| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wojna Secesyjna, Anakonda i federalne stacje węglowe

Witam.

Czy ktoś ma może mapkę pokazującą ilość stacji węglowych (coaling stations) obsługujących flotę północnych podczas wprowadzania w życie Planu Anakonda podczas Amerykańskiej Wojny Domowej Question. Oczywiście wiadomo że w każdym porcie mieli składy, ale chodzi mi o te pomocnicze. Przynajmniej ile ich było Question. No i oczywiście przypadki jakiś wypadów czy ataków konfederatów na nie, ale to chyba się nie zdarzyło Question. Mimo mizernej obrony były na wysepkach i innych ciężko dostępnych miejscach, praktycznie niedostępne dla prawie nieposiadających floty konfederatów. Znaczy dla chcącego nie ma nic nieosiągalnego, jednak nakład kosztów i potencjalne ryzyko od wszędzie obecnej floty przeciwnika...

Nie jestem pewien czy dobrze przetłumaczyłem "coaling station" na stacje węglową (coś mi to koleje za bardzo przypomina), jeśli nie, to prosiłbym moderatora aby w tytule zmienił bo będzie obciach przed ludziskami Laughing.

Pozdrawiam.
Bezmyślna kalka otumaniającej Wikipedii.



Opis załącznika:
Rysunek przedstawiający ogólne założenia Planu Anakonda.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Sob 01 Mar, 2014 16:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.