| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siwy napisał:
Cóż mało kto wie, że Rosjanie co prawda wywieźli wyposażenie, ale degradacja obiektu nastąpiła już w powojennych czasach. Niezabezpieczony zamek spłonął w latach 60.


To prawda. Pamiętam wieczór z pożarem zamku. Po pożarze kilkakrotnie "bywałem" na zamku (pamiętam fragmenty polichromii, schody, portale...) aż do chwili, kiedy okazało się, że zapadły się wszystkie stropy pierwszego i drugiego piętra. Rodzice zabronili wówczas tych wizyt...

_________________
Pozdrawiam
ToM

Sro 30 Maj, 2007 9:44

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ToM napisał:
Jeszcze coś specjalnie dla Snipeee Uśmiech

Snipeee napisał:

Drugi pomysł to dokumenty z tamtego okresu zachowane w Krzeszowie, wydaje mi się, że duchowni z Krzeszowa wiedzieli co się dzieje po sąsiedzku i zostawili jakieś zapiski w księgach kościelnych. Niestety nie mam zielonego pojęcia czy istnieje możliwość wglądu do nich (pewnie nie).


Za to masz wgląd do ciekawego dziennika... Uśmiech

Drogi ToMie te dokumenty akurat są w zasięgu Twojej ręki nawet nie wiesz jak blisko Bardzo szczęśliwy

Sro 30 Maj, 2007 10:17

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siwy napisał:
Drogi ToMie te dokumenty akurat są w zasięgu Twojej ręki nawet nie wiesz jak blisko Bardzo szczęśliwy


Domyślam się Drogi Siwy... Bardzo szczęśliwy
Kiedyś również dosyć dobrze znałem ówczesnego Proboszcza Krzeszowa. Spróbuję odnowić kontakt, choć nie wiem, czy to będzie łatwe...

_________________
Pozdrawiam
ToM

Sro 30 Maj, 2007 12:03

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedna licząca się postać Wink


Opis załącznika:
Parafie diecezji kamiennogórskich w tym i Krzeszów

Opis załącznika:
Też ciekawa, ale bardziej okolic Kamiennej dotyczy

Sro 30 Maj, 2007 12:19

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tę Osobę i te pozycje również znam...
A zatem dość ciekawie zapowiadają się nam wakacyjne spotkania Wink

_________________
Pozdrawiam
ToM

Sro 30 Maj, 2007 13:50

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wrócimy do tematu samego zamku zadziwia jedno- zachowało się bardzo mało materiałów ikonograficznych, praktycznie nie znalazłem zdjęć przedstawiających wnętrza zamkowe w czasach świetności.
Niektóre zdjęcia pochodzą z:
http://wroclaw.hydral.com.pl/65215,foto.html
Strona, którą gorąco polecam



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
W okresie świetności

Opis załącznika:
Widok zamku stan przed pożarem

Opis załącznika:
Zamkowe pomieszczenie lata powojenne

Czw 31 Maj, 2007 10:32

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Siwy - znam ten link Bardzo szczęśliwy
Rzeczywiście - uświadomiłeś mi fakt, że nigdzie nie ma fotek z wnętrz. Myślałem, że uda mi się coś znaleźć, jednak - niestety... Smutny

Jeszcze jeden drobiazg - na dziedzińcu zamku (po prawej stronie od wejścia) znajdowała się dość potężnych rozmiarów wysoka, kamienna studnia. O ile pamiętam wnętrze jej było zasypane kamieniami z rozburzonych murów. Czy wiesz coś więcej na ten temat?

_________________
Pozdrawiam
ToM

Sro 06 Cze, 2007 11:06

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Względy bezpieczeństwa z uwagi na to, że ruiny były miejscem, gdzie mimo zakazów gromadziła się dzieciarnia (to znasz z autopsji). Postanowiono ją zasypać.

Sro 06 Cze, 2007 14:55

Powrót do góry
xtad
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: Lubawka
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Eksplorację podziemi kamiennogórskich podjęło już wiele osób. Sztolnie pod Parkową, Zamkową (którą w wielu postach nazwano Cmentarną) Szubianką i Widok sfotografowano, odmierzono i opisano chyba już na wszystkie możliwe sposoby. Sztuką by było dotrzeć do fotografii i mam zrobionych przez SS czy inżynierów z TODT. To by była dopiero gratka:). Mimo wszystko jestem pełen podziwu dla wiedzy i profesjonalizmu opisywania sztolni.
Wkradł się natomiast pewien błąd oznaczenia sztolni pod Górą Zamkową. W załączniku dokładne ich pozycje.
Niestety oba wejścia są na terenach prywatnych i trzeba poprosić właścicieli o udostępnienie.

