| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jemkam
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polskie umundurowanie końca lat 30 - pytania szczegółowe.

Witam, z racji tego, iż jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać. Wink

Jednak wracając do tematu, od dłuższego czasu jestem zaciekawiony umundurowaniem WP w czasach II RP. Interesują mnie konkretnie ostatnie regulaminy i rozkazy, więc w takich mundurach mogli walczyć żołnierze podczas wojny obronnej 39. Mimo, że ogólne informacje są łatwo dostępne, to jednak do detali trudno się dostać. Kończąc ten wstęp, zamieszczam poniżej kilka pytań, które nasunęły mi się do tej pory. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
1) Słyszałem, że w celach oszczędnościowych stosowano jeden rodzaj munduru, który zależnie od potrzeby był uzupełniany o dodatkowe elementy. W ten sposób np. mundur polowy po doszyciu odpowiednich emblematów i ozdób mógł się stać mundurem paradnym. Czy jest to prawdą? Jeżeli tak, to wszystkie korpusy korzystały z takiego rozwiązania, czy wyłącznie żołnierze szeregowi, a może i oficerowie?
2) Na paru zdjęciach z okresu widziałem, że żołnierze będąc w marszu, w mundurze "marszowym" nie mieli oznaczeń stopnia na naramiennikach. Czy prawdą jest, że nasuwki zakładało wyłącznie do mundurów reprezentacyjnych i garnizonowych? Czy podobnie było z patkami na kołnierzu? W mundurach polowych, również ich nie widać.
3) Niektóre pułki posiadały swoje odznaki. Kiedy takie noszono i w którym miejscu munduru?

Nie 30 Mar, 2014 20:59

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Jemkam

Na Waściną kwestię najlepiej udzielił by odpowiedzi nieodżałowany PT seth - jeżeli PT Forumowicze jej nie udzielą . . Znajdziesz Go na www.historia.org pl . Pseudomim " Amon " .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 30 Mar, 2014 21:33

Powrót do góry
Wendie2301
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystko byłoby w porządku, gdyby firma bardziej skupiała się na obsłudze klientów, a nie na robieniu sobie reklamy, która po prostu kłamie i wprowadza ludzi w błąd! Takie postępowanie nie zachęca do kupowania!

Wto 15 Kwi, 2014 11:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.