| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nordland76
Oberstleutnant

Oberstleutnant

Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny zestaw oraz historia jego właściciela.Gratuluję Piwo
N.

Nie 03 Lut, 2019 18:51

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant

Dzięki serdeczne Bardzo szczęśliwy Pracuje teraz nad pomysłem jak to wszystko wyeksponować, szczególnie medale. Pomysł jest żeby ogarnąć gdzieś ramkę z gąbką lub velcro i do każdego medalu w ramce dodać wydrukowane nadanie oraz miniaturę radzieckiej mapy sztabowej ukazujący odcinek frontu w danym okresie powiązany z odznaczeniem. Problem na razie taki że nie mogę znaleźć zadowalającej mnie ramki, ale będę próbował, chyba będę musiał ogarnąć coś na prywatne zamówienie.

Pon 04 Lut, 2019 20:14

Powrót do góry
nordland76
Oberstleutnant

Oberstleutnant

Pochwał: 13

Kuba1941 napisał:
Dzięki serdeczne Bardzo szczęśliwy Pracuje teraz nad pomysłem jak to wszystko wyeksponować, szczególnie medale. Pomysł jest żeby ogarnąć gdzieś ramkę z gąbką lub velcro i do każdego medalu w ramce dodać wydrukowane nadanie oraz miniaturę radzieckiej mapy sztabowej ukazujący odcinek frontu w danym okresie powiązany z odznaczeniem. Problem na razie taki że nie mogę znaleźć zadowalającej mnie ramki, ale będę próbował, chyba będę musiał ogarnąć coś na prywatne zamówienie.

Napisz tutaj-może Kolega ci coś doradzi.
https://www.facebook.com/search/top/?q=falken%20frames&epa=SEARCH_BOX
Pozdrawiam
N.

Wto 05 Lut, 2019 14:00

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant

Jeśli chodzi o postępy w temacie umundurowania/wyposażenia w ostatnich miesiącach to tyle. Ciekawym fantem jest torba do przenoszenia koktajli mołotowa-mieściła 3 buteli. Po za tym bagnet SWT 40 kupiony za grosze na pchlim targu-nieco skrócony na końcu pewnie po wojnie, torba na maskę p-gaz obr.1941-wczesny model z pasem z metalowym hakiem i klamerką do regulacji długości. Gimnastiorka M43- co do niej nie jestem pewien czy to oryginał. Przez ręce jeden już mi przeszedł i na podstawie tego raczej powiedział bym że jest dobra, jednak popytałem tu i tam i nikt nie był w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć, jednak w oczy rzucał się nietypowy materiał. Splot jest jak w oryginale jednak materiał bardzo dobrej jakości, ale czy to znaczy że to kopia? Guziki oryginalne i na pewno trochę już siedzą, zaczęły korodować kiedy już były na bluzie i przez to jest sporo plam rdzy na materiale.

Pokrowiec na manierkę-wczesny niebiesko-szary materiał egzemplarz z 1941 roku. W póżniejszym okresie te niebieskie i szare pokrowce zaniknęły.

Tiełogrejka, która już tu była to wzór 1932, prawdopodobnie egzemplarz z samego początku Wojny Ojczyźnianej.

Opis załącznika:

Sob 09 Mar, 2019 16:31

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant

Sygnowanie bagnetu przy zatrzasku-działającym. Prawdopodobnie sygnatura producenta ale jeszcze nie rozpoznana-powtarza się w trzech miejscach. Drewno zachowane w dobrym stanie ale dziwi mnie brak jakichkolwiek śladów numeru seryjnego na okładzinach.

Opis załącznika:

Sob 09 Mar, 2019 16:34

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant

Temat, który ostatnio mnie wciągnął-poczta polowa, bardzo osobista rzecz każdego żołnierza. Niestety z często tragiczną historią-list do domu dotarł, autor nie. Od lewej
-4 listy z maja i serpnia 1944 oraz 2 ze stycznia 1945 pisane z Polski, przez dowódcę plutonu "muchobijek", 1008 pułku, 266 dyw.strzel. Na froncie od 22 czerwca 1941, weteran Stalingradu oraz uczestnik inwazji ZSRR na Polskę po 17 września. Zginął na zachodnim brzegu Odry w wyniku ostrzału artylerii niemieckiej 27 lutego 1945. Zostawił żonę i 2 córki.
-list starszego sierżanta NKWD, zastępcy d-cy kompanii do spraw politycznych batalionu kursantów 175 dywizji NKWD. Ciężko ranny w głowę 21 marca 1943, zmarł 5 dni później.
List z okresu formowania dywizji.

-List z marca 1942 szefa sztabu 21 armijnego batalionu narciarskiego. Zginął w maju 1942 w czasie ofensywy Charkowskiej, w czasie natarcia na wieś Grafowka.

-Kartka pocztowa "25 lat Armii Czerwonej"-autorem był dowódca plutonu karabinów maszynowych 18 brygady zmechanizowanej, 2 korpusu zmechanizowanego. Zginął 21 lipca 1943 w czasie ofensywy pod Orłem.

Opis załącznika:

Sob 09 Mar, 2019 16:54

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik

Pochwał: 1

Piękne egzemplarze listów! I niestety tragiczne historie ludzi je piszących.
Mam w domu szufladę listów, takich wyszukanych, kaligrafowanych piórem z pompką i takich "trójkątów" nagryzmolonych ślinionym ołówkiem. Część przetłumaczyłem, ale jakoś nie mam odwagi sprawdzić losu autorów.

Gimnastiorkę chętnie bym obejrzał bliżej, jeśli ją kiedyś dokładniej sfotografujesz.

Sob 09 Mar, 2019 22:14

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant

Dzięki, listy to wspaniała sprawa łącząca służbę wojskową autora i prywatne sprawy. Co do autora tych czterech znalazłem miejsce pochówku-ciało przewieziono za wschodni brzeg Odry i pochowano na cmentarzu oficerskim w Dębnie, na północ od Kostrzyna. Byłem ciekaw jego losu i wybrałem się tam-na obelisku w cetrum miasta, który znajduje się na miejscu dawnego cmentarza jest jego nazwisko.
Jeśli chcesz podeślij nazwiska od listów na priwa, chętnie sprawdziłbym ich losy.

Mam parę zdjęc tej gimnastiorki. Niestety aparat się popsuł i trochę przekłamuje kolor, wychodzi ciemniejszy niż w rzeczywistości. Będę wdzięczy za wszelką pomoc w jej temacie Piwo

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 10 Mar, 2019 19:02

Powrót do góry
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Strona 7 z 7

Skocz do: