| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany


Posty: 2561
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rocznica śmierci R. Dmowskiego

W dn. 2 stycznia minęła 74 rocznica śmierci Romana Dmowskiego ( czyżby rechot historii , bo miał 74 w chwili zgonu ) I .. CISZA w obecnej Polsce - jakże Narodowej i Mocarstwowej . A Dmowski to filar tejże koncepcji ( z tym ,że realnej ) . Był naprawdę wybitnym politykiem POLSKIM - pomijając jego wrogość do Żydów , czy innych Nacji , oraz oponent polityki Piłsudskiego i jego mitów .
Nie jestem zwolennikiem ..izmów ale dla mnie Dmowski stał o kilka pięter wyżej intelektualnie i pragmatycznie niż tow. Ziuk . Bowiem Dmowski swą polityką wywalczył - rejony gospodarcze (Poznańskie oraz Śląsk ) bez których państwa są pozbawione szansy istnienia. Słynny Dziadek , zaś wywalczył biedę , kłopoty oraz "wzmocnił "przyszłych ..wrogów . Efekty trwające do dziś .
To Dmowski z żelazną konsekwencja podkreślał ,że porozumienie niemieckie- rosyjskie to koniec Polski. Jak również ,że Niemcy to o wiele "gorszy " wróg niż Rosjanie . I ma rację do dziś .
Warto zapamiętać tylko jedyny zwrot z Jego '" Myśli nowoczesnego Polaka " : " ... Wszystko co polskie jest moje: niczego wyrzec się nie mogę! Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne...". Należy je stosować ...w życiu codziennym przede wszystkim.
No cóż , stwierdzenie padłe z ust niejakiego Tukidydes z Aten prawie 2400 lat temu :" Narody tracąc pamięć, tracą życie." tutaj ma się dobrze - wedle mego Geniusza logiki życia :

http://www.youtube.com/watch?v=uAB3GS0E_m4&list=PLxXc4haoPFllyNLoRLRYaagKH9_U82U37

Co ciekawsze apologeci Dziadka wogóle nie czytali Jego pism ( i nie tylko jego czy tyczących działania innych osób ) bowiem wiedzieli by , że Ziuk absolutnie nie liczył na polaków zamieszkujących Litwie , Białorusi i Ukrainie - mówiąc wprost ,że nie posiadają oni ZNACZENIA na tamtych terenach . A głosił takowe w okresie kiedy myślał i przygotowywał swą koncepcje walki o odzyskanie niepodległości ( " Geografia militarna Królestwa Polskiego " wydana pod pseudonimem Z. Mieczysławski - 1910 ). Wydarzenia lat po 1914 potwierdziły faktycznie tą opinie . Społeczeństwo Królestwa było sympatykami Rosji a nie Niemców. Warto tutaj zatem postawić pytanie : czemu to Piłsudski tak liczył na Królestwo ? . Świadczy to niezbyt dobrze o jego znajomości ...polityki realnej . Równie by może wiedzieli ( gdyby chcieli ) jakimi metodami posługiwał się Dziadek . Oto 6 .VIII. 1914 na posiedzeniu Komisji Skonfederowanych Stronnictw Niepodległościowych (KKSN ) w Krakowie oznajmił ,że w Warszawie utworzył się 3. VIII....." Tajny Rząd Narodowy " , który jemu powierzył dowództwo naczelne nad Polskimi Siłami Zbrojnymi ( sic ! ). ( vide - dokumenty NKN sierpień 1914 - Uchwała Sejmowa Koła Polskiego ) Następnie zaś , w mieszkaniu Walerego Sławka Kraków . ul Dunajewskiego - kiedy byli we " własnym " gronie zaczęto się zastanawiać jak tę bajkę uprawdopodobnić . Piłsudski zlecił napisanie Odezwy ( porównaj - Akces Józefa Piłsudskiego do Legionów - Kielce z dn 24. VIII . 1914 - vide dokumenty NKN ) do Kompanii Kadrowej Leonowi Wasilewskiemu i ją wydrukować ( zrobiła to Drukarnia Ludowa ) . Problemem było natomiast stworzeni fikcyjnej pieczęci równie fikcyjnego Rządu . Zadanie takowe wykonał Stanisław Siedlecki [ potem w nagrodę został senatorem . Piłsudski zawsze wynagradzał swych wiernych i zaufanych współpracowników. Aczkolwiek uważając za jedynie wybitną postać przywódczą czasów 1860 - 63 ... Margrabiego Wielopolskiego zarzucał mu - gardzenie narodem i jego żądanie ,że naród ma słuchać. Zaiste a rebours opinia - bo póżniej sam tak postępował. Czyżby kłaniała się teoria dysonansu poznawczego ] który sfałszował taka pieczęć z orzełkiem i odpowiednim napisem na kamieniu litograficznym . Widać jak łatwo można zostać Wodzem Naczelnym a potem już legenda sama trwa. Jak to SAM Józuś stworzył ..samodzielnie Legiony ! No cóż zawsze chciał waaaaadzy a nie Polski . Cezarem można zostać łatwo ale Nemezis Historii często bywa Brutusem .

