| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co widzę dąber to świetnie sobie radzisz Exclamation
Jedna uwaga podziemia to nie łąka i różne zagrożenia wyniknąć w nich mogą. Jestem ciekaw czy mówicie komuś o swoich wyprawach Question Jeżeli nie to błąd każde takie wejście powinno mieć asekurację Exclamation
Pamiętaj o tym Wink

Wto 17 Lip, 2007 18:24

Powrót do góry
dąber
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, informujemy o naszych podziemnych wypadach swoich najbliższych. Zawsze bierzemy ze sobą niezbędny sprzęt. Wink

Wto 17 Lip, 2007 18:42

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję - Dąber - że kiedyś spotkamy się w podziemiach.
Życzę wszystkiego ostrożnego Bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdrawiam
ToM

Wto 17 Lip, 2007 20:59

Powrót do góry
dąber
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja również mam taką nadzieję Bardzo szczęśliwy
Dziękuje za życzenia Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam Wink

Wto 17 Lip, 2007 21:11

Powrót do góry
broker
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 109
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam juz od jakiegos czasu sie przygladam temu co tutaj piszecie. Jest duzo ciekawych i interesujacych tematow. Z tego co wiem to w polowie lat 90-tych pewna gropa weszla w podziemia na ulicy Fornalskiej a wyszla na koncu Wiejsciej. Z tego co mi wiadomo jest to konpleks z kilkoma odnogami.
Pozdrawiam

Sro 01 Sie, 2007 13:49

Powrót do góry
broker
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 109
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy nie zastanawialo was dlaczego na ul.W.Polskiego są bardzo duze Kanały Burzowe? Czy moga miec cos wspólnego z podziemiami miasta ?

Sro 01 Sie, 2007 13:53

Powrót do góry
broker
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 109
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy było przejscie do Antonówki z centrum miasta?
_________________
Veni, vidi, vici

Wto 28 Sie, 2007 19:41

Powrót do góry
Snipeee
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Polkowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam

Co taka cisza w temacie? Siwy, ToM napiszcie jakies newsy nt KG. Wink

PzDr

Czw 30 Sie, 2007 9:39

Powrót do góry
broker
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 109
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przerwa wakacyjna robi tu swoje Pozdrawiam Piwo
_________________
Veni, vidi, vici

Czw 30 Sie, 2007 11:09

Powrót do góry
scout1942
Sierżant

Sierżant




Posty: 95
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

:)

Przyglądam się tej rozmowie. nie jestem z kamiennej lecz często tam przebywałem i za małolata trochę biegałem po dostępnych wówczas podziemiach. jeśli chodzi o fabrykę przy kamieniołomach w górę od dworca PKP to z opowiadań moich dziadków wynika że właśnie tam produkowano amunicję później jak pamiętam był tam zakład WPRK czy jakos tak (smolarnia) na której terenie tez znajduje się wejście niestety zasypane. ok 20 lat temy można tam było znaleźć trochę amunicji. Co do Ruin z kafelkami nie jestem pewien ale stał tam barak który został rozebrany a obok stara wartownia w której siedział stróż (ojciec kolegi). Nie można zapomnieć o tym że w wejściu do kamieniołomu po kilku metrach korytarz sie rozwidlał lecz jego lewa odnoga była całkowicie zasypana. tuż nad wejściem była widoczna rycina na skale. Z tego co słyszałem była to twarz jakiegoś niemieckiego pilota ale ile w tym prawdy to nie wiem. bynajmniej w zeszłym roku chciałem odnalezc to malowidło lecz niestety skały obsuneły się i nic z niego nei zostało. a jeśli chodzi o podziemia za postem kolejowym to swego czasu hodowano tam boczniaki Uśmiech pozdrawiam!

