| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

temat imperialnych Niemiec w mojej kolekcji

Witam serdecznie wszyskie kolezanki i kolegow .
Jako ,ze jestem na tym forum nowa osoba , kilka slow o mnie .
Na imie mam Kornel i podobnie jak wielu z Was dziele pasje kolekcjonerska . Trudno mi w kilku slowach przekazac co interesuje mnie mniej , co mocniej , oraz co jeszcze stanowi element moich kolekcjonerskich westchnien i poszukiwan (sa to nie tylko militaria ) , lecz mysle ,ze przynajmniej wiekszosc moich militarnych eksponatow moge zamknac bardzo ogolnym sformulowaniem- Imperialne Niemcy .
Pobudki kierujace mna w pozyskiwaniu posszczegolnych przedmiotow sa skrajnie rozne ,od czasem w moim odczuciu estetycznych , poprzez roznego rodzaju mniejsze i wieksze okazje , az po bardzo sentymentalne .
Ta skromna prezentacja czesci moich przedmiotow jest kopia mojego postu z innego forum , lecz mysle , ze nie bedzie to przez nikogo zle odebrane - ma mysla przewodnia bylo moc spotkac jak najwiecej osob majacych podobne zainteresowania . Ponizej wkleje skopiowany poprzedni post .
Forum to poznalem dzieki mojemu przemilemu koledze Maciejowi G. , ktory jest tam moderatorem , tu znany zapewne wielu sposrod Was jaako kolekcjoner odznaczen .
pozdrawiam serdecznie


Jako ze sam bardzo lubie ogladac kolekcje innych , wiec postanowilem pokazac czesc moich przedmiotow .
Nie jest to moze jakas spektakularna , ni tez wyprofilowana kolekcja , lecz mimo to mam nadzieje , ze spodoba sie choc niektorym z Was .
Tak jak wspomnialem na wstepie , fotografie ( niezbyt zreszta dobre - brak swiatla , pospiech ) ukazjua tylko czesc przedmiotow ( jednych , jak np. naramienniki jest tu wiekszosc , innych nawet nie polowa ) . Zdjecia kilku sposrod moich helmow byly robione wiosna podczas malego "wietrzenia" , inne ukazane drobiazgi wydostalem z licznych pudel podczas przedswiatecznych porzadkow . Z uwagi na liczne przeprowadzki oraz niewielki metraz mieszkania na codzien wszystko jest popakowane , a wiele niepokazanych przedmiotow jest wrecz chwilowo calkowicie niedostepnych.
Kolejnym tematem , ktorego nie zaprezentuje w tym watku sa fotografie o tematyce militarnej ( plus odrobina widokowek ) -jest ich troche za wiele , plus wciaz nie wszystkie sa zeskanowane . Na jednej fotce tylko sladowo zaznaczylem ich obecnosc w moim zbiorze , informujac ,ze tez sa przedmiotem moich zainteresowan .
.... coz to chyba wystarczy tej paplaniny
pozdrawiam serdecznie
ps. wszelkie komentarze , w tym rowniez te krytyczne mile widziane



Opis załącznika:
Sztandar zwiazku weteranow

Opis załącznika:
to co bardzo lubie ... zdjecia - tu tylko nawet nie sladowo


Ostatnio zmieniony przez Aries dnia Czw 02 Sty, 2014 8:51, w całości zmieniany 1 raz

Czw 02 Sty, 2014 8:28

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kilka nastepnych zdjec ukazujacych kolejne przedmioty paru helmow , oraz niesmiertelniki , do ktorych mam bardzo emocjonalny stosunek ...


Opis załącznika:

Opis załącznika:
podczas przedswiatecznych porzadkow urzadzilem sobie sentymentalna wycieczke przegladajac moje "magiczne " pudeleczko ....
- gdzies jest jeszcze drugie z podobna zawartoscia

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
tu juz wyjete z pudelka


Ostatnio zmieniony przez Aries dnia Czw 02 Sty, 2014 8:49, w całości zmieniany 1 raz

Czw 02 Sty, 2014 8:36

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

moje naramienniki


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 02 Sty, 2014 8:38

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czesc moich emblematow z nakryc glowy


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 02 Sty, 2014 8:42

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przepraszam ,ze tak zdawkowo bez zadnego opisu , komentarza ... musze za chwilke sie juz polozyc , ale obiecuje nadrobic to w przyszlosci
tu juz ostatnie zdjecia na te chwile dopelniajace pogladowego rysu mej malej kolekcji .