Pozdrawiam



Opis załącznika:
Ogólnie znane dwa wejścia pod Górę Zamkową.

Sro 20 Cze, 2007 14:40

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Xtad!

Serdeczne dzięki za poprawki. Rzeczywiście jest to góra Zamkowa, nie Cmentarna... Drugi fakt: W miejscu oznaczonym przez Ciebie numerem 1 jest wejście. Za moich czasów była tam rozlewnia wód gazowanych i piwa, a w miejscu wejścia były magazyny - teren zakładu pracy, a więc nie bardzo dostępny. Co do numeru 2 - tu może być mój błąd - po prostu poprowadziłem strzałkę "gdzieś tam około". Natomiast miejsce oznaczone przeze mnie na Twoim obrazku strzałką, to również wejście. Nie wiem, czy kojarzysz wąską uliczkę brukowaną małymi kostkami granitu z Katowickiej na cmentarz - do kaplicy. Po prawej stronie mijamy dom z ogródkiem pod urwiskiem skalnym. Mieszkali tam (o ile mnie pamięć nie myli) Państwo Grzybowie. Na ich posesji - właśnie w tym urwisku skalnym - było wydrążone wejście w głąb. Wykorzystywane było jako piwnica. Niestety, nie byłem w środku...
Może wiesz coś więcej na ten temat?



Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam
ToM

Sro 20 Cze, 2007 19:48

Powrót do góry
xtad
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: Lubawka
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na długi weekend tego miesiąca udało mi się odwiedzić wszystkie pięć dostępnych sztolni . W najbliższych postach postaram się opisać co widziałem. Wycieczka odbyła się dzięki zapałowi mojej ładniejszej połowy oraz lokalnej władzy i ekipy znajomych eksploratorów. Fotografie dzięki uprzejmości Irka - pozdro Bardzo szczęśliwy
Stan obecny:
Sztolnia: Góra Zamkowa. Obecnie do sztolni znane są dwa wejścia. Jak już wspominałem oba na terenach prywatnych, z czego jedno z nich zastawione jest grubą blachą, więc jest nie możliwe do przejścia. Górne wejście (na zdjęciu oznaczone nr 2) jest dostępne . Oba wejścia maja bardzo zbliżoną budowę - obudowane cegłą łuki za którymi jest również obudowany cegłami krótki korytarz w którym znajduje się właściwie wszystko -stare szmaty, resztki półek, słoiki z przetworami, resztki rowerów - czyli po prostu kupa śmieci. Parę metrów od wejścia zbudowany jest typowy dla sztolni wojskowych przeciwgranatnik z bardzo grubego betonu. Stan sztolni jest bardzo dobry i widać, że była często odwiedzana, ponieważ w betonowych pomieszczeniach ściany są mocno popisane przez odwiedzających. Sztolnia jest dosyć sucha, więc można ją właściwie zwiedzać w trampkach Jest tylko jedno błotniste miejsce. Przy wejściu numer 1 (tym z metalowymi drzwiami) widać liczne zwaliska skalne, a sufit jest cały w korzeniach. Wskazuje to na płytkość sztolni i właściwie jest to jedyne miejsce gdzie przydało by się dodatkowe zabezpieczenie stropu.
Trochę historii:
Sztolnia ta miała być przeznaczona na szpital wojskowy o czym było już pisane na tym forum. W pierwszym poście ToMa jest obecny schemat sztolni i rzeczywiście tak to teraz wygląda. Są to schematy zrobione przez nasze wojsko na początku lat 70. W tamtych latach została zrobiona pełna inwentaryzacja podziemi wraz z opisem na co można by je przeznaczyć. Istnieją mapy poniemieckie przetłumaczone na polski, na których istnieje 12 wejść(niektóre źródła mówią o 9, ale z widzianych przeze mnie map wynika 12). Jest też potwierdzona informacja, że kilkadziesiąt metrów wyżej istniał fragment sztolni. Jest duże prawdopodobieństwo, że miał on się łączyć z obecną sztolnią, bo większość tego typu budowli rozpoczynana była z dwóch stron.
Do ToMa - przyznam, że nie słyszałem o tym wejściu na terenie posesji Państwa Grzyb, ale trzymając się teorii 12 wejść jest to dosyć prawdopodobne. Z ciekawości podjadę zobaczyć i opiszę na forum co mi się udało dowiedzieć.
W miarę możliwości czasowych w dalszych postach postaram się opisać pozostałe 4 dostępne sztolnie.



