| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rast
Oberschütze

Oberschütze





Posty: 37
Skąd: MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sprzedaż a czas wysyłki

Może wniosek nie jest zbyt odkrywczy ale, czy aby w "regulaminie sprzedaży" nie powinno być zapisane, że sprzedający ma obowiązek wysyłki towaru w ciągu np. 48 godzin od otrzymania przelewu ( termin może ulec wydłużeniu o czas weekendu) lub obowiązek poinformowania kupującego jeżeli ten termin z przyczyn obiektywnych nie może być dotrzymany. Są koledzy, którzy realizują niemalże błyskawiczną wysyłkę ale są też niestety tacy którym łaskawie trzeba przypominać kilkakrotnie o wysyłce.
_________________
Noblesse oblige

Pią 06 Gru, 2013 16:26

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj,
trzeba też pamiętać o tym, iż są osoby z poza granic kraju i niekiedy piszą one w swoich ogłoszeniach, że przesyłka może być wysłana dopiero po tygodniu lub dwóch z Polski. Generalnie jestem za tym, żeby wprowadzić taki punkt regulaminu z adnotacją, że w przypadku późniejszej wysyłki sprzedający powinien poinformować o tym przed sprzedażą w swoim ogłoszeniu.

W bazie danych jest też punkt "sprzedawcy", który powinien być w ogłoszeniach i wówczas należałoby wręcz umieszczać opinie o sprzedających, co potencjalnym klientom rozjaśniłoby od kogo warto kupować a z kim mogą mieć problemy typu dwutygodniowy lub dłuższy czas oczekiwania na przesyłkę etc.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Nie 08 Gru, 2013 19:35

Powrót do góry
rast
Oberschütze

Oberschütze





Posty: 37
Skąd: MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sprzedaż a czas wysyłki

Witaj, taka też była moja intencja napisania postu. Nie chcę aby sprzedający po otrzymaniu przelewu biegł natychmiast na pocztę. Dobrym zwyczajem niech będzie udzielenie odpowiedzi typu " przelew otrzymałem, medal, odznakę itp. wysyłam jutro, w czwartek itd ''. Ty podajesz że, wszystkie przesyłki wysyłane są wciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty i bez niepotrzebnych emocji wiem, że szybko przesyłkę otrzymam. Ostatnio jeden z sprzedających napisał mi "nie denerwuj się medal otrzymasz" - no mógł dodać jeszcze kiedy Pozdrawiam
_________________
Noblesse oblige

Nie 08 Gru, 2013 21:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.