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 02 Sty, 2014 8:47

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj, piękna kolekcja Super

Czw 02 Sty, 2014 9:33

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Padłem na pysk z wrażenia! Super Piękne fanty! Moja kolekcjonerka to nieco późniejsze lata (w przypadku umundurowania nawet bardzo późniejsze), ale gdy słyszę słowo "Prusy" (i wszystko z nimi związane), to nie umiem powstrzymać emocji Wink

Czw 02 Sty, 2014 9:33

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8558
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piękna kolekcja. Niezbyt często można zobaczyć tyle interesujących eksponatów za jednym zamachem. Brawo

Czw 02 Sty, 2014 11:28

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rewelka Zdziwko. Wszystko z najwyższej półki a ilość to istny zawrót głowy Super ... A tak z ciekawości - czemu akurat cesarskie Niemcy?

Czw 02 Sty, 2014 12:06

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2955
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Kornel Piwo Zbiór fajny jak już ci wcześniej pisałem no i fajnie że zdecydowałeś się tutaj zawitać Piwo
Pozdrawiam
N.

Czw 02 Sty, 2014 14:44

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum. Piękna kolekcja . Super
Fajnie że do nas zawitałeś. Twoja kolekcja to odskocznia od fantów III Rzeszy których na forum jest min.90 %.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 02 Sty, 2014 15:13

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Aries

Naprawdę , możesz być dumny z tego zbioru . Który - jak napisał PT EK - jest wreszcie czymś NOWYM w potopie " mody " na III Reich ( z jedynym ciekawym ewenementem jakim jest PT Hary DZ ). Ponadto Prusy to nieprzebrana kopalnia Historii - na dodatek zupełnie nieznanej ! Jeszcze raz gratulacje za wybór tematu .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 02 Sty, 2014 15:31

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super Super fantastyczna kolekcja Na na na
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 02 Sty, 2014 16:17

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolezanki i koledzy jestem Wam bardzo wdzieczny za przemile slowa , ba niektorzy sposrod Was uczynili to juz po raz drugi- wczesniej na innym forum .
TRafilem tu , jak to zwykle bywa niemal przypadkiem - temat Waszego forum byl kilkakrotnie, z jakze milym akcentem poruszany przez mojego serdecznego kumpla Macieja G. , wiec po przejrzeniu kilku postow wiedzialem , ze spotkam tu wielu ciekawych uzytkownikow , ktorzy procz posiadania staraja sie zglebiac fascynujacy ich temat .
Z gory chcialbym wszystkich serdecznie przeprosic , by nie mieli mi za zle moje ew. ociaganie sie z odpowiedziami w przysszlosci , ktore nie ma bynajmniej lekcewazacego podloza , lecz jest podyktowane moim dosc szalonym tempem zycia oraz dosc niekonwencjonalnymoraz czesto lekko nieprzewidwalnym rozkladem dnia . Bywa , ze mam chwilke by poklikac troszke , lecz juz nie baqrdzo zdazyc cos pokazac , badz odpowiedziec w odrobinie skupienia .
Temat kaiserowskich Niemiec jest rzeczywiscie tematem pasjonujacym i zalowac moge tylko , iz nie mam tyle czasu by sie moc nacieszyc nim , zglebiac go do woli .
Dlaczego akurat ten rozdzial , ta armia ? Coz jak wielu pochodzacych z Pomorza / bylych Prus Zachodnich , a ktorego to wiekszosc ( nie wsszyscy ) przodkow sluzyla w armii niemieckiej w obu wojnach swiatowych czuje spory sentyment , nutke nostalgii za tym co utkwilo mi w pamieci z rodzinnych przekazow ,zdjec w odcieniu sepii oraz nielicznych dokumentow , ktore dane mi bylo dostac od starszych czlonkow rodziny (mam nadzieje , ze uda mi sie jeszcze wejsc w posiadanie pozostalych ). Obiecuje wrocic do tego tematu w nieodleglej przyszlosci , pokazujac przy okzji kilka fotografii rodzinnych.
pozdrawiam serdecznie

Czw 02 Sty, 2014 17:54

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8558
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nieraz jadąc pociągiem widziałem (kto nie widział, przyklejone to było w każdym wagonie) mapkę połączeń kolejowych na terytorium Polski.Można śmiało powiedzieć, że mapka ta odwzorowywała podział terytorialny Państwa Polskiego podczas zaborów.Doskonale widoczne było który z zaborców inwestował w infrastrukturę kolejową (najgorzej to wyglądało w zaborze rosyjskim).
Tak samo jest z ludźmi, którzy obecnie związani są nie tylko geograficznie ale również sentymentalnie z danym miastem lub regionem, Pamiętam jak moja babcia, rocznik 1903 wspominała z nostalgią i rozrzewnieniem czasy Franciszka Józefa (w końcu była jego poddaną), oraz końcowe lata Austro-Węgier.