Czw 22 Lis, 2007 23:45

Powrót do góry
kasper53
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam, wpadłem na te forum dopiero dzisiaj, przeglądnąłem wszystkie posty i ciekawych rzeczy się dowiedziałem . to tak, jeśli chodzi to te porcelanowe pozostałości w okolicach kamieniołomu przy górze Widok, to pamiętam że tam stały dwa nie jeden jak napisał przedmówca dosyć pokaźne baraki, które zostały zniszczone podczas stawiania tam nowego zakładu pracy. obok istniało jeziorko którego już chyba niema (?) baraki te pamiętam z okresu jak za łepka chodziłem z rodzicami na działkę która znajduje się powyżej. Następną interesującą rzeczą jest/bądź była ceglana droga w sąsiedztwie właśnie wspomnianego kamieniołomu na łące w stronę działek (jak zrobi się pogoda to wybiorę się tam i pstryknę kilka fotek). Następna ciekawa rzecz to bunkier/sztolnia na ulicy Wiejskiej, fakt że nigdy tam nie byłem ale to miejsce mnie ciekawi, jakiś czas temu do Kamiennej góry przyjechała grupa eksploratorów z Katowic, coś tam robili i omal nie zakończyło się to śmiercią jednego z nich. Następnie ARADO (pracowali tam moi rodzice), zawsze jak chodzili do pracy to nie mówili LEN tylko ARADO (obecnie Bo-Wa-De) w okolicach zakładu znajdują się dwie betonowe wartownie jedna przy rzece, druga już na terenie zakładu przy moście od strony parkingu biedronki. Z opowieści ojca wynika, że znajdują się tam jakieś podziemia gdyż opowiadał że kiedyś musieli tam zejść i coś zrobić, ale szybko z tego powodu zrezygnowali, dlaczego to nie wiem. Obok wartowni przy rzece znajdują się betonowe jakieś fundamenty, które według moich domysłów może miały służyć do poprowadzenia mostu ma drugą stronę rzeki (ale to moje domysły). Podziemia za kościołem na ul. Wałbrzyskiej. kilka lat temu wybraliśmy się z kumplami na ten obiekt ze sprzętem, znajdowało się tam obetonowane zejście, którym dało się zejść na teren strzelnicy, nas najbardziej interesowała dziura, która tam była ze schodami w dół, prowadzącymi w stronę cmentarza (?) starając się tam dostać kopaliśmy łopatami ale od tego pomysłu żeśmy szybko odeszli gdyż nagle zaczęła znikąd pojawiać się woda. Z opowieści ojca wynika, że w latach 70 przeszedł z kolegą z terenów bunkrów w okolicy góry Zamkowej właśnie tam w okolice nowego kościoła na Wałbrzyskiej, obecnie nie ma takiej możliwości gdyż podczas budowy domków jednorodzinnych wiele korytarzy zostało zasypanych. Zalew, to kolejna zagadka. Jeszcze kilka lat temu istniało wejście przy starej szopie na kajaki i inny sprzęt pływający, niestety podczas dziwnego pożaru szopa spłonęła i o wejściu słuch zaginął. Następne ciekawe info to Sanatorium i Antonówka, swego czasu wybraliśmy się na Antonówkę z linami i innym sprzętem. znaleźliśmy szyb do którego żeśmy się opuścili ale nic ciekawego nie było. Z opowiadań babci kolegi gdzieś na terenie Antonówki jest wejście do podziemi, ale nie chciała zdradzić gdzie gdyż mówiła że jest to bardzo niebezpieczne (miny, zawały i zalane korytarze). Na Sanatorium jak podejrzewamy mogły znajdować się schrony. dotarliśmy do takiego jednego schronu, ale bez możliwości jego spenetrowania gdyż ganiała nas ochrona, widać wejście (częściowo zasypane) rozpoczynające się metalowymi grubymi drzwiami, wciskając tam aparat i robiąc zdjęcie widać obetonowany korytarz co się tam znajduje dalej nie wiadomo. Jak znajdę troszkę czasu to porobię fotki tych obiektów co opisałem.

