 1943.
Aufklerungs -Abtailung 113 został rozbity pod Stalingradem w styczniu 1943. Reaktywowano jego w marcu 1943 już we Francji. I prawdopodobnie tam jeżdziec Karl Saitz otrzymał ASA .Tylko że we Francji nie było ,,Reiterów,,Czy w tym czasie we Francji była możliwość ,,dorobienia,, się takiego odznaczenia?? A może to zaległe jeszcze z frontu wschodniego??No to sie nasuwa następne pytanie czy była możliwość aby żołnierz spod Stalingradu był pożniej we Francji skoro zostali okrążeni i rozbici????Francja dla tego ,,Abtailungu,, czasowo to było pół roku.
Wyjaśnienie pewnie jakieś jest. Piwo

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,


Ostatnio zmieniony przez EK dnia Czw 26 Cze, 2014 16:33, w całości zmieniany 2 razy

Czw 26 Cze, 2014 16:02

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jurek, ja osobiście był wolał by to wszystko rozgraniczyć na poszczególne nadania. Bowiem na jednej stronie możemy mieć nawet do kilkunastu różnych nadań. I dziwnie by wyglądało np. nadanie RK przy nadaniu KVK. A przy mnogości nadań i chęci porównania było by już ciężko. To, co dopuszczalne jest na "WARSZTACIE" nadań nie może mieć miejsca już przy konkretnej bazie danych. Tak będzie przejrzyściej. Zróbmy, proszę, to profesjonalnie...

Czw 26 Cze, 2014 16:02

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

UNKASO napisał:
Jurek, ja osobiście był wolał by to wszystko rozgraniczyć na poszczególne nadania. Bowiem na jednej stronie możemy mieć nawet do kilkunastu różnych nadań. I dziwnie by wyglądało np. nadanie RK przy nadaniu KVK. A przy mnogości nadań i chęci porównania było by już ciężko. To, co dopuszczalne jest na "WARSZTACIE" nadań nie może mieć miejsca już przy konkretnej bazie danych. Tak będzie przejrzyściej. Zróbmy, proszę, to profesjonalnie...

Masz rację nadaniami Riter Kreutzów Pawła zasypiemy Mr. Green

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 16:04

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:

Masz rację nadaniami Riter Kreutzów Pawła zasypiemy Mr. Green


Mr. Green

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Czw 26 Cze, 2014 16:42

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Koledzy, proponuję takie rozwiązanie: W przypadku nadań Sebastiana zamieścić nadanie EKII w bazie danych. Zwróćmy uwagę, że oba nadania są na dwie różne osoby (zapewne rodzeństwo). Natomiast w przypadku zbioru nadań na jedną osobę (EKI, EKII, VWA i Ostka) może warto zamieścić wszystko, aby nie "rozdrabniać" człowieka? Wink

Przepraszam, że wyskakuję ze sprawami prywatnymi (nie chciałbym, abyście pomyśleli, że olewam temat w przypadku mojej kilkudziesięciogodzinnej nieobecności na forum), ale dajcie, proszę, mi troszeczkę czasu w ogarnięciu tego tematu. Chwilę temu dowiedziałem się, że rodzice mieli wypadek (nic się nie stało!!!), ale miało to miejsce ponad 100 km od mego miejsca zamieszkania i muszę tam zaraz po nich jechać, bowiem auto podobno w kawałkach i nie mają jak wrócić. Cóż, życie...

Czw 26 Cze, 2014 16:42

Powrót do góry
wojtgda84
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1362
Pochwał: 1
Skąd: Grudziądz,Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalezione gdzieś w sieci.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam Wojtek

Czw 26 Cze, 2014 17:04

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
UNKASO napisał:
Jurek, ja osobiście był wolał by to wszystko rozgraniczyć na poszczególne nadania. Bowiem na jednej stronie możemy mieć nawet do kilkunastu różnych nadań. I dziwnie by wyglądało np. nadanie RK przy nadaniu KVK. A przy mnogości nadań i chęci porównania było by już ciężko. To, co dopuszczalne jest na "WARSZTACIE" nadań nie może mieć miejsca już przy konkretnej bazie danych. Tak będzie przejrzyściej. Zróbmy, proszę, to profesjonalnie...

Masz rację nadaniami Riter Kreutzów Pawła zasypiemy Mr. Green


To był tylko wyolbrzymiony przykład by nie wkładać wszystkiego do jednego wora !

Czw 26 Cze, 2014 17:15

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno. Jak będziemy dawać nadania do oceny, które nie są nasze ( na przykład mamy zamiar je kupić) to może wtedy zaznaczmy aby to nadanie nie trafiało do bazy.

Czw 26 Cze, 2014 17:20

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

TAIPAN napisał:
I jeszcze jedno. Jak będziemy dawać nadania do oceny, które nie są nasze ( na przykład mamy zamiar je kupić) to może wtedy zaznaczmy aby to nadanie nie trafiało do bazy.


Popieram! To ma być nasza baza, a w niej - nasze nadania Super


Ostatnio zmieniony przez UNKASO dnia Czw 26 Cze, 2014 20:08, w całości zmieniany 1 raz

Czw 26 Cze, 2014 17:31

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlatego tak trochę was hamuję z tym rozdzielaniem na poszczególne rodzaje nadań do odznaczeń. Bo w końcu ile tych nadań obecnie posiadamy?? A myślę też że nikt z was nagle nie rzuci się teraz na zbieranie nadań Super
_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Cze, 2014 18:10

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja tylko tak w kwestii formalnej. Pomoc moderatorów będzie potrzebna.Chodzi o to by temat "zakotwiczyć" na początku działu, aby po jakimś czasie nie został zasypany innymi tematami.
Druga sprawa czy są brane pod uwagę wszystkie nadania, moje pytanie dotyczy nadań od VWA, wiem, że to ciężka sprawa, bo o ile można zidentyfikować jednostkę to już z podpisem osoby wydającej dokument może to być wręcz nie realne.

Czw 26 Cze, 2014 18:46

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
Dlatego tak trochę was hamuję z tym rozdzielaniem na poszczególne rodzaje nadań do odznaczeń. Bo w końcu ile tych nadań obecnie posiadamy?? A myślę też że nikt z was nagle nie rzuci się teraz na zbieranie nadań Super


Może niech są interesujące bo tej "makulatury" jest dużo ... tu "megalomańskie" podpisane przez :
http://en.ww2awards.com/person/7742



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Czw 26 Cze, 2014 19:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny Strona 2 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.