| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 283, 284, 285  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No właśnie, pisz kto zacz na tym zdjęciu (no chyba ze zgadłem, w co wątpię), albo podpowiedz coś jeszcze (dodam że mam jeszcze kilka asów -czyt.włoskich motorówek- w rękawie) Wink
_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Wto 09 Maj, 2006 23:09

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przejrzałem wszystkie możliwie (w moim zakresie) zdjęcia motorówek włoskich. I nic. Nigdzie nie trafiłem na taką, która choćby kształtem przypominała tą na zdjęciu. Żaden typ mi nie pasuje. Nawet podpowiedź nie pomogła Smutny To pewnie przez to, że zrobili tylko dwie sztuki Bardzo szczęśliwy
_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Wto 09 Maj, 2006 23:37

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jest to jedna z "Shearer's one-man torpedo boats" C-25464 lub C-25465, Zbudowane w New York Navy Yard w lipcu 1943.
Pytanie nowe: co to za łajba "wigilijna"? Bardzo szczęśliwy



Opis załącznika:

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 09 Maj, 2006 23:58

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że masz talent do wyszykiwania trudnych zdjęć.

Nazwa pliku "Altamark.jpg" to chyba podpucha. Porównałem zdjęcia i nic. Choć Niemcy w czasie II wś mieli talent do "zmieniania" wyglądu swoich jednostek pływających.

PS
Co to C-25465, to "dałeś ognia" Bardzo szczęśliwy .
Znalazłem jeszcze jedno ciekawe zdjątko.



Opis załącznika:

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 10 Maj, 2006 21:00

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jasne że podpucha Bardzo szczęśliwy Podpowiedź: to dość znany okręt- szukać u Wielkiego Brata.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 11 Maj, 2006 21:39

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tego z TVN? Wink

Za godzinę mija 48 godzin. Szykuj następną zagadkę Bardzo szczęśliwy .
Tak dla odmiany mógłbyś dać coś, co ktoś w końcu zgadnie? Wink

maxikasek napisał:
to dość znany okręt

Muszę przyznać, że wszystkie Twoje okręty są znane... tylko "inaczej" Wink Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 11 Maj, 2006 22:27

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ten jest legendą. przeżył najwięcej ataków lotniczych w historii II WŚ.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 11 Maj, 2006 23:20

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szukać u Wielkiego Brata ? I najwięcej nalotów doświadczył ? Tak myślę, że ta jednostka pływająca zakotwiczona była w Leningradzie ? Ale muszę jeszcze trochę poszperać, bo twoje zagadki są nieprzeciętne Bardzo szczęśliwy
_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Pią 12 Maj, 2006 0:14

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ponieważ nie chcę przeciągać- to nie był chyba nigdy w Leningradzie.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 12 Maj, 2006 18:50

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kurcze, przeszukałem chyba wszystkie niskonakładowe marynistyczne książki islandzkie z przed I wś i nic... Wink Bardzo szczęśliwy Może zapodaj odpowiedź jednak Uśmiech
_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Sob 13 Maj, 2006 0:07

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"maxikasek" dawaj odpowiedź i następną zagadkę, bo regulamin już naginasz Wink .

PS
Jak nie idzie to podawaj "enigmatyczne" podpowiedzi. Wcześniej podziało i był niezły ubaw Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy .
No chyba, że harpoon i Ark(o) Royal są innego zdania Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Piwo .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 13 Maj, 2006 22:14

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja jestem tego samego zdania Piwo "Kod da Vinciego" niedługo w kinach a nam tu wątek zagadkowy obumiera Wink
_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Sob 13 Maj, 2006 22:23

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja Panowie nic nie wymyślę. A żaden wątek albański mi tu nie pasuje Bardzo szczęśliwy

Poprosimy raczej o odpowiedź 8)

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Sob 13 Maj, 2006 23:26

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sorki za zwłokę- każdy może wyjechać. JEst to "Lwów" czy raczej "LVOV". Były hiszpański liniowiec, zmobilizowany w czasie wojny, służył najpierw jako baza op (z tego okresu ta fotka). to maskowanie w choinkę to w pełni regulaminowe. służył na M. Czarnym. Jako jedyny zmobilizowany statek cywilny odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru. Poźniej służył jako statek szpitalny- zaopatrywał i wywoził rannych. Przeżył 900 ataków ( w sumie 730 bomb i 26 torped). M. in. atak 5 kutrów torpedowych- żadna z 10 torped nie trafiła w cel Bardzo szczęśliwy
trudno pytanie proste: co to za okręt "graf Zeppelin" i dlaczego lotniskowiec. Piwo

