| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz 100
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 144
Skąd: Wrocław/ Rutus PROxima evo2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pytanie o to czy hitler wiedzial o obozach

jest tak zasadne jakbys zapytał czy stalin wiedział o Katyniu albo czy wiedzial cośkolwiek o czystce wojskowej w 1937...

A co do mydła - skoro hitlerowcy wykorzystywali włosy (masowo), incydentalnie skorę do wytwarzania choćby wspomnianych abażórów to dlaczego mieliby nie kombinować z mydłem? Tylko i ile na powyższe są dowody to z mydłem niestety nie ma wiarygodnych zródeł.

Pon 10 Wrz, 2007 0:28

Powrót do góry
michalc13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 483
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.

Cytat:
Tylko i ile na powyższe są dowody to z mydłem niestety nie ma wiarygodnych zródeł.


Są dowody. Nasz nieoceniony IPN zamknął wreszcie śledztwo w sprawie Spannera. Wytwarzał on mydło z tłuszczu pochodzącego z ludzkich zwłok. Nie była to skala przemysłowa, a mydło służyło do celów technicznych w jego pracowni. Natomiast w świetle zebranych danych nigdzie poza Gdańskiem ten proceder nie miał miejsca.

Pozdrawiam.

Sro 16 Sty, 2008 16:22

Powrót do góry
mariusz35
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 328
Skąd: radomsko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hitler

Tak Hitler wiedział dobrze o obozach i o ich sposobie działania bo wydał stosowne pisma by rozprawic sie z kwestią żydów a w jaki sposób mógł tak szybko sie z tym uporac jak nie przez całkowita ich zagłade w obozach być moze tylko nieznał małych szczegółów ,ale i to nie dokońca . Question

Wto 04 Mar, 2008 22:55

Powrót do góry
mariusz35
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 328
Skąd: radomsko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hitler

Tak Hitler wiedział dobrze o obozach i o ich sposobie działania bo wydał stosowne pisma by rozprawic sie z kwestią żydów a w jaki sposób mógł tak szybko sie z tym uporac jak nie przez całkowita ich zagłade w obozach być moze tylko nieznał małych szczegółów ,ale i to nie dokońca . Question

Wto 04 Mar, 2008 22:55

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Akurat pism brak. Jak je masz to się zgłoś do Irvinga - oferuje za nie wysoka nagrodę Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 04 Mar, 2008 23:13

Powrót do góry
michalc13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 483
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie rozważania o tym czy Hitler wiedział/nie wiedział co się dzieje w obozach są trochę śmieszne. Już przed wojną wypływały wiadomości o złym traktowaniu więźniów, ukazywały się pamiętniki, Hitler uniewinnił kilku wachmanów (chyba z KL Lichtenburg). Adolf nie miał dostępu do netu, ale miał duże możliwości w dostępie do informacji Razz

Sob 08 Mar, 2008 15:52

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Troche mi to przypomina zeznania szefa wywiadu SS który nic nie widział, nic nie słyszał o obozach
_________________
BEST DAMN THING

Nie 09 Mar, 2008 21:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.