| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Altheriol
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Praca w czasopiśmie, ekspert poszukiwany!

Witam. Jestem redaktorem naczelnym nowopowstającego magazynu o tematyce fantasy i RPG. Dlaczego więc piszę na forum historycznym? Otóż planujemy w magazynie zrobić dział, w którym będą opisane najróżniejsze historyczne (niekoniecznie wymarłe) profesje i zawody. Składam na ręce forumowiczów ofertę pisania do naszego magazynu. Za symboliczną gażę i możliwość wykazania się. Jeśli masz obszerną wiedzę, zacięcie, potrafisz podejść do niektórych spraw nieco humorystycznie no i oczywiście dasz się poznać z jak najlepszej strony zaproponujemy ci przejęcie na stałe rubryki w naszym magazynie.

Żeby była jasność przytoczę taki dość oklepany przykład (jak ja to widzę):

W artykule o kowalstwie znalazły by się informacje z jakiego sprzętu kiedyś kowale korzystali, jakie życie prowadzili, jakie były ceny tego i owego w porównaniu do innych produktów, jakieś ciekawostki i np. słynni kowale i na końcu króciutko co się zmieniło w kowalstwie do tego czasu. Do tego możemy dołączyć dwa słowa od współczesnego kowala (np. jak mu się interes kręci i zadać jeszcze ciekawe pytanie), zrobić mu fotkę przy pracy lub coś w tym stylu.

Informacje oczywiście rzetelne, podparte fachową literaturą oraz historycznymi ilustracjami (autor może zaproponować jakieś miniatury z internetu, na głowie redakcji będzie załatwienie reprodukcji dobrej jakości, chyba, że autor takową będzie posiadał). Teksty nie dłuższe niż 25 000 znaków, chyba, że będą wyjątkowo ciekawe, a temat wielowątkowy.

A oto pomysły redakcji na artykuły o:
- kowalstwie
- złotnictwie
- drukarstwie
- kuśnierstwie
- młynarstwie
- inżynierii
- alchemii
- zawodzie księdza
- mnichach
- garncarzach
- błaznach
- medykach
- giermkach
- rycerzach
- dramaturgach
- czarownikach
- astronomach
- artystach
- przewoźnikach

Nie jesteśmy ekspertami w tej materii i podejrzewam, że pominęliśmy kilka ważnych zawodów lub przekręciliśmy jakieś nazwy, bądź napisaliśmy jeszcze inne herezje w powyższej liście Uśmiech. Niemniej to są tylko nasze propozycje, które muszą być zweryfikowane przez jakiegoś eksperta.

Wszelkie pytania możecie zadawać tutaj. Konkretne propozycje piszcie na mojego maila: [email protected]

Z poważaniem
Leszek "Altheriol" Cibor

Sro 19 Kwi, 2006 13:42

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a KAT ? zwłaszcza w kontekście tego
Cytat:
dołączyć dwa słowa od współczesnego (...) (np. jak mu się interes kręci i zadać jeszcze ciekawe pytanie), zrobić mu fotkę przy pracy lub coś w tym stylu
Wink
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 19 Kwi, 2006 22:07

Powrót do góry
Altheriol
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Instytucja kata chyba raczej (przynajmniej oficjalnie Uśmiech ) nie istnieje, ale możemy dać kadr z jakiegoś japońskiego horroru Uśmiech. Tak serio faktycznie o kacie zapomnieliśmy.

Czw 20 Kwi, 2006 7:47

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W "Złotym Smoku" (takie czasopismo RPG i Fantasy, ktore wychodzilo lata temu) byl cykl trzech artykulow historycznych Jacka Piekary, o ile mnie pamiec nie myli, o "lotrowskich" zawodach, m.in. zakach, katach, pacholkach miejskich, zebrakach, zlodziejach i prostytutkach.

Pozdrawiam

l'A

_________________
Barwny ich strój, amaranty zapięte pod szyją.
Ach, Boże mój, jak ci polscy ułani się biją.
Ziemia aż drży, stary szyldwach swe oczy przeciera.
Wszak on ich zna, to są ułani spod Samosierry.

Czw 20 Kwi, 2006 12:12

Powrót do góry
Altheriol
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słuszna uwaga. Mam kilka złotych smoków i wiem o który art chodzi. Jednak nie chcę przepisywać niemal słowo w słowo Piekary. Lubię jego książki i niewątpliwie jest on znawcą w niektórych dziedzinach. Wydaje mi się jednak, że Komuda byłby lepszym celem. A tak w ogóle to szukamy debiutów, celem tej oferty jest znalezienie dobrego autora "na wyłączność", przynajmniej w początkowym stadium jego pisarskiej kariery. Oczywiście jeśli zgłosi się do nas weteran, to się nie obrazimy Uśmiech.
Pozdrawiam

Czw 20 Kwi, 2006 13:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.