| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bursztynek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sztolnia nr3 Soboń

Szyb nad trójką został całkowicie zasypany. Przyjechała koparka i już po wszystkim. Kto miał okazje być w środku to ma szczęście bo teraz już wejście jest nierealne. Chyba że ktoś ma ochotę chochlować szpadlem przez 20 metrów.

Nie 02 Lut, 2014 21:16

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Sztolnia nr3 Soboń

bursztynek napisał:
Szyb nad trójką został całkowicie zasypany. Przyjechała koparka i już po wszystkim. Kto miał okazje być w środku to ma szczęście bo teraz już wejście jest nierealne. Chyba że ktoś ma ochotę chochlować szpadlem przez 20 metrów.

Znajdą się chętni - jestem o tym przekonany. Na przykład ci, co nie zdążyli wejść, albo SGP ich nie chciała wpuścić Wink

Nie 02 Lut, 2014 22:06

Powrót do góry
bursztynek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W takim razie życzę miłej zabawy Laughing

Pon 03 Lut, 2014 13:12

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bursztynek napisał:
W takim razie życzę miłej zabawy Laughing

Ja też się śmieję wraz z Tobą, ale chyba nie wierzysz w determinację "łowców tajemnic >>Riese<<" Wink

Na stronie Sowiogórskiej Grupy Poszukiwawczej jest cała notatka na temat zasypania i jego powodów (wraz ze zdjęciami wspomnianej przez Ciebie koparki Uśmiech ). Warto przytoczyć "pro memoria":

"Zamknięcie szybu na Soboniu

Z uwagi na "dziką eksploracje" sztolni nr3 na Soboniu, bez uprzedniego zgłoszenia odpowiednim organom państwowym (konserwator zabytków, lasy państwowe), oraz podszywanie sie pod naszą grupę, w dniu 1 lutego 2013 r. szyb wydrążony przez nas rok temu , został zabezpieczony poprzez powtórne zasypanie.

Powyższe kroki spowodowane były, troską o zdrowie i bezpieczeństwo "dziko" wchodzących i przeciwdziałaniu dewastacji stanowiska archeologicznego i miejsca pamięci. W pewnym stopniu bylibyśmy odpowiedzialni za ew. wypadki, jako twórcy szybu. Jak widać dotychczasowe zabezpieczenie nie pomogło.
Podczas naszych prac sztolnia w żaden sposób nie została naruszona i jest w pierwotnym stanie, został zasypany tylko szyb. Jednocześnie oświadczamy , że nie uzurpujemy sobie żadnej wyłączności, co do tej sztolni i wszyscy chętni, po uzyskaniu wszelkich wymaganych pozwoleń mogą ją eksplorować, prawdziwym eksploratorom zawsze pomożemy naszą wiedzą. Z powyższych działań zostanie sporządzony raport i przekazany odpowiednim organom."

http://www.sgpsztolnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=351:sobo-zamknity-&catid=3:strona-gowna&Itemid=1

PS Aż mnie korci, żeby skomentować kilka wyjątków z tej notatki (w oczach SGP i tak jestem od dawna spalony Mr. Green ), ale sobie daruję. Zrobię tylko jeden wyjątek.

Pozdrawiam
Leuthen
nieprawdziwy eksplorator Na na na

Pon 03 Lut, 2014 23:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.