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 14 Maj, 2006 18:53

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ee, no chyba to nie jest pytanie na poważnie? Wpadasz waść ze skrajności w skrajność: raz pytania niesamowite (tak szczerze to biję pokłony, dwa razy dałeś czadu - nikt nie zgadł), a teraz nagle o "Grafa" pytasz Uśmiech W sumie to nie wiem czy odpowiadać, bo pytanie wygląda mi na żart lub podstęp Bardzo szczęśliwy No ale cóż: "Graf Zeppelin" był jednym z dwóch pierwszych niemieckich lotniskowców, których budowę rozpoczęto w ramach tzw. "Planu Z" (drugim był Flugzeugtrager "B" -czyli "Peter Strasser"). Stępkę połozono 28.12.1936, zwodowany 08.12.1938, jak wiemy nigdy nie ukończony (w 1940r stan budowy oceniany na 90%, a w 1942 na 92%). Jak wiadomo plan budowy tych lotniskowców został zawieszony właśnie w 1940r. Potem w 1941 prace znów wznowiono (tylko na "Grafie") po czym w 1943 ostatecznie wstrzymano. 24.04.1945 lekko uszkodzonego "Grafa" zdobyli Sowieci (ze zniszczonymi przez wycofujacych się Niemców maszynami). W 1947 podczas holowania do Leningradu w Zat.Fińskiej wszedł na minę i osiadł na dnie niedaleko od portu docelowego. W 1948 wydobyty i pocięty na złom. Budowę "Strassera" rozpoczęto w 1938 r , ale po zawieszeniu planu w 1940 juz jej nie kontynuowano.
W sumie tyle, tylko nie wiem czy potrzebnie się wysilałem, bo dalej nie wiem czy to było pytanie czy żart Uśmiech Piwo

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Nie 14 Maj, 2006 20:20

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
trudno pytanie proste: co to za okręt "graf Zeppelin" i dlaczego lotniskowiec. Piwo


Albo nie zrozumiałem pytania, albo nas lekceważysz. Proszę powiedz, że to nie to drugie!!!

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 14 Maj, 2006 20:50

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Albo nie zrozumiałem pytania, albo nas lekceważysz. Proszę powiedz, że to nie to drugie!!!



W sumie udało Ci się dość trafnie ubrać w słowa to co i ja czuję Uśmiech Ale jedno jest jest pewne: każde pytanie Maxikaska jest na swój sposób zaskakujące (szokujące rzekłbym nawet) Uśmiech

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Nie 14 Maj, 2006 22:07

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sorry ale chciałem to pchnąc dalej, a mam jeszcze parę ciekawych pytań Bardzo szczęśliwy Piwo
Bez urazy Twisted Evil
oczywiście odpowiedź była prawidłowa.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 15 Maj, 2006 0:04

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak czy inaczej Wink Ark, zadawaj pytanie Uśmiech. Jesli mozesz, to nie identyfikacyjne, ok ?

Pozdrawiam

l'A

_________________
Barwny ich strój, amaranty zapięte pod szyją.
Ach, Boże mój, jak ci polscy ułani się biją.
Ziemia aż drży, stary szyldwach swe oczy przeciera.
Wszak on ich zna, to są ułani spod Samosierry.

Pon 15 Maj, 2006 11:22

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok. Marynarze nazywali to żargonowo "Wagonem pullmanowskim". Okręt na którym "to" zastosowano, nosił czasem przydomek mówiący o przeznaczeniu owego "wagonu". Czym był ów "wagon pullmanowski" i na jakim dużym, niemieckim okręcie w II wś go zastosowano? ("Duży okręt" wg. nomenklatury marmikowskiej Wink - od korwety wzwyż)
_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Pon 15 Maj, 2006 15:11

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ark(o) Royal napisał:
"Graf Zeppelin" (...) W 1947 podczas holowania do Leningradu w Zat.Fińskiej wszedł na minę i osiadł na dnie niedaleko od portu docelowego. W 1948 wydobyty i pocięty na złom.