Czw 02 Sty, 2014 18:07

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aries napisał:
Z gory chcialbym wszystkich serdecznie przeprosic , by nie mieli mi za zle moje ew. ociaganie sie z odpowiedziami w przysszlosci ...


Proszę Kolegę, aby się nie sumitował "in futuro" lecz wrzucał zdjęcia swych cymesów! Wink Same zdjęcia pachną historią, a co dopiero same fanty! Super

Czw 02 Sty, 2014 18:08

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hary DZ napisał:
Witaj, piękna kolekcja Super

serdecznie dziekuje Hary , jakkolwiek wiedzialem na tym forum sporo ladnych zbiorow / kolekcji , to prawdopodobnie wlasnie Twoja sklonila mnie do zaistnienia wlasnie tu majac nadzieje spotkania innych uzytkownikow pasjonujacych sie tematem I WS .
pozdrawiam serdecznie
ps. koledzy VEB , Vati rowniez serdeczne dzieki za mile slowo .


Ostatnio zmieniony przez Aries dnia Czw 02 Sty, 2014 21:31, w całości zmieniany 1 raz

Czw 02 Sty, 2014 21:20

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Pamiętam jak moja babcia, rocznik 1903 wspominała z nostalgią i rozrzewnieniem czasy Franciszka Józefa (w końcu była jego poddaną), oraz końcowe lata Austro-Węgier.


PT Bati

I nie ma w tym NIC dziwnego. JCM Franz I to był synonim państwa opartego na ...prawie . Rzecz dziś niespotykana na tym obszarze wokół Wisły . Administracja państwowa pracowała jak w zegarku ( podobnież w poznańskim ) mimo ,że było jej sporo. Była przejrzysta . Wystarczy wspomnieć ,że w wydawanym corocznie "Szematyzm Królestwa Galicyi i Lodomeryi z Wielkiem Księstwem Krakowskim " poddany znalazł wszystko wraz z nazwiskami i adresami odpowiednich urzedników i nie tylko ! Rzecz , która w dzisiejszym rzekomo nowoczesnym kraju jest NIEMOŻLIWA nawet co do pomyślenia , a jeżeli to realizacja edycji jednego rocznika trwała by lat 25 . Kraków zdobywał swą pozycję dzięki akceptowaniu rozwoju nauki zachodnich kultur oraz osób z tego kręgu językowego. Głównie niemieckiego już od swego zarania ! Apogeum to wiek XVI -XVII .Przyjmowaniu ich struktur społecznych oraz ich metod rozwoju . Tylko ten fakt ,że Kraków to fundamenty i mury oparte na kulturze niemieckiej to horror dla PPP i dlatego taka cisza w tym temacie . Mamy tylko - smoka i szewczyka Dratewkę , Kazimierza Wlk oraz Zygmunta Starego z Boną. Bogoojczyżniana bajeczka dla ..durnych .
Teraz jest głupkowata angielszczyzna ( ba - właściwie jej karykatura , bo ani są to wzory angielskiego zachowania , jeżeli chodzi o tradycję . Ani amerykańska jeżeli brać pod uwagę myślenie rozwojowe )wraz z tradycyjną polska ...anarchią i równaniem w dół . Łatwo , miło , przyjemnie i najważniejsze ... BEZ wysiłku . Najbardziej myślowego.

Dlatego nie nostalgia a ..żal.

PT Aries

Jeśli można , wrzuć Waść trochę dokumentów , zdjęć itp. w lepszej rozdzielczości. Poczytamy ,pooglądamy może coś bliższego ustalimy !

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Pią 03 Sty, 2014 0:36, w całości zmieniany 1 raz

Czw 02 Sty, 2014 21:41

Powrót do góry
Maciej G
Porucznik

Porucznik





Posty: 518
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Kornelu. Miło Cię widzieć na forum IOH . Ale mi tu przycukrowałeś !? W szoku Mam nadzieję, że znajdziesz tu wielu ciekawych, nowych kolegów!

To co ... czekamy na resztę! Super

Pozdrawiam.

Maciej G.


