| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

John_Brown napisał:
No widzicie, tak to jest. Tylko po co w ogóle tacy "archeolodzy" zaczynają temat, a potem cisza:D Ale może coś się ruszy i nasz temat także powstanie. Uśmiech

Prawdopodobnie liczą na szybki rozgłos i ewentualne zyski finansowe z tym związane. Sam Osmanagić, dowodząc że ów twór jest dziełem ludzkim, posłużył się już istniejącymi teoriami, które wyrosły (przynajmniej po części) na gruncie politycznym (chociażby wspomniane pochodzenie iliryjskie muzułmańskiej ludności w Bośni, czyli dzisiejszych Bośniaków).


Ostatnio zmieniony przez Anonymous dnia Wto 26 Wrz, 2006 20:52, w całości zmieniany 1 raz

Wto 26 Wrz, 2006 18:16

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osmanagic ma na swoim koncie kilka takich "odkryć" z przeszłości Laughing Tylko, że na dużo mniejszą skale.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Wto 26 Wrz, 2006 19:49

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kolejny artykuł

http://wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=7527

Nie 08 Paź, 2006 13:05

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Artykuł jest za mało szczegółowy, zaś poziom dyskutantów - lepiej nie mówić. :czolg5: :czolg4: :czolg: Sprawa jest interesująca choćby dlatego, że przypomina mi coś, co czytałem u Thomasa de Jeana. U nas też są obiekty o objętości 1,5-x większe od Wielkiej Piramidy i nikt sie tym nie przejmuje. O ile wiem, to wiek tych kurhanów - w okolicach Kazimierzy Wlk. w woj. świętokrzyskim - jest jeszcze starszy od Wielkiej Piramidy i to co najmniej o 2000 lat. Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Nie 08 Paź, 2006 13:16

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
U nas też są obiekty o objętości 1,5-x większe od Wielkiej Piramidy i nikt sie tym nie przejmuje. O ile wiem, to wiek tych kurhanów - w okolicach Kazimierzy Wlk. w woj. świętokrzyskim - jest jeszcze starszy od Wielkiej Piramidy i to co najmniej o 2000 lat. Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy


- możesz przyblizyć Uśmiech ciekawe to

Nie 08 Paź, 2006 13:52

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tym bardzierj ciekawe, że na terenie "mojego" województwa Laughing
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 08 Paź, 2006 14:03

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodzi tutaj o kurhan w m. Słonowce k./Kazimierzy Wielkiej, który aktualnie jest badany przez archeologów z UJ. Według doniesień prasowych - ich wyliczenia wskazują na to, że powstał on mniej więcej 4000 lat p.n.e. (tzn. teraz mają 6000 lat) albo jeszcze więcej - ten "poślizg" wynosi aż 2000 lat, a to oznacza, ze powstały one ok. roku nawet 6000 p.n.e. Obawiam się jednak, że jest to wartość skrajna i niedokładnie wyliczona.

I jeszcze jedno - proszę spójrzcie roszę na to zdjęcie - czyż nie ma tam co najmniej trzech piramid???



Opis załącznika:

Nie 08 Paź, 2006 15:31

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehe , podobno odkryto również piramidy na Ukrainie.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/5322894.stm

za http://archeowiesci.blox.pl/2006/09/Piramidy-na-Ukrainie.html

Piramidy na Ukrainie?
Ukraińscy archeolodzy twierdzą, że trafili we wschodniej części kraju na piramidy i to w dodatku starsze od egipskich. Jak donosi BBC nie dowierzająca tym doniesieniom ukraińska Akademia Nauk ma wysłać na miejsce swoich ekspertów.

Piramidy są podobno zakopane w okolicach miasta Ługańsk w miejscu, w którym archeolodzy natrafili na duży kompleks religijny. BBC pisze też niejasno o jakiś dwutonowych glinianych płytach ułożonych w koła i sklejonych razem.

Podobno już planuje się budowę hotelu w pobliżu znaleziska.

To drugie w ostatnich miesiącach doniesienie o piramidach w Europie. Od kwietnia archeolog-amator Semir Osmanagić odkopuje domniemane piramidy w Bośni.

Nie 08 Paź, 2006 16:30

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

He, he - ostatnio słyszałem o ukraińskiej Nessie, która (podobno!) pływa na akwenie Morza Czarnego w okolicach masywu Kara-dag i podobno widziano ją tam wiele razy. :okret5: Podejrzewam zatem, że jest to historia z gatunku opisanego w "Poczcie potworów letnich" Laughing Wink Laughing Piramidy na Wschodzie - mozliwe, ale obawiam się, że chodzi tylko i wyłącznie o kurhany ziemne.