Znane były by im postacie głównych animatorów Legionów w ilości 2-ch w Krakowie i Lwowie w 1914 powołanych do życia na mocy rozkazu Naczelnej Komendy Wojskowej CiK Austro - Węgier 21 .VIII .1914 - a dowódcami zostali wyznaczeni : w Krakowie - gen.mjr. Baczyński z szefem sztabu kpt. Zagórskim ( sic ! teraz już wiadomo czemu musiał zaginąć , a inni mu podobni zostali zwolnieni z wojska lub poszli w tzw " odstawkę". M.in Witos , Libermann za to znależli się w Berezie bo BYLI związani z NKN ale przede wszystkim byli członkami Rządu Obrony Narodowej w 1920 i za dużo wiedzieli o " genialności" Dziadka , szczególnie W. Witos ) , a we Lwowie : gen.mjr. Pietraszkiewicz z szefem sztabu kpt . Jasienickim . Biedny tow. Ziuk nie miał tu znaczenia jak i nic do powiedzenia . Warto tu przytoczyć pkt 14 z tegoż który mówi ,że znajdujące się w Królestwie Polskim pod dowództwem PANA ( sic ! nie ma stopnia wojskowego , bo takowego waleczny J.P nigdy NIE posiadał ! A administracja CK była bardzo SKRUPULATNA co do rang . Te bowiem były podstawą bytu w CK A-W) Piłsudskiego oddziały STRZELCÓW ( podkr.wł. - żadni żołnierze ani tez Legioniści )pozostają pod jego rozkazami jako 1 pułk 1-ego Legionu ( widzimy jak pózniej można " interpretować " znaczenia dla legendy - bajki) podlegający Komendzie Armii grupy gen Krummera. Zdecydowanie lepszy jest pkt 15 z takowym passusem "...Ministerstwo Obrony Krajowej oznaczy rangi oficerom Legionów ... wyda postanowienia tyczące stanowisk oficerów np : KOMENDANT ( podkr.wł ) pułków , batalionów , szwadronów itp. .. Oficerowie Legionów NIE posiadają szarż a tylko TYTUŁ swej FUNKCJI ( podkr.wł ) np.komendant batalionu ! Teraz wiadomo skąd legendarny Komendant . Komendantem był też np zarządzający ....taborami. Powyższe pismo podpisał Tajny Radca Dworu CiK , Prezes NKN - dr. Juliusz Leo , Prezes Sekcji Zachodniej - W. Balicki oraz co najważniejsze - Szef Departamentu Wojskowego niejaki Władzio Sikorski. Teraz wszytko jasne ? Coby uzupełnić wiadomości - lubo dokształcić PPP( Polscy Prawdziwi Patrioci ) przypominam , że od 19.IX . 1914 do 5 lutego 1916 Komendantem Legionów Polskich był niejaki : Marszałek Polny por.( feldmarschalleutnant KuK) Karol Trzasko - Durski , po czym zastąpił go na tym stanowisku : gen. mjr Puchalski . Litwin jednak pamięć miał na tyle dobrą - aby nic nie psuło jego ...legendy ! Lew od Piłsudskiego niewiele mógłby się nauczyć , ale lis - i to jeszcze ile a jak !

Równie znany byłby poroniony pomysł stworzenie własnego zaplecza politycznego , który pozwoliłby Piłsudskiemu na zniwelowanie znaczenia NKN - czyli słynny Centralny komitet Narodowy CKN ) inaczej " jętka - jednodniówka ".

Wiedzieliby również , że Piłsudski PODPIĄŁ się pod KNP Dmowskiego i Paderewskiego 10 stycznia 1919 . Bo to było : być albo nie być dla tow. Ziuka . On jako tzw naczelnik Państwa nie posiadał żadnego tytułu prawa międzynarodowego do reprezentacji. KNP posiadał takowe od 1917 roku.
Piłsudski w przeciwieństwie do Dmowskiego czy Paderewskiego był politykiem równie bardzo miernym jak Sikorski - mówiąc delikatnie . Może dlatego obydwoje są na Wawelu . Antagoniści spoczywają - jeden na cmentarzu " biednych" - Bródno , drugi miał więcej szczęścia w 1992 bo ponownie pochowano go w Katedrze św. Jana. Wg mnie jednak Arlington był bardziej " prestiżowy " - lepsze towarzystwo .

Kończąc jako resume przytoczę słowa - jakże aktualne i dziś - napisane przez Zygmunta Wasilewskiego : " .. z romantyzmu wzięto do nauki życia poezje polityczną, mającą znaczenie okolicznościowe , nie starczyło zaś UMYSŁÓW ( podkr. wł ) na wydobycie z literatury tego ,co było pierwiastkiem odrodzenia ..." . Ot taka ...Tradycyja Narodowa Sarmatów.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 05 Sty, 2014 10:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.