| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bomba atomowa
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)





Posty: 103
Skąd: Strefa 52
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Do wojny może i daleko!Ale mój brat dostał wezwanie wpakował się i pojechał.

Czw 08 Maj, 2014 19:00

Powrót do góry
Budzislawa81
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja mam nadzieję, ze trzeciej wojny światowej nie będzie, choć niektórzy uważają, że wojnę już mamy, kiedy nastepuje agresja jakiegoś kraju na inny kraj to mamy już do czynienia z wojną.. także konflikt ukraińsko - rosyjski to konflikt zbrojny, tylko żadne z państw zewnętrznych nie reaguje...

Pią 09 Maj, 2014 14:44

Powrót do góry
kata89
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Niestety taki zawód wojskowego. Takie są jego obowiązki i świadomie pewnie do wojska wstępował. Ja wiem że ciężko patrzeć jak brat wyjeżdża i może nie wrócić. Ale wydaje mi się że to tylko taka asekuracja albo ćwiczenia gdzieś indziej.

Sob 10 Maj, 2014 11:15

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wszyscy tu lamentują i pochylają się nad biedną Ukrainą. Jeżeli ktoś liznął choć trochę historii to dojdzie do wniosku, że Ukraina tak naprawdę jako państwo nigdy nie była obecna na mapie Europy, no może poza drobnym nic nie znaczącym epizodem w 1920 roku.
Tak naprawdę Państwo Ukraińskie istnieje dopiero od 1991 roku. Niestety rozwój tego państwa polegał głównie na rozkradaniu majątku narodowego przez wszystkie panujące po kolei kliki, bez różnicy czy krajem rządził Kuczma, Tymoszenko czy Janukowycz.
Odrębną sprawą są bandyci z pod znaki czerwono-czarnej flagi, która jest dość często obecna na tzw wiecach wolności. Ciekawe czy w Niemczech były by możliwe manifestacje z emblematami III Rzeszy(pytanie retoryczne). Na Ukrainie można demonstrować z flagami UPA i OUN-B jak również można tworzyć rząd do spółki z ksenofobami i bandytami z pod tejże czerwono-czarnej szmaty.
Jaka demokracja taka wolność!
Jaka mentalność taki kraj.

Sob 10 Maj, 2014 16:05

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Wszyscy tu lamentują i pochylają się nad biedną Ukrainą. .


PT Bati

No , no . Wypraszam sobie pluralis . NIE wszyscy . Przynajmniej nie ja .

vide : http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?p=414862#414862

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sob 10 Maj, 2014 18:33

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wielce Szanowny Panie Mieczysławie, cóż mogę napisać, chyba tylko tyle, że jest mi tak po ludzku trochę wstyd, no nie pomyślałem. Po prostu wydawało mi się, że jestem odosobniony w swoich daleko idących, aczkolwiek mało popularnych tezach.

Sob 10 Maj, 2014 19:37

Powrót do góry
bomba atomowa
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)





Posty: 103
Skąd: Strefa 52
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

kata89 napisał:
Ja wiem że ciężko patrzeć jak brat wyjeżdża i może nie wrócić.

Może go nie lubię ale żal by był!W końcu żołnierz to żołnierz od tego jest!

Sob 10 Maj, 2014 19:43

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Temat powoli schodzi na psy, samo kłapanie jęzorem i nic więcej. Proponuję to zakończyć bo żal d... ściska czytając niektóre wypowiedzi.Żenada.

Sob 10 Maj, 2014 20:04

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Temat jest idealnym podsumowaniem poziomu większości użytkowników ostatnio rejestrujących się na forum.

