| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Krakus.
Ależ absolutnie nie ma tu co wybaczać, bo nie czuję się ani obrażony,ani urażony.
Pozdrawiam Panie Mieczysławie.

A autora tematu przepraszam za prywatny przerywnik.

Pon 12 Maj, 2014 20:02

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma co pszepraszać Uśmiech od tego chyba jest forum żeby rozmawiać o historii Piwo czarny mundur SS był p. Bossa, mundurek HJ chyba też?

Czw 15 Maj, 2014 20:00

Powrót do góry
PiotrS
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 64
Skąd: Trójmiasto
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kuba1941 napisał:
I znowy pytanie o oryginalnsość panzermutza M43 z przodu widać ślad naszywki bevo odprutej tak szybo że nawet nici zostały...


Ta czapka to kopia.

Czw 15 Maj, 2014 23:09

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowy fant-super rzadki plecak polowy oficerski USMC produkowany przez Boyt'a w 1944


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 09 Cze, 2014 17:02

Powrót do góry
Loslau
Leutnant

Leutnant





Posty: 260
Pochwał: 17
Skąd: Rheinland-Pfalz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wspaniała kolekcja, w końcu jakaś odmiana od tych wszechobecnych na polskich forach "połamanych krzyży" Uśmiech
Sam doceniłem fanty US dopiero po przeprowadzce na stałe do DE, jako iż moje 2-gie hobby to szperanie z detektorem
metalu po pobojowiskach IIwś. Okazało się iż mieszkam blisko rejonu walk US 70th Infantry Division (Operation Northwind) i
taka "odskocznia" od Niemieckich czy Rosyjskich pamiątek okazała się bardzo wciągająca. Sam powolutku gromadzę zbiory, acz raczej same "relikty" więc raczej nie ma czego pokazywać.

Pozdrawiam.

Wto 10 Cze, 2014 20:20

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukiwanie na terenach po walkach US Army zawsze jest fajniejsze od szukania na ex Wschodnim Froncie, można sporo znaleźć fantów w Normandii i północnej Francj ale też dużo można znależć w foxhole's na terenie Arden, nigdzie nie gubili tyle fantów ile w ścisku w pospiesznie wykopanych dziurach po ostrzałem "eighy-eight" Super sam planowałem się wybrać z wykrywką gdzieś w tereny Alzacji ale okazji nie było więc... szukam na swoim terenie, a nie jest najgorzej bo mieszkam na Białołęce gdzie były intensywne walki od sierpnia 1944 do stycznia 1945, między innymi walczyła tu 1 BPanc Bohaterów Westerplatte, nawet wiem dokładnie w którym miejscu, niestety w miejscu gdzie poddały się ostatnie jednostki niemieckie stoi osiedle Crying or Very sad ale i tak mnóstwo wychodzi nabojów do mośka, odłamków i nieco większe i grożniejsze kalibry których tu od cholery... ale te "USy" które ja zbieram to zópełnie inny front niż mówisz Loslau, moje fanty to Pacyfik Kciuk do góry zbierałem ETO ale od maja zeszłego roku przeżuciłem się na Pacific Theater of Operations, niedługo wrzucę trochę nowych fantów, m.in. zajmuję się teraz rekonstrukcją munduru podporucznika USMC który wześniej tu wstawiłem bo niestety baretki na nim są współczesne a teraz wpadło mi trochę baretek Wolfa Browna II wojennych

Sro 11 Cze, 2014 19:44

Powrót do góry
Loslau
Leutnant

Leutnant





Posty: 260
Pochwał: 17
Skąd: Rheinland-Pfalz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kuba1941 napisał:
Poszukiwanie na terenach po walkach US Army zawsze jest fajniejsze od szukania na ex Wschodnim Froncie, można sporo znaleźć fantów w Normandii i północnej Francj ale też dużo można znależć w foxhole's na terenie Arden, nigdzie nie gubili tyle fantów ile w ścisku w pospiesznie wykopanych dziurach po ostrzałem "eighy-eight" Super


Z tym gubieniem to raczej nie tylko tam, niedaleko mnie na terenie Francji jest małe miasteczko które zdobywała właśnie 70th Infantry Division. Po okolicznych wzgórzach przy stanowiskach US (właśnie owych Fox-hole) wala się po dziś dzień spora ilość amerykańskiej amunicji. Ładowników do M1 Garand nie sposób zliczyć, praktycznie co kilka metrów jakiś się trafia, nawet bez detektora Uśmiech czasem jakiś bagnet. Sporo też "ananasów" (MK2 grenade), granatów nasadkowych do Garanda czy amunicji moździerzowej w kal. 60 i 81mm. "Bezpiecznych"
fantów jakby mniej, czasem jakiś guzik... fajnym trafieniem jest zawsze amerykańska menażka - robili je zdaje się z jakiejś nierdzewnej blachy, bo po wyjęciu z gleby zawsze są w stanie idealnym, często z podpisem właściciela. Trafiają się również niezbędniki z ładnymi literami "US", czy ciekawie sygnowane szczoteczki do zębów Uśmiech
Co ciekawe po Niemcach zachowuje się tutaj zaskakująco mało pamiątek, acz biorąc pod uwagę iż wojna miała się już ku końcowi...