Opis załącznika:
Zaznaczone wejścia nr 1 i nr 2.
W czerwonym kółku orientacyjne położenie zasypanego fragmentu podziemnego korytarza

Opis załącznika:
Metalowa przegroda przy wejściu nr 1. Na ziemi resztki jakiś materiałów budowlanych (śmieci już nasze - polskie) oraz kawałki gruzu ze sklepienia

Opis załącznika:
Widok na korytarz - tak jak widać podłoże ładne i suche

Opis załącznika:
Kolejny widok...

Opis załącznika:
Przeciwgranatnik wejście nr 2.

Opis załącznika:
Wejście nr 2 z zewnątrz.

Opis załącznika:
Początkowy fragment korytarza wraz z opisywanym śmietniskiem. w tle po lewej widoczny przeciwgranatnik.

Opis załącznika:
Legenda:
czerwone kółka - przeciwgranatniki
zielone kółka - betonowe pomieszczenia
Przy wejściu nr 1 opisane w tekście niebezpieczne miejsce z zagrożeniem zawału.


Ostatnio zmieniony przez xtad dnia Sro 27 Cze, 2007 8:01, w całości zmieniany 1 raz

Czw 21 Cze, 2007 9:22

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

xtad napisał:
Wycieczka odbyła się dzięki zapałowi mojej ładniejszej połowy oraz lokalnej władzy i ekipy znajomych eksploratorów. Fotografie dzięki uprzejmości Irka - pozdro Bardzo szczęśliwy

Mam pytanie na początku XXI wieku lokalna władza miała ochotę zrobić trasę turystyczną na bazie istniejących podziemi jak to wygląda dzisiaj Question
Co do inwentaryzacji robionej przez wojsko to był pomysł wykorzystania części kompleksu przez struktury Obrony Cywilnej, jednak z uwagi na koszty adaptacji zrezygnowano z tego pomysłu. Jednakże dość duża część planów podziemi znalazła się posiadaniu kamiennogórskiej OC. I właśnie dlatego plany te nie zalegają w przepastnej szafie, ale wypłynęły na powierzchnię Wink

Czw 21 Cze, 2007 10:02

Powrót do góry
xtad
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: Lubawka
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o udostępnienie sztolni obecny samorząd bardzo mocno nad tym pracuje. Między innymi stąd ostatnia wycieczka do sztolni. Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście Góra Kościelna z bardzo prostej przyczyny - po pierwsze jest w centrum miasta, po drugie jest największa i najciekawsza, no i po trzecie jest chyba w najlepszym stanie mimo zalanego jednego z długich korytarzy (relację z wejścia do tej sztolni również opiszę - wraz z foto). Materiałów mamy zebranych już naprawdę bardzo dużo. Właściwie jedyną przeszkodą staje się tak naprawdę źródło finansowania, ale władza w tym przepadku wydaje się dosyć optymistyczna Mr. Green Patrząc pod kontem miasta Kamienna Góra jest to duża szansa na rozkręcenie turystyki, ale patrząc pod kontem eksploratorów ucieknie ten dreszczyk emocji podczas zwiedzania Wyluzowany Nie chciał bym tutaj spekulować i podawać jakiś konkretnych terminów, ale zdradzić mogę, że jak do tej pory to przygotowania nigdy nie były jeszcze aż tak mocno zaawansowane. Z przykrością natomiast muszę stwierdzić, że poprzedni samorząd miał też dużą szansę zrobić coś w tym kierunku no ale dał d...
Jeśli chodzi o plany kamiennogórskiej OC są one w archiwum do dnia dzisiejszego, niestety zawierają parę błędów, ale z drugiej strony łatwych do skorygowania Wink

_________________
Stand Still

Czw 21 Cze, 2007 10:22

Powrót do góry
xtad
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: Lubawka
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Góra Kościelna (zdjęcia Irek rulez Wyluzowany )
Do podziemi prowadzi jedno dostępne wejście(oznaczone nr3): tradycyjnie po przez ogródki i komórki. Wejście nie jest obudowane, czyli po prostu wygląda jak dziura w skale. Wita nas tradycyjny widok śmieci, których jest naprawdę dużo. Po paru metrach zaczynają się betonowe ściany i umocnienia. Korytarz jest cały mokry i błotnisty. Jeden z długich korytarzy jest zalany, więc polecam na wycieczkę wodery, ponieważ woda w niektórych miejscach sięga mocno powyżej kolan. Zalanie jest skutkiem zasypania przez władze PRL wyjścia nr 1 (kiedyś zakład Kroppa u Grünfelda, obecnie Kamodex). Korytarze są obszerne, a powietrze przyjemne. Ponoć panuje tam stała temperatura bez względu na okres i wynosi w granicach 6 do 8 stopni (ubieramy się ciepło). Największe wrażenie robi obszerna hala z budową z cegieł. Tu ciekawostka: po co Niemcy budowali tak wysoką halę, a następnie obniżali ją sztucznie za pomocą budowli z cegieł. Nasuwają się liczne teorie: w hali miały być wykonywane precyzyjne elementy i nie można było ich narażać na ewentualne odpady ze stropów, mogły tam też tam być planowane biura konstruktorskie, jeszcze inna wersja mówi, że hala miała niejako płucami sztolni, czyli była niejako komorą wentylacyjną odpowiedzialną za cyrkulację powietrza. Patrząc na to z bliska każda teoria wydaje się prawdopodobna. Sztolnia ta wedle wszelkich informacji miała mieć charakter produkcyjny. Wielkość i jakość korytarzy to potwierdzają. Również połączenie z fabryką naziemną zdaje się potwierdzać tą tezę. Tym bardziej, że podczas wojny zakłady Kroppa przestawione były na produkcję wojskową. Na starych mapach sztolnia opisana jest z kolei jako schron przeciwlotniczy, teoria mało prawdopodobna, ponieważ Kamienna Góra była po za zasięgiem samolotów alianckich.
Istnieje jeszcze jedno wejście (nr 2) zabite deskami i schowane za wiata postawioną jeszcze w czasach PRL.
Jeszcze może takie małe sprostowanie, w większości ta sztolnia opisana jest jako sztolnia pod Górą Kościelną. Prawda jest taka, że obecnie jest to Góra Parkowa, która co prawda łączy się z Górą Kościelną, ale jednak… Natomiast na niemieckich mapach rzeczywiście Góra Parkowa widnieje pod nazwą Kirch Berg. Być może polska nazwa wzięła się od parku, który w sumie jest do dzisiaj , a za niemieckich czasów nawet na mapach widnieje nazwa Stadt Park.



Opis załącznika:
Oznaczone wejścia pod Górą Parkową, czynne tylko nr 3

Opis załącznika:
Czerwony prostokąt to korytarz, którego brak było na szkicu. Na niebiesko zaznaczony fragment mocno zalany wodą. Na pomarańczowo wspomniana w tekście hala.

Opis załącznika:
zawalisko przy wejściu nr 1 (Kamodex), oczywiście od środka :)

Opis załącznika:
Jeden z korytarzy - widoczne ślady po torach

Opis załącznika:
Widoczne betonowe umocnienia

Opis załącznika:
Wspomniany zalany korytarz - widok w kierunku Wyjścia nr 1

Opis załącznika:
Budowle w opisywanej hali.

Opis załącznika:
Hala w całości, na tyle ile udało się złapać

_________________
Stand Still

Czw 21 Cze, 2007 13:38

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Xtad!
Dzięki serdeczne za wszystkie informacje i super fotki. Bardzo szczęśliwy
Pod koniec lipca będę w Kamiennej Górze. Być może uda się tam spotkać również Siwego... he, he Bardzo szczęśliwy
Czy jest możliwe, aby spotkać się z Tobą i Twą Ekipą na wspólną wędrówkę po tych podziemiach?...
Serdeczne pozdrówka

_________________
Pozdrawiam
ToM

Czw 21 Cze, 2007 20:48

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ToM napisał:
Być może uda się tam spotkać również Siwego... he, he Bardzo szczęśliwy
Czy jest możliwe, aby spotkać się z Tobą i Twą Ekipą na wspólną wędrówkę po tych podziemiach?...
Serdeczne pozdrówka

To raczej pewnik pod resztą się podpisuję Exclamation

xtad napisał:
Jeśli chodzi o udostępnienie sztolni obecny samorząd bardzo mocno nad tym pracuje. Między innymi stąd ostatnia wycieczka do sztolni. Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście Góra Kościelna z bardzo prostej przyczyny - po pierwsze jest w centrum miasta, po drugie jest największa i najciekawsza, no i po trzecie jest chyba w najlepszym stanie mimo zalanego jednego z długich korytarzy (relację z wejścia do tej sztolni również opiszę - wraz z foto).

Nie chciałbym być tym, który studzi zapał, ale czy nawa władza zadbała o podstawową dokumentację Question Mam na myśli ekspertyzę wykonaną przez specjalistów czy podziemia nadają się do utworzenia trasy turystycznej. Poprzednicy mimo hucznych zapowiedzi na łamach informatorów Polskiej Organizacji Turystycznej nie zrobili nic w tym kierunku, a bez dokumentacji która zresztą nie jest tania cała reszta pozostaje mżonką. Właśnie od wycieczek w błysku fleszy i medialnym szumie zaczęła poprzednia władza, tylko to za mało Wink
xtad napisał:

Patrząc pod kontem miasta Kamienna Góra jest to duża szansa na rozkręcenie turystyki, ale patrząc pod kontem eksploratorów ucieknie ten dreszczyk emocji podczas zwiedzania

Możesz spać spokojnie jeszcze dużo wody w Bobrze i Zadrze upłynie, zanim ten sen się spełni.

Pią 22 Cze, 2007 0:07

Powrót do góry
xtad
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: Lubawka
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie chciałbym być tym, który studzi zapał, ale czy nawa władza zadbała o podstawową dokumentację Question Mam na myśli ekspertyzę wykonaną przez specjalistów czy podziemia nadają się do utworzenia trasy turystycznej. Poprzednicy mimo hucznych zapowiedzi na łamach informatorów Polskiej Organizacji Turystycznej nie zrobili nic w tym kierunku, a bez dokumentacji która zresztą nie jest tania cała reszta pozostaje mżonką. Właśnie od wycieczek w błysku fleszy i medialnym szumie zaczęła poprzednia władza, tylko to za mało Wink

Pierwsza wizyta ekspertów z naprawdę profesjonalnej firmy już za nami. Pod koniec czerwca, tudzież na początku lipca przybędzie do nas w większym składzie no i ze sprzętem. Jeśli chodzi o zapał to mimo bardzo dużego zapału mojej kobiety, to jesteśmy jednocześnie w stanie do tego podejść realnie. Zdajemy sobie sprawę, że bez rzetelnych ekspertyz to o udostępnianiu można zapomnieć. Całe szczęście obecna władza też ma taką świadomość, a jeśli chodzi o szum medialny to wręcz tego unikają, żeby nie zapeszyć Uśmiech.
Jeśli chodzi o waszą wycieczkę (ToM i Siwy) to da się zorganizować. Umówmy się już konkretnie na prywatnych jakoś w połowie lipca. Może uda nam się wymienić przy okazji jakimiś nowymi informacjami Wink

_________________
Stand Still

Pią 22 Cze, 2007 8:16

Powrót do góry
Snipeee
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Polkowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam

Jak była by możliwość bardzo chętnie dokoptował bym się do takiej wyprawy Uśmiech

Jednocześnie informuję, że w razie potrzeby służę bezpłatną pomocą konsultacjami w zakresie pozyskania środków z UE. Mam duże doświadczenie w pisaniu projektów na środki europejskie myślę, że można by było podpiąć się pod jakieś działanie i program operacyjny na nowy okres programowania 2007-2013 i sfinansować część inwestycji ze środków UE.