Może to sentyment, ale parę lat temu było tutaj... ciekawiej Wink

Sob 10 Maj, 2014 22:40

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

3 wojna światowa

Na Waszym miejscu martwiłbym się, o to, żeby Polska była jak najlepiej przygotowana militarnie do stawienie oporu ewentualnej rosyjskiej agresji. Zwykle w sytuacji wojennej defetyści idą na gałąź, wroga agentura pod mur i następują przewartościowania zasadniczych priorytetów. Demokratyczne procedury nie uchronia Polski od agresji Rosji. Zawodowa mini-armia również-musi to być organizacja obejmująca całość społeczeństwa. Europa nie bedzie umierać za Polskę. Na Waszym miejscu sprawdziłbym, czy obecnie pełniący władzę zamierzają nas sprzedać i poddać, czy zamierzają bronić interesu spoleczeństwa i Polski. I wymagajcie od nich stosownych zachowań.
Stary

Nie 11 Maj, 2014 8:11

Powrót do góry
histmark44
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz i ok.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak widać, historia niczego nie nauczyła naszych polityków. Żyjemy na "polu bitewnym Europy" i tylko silna gospodarka, a co za tym idzie, silna armia dawała by nam gwarancję że nie powtórzy się to co było w przeszłości. Moim zdaniem Ukraina jest dla nas ważna, jako bufor od strony Rosji i paradoksalnie obecny konflikt zwiększy niechęć Ukraińców do Rosji, co dla nas jest raczej korzystne. Jeśli natomiast Rosjanie zajmą całą Ukrainę, to tylko od kaprysu Putina zależeć będzie czy ruszy na Polskę, bo jeśli zrobi to szybko, to "zachód" powie: sorry Polacy, ale to wasza wina, chcieliśmy wam pomóc ale za krótko się broniliście i nie zdążyliśmy", wystrzelą nawet kilka rakiet {na pewno nie z ładunkiem jądrowym} a potem dogadają się z Putinem, i może nawet powstanie coś na kształt Księstwa Warszawskiego.
Gospodarczo, jeśli sytuacja się uspokoi, to Ukraina za kilka lat będzie dużym kłopotem dla nas, będziemy musieli konkurować z nimi, szczególnie w rolnictwie, o taniej sile roboczej nie wspomnę.

Nie 11 Maj, 2014 9:10

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: 3 wojna światowa

pilch napisał:
agresji. Zwykle w sytuacji wojennej defetyści idą na gałąź,


O ile mi wiadomo to kara śmierci została zniesiona, nawet w warunkach wojennych, co było dobrym posunięciem , bo nie każdy ma kaprys ginąć bohaterską śmiercią w obronie ojczyzny.

Nie 11 Maj, 2014 10:24

Powrót do góry
bomba atomowa
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)





Posty: 103
Skąd: Strefa 52
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/mgaleria.html?kat=355&gid=16608744
Siedzibą prorosyjskich separatystow

Sob 17 Maj, 2014 10:44

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam.
Bez przesady że Polskę zaatakuje Putin. Już odpuścili sobie decydenci rosyjscy że Polska siłą grawitacji weszła w orbitę zachodu. Co wcale nie znaczy że nie mają dużo (czy wręcz bardzo dużo) do powiedzenia w Nadwiślańskim Kraju. Zresztą co jak co ale członka Unii oddać - jakkolwiek mało znaczącego - to stwarza precedens na który żadna licząca się międzynarodowa organizacja nie może sobie pozwolić. Wszyscy inni mniejsi tego świata uważnie by to odebrali i polityka międzynarodowa EU (USA także) odebrała by potworny policzek po którym ciężko byłoby się pozbierać. Tak przy okazji to Niemcy i Rosjanie lubią się bardzo i świetnie koegzystują... ale tylko gdy nie mają wspólnej granicy.
Ukraina nie jest członkiem EU w żadnym tego słowa znaczeniu, więc maksymalnie na nich się skończy. No chyba że naprawdę nie rozumiem dzisiejszego świata.
Natomiast rozczłonkowanie Ukrainy gra na rękę Putina. Znaczy się Ukraińcy (nie Rosjanie mieszkający na Ukrainie) są już straceni dla Rosji i tego już za życia Putina - chyba - nie da się odwrócić. Po takiej stracie nacjonaliści/faszyści na Ukrainie (tej co zostanie na mapie) zaczną grać coraz większą rolę w jej życiu politycznym, czyli wszystkie banderowce i inne elementy które nie są do zaakceptowania przez EU wdadzą się w niekończącą się politykę odwetu, próby - beznadziejnej - odzyskania straconych obszarów. To doprowadzi do tego że Ukraina stanie się enklawą nie do zaakceptowania przez EU jako potencjalnego partnera i zostanie na peryferiach Europy, gdzie wszyscy będą robić interesy i prowadzić swoją politykę. Gwarantując że Ukraina (to co z niej zostanie) stanie się dzikimi polami otwartymi na wszechstronną eksploatacje i wyzysk. Taki dziki wschód. Nie do pozazdroszczenia dla ludzi tam mieszkających. Bardziej obawiał bym się o kraje nadbałtyckie z bardzo dużą mniejszością rosyjską niż o Polskę, jeśli chodzi o następny cel ekspansji Imperium Putina.