Kuba1941 napisał:
"USy" które ja zbieram to zópełnie inny front niż mówisz Loslau, moje fanty to Pacyfik Kciuk do góry


Zdaję sobie z tego sprawę, acz na europejskim teatrze walk wojsk USA poszperać jeszcze można Uśmiech na Pacyfiku raczej już nie, i to w sumie nie tylko z powodu odległości, choć fantów tam nie brakuje. Marzeniem było by pokopać na Pavuvu czy Peleliu... acz z tego co słyszałem to całe te obszary są "pomnikami" i zabieranie z stamtąd czegokolwiek może się podobno źle skończyć. Czytałem iż z USA organizowane są ciekawe turnusy turystyczne na Pacyfik z przewodnikami... może kiedyś...

Aby nie zaśmiecać Ci wątku moimi gratami, tylko jedno foto reliktów po US Army jakie do tej pory udało mi się tu zgromadzić, część trafiona na terenie walk operacji Northwind we Francji i w Niemczech,



Opis załącznika:

Sro 11 Cze, 2014 22:08

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skrzynka na mo 30.06 i te dwa ananasy po lewej wyglądają super Kciuk do góry daj znac jak bys chciał się ich pozbyć Wink

Czw 12 Cze, 2014 17:18

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejne parę fantów: medale- American defence/ foreign service bar, American theater operations, European,mediterrean,African, Middle east operations theater w oryginalnych pudełkach. Merican i ETO medal są z kontraktu US Coaat Guard, American defence z kontraktu Us Army z datą grudzien 1945, naszywka 28 infantry division "bloody buckets" rzadka odmiana OD border, wczesnowojenna zielona paczka po papierosach Lucky Strike, później produkowano je w białych pudełkach, Jungle food bag w którym przechowywano pudełka z K rations


Opis załącznika:

Czw 19 Cze, 2014 10:38

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po krótkiej przerwie trafiłem wreszcie spodnie 2go wzoru P1944 do bluzy, i to nawet w podobnym stanie:)


Opis załącznika:

Sob 26 Lip, 2014 19:18

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

spodnie z rzadkimi "oszczędnościowymi" płaskimi guzikami zamiast guzików "donut" z napisem US MARINE CORPS

Sob 26 Lip, 2014 19:22

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zdjęcie się nie załadowało...


Opis załącznika:

Sob 26 Lip, 2014 19:22

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

udało mi się ustalić właściciela:)-PFC Donald Einspahr 2nd Marine division July 1945-July 1946, Occupation of Japan, ciekawą parę trafiłem bo niewiele z tych mundurów wydano podczas II wojny,


Opis załącznika:

Sob 26 Lip, 2014 19:26

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marines w mundurach P1944 camo, Saipan lipiec 1944


Opis załącznika:

Sob 26 Lip, 2014 19:29

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ciąg dalszy i... nowy purpurowe serce tym razem to PH US Navy/USMC wczesnowojenne w oryginanym pudełku z zapjęciem typu split


Opis załącznika:

Sro 06 Sie, 2014 19:54

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tył Piwo


Opis załącznika:

Sro 06 Sie, 2014 19:55

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kolekcja naszywek US wszystkie WW2


Opis załącznika:

Sro 06 Sie, 2014 19:59

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mundur p.porucznika 1mar div w stanie obecnym z właściwymi baretkami i pasem typu sam browne


Opis załącznika:

Sro 06 Sie, 2014 20:05

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wojskowy zestaw toaletowy znaeziony w plecaku USMC z paroma innymi fantami, w zestawie min maszynka do golenia Gilette i pełny krew do golenia z ww2 Uśmiech


Opis załącznika:

Sro 06 Sie, 2014 20:07

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dress blues też dostał nowy pas,baretki i odznaki Wink


Opis załącznika:

Sro 06 Sie, 2014 20:08

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marine good conduct medal


Opis załącznika:

Sro 06 Sie, 2014 20:10

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Navy occupation service-Asia


Opis załącznika:

Sro 06 Sie, 2014 20:11

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej podoba się Purple Heart. Sam gromadzę odznaczenia za rany made in III Reich, więc pewnie dlatego. Jakiś czas temu miałem pomysł zgromadzenia przykładowych odznaczeń za rany z okresu II WŚ, ale projekt upadł, ciężko byłoby to ogarnąć.

Sro 06 Sie, 2014 20:16

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zaeży po ile przykładów odznaczeń z danego kraju, ja teraz robię przerwę z wyposażeniem USMC i ide w medale USN/USMC, niedługo chcę kupić dość rzadki medal za kampanie w Nikaragui w latach 1926-1930

Sro 06 Sie, 2014 20:32

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowy super fant! kurtka M1941 używana przez pilota bombowego w stopniu porucznika na terenie Azji, na 2gim zdjęciu ślad po naszywce dywizjonu, skórzanej naszywce z nazwiskiem oraz ślad po skrzydełkach pilota, wersji przeznaczonej na koszulę wielkości 5cm


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 21 Sie, 2014 9:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.