Dobrze słyszeć, że coś się ruszyło w temacie Uśmiech

Pozdrawiam
Jacek

Pią 22 Cze, 2007 12:35

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

xtad napisał:
Jeśli chodzi o waszą wycieczkę (ToM i Siwy) to da się zorganizować. Umówmy się już konkretnie na prywatnych jakoś w połowie lipca. Może uda nam się wymienić przy okazji jakimiś nowymi informacjami Wink

Serdeczne dzięki za tę możliwość. Odezwę się w tej kwestii na priv w momencie, gdy już będę pewny daty wyjazdu.
Pozdrawiam serdecznie... Bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdrawiam
ToM

Sob 23 Cze, 2007 14:40

Powrót do góry
xtad
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: Lubawka
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej ToM.
Ale mnie wrzuciłeś na minę z tą panią Grzyb Uśmiech Jak bym napisał, że pani była niemiła to był by z mojej szczyt dyplomacji Uśmiech No pani skoczyła na mnie niczym tygrys, a zdążyłem się tylko lekko oprzeć o płot.
A tak poważnie wracając do konkretów to rzeczywiście jest tam dość spory ten kamieniołom. Po lewej stronie jest rzeczywiście mała, kamienna piwniczka - no niestety nie udało mi się do niej wejść. Ale może uda się coś załatwić. Jeśli to jest teren Gminy Miejskiej to sprawa załatwiona. Trzymając się teorii 12 wejść pod tą górą, możliwe, ze nawet jeśli nie ma tam teraz sztolni jest duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej było tutaj planowane. W końcu większość sztolni było budowane w ten sposób - czyli z paru stron jednocześnie.

_________________
Stand Still

Pon 25 Cze, 2007 8:40

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Xtad Bardzo szczęśliwy

O kurcze... - rzeczywiście nie przypuszczałbym, że tak to może przebiegać. Nie chciałem podkładać Ci żadnej... przeszkody Bardzo szczęśliwy
Ulica Katowicka to moja ulica rodzinna, stąd też wiem o tym miejscu. O ile sobie przypominam, to nam - dzieciakom - też nigdy nie udało się "sforsować" tego ogródka mimo, że nie było miejsc, gdzie byśmy nie byli...
Nazwisko tej Pani kojarzyłem właśnie z lat dziecinnych i tak na prawdę nie wiedziałem, czy ta rodzina jeszcze tam mieszka...

_________________
Pozdrawiam
ToM

Pon 25 Cze, 2007 10:36

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

xtad napisał:
Pierwsza wizyta ekspertów z naprawdę profesjonalnej firmy już za nami. Pod koniec czerwca, tudzież na początku lipca przybędzie do nas w większym składzie no i ze sprzętem. :

Widzę, że jesteś mocna zaangażowany, to dobrze, ale wszyscy którzy pracują przy projekcie muszą zdawać sobie sprawę, że podziemia to nie kolejny ładny zamek dobrze wychodzący na widokówkach Wink
Przekonali się o tym włodarze Lubrzy przejmując od prywatnej teren Pętli i o ile firma jakoś funkcjonowała na plusie to po przejęciu przez samorząd można mówić o klapie. Powód brak "fachowców" i próba sprzedania wizerunku fortyfikacji w ten sposób jakby firma pietruszką handlowała. O tym należy pamiętać.
xtad napisał:

Jeśli chodzi o waszą wycieczkę (ToM i Siwy) to da się zorganizować. Umówmy się już konkretnie na prywatnych jakoś w połowie lipca. Może uda nam się wymienić przy okazji jakimiś nowymi informacjami Wink

Czekamy więc Piwo

Wto 26 Cze, 2007 13:01

Powrót do góry
dąber
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dziś razem z kumplem dokonaliśmy eksploracji bunkra przy ulicy Wiejskiej Uśmiech Dzięki za umieszczenie planów (są one dokładne).
fotki:



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Ceglany portal

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Szyb wentylacyjny, zaraz przy wejściu

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Kolejne nie wykończone pomieszczenia

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Boczne nie skończone pomieszczenie

Opis załącznika:
"dziura" na środku kompleksu

Pon 16 Lip, 2007 17:26

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Dąber! Bardzo szczęśliwy

Dzięki za fotki z podziemi. Wspólnie z Siwym niebawem będziemy w Kamiennej Górze i mamy zamiar obejść wszystkie możliwe podziemia. Kto wie, może się spotkamy... Piwo

Czy mieszkasz w Kamiennej?

_________________
Pozdrawiam
ToM

Pon 16 Lip, 2007 19:27

Powrót do góry
dąber
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie, jestem z Wlenia. Tutaj jestem u rodziny na wakacjach. Rozmawiałem już z Siwym na temat dołączenia się do Waszej ekipy, ale wystąpiły pewne problemy, bowiem nie jesteśmy pełnoletni. Smutny

Pon 16 Lip, 2007 20:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.