Sro 29 Paź, 2008 15:12

Powrót do góry
kasper53
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oto wzmianka to wypadku eksploratorów z Katowic:

http://powiatowa.info/index.php?option=com_content&task=view&id=1451&Itemid=14

Sro 29 Paź, 2008 15:56

Powrót do góry
mouzes
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

okolice sanatorium

Witam wychowałem się w sanatorium i znam lasy w promieniu 10 km od tego kompleksu.Las dookoła sanatorium jest zdrenowany i dlatego szpitala nie zalewa woda [........ moderacja na prośbę Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji Sp. z o. o.......szponiasty] Powyżej sanatorium północny wschód jest stary kamieniołom od którego w kierunku zachodnim biegnie tzw.wał wałbrzyski który usytuowany jest na szczycie góry okalającej ten kompleks.Ponoć ten wał został usypany sztucznie i na drugim jego końcu jest inny kamieniołom ,nad osiedlem tkaczy śl.Z wału widać drogę Kamienna Góra /Czarny bór. Na wysokości wsi Borówno po drugiej stronie tej drogi jest las w którym natrafiłem na coś w rodzaju górki w płaskim lesie ,kiedy tam podszedłem okazało się ze jest tam zawalone wejście murowane.Nie wiem co to jest.Znajduje się to na północ lekko wschód od sanatorium po drugiej stronie drogi Borównie około 5 km od sanatorium i około 600 metrów od drogi do Czarnego Boru.Mama opowiadała mi ze jako dziecko wchodziła do kanałów w sanatorium gdzie średnica była ok 1 metr czyli dość duże rury i dlatego są drożne jeszcze .Bunkry w sanatorium to mit.Jest jeden na 1 pawilonie co służył jako magazyn.Poniżej te o których pisał kolego to krótki bunkierek zrobiony z płyt od płotu,byłem tam a potem się zawaliły te płyty.Nie wiem po co to wybudowano.P
ozdrawiam

Nie 12 Lip, 2009 10:26

Powrót do góry
piotrek080292
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam, czy posiadacie jakieś informacje bądź też plany związane z antonówką???

Pon 16 Lis, 2009 22:06

Powrót do góry
Stary
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeńcy sowieccy w Landeshut

Witam wszystkich
mam 62 lata i jeszcze nie zamierzam "wyciągać kopyt" jak to był uprzejmy sugerować jeden z uczestników tego forum Laughing (tego lata przejechałem na rowerze 1 400 km, odwiedzając kilka stolic europejskich) i nie uważam, żeby życie kończyło sie po 40-ce (30-ce, 20 -ce itd). Panowie - też kiedyś będziecie starzy Crying or Very sad
A teraz do rzeczy - poproszono mnie o pomoc w odnalezieniu grobu jeńca sowieckiego, który zgodnie z jego Personalkarte był w Bau u. Arb.Batl. 108 Landeshut/Schl. i wysłany został ze Stalag 308 - jak wiadomo ten numer nosił obóz jeńców radzieckich stalagu VIII E Neuhammer - Świętoszów. Na innych kartotekach jeńców z batalionu 108 jako obóz macierzysty jest wskazany Stalag 318 Lamsdorf. Jest to dowód na to, że w Kamiennej Górze i okolicach były komanda jeńców nie tylko z obozu Stalag VIII A Görlitz - Zgorzelec, jak to w dostępnej mi literaturze dotąd czytałem.
Na niektórych kartotekach jako miejsce pochówku widnieje
Cmentarz żydowski Landeshut. Pytanie do miejscowych - czy ta nekropolia jeszcze istnieje ?
W Katalogu pochówków radzieckich żołnierzy, jeńców i osób cywilnych, którzy polegli i zginęli na terenie Polski w czasie II WŚ jest tylko Lubawka, gdzie na na cmentarzu komunalnym w jednym zbiorowym grobie spoczywa 14 nieznanych jeńców sowieckich.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Stary dnia Pią 18 Gru, 2009 10:49, w całości zmieniany 1 raz

Pią 18 Gru, 2009 10:05

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Jeńcy sowieccy w Landeshut

Stary napisał:
Witam wszystkich
ma 62 lata i jeszcze nie zamierzam "wyciągać kopyt" jak to był uprzejmy sugerować jeden z uczestników tego forum Laughing (tego lata przejechałem na rowerze 1 400 km, odwiedzając kilka stolic europejskich)


Gratuluję Piwo
ja w zeszłe wakacje przejechałem na rowerze 1600 km z Żoną i Teściem, który ma 60 lat Uśmiech Wyjechaliśmy z Dolnego Śląska przez Polskę na Mazury i dalej Litwa i Łotwa . Niestety, z uwagi na pogodę do Estonii nie dojechaliśmy.