Pozdrawiam.
Bezmyślna kalka otumaniającej Wikipedii.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Sob 17 Maj, 2014 11:52

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

3 wojna światowa

Mr Groteska,
Zachecam do używania głowy do myślenia.
1-Hitler nigdy, nawet w kwietniu 1945- nie wrzeszczał tak jak napisałeś; " pokój..." .
2-W Wikipedii (np amerykańskiej ) można znaleźć sporo stosownej informacji- i mnie ona nie ogłupia, trzeba tylko umiec szukać. Powinieneś o tym wiedzieć, jeżeli , jak piszesz pochodzisz z Melbourne, tam angielski znają. Trzeba równiez umieć właściwie oceniać stan i status zjawisk istotnych w otoczeniu- a nie przejaskrawiać fakty, jeżeli nie masz na celu manipulowania czytelnikiem .
3-Chan Putin powiedział wyraźnie, że dąży do odbudowy Związku Radzieckiego. Granice samego ZSRR znają wszyscy, a jego wpływy rozciągały się znacznie dalej poza ich obręb.
4-Wojna jest przedłużeniem działania dyplomacji na te warunki rzeczywistości, które nie pozwalają osiągnąć rezultatu pożądanego przez polityka na drodze klasycznych negocjacji.
5- Każda następna wojna jest inna, tak jak i zmienne są warunki (techniczne i inne) jej prowadzenia, ale sposób jej prowadzenia jest zoptymalizowany na osoągnięcie rezultatu. W ostatnim konflikcie na skalę światową decydujące okazało się stosowanie mobilnych skoncentrowanych uderzeń zgrupowań pancernych , stosowanie lotnictwa i działań specjalnych w tym dekryptażu.
W pełzającym konflikcie na Ukrainie w warunkach krymskich i na wschodzie Ukrainy wystarczyły wyszkolone grupy wojsk specjalnych i działania propagandowe. Jeżeli jednak konflikt przepełznie poza tereny zamieszkałe przez większość Rosjan, to otwarty konflikt z klasycznym stosowaniem regularnego wojska jest nieunikniony.
6-Dlatego moim zdaniem Polska powinna być fully prepared for the worst scenario. Ale rząd Tuska tego Polsce nie zapewnił.
Stary

Sob 17 Maj, 2014 15:50

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: 3 wojna światowa

pilch napisał:
Mr Groteska,
Zachecam do używania głowy do myślenia.
dzięki za poradę ale w moim przypadku jest już za późno: jestem bezgłowiem...
pilch napisał:
1-Hitler nigdy, nawet w kwietniu 1945- nie wrzeszczał tak jak napisałeś; " pokój..." .
to jest tylko i wyłącznie groteska, tak jak mam nicka, a nie jakiś przemyślany i trendowy cytat.
pilch napisał:
2-W Wikipedii (np amerykańskiej ) można znaleźć sporo stosownej informacji- i mnie ona nie ogłupia, trzeba tylko umiec szukać. Powinieneś o tym wiedzieć, jeżeli , jak piszesz pochodzisz z Melbourne, tam angielski znają. Trzeba równiez umieć właściwie oceniać stan i status zjawisk istotnych w otoczeniu- a nie przejaskrawiać fakty, jeżeli nie masz na celu manipulowania czytelnikiem .
jakiekolwiek publiczne wyrażanie opinii jest samo w sobie manipulowaniem czytelnika. Wikipedia oczywiście może być całkiem solidnym miejscem gdzie można znaleźć poważne informacje, to zależy tylko i wyłącznie na czym się opiera. Niektóre wpisy mają bardzo poważne źródła a inne są poniżej krytyki.
pilch napisał:
3-Chan Putin powiedział wyraźnie, że dąży do odbudowy Związku Radzieckiego. Granice samego ZSRR znają wszyscy, a jego wpływy rozciągały się znacznie dalej poza ich obręb.
Jakbyś był Rosjaninem to także dążyłbyś do odbudowy Rosji z jej najlepszych dni. Pytanie czy dzisiejszą Rosję stać na to Question. A Polska po kilkudziesięciu latach bycia pod wpływami ZSRR i z dużą częścią elit stawiającymi swe pierwsze kroki w owych czasach jest ciągle pod dużym wpływem swego dawnego pana, więc po co zajmować kraj z nie przychylną populacją i to jeszcze gdzieś na nie peryferiach świata (wszystko będzie widać) Question. Bez krwawej rewolucji czy rozliczenia przeszłości inaczej nie mogło być...
pilch napisał:
4-Wojna jest przedłużeniem działania dyplomacji na te warunki rzeczywistości, które nie pozwalają osiągnąć rezultatu pożądanego przez polityka na drodze klasycznych negocjacji.
von Clausewitz. Ponawiam pytanie czy dzisiejszą Rosję stać na okupacje Polski Question. Według mnie na pewno nie, oczywiście jeśli innym poważnym graczom to nie na rękę. Czyli i tak Polska jest tylko pionkiem w grze mocarzy i sama się niestety nie obroni.
pilch napisał:
5- Każda następna wojna jest inna, tak jak i zmienne są warunki (techniczne i inne) jej prowadzenia, ale sposób jej prowadzenia jest zoptymalizowany na osoągnięcie rezultatu. W ostatnim konflikcie na skalę światową decydujące okazało się stosowanie mobilnych skoncentrowanych uderzeń zgrupowań pancernych , stosowanie lotnictwa i działań specjalnych w tym dekryptażu.
W pełzającym konflikcie na Ukrainie w warunkach krymskich i na wschodzie Ukrainy wystarczyły wyszkolone grupy wojsk specjalnych i działania propagandowe. Jeżeli jednak konflikt przepełznie poza tereny zamieszkałe przez większość Rosjan, to otwarty konflikt z klasycznym stosowaniem regularnego wojska jest nieunikniony.
Zajęcie Polski - jeśli bez sprzeciwu innych mocarnych tego świata - dla Rosji nie byłoby problemem. Jednak okupacja z zyskiem to już zupełnie inna sprawa...
pilch napisał:
6-Dlatego moim zdaniem Polska powinna być fully prepared for the worst scenario. Ale rząd Tuska tego Polsce nie zapewnił.
Polska ma coś około pół setki F-16 które zdaje się mogą bazować tylko na 3 lotniskach. Przy braku poważnej obrony przeciwlotniczej i w bezpośrednim zasięgu rakiet z obszaru Kaliningradzkiego nie wróży to nic dobrego. Polska w owym momencie jest w rozgardiaszu i na żadne wojny jej nie stać, a Polacy mentalnie uganiają się za gotówką i nie są przygotowani na jakieś poważne konflikty w przeciwieństwie do rosyjskiej mentalności ostatnich lat gdzie dyktatura odwraca publikę od problemów życia codziennego i kieruje zainteresowanie owej publiki na odbudowę dawnej mocarstwowości. Typowe zagrania dyktatury, co i tak nie zmienia faktu że na obronę we własnym zakresie Polska nie jest przygotowana i żadne deklaracje rządu Tuska tego nie zmienią.

