| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny zestaw oraz historia jego właściciela.Gratuluję Piwo
N.

Nie 03 Lut, 2019 18:51

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne Bardzo szczęśliwy Pracuje teraz nad pomysłem jak to wszystko wyeksponować, szczególnie medale. Pomysł jest żeby ogarnąć gdzieś ramkę z gąbką lub velcro i do każdego medalu w ramce dodać wydrukowane nadanie oraz miniaturę radzieckiej mapy sztabowej ukazujący odcinek frontu w danym okresie powiązany z odznaczeniem. Problem na razie taki że nie mogę znaleźć zadowalającej mnie ramki, ale będę próbował, chyba będę musiał ogarnąć coś na prywatne zamówienie.

Pon 04 Lut, 2019 20:14

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kuba1941 napisał:
Dzięki serdeczne Bardzo szczęśliwy Pracuje teraz nad pomysłem jak to wszystko wyeksponować, szczególnie medale. Pomysł jest żeby ogarnąć gdzieś ramkę z gąbką lub velcro i do każdego medalu w ramce dodać wydrukowane nadanie oraz miniaturę radzieckiej mapy sztabowej ukazujący odcinek frontu w danym okresie powiązany z odznaczeniem. Problem na razie taki że nie mogę znaleźć zadowalającej mnie ramki, ale będę próbował, chyba będę musiał ogarnąć coś na prywatne zamówienie.

Napisz tutaj-może Kolega ci coś doradzi.
https://www.facebook.com/search/top/?q=falken%20frames&epa=SEARCH_BOX
Pozdrawiam
N.

Wto 05 Lut, 2019 14:00

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o postępy w temacie umundurowania/wyposażenia w ostatnich miesiącach to tyle. Ciekawym fantem jest torba do przenoszenia koktajli mołotowa-mieściła 3 buteli. Po za tym bagnet SWT 40 kupiony za grosze na pchlim targu-nieco skrócony na końcu pewnie po wojnie, torba na maskę p-gaz obr.1941-wczesny model z pasem z metalowym hakiem i klamerką do regulacji długości. Gimnastiorka M43- co do niej nie jestem pewien czy to oryginał. Przez ręce jeden już mi przeszedł i na podstawie tego raczej powiedział bym że jest dobra, jednak popytałem tu i tam i nikt nie był w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć, jednak w oczy rzucał się nietypowy materiał. Splot jest jak w oryginale jednak materiał bardzo dobrej jakości, ale czy to znaczy że to kopia? Guziki oryginalne i na pewno trochę już siedzą, zaczęły korodować kiedy już były na bluzie i przez to jest sporo plam rdzy na materiale.

Pokrowiec na manierkę-wczesny niebiesko-szary materiał egzemplarz z 1941 roku. W póżniejszym okresie te niebieskie i szare pokrowce zaniknęły.

Tiełogrejka, która już tu była to wzór 1932, prawdopodobnie egzemplarz z samego początku Wojny Ojczyźnianej.



Opis załącznika:

Sob 09 Mar, 2019 16:31

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sygnowanie bagnetu przy zatrzasku-działającym. Prawdopodobnie sygnatura producenta ale jeszcze nie rozpoznana-powtarza się w trzech miejscach. Drewno zachowane w dobrym stanie ale dziwi mnie brak jakichkolwiek śladów numeru seryjnego na okładzinach.


Opis załącznika:

Sob 09 Mar, 2019 16:34

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat, który ostatnio mnie wciągnął-poczta polowa, bardzo osobista rzecz każdego żołnierza. Niestety z często tragiczną historią-list do domu dotarł, autor nie. Od lewej
-4 listy z maja i serpnia 1944 oraz 2 ze stycznia 1945 pisane z Polski, przez dowódcę plutonu "muchobijek", 1008 pułku, 266 dyw.strzel. Na froncie od 22 czerwca 1941, weteran Stalingradu oraz uczestnik inwazji ZSRR na Polskę po 17 września. Zginął na zachodnim brzegu Odry w wyniku ostrzału artylerii niemieckiej 27 lutego 1945. Zostawił żonę i 2 córki.
-list starszego sierżanta NKWD, zastępcy d-cy kompanii do spraw politycznych batalionu kursantów 175 dywizji NKWD. Ciężko ranny w głowę 21 marca 1943, zmarł 5 dni później.
List z okresu formowania dywizji.

-List z marca 1942 szefa sztabu 21 armijnego batalionu narciarskiego. Zginął w maju 1942 w czasie ofensywy Charkowskiej, w czasie natarcia na wieś Grafowka.

-Kartka pocztowa "25 lat Armii Czerwonej"-autorem był dowódca plutonu karabinów maszynowych 18 brygady zmechanizowanej, 2 korpusu zmechanizowanego. Zginął 21 lipca 1943 w czasie ofensywy pod Orłem.



Opis załącznika:

Sob 09 Mar, 2019 16:54

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piękne egzemplarze listów! I niestety tragiczne historie ludzi je piszących.
Mam w domu szufladę listów, takich wyszukanych, kaligrafowanych piórem z pompką i takich "trójkątów" nagryzmolonych ślinionym ołówkiem. Część przetłumaczyłem, ale jakoś nie mam odwagi sprawdzić losu autorów.

Gimnastiorkę chętnie bym obejrzał bliżej, jeśli ją kiedyś dokładniej sfotografujesz.

Sob 09 Mar, 2019 22:14

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki, listy to wspaniała sprawa łącząca służbę wojskową autora i prywatne sprawy. Co do autora tych czterech znalazłem miejsce pochówku-ciało przewieziono za wschodni brzeg Odry i pochowano na cmentarzu oficerskim w Dębnie, na północ od Kostrzyna. Byłem ciekaw jego losu i wybrałem się tam-na obelisku w cetrum miasta, który znajduje się na miejscu dawnego cmentarza jest jego nazwisko.
Jeśli chcesz podeślij nazwiska od listów na priwa, chętnie sprawdziłbym ich losy.


Mam parę zdjęc tej gimnastiorki. Niestety aparat się popsuł i trochę przekłamuje kolor, wychodzi ciemniejszy niż w rzeczywistości. Będę wdzięczy za wszelką pomoc w jej temacie Piwo



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 10 Mar, 2019 19:02

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przymusowy czas w domu więc wreszcie udało mi się trochę graty uporządkować i pofocić a jest co, sporo zmian zaszło.

Po pierwsze udało mi się skompletować (po za dolną połową) postać amunicyjnego PTRD na wiosnę 1942.

Po drugie w budowie jest manekin sołdata na jesień 1944 na podstawie szynela obr.1926 dla kawalerii. Na kołnierzu były zarówno ślady po petlicach khaki obr.1941 i obr.1943 w barwach piechoty i ślady po oderwanych pagonach.

Po trzecie udało mi się zebrać trochę wyposażenia osobistego właśnie pod sylwetkę z 1944.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 23 Mar, 2020 11:25

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

-Gimnastiorka,wersja przejściowa między obr.1935 i obr.1941, mankiet jest rozpinany ale haftki zamieniono na pentelkę z guzikiem. Dodatkowo bluza ma wszytą listwę chroniącą w razie ataku gazowego. Petlice khaki wprowadzone rozkazem Ludowego Komisarza Obrony nr.253 z 1 sierpnia 1941, często były przyszywane już w czasie produkcji bluzy.
-hełm obr.1939 "trzynitowiec", z pierwszego roku produkcji, wyściółka typu włoskiego wykonana z impregnowanego płótna.
-pas parciano-skórzany obr.1935 dla szeregowych (szer. 3,5cm)
-manierka szklana w pokrowcu w barwie khaki. Co ciekawe akurat pokrowców w tej barwie, których jest najwięcej na zdjęciach z początku wojny jest dużo mniej niż granatowych lub białych których nie widać. Szklane manierki powróciły po dwudziestoletniej nieobecności jako tańsza zamiana dla manierek aluminiowych.
-Ładownica na magazynek bębnowy PPSZ z 1941, wersja z hakiem do podczepienia szelek.
-Torba na maskę M-08 z 1939.
-Torba na 20 naboi 14,5x114mm do rusznicy p-panc
-carska łopatka piechoty, model oszczędnościowy tzw. obr.1915 w pół-pokrowcu wczesnego typu. Do 1935 Armia Czerwona nie produkowała własnych łopatek i wykorzystywała zapasy armii carskiej. W pierwszych miesiącach wojny dominowały czworokątne łopatki rosyjskie.
-Za pasem zatknięty granat RGD33, oczywiście pusty i bezpieczny Bardzo szczęśliwy