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pią 18 Gru, 2009 10:13

Powrót do góry
broker
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 109
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cmentarz żydowski Landeshut. Pytanie do miejscowych - czy ta nekropolia jeszcze istnieje ?
W Katalogu pochówków radzieckich żołnierzy, jeńców i osób cywilnych, którzy polegli i zginęli na terenie Polski w czasie II WŚ jest tylko Lubawka, gdzie na na cmentarzu komunalnym w jednym zbiorowym grobie spoczywa 14 nieznanych jeńców sowieckich.

Cmentaz tylko komunalny ale jest mały cmentarz żydowski

_________________
Veni, vidi, vici

Pią 01 Sty, 2010 12:03

Powrót do góry
helfik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.Szanowny kolego cmentarz zydowski jest obok cmentarza komunalnego w miejscu ogrodzonym na ul. Katowickiej.Pozdrawiam

Nie 28 Mar, 2010 14:32

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

helfik napisał:
Witam serdecznie.Szanowny kolego cmentarz zydowski jest obok cmentarza komunalnego w miejscu ogrodzonym na ul. Katowickiej.Pozdrawiam


Dokładnie - tak jak kolega pisze - póki co zachował się jeszcze ...
Pozdrawiam

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Nie 28 Mar, 2010 17:30

Powrót do góry
kubik1975
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Skąd: kamienna góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam

jeś li codzi o cmentarz zydowski to był jeszcze jeden powyrzej zalewu ogok ogródkow działkowych sa gdzie zdjecia z ekshumacji byl tam pochowanych chyba okolo 100 osób jestem z kamiennej macie jakies pytania pytajcie pozdrawiam Wyluzowany

Pon 29 Mar, 2010 16:55

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O których ogródkach mówisz Sylwek??? Jaką ulicę masz konkretnie na myśli?
Pozdrawiam.

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Pon 29 Mar, 2010 17:04

Powrót do góry
kubik1975
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Skąd: kamienna góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to jest ulica ksiecia bolka w strone tkaczy slaskich jakbys szedł pod góre chodnikiem to po lewej stronie ulicy zaraz przy ulicy jest tam kilka drzew taki jakby zagajnik to własnie to miejsce

Pon 29 Mar, 2010 23:00

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Teraz już kojarzę Wink W zasadzie to miejsce jest właściwie w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza; jeżeli pominęlibyśmy ogrodzenie to byłoby jego częścią nawet.W życiu nie pomyślałbym, że tam były ogródki Neutral
Pozdrawiam.

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Wto 30 Mar, 2010 7:42

Powrót do góry
47777a
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Skąd: Glogow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam
czy kojazy ktos oznaczenie kodowe fabryki - WaA44- dodam ze lokalizacja to wlasnie kamienna gora. jesli ktos ma na ten temat wiedze to zapraszam do rozmowy.

Wto 04 Maj, 2010 22:33

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

47777a napisał:
witam
czy kojazy ktos oznaczenie kodowe fabryki - WaA44- dodam ze lokalizacja to wlasnie kamienna gora. jesli ktos ma na ten temat wiedze to zapraszam do rozmowy.


Niestety, to nie jest Kamienna Góra.

Oznaczenie WaA44 to symbol Fabryki części samochodowych ( samochodów)
Autounion. Mających siedzibę we Frankfurcie nad Menem.

Cytat:
waa44","","German WW-II Heerswaffenamt inspectors mark for Merz-Werke, Frankfurt, Main","","Germany","Ordinance Codes",""

Pozdrawiam

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Pią 07 Maj, 2010 21:44

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.