Ostatnio zmieniony przez Maciej G dnia Pią 03 Sty, 2014 0:04, w całości zmieniany 1 raz

Czw 02 Sty, 2014 23:43

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aries napisał:
Hary DZ napisał:
Witaj, piękna kolekcja Super

serdecznie dziekuje Hary , jakkolwiek wiedzialem na tym forum sporo ladnych zbiorow / kolekcji , to prawdopodobnie wlasnie Twoja sklonila mnie do zaistnienia wlasnie tu majac nadzieje spotkania innych uzytkownikow pasjonujacych sie tematem I WS .
pozdrawiam serdecznie


To miło, bom tu z lekka osamotniony ze swoją graciarnią Wink
Pozdrawiam Piwo

Maciek, Ty niezły werbunkowy jesteś Mr. Green

Czw 02 Sty, 2014 23:52

Powrót do góry
wladcamarcin
Major

Major





Posty: 1867
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

WoW Zdziwko osobiście uwielbiam Prusy Kciuk do góry
_________________
Pozdrawiam Marcin

Pią 03 Sty, 2014 0:03

Powrót do góry
Maciej G
Porucznik

Porucznik





Posty: 518
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hary DZ napisał:


Maciek, Ty niezły werbunkowy jesteś Mr. Green


A błąkał się po jakichś niemieckich forach .. to go "przygarnąłem"! Wink

Pią 03 Sty, 2014 0:09

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:
Bati napisał:
Pamiętam jak moja babcia, rocznik 1903 wspominała z nostalgią i rozrzewnieniem czasy Franciszka Józefa (w końcu była jego poddaną), oraz końcowe lata Austro-Węgier.


PT Bati

I nie ma w tym NIC dziwnego. JCM Franz I to był synonim państwa opartego na ...prawie . Rzecz dziś niespotykana na tym obszarze wokół Wisły . Administracja państwowa pracowała jak w zegarku ( podobnież w poznańskim ) mimo ,że było jej sporo. Była przejrzysta . Wystarczy wspomnieć ,że w wydawanym corocznie "Szematyzm Królestwa Galicyi i Lodomeryi z Wielkiem Księstwem Krakowskim " poddany znalazł wszystko wraz z nazwiskami i adresami odpowiednich urzedników i nie tylko ! Rzecz , która w dzisiejszym rzekomo nowoczesnym kraju jest NIEMOŻLIWA nawet co do pomyślenia , a jeżeli to realizacja edycji jednego rocznika trwała by lat 25 . Kraków zdobywał swą pozycję dzięki akceptowaniu rozwoju nauki zachodnich kultur oraz osób z tego kręgu językowego. Głównie niemieckiego już od swego zarania ! Apogeum to wiek XVI -XVII .Przyjmowaniu ich struktur społecznych oraz ich metod rozwoju . Tylko ten fakt ,że Kraków to fundamenty i mury oparte na kulturze niemieckiej to horror dla PPP i dlatego taka cisza w tym temacie . Mamy tylko - smoka i szewczyka Dratewkę , Kazimierza Wlk oraz Zygmunta Starego z Boną. Bogoojczyżniana bajeczka dla ..durnych .
Teraz jest głupkowata angielszczyzna ( ba - właściwie jej karykatura , bo ani są to wzory angielskiego zachowania , jeżeli chodzi o tradycję . Ani amerykańska jeżeli brać pod uwagę myślenie rozwojowe )wraz z tradycyjną polska ...anarchią i równaniem w dół . Łatwo , miło , przyjemnie i najważniejsze ... BEZ wysiłku . Najbardziej myślowego.

Dlatego nie nostalgia a ..żal.

PT Aries

Jeśli można , wrzuć Waść trochę dokumentów , zdjęć itp. w lepszej rozdzielczości. Poczytamy ,pooglądamy może coś bliższego ustalimy !

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon


....choc z przykroscia ,to jednak musze sie zgodzic w calej rozciaglosci .
pozdrawiam serdecznie
ps. oczywiscie w najblizszym czsie wrzuce dla kolegi cos z papierkow i fotografii

Pią 03 Sty, 2014 4:26

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Kornelu
"Spotkaliśmy" się kiedyś na WAFie i pamiętam, że rozmawialiśmy wtedy o tym, że zbierasz pamiątki z okresu imperialnego.
Teraz mam okazję poznać część Twojej kolekcji, która to zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
Z racji tego, iż sam kiedyś zbierałem nieśmiertelniki to właśnie one podobają mi się najbardziej
Cieszę się, że do Nas trafiłeś.
No i czekam na kolejne fotki

pozdrawiam

Pią 03 Sty, 2014 18:31

Powrót do góry
wojtgda84
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1362
Pochwał: 1
Skąd: Grudziądz,Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pięknie to za mało Piwo
_________________
Pozdrawiam Wojtek

Pią 03 Sty, 2014 22:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.