Nie 08 Paź, 2006 18:17

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wracając do sedna tematu , znalazłem film o piramidach w Bośni, no wstawkę filmową

http://www.wrzuta.pl/film/2QEg4HqLzK/

Nie 08 Paź, 2006 22:25

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem to sobie - oni sami to traktują niezbyt poważnie, ale z drugiej strony ten odkopywany blok wygląda bardzo ciekawie... Rolling Eyes Może to są jakieś rzymskie czy greckie ruiny, które znalazły się na drodze poszukiwań i teraz zostały wzięte za fragmenty konstrukcji piramidy??? Rolling Eyes

Ale, ale - podobny układ warstw wapieni sfotografowałem w okolicach Rużemberoka na Słowacji. Gdyby ktoś się uparł, to też powiedziałby, że to są bloki kamienne wycięte, obrobione i poustawiane przez człowieka... Wink Wink Wink



Opis załącznika:
"Piramida" w Rużemberoku

Opis załącznika:
"Piramida" w Parnicy

Opis załącznika:
Góra Szip koło Kral'ovan - też wygląda jak wapienna piramida...

Opis załącznika:
Tak to właśnie wygląda. To są ilustracje do mojej najnowszej książki pt. "Tajemnica Księżycowej Jaskini", w której podsumowujemy informacje o tej formacji...

Pon 09 Paź, 2006 7:00

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najnowsze doniesienia

http://przewodnik.onet.pl/1104,1660,1364179,artykul.html

Sro 11 Paź, 2006 21:37

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podsumowując: specjaliści od piramid nie uznają owego znaleziska (ja także się zgadzam Wink ), ale trzeba przyznać, że góra wygląda niesamowicie, dziwneże nikt tego nie zauważył wcześniej. Przecież to wzgórze wygląda lepiej niż np taka piramida pierwszego cesarza Chin, ktora takze jest zasypana. A specjaliści od piramid - czekałem długo, aż się zjawią w Bośni, ale jednak nic o tym nie słyszałem aż do dziś.. Może to nie byli tacy wielcy specjaliści, albo ocenili na odległość Wink .
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Sro 11 Paź, 2006 22:26

Powrót do góry
Staszkov
Szeregowy

Szeregowy




Posty: 12
Skąd: Kalisz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jest to mój debiut na forum i mam lekka tremę żeby nie palnąć jakiejś głupoty ale będę odważny i postaram się coś w miarę inteligentnego stworzyć.
Ja uważam, że to może być prawda, kto wie może kiedyś tam żyła jakaś cywilizacja. Tym bardziej jest to prawdopodobne, że przez wiele lat tam toczyły się wojny i nie wszystko jest przebadane przez fachowców na wylot.
Tak jak w artykule dziwne jest to, że to jest tak ułożone wszystko. Może tam znajdowała się jakaś stolica albo centrum religijne – kto wie.
Pozostaje kopać i jeszcze raz kopać miasteczko ma niepowtarzalną szansę na rozwinięcie się i wzbogacenie.

Pozdrawiam.

Czw 12 Paź, 2006 17:09

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat i sytuacja jest naprawdę ciekawa. Zastanawia mnie jeden fakt, dlaczego tak wielu światowych fachowców zaprzecza istnieniu piramidy mimo że nawet nie przyjechali na miejsce badań. Osobiście trudni mi w tej sprawie przyjąć jakiekolwiek stanowisko. Nie ukrywam że gdyby była tam piramida było by to dość ciekawe wydarzenie, oby tylko w niedługim czasie nie powstały sensacje że to piramida wybudowana przez...UFO, no bo w końcu nie było tam tak rozwiniętej cywilizacji.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 13 Paź, 2006 2:04

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
oby tylko w niedługim czasie nie powstały sensacje że to piramida wybudowana przez...UFO, no bo w końcu nie było tam tak rozwiniętej cywilizacji.

to UFO to skrót od - Bardzo Rozwinięta Cywilizacja? Wink Poza tym tam nie było żadnej zorganizowanej cywiliacji w czasie w którym miała niby powstać piramida. Zresztą nawet teraz nie ma, jestem przekonany, że współcześni Bośniacy nie zbudowali by piramidy (i to wcale nie z powodów jakichś braków umysłowych). Wink

_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 13 Paź, 2006 8:11

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
oby tylko w niedługim czasie nie powstały sensacje że to piramida wybudowana przez...UFO, no bo w końcu nie było tam tak rozwiniętej cywilizacji.