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 23 Mar, 2020 11:44

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem szynel to wersja dla kawalerii z długim rozcięciem z tyłu, produkcja z drugiej połowy lat 20tych lub początek 30tych, niestety stemple producenta są już nieczytelne.
Szynel przeszedł swoje w czasie wojny a następnie prawdopodobnie sprzedany do teatru ponieważ nosi też ślady insygniów z okresu rewolucji i stempel magazynowy.
Pas jednobolcowy, środkowowojenna produkcja z płaską klamrą. Pasy tej szerokości były określane jako "dla sierżantskowo sostawa" ale w póżniejszym okresie wojny nosili je również szeregowcy.

Furażerka jest dla mnie dość specjalne bo pochodzi z moich okolic, dokładnie z terenów walk 70 armii pod Nieporętem w październiku 1944 roku, podarowana pewnemu człowiekowi przez leśnika w latach 80tych.
Sądząc po kształcie i materiale wczesna produkcja. Gwiazdka powojenna ale czekam na dobrą, a lepiej żeby coś na niej wisiało niż nic.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 23 Mar, 2020 12:00

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rzeczy osobiste, czyli wszystko co sołdat mógł nosić w mieszoku i po kieszeniach. Mieszanka wyposażenia trofiejnego, radzieckiego i zbieranego po domach na trasie przemarszu (pusta Polska kartka pocztowa z 1938, zapałki z GG i parę okupacyjnych groszy).
Fantem wyjątkowym jest oryginalny woreczek na machorkę wykonany z aksamitu z dedykacją żołnierzowi.
Amerykańskie konserwy, popularny "spam". Mięso w konserwach zniknęło z menu radzieckiego sołdata wraz z wybuchem wojny i powróciło w postaci amerykańskich konserw z objęciem ZSRR umową Lend-Lease w październiku 1941. Obie puszki kupione w Rosji.
Kolejnym ciekawym fantem jest książeczka komsomolska żołnierza-czołgisty. Z tyłu widać wpis "jest w spisie jednostki wojskowej 4801". Jednostka wojskowa 4801 to 77 pułk pancerny 39 dywizji pancernej wchodząca na początku wojny w skład frontu południowego i stacjonująca w okolicach Kołomyi, wyposażona była w czołgi T-26, rozbita w kotle pod Humaniem.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 23 Mar, 2020 12:18

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trofiejna manierka M31 ozdobiona przez sołdata. Pan od , którego ją kupiłem powiedział że jego dziadek znalazł ją zaraz po przejściu frontu.
W radzieckich archiwach są można znaleźć trzech Storożuków Ł.P. jednak tylko jeden przeszedł z frontem przez Polskę i mało tego, przechodził około 15km od miejsca gdzie ją kupiłem.
Był to Storożuk Łukjan Petrowicz, ur.1926. Ukrainiec. Strzelec DP28 w 1287 pułku strzeleckim, 110 dywizji strzeleckiej, 49armii, 2 frontu białoruskiego.
Na front trafił w sierpniu 1944, w lutym 1945 został ciężko ranny pod Lidzbarkiem Warmińskim podczas niemieckiego kontrataku.
Ze szpitala wyszedł pod koniec kwietnia i na front już nie wrócił przed końcem wojny.
Ciekawostką jest przycięty pasek od uprzęży z dorobioną dziurką.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 23 Mar, 2020 12:30

