| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr.John
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 21
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

II Bitwa O Faludżę (Irak, 2004) - Kontrowersje, Użycie białe

Co sądzicie o wykorzystaniu w czasie II Bitwy o Faludżę przez siły USA pocisków zapalających z białego fosofru?

Czy jesteście zwolennikami czy przeciwnikami wykorzystania przez siły amerykańskie tego typu pocisków do walki z wrogiem? Pomijam wykorzystanie białego fosforu jako środka oświetlającego, lub powodującego zasłonę dymną - to nie wzbudza kontrowersji. Chodzi mi o zastosowanie białego fosforu jak środka rażenia wobec wroga.

Zgodnie z prawem międzynarodowym dopuszcza się użycie "broni zapalających" (napalm, biały fosfor) jako bezpośrednich środków rażenia wobec jednostek wroga w przypadku, kiedy walko toczy się z dala od cywili.

Problem zaczyna się, w sytuacji kiedy toczymy walkę w np. mieście, gdzie oprócz jednostek wroga znajdują się cywile.

Co o tym sądzicie? Czy jesteście w stanie w jakiś sposób usprawiedliwić wykorzystanie białego fosforu w II Bitwie o Faludżę?

Jak myślicie dlaczego pociski zapalające np. biały fosfor zostały wykorzystane w tej bitwie przez Amerykanów? Na czym polegała ich "lepsza skuteczność" niż w przypadku tradycyjnych bomb i pocisków "eksplodujących" (nie zapalających)?

Dodam tylko, że ja osobiście jestem zwolennikiem działań amerykańskich ale chciałbym poznać Wasze zdanie oraz ewentualnie wzmocnić moją opinię argumentami, które bronią użycia białego fosforu w czasie II Bitwy o Faludżę.

Z góry dzięki za dyskusję.

Czw 02 Sty, 2014 21:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.