| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czarny Tulipan
Sergent

Sergent




Posty: 73
Skąd: Bytom Odrzański
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polegli z II armii WP

Witam Uśmiech
Potrzebuję pomocy, potrzebuję informacji na temat listy poległych w/w armii (konkretnie najbardziej mi chodzi o 5 dywizję piechoty gen. Waszkiewicza).
Pozdrawiam

Nie 10 Lis, 2013 20:19

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, czy chodzi Ci o konkretną osobę? Pozdrawiam.

Wto 12 Lis, 2013 12:16

Powrót do góry
Czarny Tulipan
Sergent

Sergent




Posty: 73
Skąd: Bytom Odrzański
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak chodzi mi o konkretną osobę. Antoni Krasowski

Sro 13 Lis, 2013 19:32

Powrót do góry
S1977
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 283
Pochwał: 2
Skąd: Lubuskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Posiadam listy poległych nad Nysą Łużycką i w czasie marszu na Budziszyn.Ale to 10 Sudecka Dywizja Piechoty. Z tego co znalazłem to w 29 pułku piechoty poległ pod Tzschelle 23.04.1945 st.sierż.Krasowski Bolesław s.Ignacego. A w 25 pułku piechoty nad Schwarzer Schops 23.04.1945 poległ szer.Krasowski Stanisław s.Jakuba.Na Twoim miejscu szukałbym w Bibliotece Miejskiej w książkach z lat sześćdziesiątych,było wiele pozycji opisujących walki II Armii a na końcu prawie zawsze jest spis poległych,rannych,zaginionych i odznaczonych. Pozdrawiam.

Sro 13 Lis, 2013 20:42

Powrót do góry
Czarny Tulipan
Sergent

Sergent




Posty: 73
Skąd: Bytom Odrzański
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Dziękuję za odpowiedź. Z tego co mi wiadomo to był on żołnierzem 5 DP. Pochodził z Bukowiny - części tej krainy, która przed wojną znajdowała się w Rumunii. Jako, że po wyzwoleniu panował tam głód, a sowiety nie chcieli ich karmić, to wraz z trzema braćmi zaciągnął się do II Armii WP. Prawdopodbnie służyli w tej samej 5 DP. Jego dwaj bracia służyli w niej, tylko w różnych pułkach, jeden z nich został lekko ranny - stracił palec pod Budziszynem. A drugi wrócił cały i zdrów. Natomiast trzeci ciężko raniony w ramię, został zwolniony ze służby do domu na Bukowinie. Niestety Antoni poległ gdzieś na szlaku II AWP.
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Czarny Tulipan dnia Nie 31 Sie, 2014 17:46, w całości zmieniany 1 raz

Sro 13 Lis, 2013 21:18

Powrót do góry
S1977
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 283
Pochwał: 2
Skąd: Lubuskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak znajdziesz w bibliotece książkę o 5DP to powinieneś go znaleźć bo są tam wszyscy polegli,nawet Ci którzy zmarli śmiercią naturalną lub w wyniku wypadku już w czasie formowania Dywizji i w drodze na front.Powodzenia.

Sro 13 Lis, 2013 21:21

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Czarny Tulipan"]
Cytat:
Tak chodzi mi o konkretną osobę. Antoni Krasowski
Witam, jeżeli znasz podaj rok jego urodzenia, imię ojca, oraz imiona tych dwóch braci, a zobaczę co da się zrobić. Pozdrawiam.

Sro 13 Lis, 2013 23:17

Powrót do góry
Czarny Tulipan
Sergent

Sergent




Posty: 73
Skąd: Bytom Odrzański
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dane te prześlę na pw.
Pozdrawiam

Czw 14 Lis, 2013 7:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.