| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
johncazale
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nahkampfspange

Dobry Wieczór, przeglądając forum zauważyłem że roi się tu od speców czyt. miłośników niemieckich odznaczeń. Pytałem już na inny forum ale nie uzyskałem do tej pory konkretnej odpowiedzi.

Do rzeczy...Szpangę mam od dosyć dawna, znalazłem we wrześniu, nie wiedziałem jeszcze wtedy co to jest(średnie zainteresowanie militariami).
Od tego czasu niczego z nią nie robiłem, oprócz uwydatniania detali przez "oliwienie" Laughing

Cóż można z nią zrobić? Zakonserwować? Jak czyścić? Jakieś bicie na rewersie ale "syf" nie pozwala przeczytać.
Z góry Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i przepraszam, że wkraczam na Wasze forum i ..od razu czegoś chcę Zniesmaczony



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 16 Sty, 2014 22:11

Powrót do góry
KUKOLL
Chorąży

Chorąży





Posty: 182
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szpanga wykonana jest z cynku.jeżeli chcesz ją oczyścić bez większych problemów to polecam kwasek cytrynowy (nie uszkodzi brązowienia) proporcje mała łyżeczka na niewielki pojemniczek z wodą. co jakieś 30/40 min. wyjąć i oczyścić miękką szczotką np. do zębów. sam jakiś czas temu czyściłem taką samą szpangę i wyszła bardzo ładnie. nie stosować octu bardzo mocno wchodzi w reakcję z cynkiem i wręcz go rozpuszcza pozdrawiam
_________________
jaki NOS taki KUTOS !!!

Czw 16 Sty, 2014 23:17

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wygląda na mocno zaatakowaną, po czyszczeniu może być dużo kraterów Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 17 Sty, 2014 0:08

Powrót do góry
johncazale
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli rezygnuję z czyszczenia Wyluzowany Ewentualnie rewers chciałbym pozbawić tego brudu..
"Zaraza cynkowa" będzie dalej postępować?

Pią 17 Sty, 2014 9:56

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

johncazale napisał:

"Zaraza cynkowa" będzie dalej postępować?

Raczej tak

jeśli nie wyczyścisz to pewnie po jakimś czasie się rozleci (Nordland miał taki przypadek - szybko postępujące wykwity)
jak wyczyścisz to będzie wyglądać trochę dziwnie

reasumując, jest w takim stanie że można z nią coś pokombinować Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 17 Sty, 2014 10:43

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan





Posty: 1244
Pochwał: 1
Skąd: Warm.-Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KUKOLL napisał:
szpanga wykonana jest z cynku.jeżeli chcesz ją oczyścić bez większych problemów to polecam kwasek cytrynowy (nie uszkodzi brązowienia) proporcje mała łyżeczka na niewielki pojemniczek z wodą. co jakieś 30/40 min. wyjąć i oczyścić miękką szczotką np. do zębów. sam jakiś czas temu czyściłem taką samą szpangę i wyszła bardzo ładnie. nie stosować octu bardzo mocno wchodzi w reakcję z cynkiem i wręcz go rozpuszcza pozdrawiam


Również polecam ten sposób czyszczenia. Ja dodatkowo po czyszczeniu wygotowuję w wodzie destylowanej i po tym moczę w oleju (tak na wszelki wypadek Uśmiech). Co do możliwości powstania kraterów to się zgadza, ale uważam osobiście że lepiej mieć z kraterami niż za jakiś czas nie mieć wcale Bardzo szczęśliwy .

_________________
Pozdrawiam.
Arek

Pią 17 Sty, 2014 12:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.