Pozdrawiam.
Bezmyślna kalka otumaniającej Wikipedii.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Sob 17 Maj, 2014 23:26

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

3 wojna światowa

groteska napisał:
"jakiekolwiek publiczne wyrażanie opinii jest samo w sobie manipulowaniem czytelnika."
Zupełnie nie zgadzam się z tym pogladem, ponieważ jedynie porównanie naszych własnych poglądów z poglądami innych obywateli uświadamia wszystkim , jak myśli większość. Poza tym nie mamy innego sposobu komunikacji, jak wymiana poglądów. Co innego przedstawianie własnych poglądów będących rezultatem doświadczenia życiowego i przemyśleń, a co innego świadoma i celowa dezinformacja, prowadzona w mediach ; oblicznona na korzyść zleceniodawcy. Dlatego poglądy powinny być jak najbardziej obiektywne a wszelka przesada, w tym groteska jest odejściem od tej zasady.
Ja nie mam najmniejszego zamiaru zabraniać Rosji i Rosjanom ( jak i innym nacjom) do ustawiania sobie porządków wewnątrz swojego kraju wedle ich własnych potrzeb.
Ja się martwię, że w moim kraju rząd mimo 7 lat czasu nie troszczy się o podstawowe problemy Polski i Polaków, w tym sensownego zabezpieczenia integralności granic przez armię. Ponieważ nie ma armii bez przemysłu, techniki i skutecznych działań badawczo-rozwojowych; politykę PO oceniam jako świadome działanie wrogiej agentury obliczone na osłabienie Polski .
Mój dalszy pogląd jest konsekwencją powyższego: należy rząd pozbawić władzy, zanim nas sprzeda Rosji lub zanim żydowscy kombinatorzy nie zwłaszą wszystkim, co jest do zawłaszczenia .
Jeżeli jesteście tego samego zdania, nie dajcie im szansy w jakichkolwiek wyborach.
Stary

Nie 18 Maj, 2014 10:37

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: 3 wojna światowa

pilch napisał:

Mój dalszy pogląd jest konsekwencją powyższego: należy rząd pozbawić władzy, zanim nas sprzeda Rosji lub zanim żydowscy kombinatorzy nie zwłaszą wszystkim, co jest do zawłaszczenia .
Jeżeli jesteście tego samego zdania, nie dajcie im szansy w jakichkolwiek wyborach.


Forum nie służy agitacji wyborczej.
Czytając Pana wypowiedzi, mam wrażenie, że jesteś Pan chorym z nienawiści człowiekiem, któremu w życiu nic nie wyszło. Najlepiej zwalać na innych winę za swoją nieudolność i klęski życiowe.
Modelowy przykład fanatyka narodowego, który musi zatruwać swoim jadem wszystko wokół siebie.

Nie 18 Maj, 2014 10:50

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

3 wojna światowa

Bati, drogi chłopcze, ten tekst nie był do Ciebie, on był do dorosłych i myślących ludzi. Ponadto ja już jestem starym człowiekiem i takie rzeczy jak miłość i nienawiść to już trochę jakby za późno.
Stary

Nie 18 Maj, 2014 11:02

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W twoim wypadku myślenie zastąpiła nienawiść. Możesz sobie klepać w klawiaturę te swoje pseudo intelektualno-patriotyczno-narodowe komunały. Nikt normalny nie będzie tych bzdur komentował, wyłączam się z tej dyskusji. polemika z Panem uwłacza mojej godności.