Po opuszczeniu Szczecina został doholowany do Leningradu. Tam, po rozładowaniu, otrzymał nowe oznaczenie PB-101 ("Baza Pływająca nr 101"). Prawdopodobnie Rosjanie liczyli też, że w leningradzkich stoczniach uda się go naprawić (szczecińska stocznia Vulcan była zniszczona). Gdy ostatecznie okazało się, że z lotniskowca nic już nie będzie, postanowiono wykorzystać go jako cel ataków powietrznych i wodnych. 16 sierpnia 1947 r. okręt bierze udział w manewrach, które odbywały się na poligonie morskim niedaleko Świnoujścia. Zostaje trafiony 24 razy, w tym dwiema tysiąckilogramowymi bombami. Po bombardowaniu statek mimo zniszczeń nadal unosi się na wodzie. Ostateczne ciosy zadają kuter torpedowy OE-503 oraz niszczyciel "Slawnyj". Trafiają one w cel dwiema 533-milimetrowymi torpedami. 23 minuty później "Graf Zeppelin" zniknął pod wodą. Do dziś nie odnaleziono wraku.

Siegfried Breyer "Graf Zeppelin"
Ulrich H.-J. Israel "Graf Zeppelin einziger deutscher Flugzeugtraeger"
Michael Emmerich "Graf Zeppelin - Germany's Almost Completed Aircraft Carrier"
Leonid Bashkirov "Graf Zeppelin w radzieckich archiwach"
James S. Thayer "The Stettin Secret"

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 15 Maj, 2006 19:34

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc do końca niewiadomo która wersja jest prawidłowa. Ale gdyby został zniszczony to chyba wiadoma byłaby jego pozycja i odnaleziono by wrak. W końcu BAłtyk jest mały i zatłoczony, ktoś by trafił na jego wrak.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 15 Maj, 2006 21:27

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Po opuszczeniu Szczecina został doholowany do Leningradu. Tam, po rozładowaniu, otrzymał nowe oznaczenie PB-101 ("Baza Pływająca nr 101"). Prawdopodobnie Rosjanie liczyli też, że w leningradzkich stoczniach uda się go naprawić (szczecińska stocznia Vulcan była zniszczona). Gdy ostatecznie okazało się, że z lotniskowca nic już nie będzie, postanowiono wykorzystać go jako cel ataków powietrznych i wodnych. 16 sierpnia 1947 r. okręt bierze udział w manewrach, które odbywały się na poligonie morskim niedaleko Świnoujścia. Zostaje trafiony 24 razy, w tym dwiema tysiąckilogramowymi bombami. Po bombardowaniu statek mimo zniszczeń nadal unosi się na wodzie. Ostateczne ciosy zadają kuter torpedowy OE-503 oraz niszczyciel "Slawnyj". Trafiają one w cel dwiema 533-milimetrowymi torpedami. 23 minuty później "Graf Zeppelin" zniknął pod wodą. Do dziś nie odnaleziono wraku.

Siegfried Breyer "Graf Zeppelin"
Ulrich H.-J. Israel "Graf Zeppelin einziger deutscher Flugzeugtraeger"
Michael Emmerich "Graf Zeppelin - Germany's Almost Completed Aircraft Carrier"
Leonid Bashkirov "Graf Zeppelin w radzieckich archiwach"
James S. Thayer "The Stettin Secret"


Ja podałem za K.Zalewskim "Lotniskowce II Wojny św.", dalej nie chciało mi sie szukać, bo i nie o to jak "Graf" zszedł z tego swiata chodziło w tym przedziwnym pytaniu (chyba) Uśmiech

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Pon 15 Maj, 2006 22:06

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ark(o) klepnij jakąś podpowiedź, bo mam w głowie pustkę. Mr. Green
Strzelałbym gdzieś koło rozpoznania radiowego, ale to czysty strzał. Wink

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pon 15 Maj, 2006 22:31

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Ark(o) klepnij jakąś podpowiedź, bo mam w głowie pustkę. Mr. Green
Strzelałbym gdzieś koło rozpoznania radiowego, ale to czysty strzał. Wink


Ok, podpowiedź nr1: okręt zbudowany został w latach 1939-1941 w stoczni Deschimag w Bremie. Wyróżniał się sylwetką w swoim typie. Jego pierwszym dowódcą był Korvettenkapitan Hans Erdmenger (znany być może komuś m.in z udziału w inwazji na Norwegię). W 1942 wchodził w skład II Grupy Bojowej wiceadm.Kummetza i wziął udział w operacji przeciw konwojowi PQ17.

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Pon 15 Maj, 2006 22:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 283, 284, 285  Następny Strona 2 z 285

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.