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Książeczka odznaczeniowa i medal "Za oswobodzenie Warszawy" nadany Polakowi, dowódcy plutonu CKM z 8 pułku piechoty, 3 DP im. Romualda Traugutta.
Hiistoria za tym jest o tyle ciekawa że ten porucznik zostawił swoje wspomnienia w książce Bolesława Dańko "Berlingowcy. Nie zdążyli do Andersa".
Deportowany w głąb ZSRR 20 czerwca 1941 z Bielska Podlaskiego. Znalazł się we wsi Sołonesznoje w ałtajskim kraju. We wrześniu 1943 powołany do Odtworzonego Wojska Polskiego, wybrany do odbycia kursu w riazańskiej szkole oficerskiej im. Woroszyłowa, którą ukończył w styczniu 1944. Skierowany do plutonu CKM 8PP w Sielcach nad Oką.
Brał udział w walkach na przyczółku Warecko-Magnuszewskim, następnie w walkach w Warszawie na przyczółku między mostami Poniatowskiego i średnicowym gdzie był dwukrotnie ranny i rankiem 20 września 1944 dostał się do niewoli. Następnie przez Skierniewice został przetransportowany do stalagu X B Sandbostel. Po za grupą około 120 jeńców z 1AWP znalazły się w nim tysiące powstańców warszawskich. Po wyzwoleniu obozu przez Amerykanów wrócił na własną rękę do Polski, następnie został skierowany na kurs wyszkolenia piechoty , z którego na własną prośbę został usunięty we wrześniu 1946 i zwolniony do cywila.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 23 Mar, 2020 12:50

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Medal za odwagę z dość specjalną historią. Nadany za walki na przyczółku Warecko-Magnuszewskim 10 sierpnia 1944, tylko słowo "walka" jest tu nie dokładnie na miejscu...
Odznaczony nim, Paweł Wasiliewicz Czumak był weteranem Stalingradu, walcząc w składzie 62 armii Wasilija Czujkowa i był tam ranny.
W czasie odznaczenia służył w 79 gwardyjskim oddziale zaporowym. Działające za tyłach oddziały blokujące miały zawracać lub zatrzymywać panikarzy i dezerterów w ostateczności rozstrzelać. Wybierano do nich wyróżniających się żołnierzy spośród oddziałów pierwszoliniowych.

"...10 sierpnia 1944, na lewym brzegu Wisły, sytuacja na jednym odcinku frontu stała się napięta w wyniku wrogiego kontrataku.
Tow. Czumak razem z innymi żołnierzami dostał rozkaz by utworzyć blokadę za formacjami 39 i 79 gwardyjskiej dywizji strzeleckiej. Mimo bombardowania praz ognia artylerii tow.Czumak nie pozwolił opuścić żadnemu tchórzowi lub panikarzowi pola bitwy."

Po rozformowaniu oddziałów zaporowych w październiku 1944 został przeniesiony do oddziału kontrwywiadu "Smiersz" 8 armii gwardii gdzie latem 1945 został nagrodzony drugim medalem za odwagę za "skuteczność w aresztowaniach oficerów AK i zatrzymywanie ich broni".



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 23 Mar, 2020 13:08

Powrót do góry
rast
Oberschütze

Oberschütze





Posty: 37
Skąd: MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gratulacje

Podziwiam Twoje fanty ale bardziej ciekawe są historie żołnierzy.
_________________
Noblesse oblige

Sro 25 Mar, 2020 12:57

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Parę zdjęć z epoki.
Bojcy Armii Czerwonej w sierpniu 1944,Polska.
Sądząc po jasnych obszyciach pagonów lotnictwo lub kawaleria.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 08 Kwi, 2020 12:09

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oficerowie dywizjonu artylerii 27 gwardyjskiej brygady piechoty zmechanizowanej, 1 gwardyjskiego korpusu pancernego. Dwóch dowódców baterii i szef łączności dywizjonu.
Z tyłu list autora (pierwszy z lewej) do dziewczyny. Dostał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego za forsowanie Szprewy na przedmieściach Berlina.
Fotografia zrobiona w Lublinie w grudniu 1944. 1 korpus pancerny gwardii w zimowej przerwie między walkami stacjonował kilkanaście kilometrów na północ od miasta.



Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez Kuba1941 dnia Sro 08 Kwi, 2020 12:22, w całości zmieniany 1 raz

Sro 08 Kwi, 2020 12:17

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia oficerów dywizjonu artylerii 222 armijnego zapasowego pułku strzeleckiego, 70 armii,1 frontu białoruskiego.
Wykonane w październiku i listopadzie 1944 w Tłuszczu, ok. 40km na północny-wschód od Warszawy.
Prawie wszyscy byli Stalingradczykami, jeden weteran 1 armii konnej z lat 1919-1920.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 08 Kwi, 2020 12:20

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

List, tzw."trjougołka",pisany przez ówczesnego młodszego lejtnanta, Martyna Ananiewa, zastępcę dowódcy bataliony szkolnego 217 armijnego pułku zapasowego, 47 armii,1 frontu białoruskiego w czasie jesiennego odpoczynku po walkach na północnych obrzeżach Warszawy.
W czerwcu 1944 otrzymał tytuł Bohatera ZSRR za dowodzenie kompanią po utracie dowódcy (był wówczas partorgiem kompanii) w trakcie walk na podejściu do Dniepru we wrześniu 1943 a następnie jego forsowaniem i utworzeniu przyczółka.
Po za tym został odznaczony medalem za odwagęwiosną1943 roku, orderem Sławy 3 stopnia w maju 1944 za unieruchomienie z rusznicy niemieckiego pociągu wojskowego oraz order Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1 stopnia za poprowadzenie batalionu szkolnego do walki ulicznej w Pile i zniszczeniu licznych stanowisk wroga.
Brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej od marca 1920 jako telefonista pułkowy jednej z dywizji wchodzących w skład grupy mozyrskiej.

Wizerunek z jednej z serii kart z bohaterami ZSRR wydanych w latach 70tych.



Opis załącznika:

Sro 08 Kwi, 2020 12:35

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oficerowie Odrodzonego Wojska Polskiego jak wówczas zwano późniejsze LWP. Z tyłu napis po rosyjsku "W okresie tworzenia silnej i niepodległej Polski m. Łuków 11.11.1944" (czas pokazał jak bardzo niepodległa się stałą).
Ciekawostką jest że tekst został napisany po rosyjsku a miejsce wykonania fotografii po Polsku. Być może pisana przez "ruskiego Polaka" lub pisana przez Polaka dla rosyjskiego kolegi.
Oficerowie prawdopodobnie należeli do formującej się wówczas w okolicach Łukowa 5 dywizji piechoty 2 armii WP. W czasie bitwy pod Budziszynem jej sztab dostał się w dużej części do niewoli, jeńcy, w tym dowódca dywizji zostali zamordowani.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 08 Kwi, 2020 12:42

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dość specyficzna pamiątka przypominająca o realiach wojny- ostatni list jaki w swoim życiu napisał lejtnant piechoty morskiej Czerwonej Floty, Azer, dowódca plutonu,2 batalionu, 61 brygady piechoty morskiej.
List został napisany 11 lutego 1942, lejtnant zginął dzień później. Na pieczątce przyjęcia listu przez pocztę polową jest data jego śmierci.
Było to nad brzegiem jeziora Onega po nieudanej operacji Miedwieżjegorskiej. W zachowanych dokumentach brygady brak informacji o większych walkach 12 dnia, jedynie o silnym okresowym ogniu fińskiej artylerii oraz o przedarciu się na tyły sąsiedniego batalionu grupy Finów.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 08 Kwi, 2020 12:52

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj, bardzo ładne masz zbiory.
Nawiązując do ostatniego wątku, próbowałeś przetłumaczyć list. Wiem, że cyrylica jest trudna do tłumaczenia ale zawsze warto spróbować.
Pozdr Dariusz

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Nie 12 Kwi, 2020 20:24

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie Uśmiech
Cyrylica to nie problem, tu akurat problem bo list pisany jest po armeńsku lub azersku. Niestety nie znam nikogo kto zna którychś z tych języków.

Nie 12 Kwi, 2020 22:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.