Nie 18 Maj, 2014 11:15

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: 3 wojna światowa

pilch napisał:
Bati, drogi chłopcze, ten tekst nie był do Ciebie, on był do dorosłych i myślących ludzi. Ponadto ja już jestem starym człowiekiem i takie rzeczy jak miłość i nienawiść to już trochę jakby za późno.
Stary
Kolego pilch, chciałbym zwrócić Ci uwag, że jest to forum HISTORYCZNE a Twoje poglądy, wywody i kompleksy polityczne naprawdę mało kogo obchodzą. Tu nie miejsce na to. Kciuk w dół
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Nie 18 Maj, 2014 11:39

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

3 wojna światowa

peżot: Zapamiętaj sobie, że "historia jest to nauka, która daje nam prawdziwy obraz rozwoju ludzkości od czasów najdawniejszych do współczesnych, z uwzglednieniem miejsca i czasu" -a zatem historia zaczyna się dzisiaj -a fakt, że nie jesteś w stanie zaakceptować odmiennych poglądów ,świadczy źle o tobie . Gdybyś był człowiekiem myślącym, to byś zauważył, że jak dotąd nikt nie był w stanie merytorycznie dowieść, że te poglądy nie odzwierciedlają stanu faktycznego. Ten mały bati dwa posty wcześniej demonstrował pogląd, "że nie ma kaprysu ginąć za ojczyznę". Ten chłopiec sobie nie zdaje sprawy z faktu, że każdy obywatel ma obowiązek obrony ojczyzny i bywają sytuacje, (wojna), że żołnierze giną a defetyści są karani. Ta sytuacje wcale nie jest tak odległa od rzeczywistości, to tylko wam, młodzikom się wydaje, że do tego już nigdy nie dojdzie. I oby nie doszło. A ty preferujesz poglądy defetysty: dlaczego postępujesz wbrew interesowi swojego kraju? Kim ty jesteś? I zanim zaczniesz komuś mówić o kompleksach lub oceniac jego poziom intelektualny to idź do swojej szkoły podstawowej i skonsultuj to ze swoja pania od historii.
Stary

Nie 18 Maj, 2014 12:33

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ależ Kolego pilch, ja tylko dałem wyraźnie do zrozumienia że jest to forum historyczne i nie ma tu miejsca na polityczne przepychanki. Od tego są inne miejsca. Proszę czytać ze zrozumieniem. Oj chyba zabolało. P. S. Nie jestem dla Pana żaden " Stary".
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Nie 18 Maj, 2014 12:46

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

perzot napisał:
Ależ Kolego pilch, ja tylko dałem wyraźnie do zrozumienia że jest to forum historyczne i nie ma tu miejsca na polityczne przepychanki. Od tego są inne miejsca. Proszę czytać ze zrozumieniem. Oj chyba zabolało. P. S. Nie jestem dla Pana żaden " Stary".


PT perzot

Czego Waść oczekujesz od tzw starego ( pilch ) . Nic nie mówi , że określił pseudonim jako : pe...ŻŻŻŻ...ot . Nie sądzę aby wziął tą fonetykę z francuskiej marki Peugeot , na 200 % biedny nie rozróżnia wymowy i pisowni : rz = ż . Dla niego ważna jest wymowa. Taka to znajomość j.polskiego i takaż wiedza.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 18 Maj, 2014 16:05

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:
perzot napisał:
Ależ Kolego pilch, ja tylko dałem wyraźnie do zrozumienia że jest to forum historyczne i nie ma tu miejsca na polityczne przepychanki. Od tego są inne miejsca. Proszę czytać ze zrozumieniem. Oj chyba zabolało. P. S. Nie jestem dla Pana żaden " Stary".


PT perzot

Czego Waść oczekujesz od tzw starego ( pilch ) . Nic nie mówi , że określił pseudonim jako : pe...ŻŻŻŻ...ot . Nie sądzę aby wziął tą fonetykę z francuskiej marki Peugeot , na 200 % biedny nie rozróżnia wymowy i pisowni : rz = ż . Dla niego ważna jest wymowa. Taka to znajomość j.polskiego i takaż wiedza.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon
A wystarczyło wykonać : kopiuj - wklej. A może ja zwyczajnie zbyt dużo wymagam? Mr. Green
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Nie 18 Maj, 2014 17:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.