Akurat zajmuję sie m.in. ufologią i wiem, że już takie bzdety się pojawiły na niektórych stronach internetowych... Smutny

Pią 13 Paź, 2006 18:29

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No proszę, ludzie nie tracą czasu. Juz nic mnie chyba nie zaskoczy. Hmmm... no może teoria że to UFO stworzyło ludzi.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 14 Paź, 2006 1:31

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawym jest to, że kształt piramidy ostrosłup o podstawie kwadratowej jest dość dobrze widoczny mimo naturalnego zalesienia. Tylko dlaczego dopiero dzisiaj wzięto się za prace badawcze Question
Cytat:
Spod warstw ziemi wyłoniły się kamienne bloki i inne struktury, które ich zdaniem stanowią dowód na istnienie tajemniczej budowli. W opinii sceptyków to nic innego, jak pozostałości po średniowiecznym zamku lub rzymskim obozie, których istnienie w tej okolicy potwierdza uniwersytecka archeologia.

Nawet jeżeli mają rację i był to obóz rzymski lub średniowieczna warownia to nikt nie pokusił się o próby wyjaśnienia samego kształtu górki.
Cytat:
Podczas wykopalisk znaleziono intrygujące ślady - antyczne, wykonane przez człowieka "betonowe" bloki "wyjątkowej jakości, lepszej niż współcześnie", ważące do 15 ton każda. Wykopaliska wokół "piramidy księżyca" ukazały tarasy z płytek piaskowca, zaopatrzone w prymitywny system odwadniania - małe kanaliki budowane w równych odstępach, jak również przynajmniej jedną podziemną komnatę o kamiennych ścianach.

Tak sprawę widzi jedna strona, a poniżej sceptycy:
Cytat:
Piramidalne bzdury – kpią eksperci przerażeni swobodą przyznaną Osmanagicowi w przekopywaniu okolicy. Wydział geologii miejscowego uniwersytetu twierdzi, że piramidy są naturalnymi formacjami. Mark Rose z amerykańskiego Instytutu Archeologicznego oskarża amatorów z Visoko o naukowy szarlatanizm. Profesor Anthony Harding z Uniwersytetu Exeter, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Archeologicznego, również ostro krytykuje domorosłych archeologów. A liczący się bośniaccy naukowcy napisali list do władz, w którym domagają się powstrzymania Osmanagica. Twierdzą, że robi z Bośni pośmiewisko.

Mam tylko jedną uwagę obojętnie kto w tym sporze ma rację szarlatanem elita naukowa nazywała także Heinricha Schliemanna odkrywcę Troi nie mogąc ścierpieć, że tak wiekopomnego odkrycia dokonał amator Exclamation Piwo



Opis załącznika:
Piramida?

Sob 14 Paź, 2006 10:39

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
No proszę, ludzie nie tracą czasu. Juz nic mnie chyba nie zaskoczy. Hmmm... no może teoria że to UFO stworzyło ludzi.


Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Niestety - takie brednie też się pojawiają w Necie i nie tylko, bo w kilku książkach też... W ogóle UFO, to bardzo ciekawa sprawa z punktu widzenia historii wojskowości - zauważcie, jaka była ewolucja tego fenomenu - od latających spodków Innych Kennetha Arnolda z 1947 roku aż do międzyplanetarnego kreacjonizmu Raelian i im podobnych półmózgów. A tak naprawdę, to był to jeden z najciekawszych epizodów wojny psychologicznej na wszystkich frontach Zimnej Wojny. Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Sob 14 Paź, 2006 16:37

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może argumenty i za, a nawet przeciw Bardzo szczęśliwy
Cytat:
ARGUMENTY ZA:

Badania satelitarne wahań temperatury wzgórz: Viso?ica i Kri? potwierdziły ich szybsze wychładzanie się, co może dowodzić istnienia zlokalizowanych pod ich powierzchnią, pustych przestrzeni. Takie same wnioski wyciągnięto na podstawie badań geologicznych, geodezyjnych, analizy georadarowej i termograficznej.
U podnóża piramid archeolodzy odnaleźli wielkie kamienne płyty, które zakrywają wejścia do tajemniczych tuneli.
Geologowie z Egiptu potwierdzili, że struktura piramidalna odkryta niedaleko miasta Visocica w Bośni jest niezaprzeczalnie piramidą. Dr Aly Abd Barakat (ekspert od egipskich piramid) sprawdził dwa wykopaliska - jedno na północy, drugie na południu tajemniczego wzgórza, znanego dziś pod nazwą piramidy Słońca.
Dr.Barakat podaje, że piramida w Bośni składa się z bloków o wielkości 4m x 1,5m, które zostały przywiezione z zupełnie innego miejsca. Po przestudiowaniu północnej strony piramidy, Barakat stwierdził, że bloki skalne zostały wykonane przez człowieka i zawierają antyczny rodzaj betonu. Na połączeniach bloków widać bowiem białą, półcentymetrową linię połączenia, która wygląda na substancje podobną do cementu. Podobne połączenia są obserwowane w egipskich piramidach.
Wykopaliska przeprowadzone po usunięciu roślinności i warstw ziemi, potwierdziły istnienie struktur kamiennych i kamiennych bloków o przypuszczalnej masie dochodzącej do 30 ton, mogących dowodzić istnienia budowli.

Cytat:
ARGUMENTY PRZECIW:
Brytyjscy archeologowie odrzucili przypuszczenia, że wzgórze Sunca w centralnej Bośni jest strukturą stworzoną przez człowieka i można ją nazywać piramidą. Profesor Anthony, który przewodniczy organizacji European Association of Archaeologists po odwiedzeniu tajemniczego miejsca stwierdził, że wzgórze powstało naturalnie.
Żadna piramida nigdy nie została odkryta w Europie i nie ma żadnych historycznych podstaw, aby twierdzić, że jakiekolwiek mogły powstać. Profesor Harding sądzi, że jest to nietypowa formacja natury.

A więcej na:
http://architekturainietylko.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?48085

Czw 19 Paź, 2006 20:12

Powrót do góry
Van Worden
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 32
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

John_Brown napisał:
http://www.wprost.pl/ar/?O=91329&C=57 osobiście zgadzam się z tym atykułem, ale zobaczymy co będzie. Dla mnie odpowiedzią będzie to co powie Zahi Hawass.


Witam!

Akurat temu Panu najmniej zależy na tym by ktoś poza nim zarabiał na piramidach Laughing
Generalnie może powstać z tego ciekawy reportaż, ale gdyby pokazać też kulisy całej sprawy, czyli przedstawić fantastyczne teorie tego teksańczyka etc. Wink Tyle tylko, że w Polsce można to zrobić mniejszym kosztem: http://jan-pajak.com/tekst_4b.htm Zdecydowanie polecam lekturę tekstów doktora inżyniera Jana Pająka na długie jesienne wieczory Zszokowany
Nie dziwmy się też, że archeolodzy nie lubią pseudoarcheologii Mr. Green
Swoją drogą na świecie pełno jest cudów natury:



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Today is THE Day!
www.thesaurus.com.pl

Wto 24 Paź, 2006 18:08

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znam twórczość prof. Pająka - rzeczywiście facet bredzi, jak Piekarski na mękach, ale - co ciekawe - akurat opowieści o tunelach pod Babią Górą są autentyczne. Spotkałem się z nimi po obu stronach granicy.

Co do piramid, to dr Zahi Hawass po prostu broni egipskich zabytków przed rozmaitymi popapranymi Indiana Jones'ami, którzy szybko by wszystko rozkradli, jak to miało miejsce w przeszłości. Trudno - tutaj Europejczycy i Amerykanie są sobie sami winni...

Wto 24 Paź, 2006 19:49

Powrót do góry
ridiger
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 72
Skąd: Wałbrzych
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piramidy w Europie.

Witam.

Każdy może wyrazić swoją opinię. Ale tak z ciekawości zajrzyjcie na tą stronkę.

http://www.bosnian-pyramid.com/gallery.html

działy Galeria i Excavations.

Coś w tym jest Uśmiech

A może by tak dokładniej sprawdzić naszą Ślężę - może tam też jest piramida Rolling Eyes

Wto 24 Paź, 2006 21:07

Powrót do góry
Alex
Leutnant

Leutnant




Posty: 238
Skąd: LDZ
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

piramidy

Przyznam ze do wszystkich takich odkryć podchodzę bardzo sceptycznie, jakoś trudno mi uwierzyć ze przez tyle lat nikt nie zwracał uwagi, nie interesował sie az nagle jak jakiś amerykański uczony z kasa sie zjawił to wszyscy wszystko wiedza i chętnie dzielą sie informacjami
Może jednak to kwestia mojego pesymizmu życiowego
Tak samo było z polska jaskinia Raj, kiedy zapoznawałem sie z jej historia

Bede wdzieczny za wszyskie wzmianki, linki i inne informacje na temat bośniackich piamid
Z gory dziekuje Rolling Eyes

Nie 17 Gru, 2006 12:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.