| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 419
Skąd: Sztokholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

List v. Ribbentropa do Mannerheima 7 marca 1940

List Joachimav. Ribbentropa do marszalka C.G.E. Mannerheima z 7 marca 1940 r


Do Marszalka Finlandii C.G.E. Mannerheim:

Rzad Niemiec otrzymal Panski list datowany w dniu 2 marca 1940r, skierowany do przywodcy Niemiec, Adolfa Hitlera z zapytaniem, cytat:
Co mial na mysli A. Hitler w swoim liscie do C.G.E. Mannerheima z 10 lutego 1940r sugerujacym zakonczenie wojny miedzy Finladnia i ZSRS, poniewaz ZSRS od chwili otrzymania tego listu zwiekszyl podwojnie nacisk na wojska finskie?, koniec cytatu.
Z tego powodu i z powodu zmiany sytuacji na arenie miedyznarodowej ktora stawia relacje miedzy Niemcami i Finlandia w innym swietle, rzad Niemiecki i przywodca Niemiec Adolf Hitler upowaznil mnie aby przekazac Panu Marszalkowi co nastepuje:

Po pierwsze:
Zalaczamy fotokopie dokumentow, zdobytych przez Niemcy dzieki zatrzymaniu samolotu kurierskiego dnia 9 lutego 1940r. W dokumentach znajduje sie pelny opis i wyjasnienie wykonalnosci umowy zawartej przez przywodce ZSRS Stalina i Angli Churchilla reprezentujacegoAliantow zachodnich w Moskwie dnia 15 pazdziernika 1939r. Umowa ta stanowi podstawe do wspolnego przez Aliantow i ZSRS zamiaru zniszczenia Niemiec planowanego na wiosne 1940r.

Pomimo ze Finlandia formalnie nie jest sojusznikiem Niemiec to sprawa ta dotyczy Finlandi i calego Polwyspu Skandynawskiego poprzez fakt ze glowny kierunek wspolnego ataku ZSRS i Aliantow przechodzi przez Kraje Baltyckie i Pulwysep Skandynawski. Sily niemieckie beda takze wiazane przez atak Francji na zachodzie oraz atak ZSRS ze wschodu i poludnia od strony Balkanow. Do tego listu jest dalaczona mapa przedstawiajaca kierunki operacji.

Kiedy tylko Pan Marszalek wyrazi takie zyczenie, Finlandia ma zarezerwowana mozliwosc wgladu we wszystkie dokumenty i mapy ktore zostaly zdobyte podczas zatrzymania smolotu znajdujace sie w Niemczech. Mamy nadzieje ze Pan Marszalek zechce przestudiowac te dokumenty w jak najszybszym czasie.

Po drugie:
Fakt ze ZSRS i Niemcy maja nadal obowiazujacy 10 letni pakt o nieagresji i fakt odkrycia konspiracji francusko brytyjsko sowieckiej upowaznia Niemcy do konkluzji ze ZSRS jest ich wrogiem i nie mozna juz dalej dotrzymywac paktu niemiecko sowieckiego , ktory to pakt zobowiazywal Niemcy do wspierania polityki ZSRS.
ZSRS bez wiedzy Niemiec zmienil swoja polityke miedzynarodowa, zniweczyl wspolprace niemiecko sowiecka i tym samym wzial na siebie odpowiedzialnosc za konsekwencje z tego wynikajace. Niemcy zwalniaja siebie z obowiazkow wynikajacych z umowy z ZSRS i ida dalej wlasna droga ktora uznaja za bezpieczna.

Po trzecie:
Wobec wczesniej opisanych okolicznosci Niemcy uznaja trudnosci Finlandi jako wlasne. Zeby zabezpieczyc polnocna flanke Niemiec podejma dzialania majace na celu uchronienie pulwyspu Skandynawskiego i terytorium Finlandi od angielsko sowieckich dzialan militarnych. Zeby osiagnac ten cel rzad Niemiec zamierza:
a) Wczesnym rankiem dnia 10 lutego 1940, poprzez swojego wyslannika w ZSRS, przedstawiono stronie sowieckiej podpisane przez A Hitlera zadanie zakonczenia w trybie natychmiastowym wszelkich operacji wojskowych przeciwko Finlandi.
O fakcie tym juz wczesniej informowalismy Pana Marszalka.
Poniewaz jak Panu wiadomo rzad Niemiec uznal ze ZSRS, nie przywiazuje jak narazie dostatecznej wagi do zadan przywodcy Niemiec Adolfa Hitlera oraz odpowiadajac na pytanie Pana Marszalka wobec tego:

b) przywodca Niemiec, poprzez przedstawiciela ZSRS w Niemczech, przekazal wieczorem dnia 3 marca 1940 nastepuajce ultimatum do wladz ZSRS, cytat:
Jezeli Zwazek Sowiecki napozniej jutro rano, 4 marca 1940r, nie zakonczy swoich operacji wojskowych, Niemcy beda zmuszone udzielic Finom zbrojnej pomocy w celu skutecznego wyparcia sil zbrojnych ZSRS z terytorium Finlandii, koniec cytatu.
Ulimatum A Hitlera zostalo przekazane przedstawicielowi ZSRS przez marszalka H. Göringa, ktory jendoczesnie oznajmil ustnie ze jesli rzad ZSRS nie zaakceptuje niemieckiego zadania to sily powietrzne Niemiec rozpoczna natychmiast dzialania zbrojne po stronie Finow, nawet wowczas jesli Finowie nie beda sobie tego zyczyli. Niemcy maja wazne interesy w Finladii kotrych beda bronic z cala moca.

Po czwarte:
Z powodu zaistnailej obecnie sytuacji miedzynarodowej nie tylko Narod Niemiecki ale rowniez narody skandynawskie w tym Narod Finski, ktory dzielnie walczy z Sowietami, staje sie miedzynarodowym polem bitwy. Dlatego rzad niemiecki jest zdecydowany zagwarantowac nasze wspolne interesy i bronic Skandynawii i Finladnii przed okupacja zarowno ze strony mocarstw zachodnich jak i Zwiazku Sowieckiego.
Przywodca Niemiec Adolf Hitler pragnie takze zakomunikowac Finlandi, ze jesli tylko bedzie Pan Marszalek potrzebowal wsparcia materialnego oraz lotniczego to Niemcy natychmiast zareaguja pozytywnie na takie zyczenie, bez klauzuli wzajemnosci.

Berlin dnia 7 marca 1940 r.

Joachim von Ribbentrop Minister Spraw Zagranicznych

Zalaczniki:
1) Fotokopia dokumentow z paktu podpisanego miedzy Curchillem a Stalinem zdnia 15 pazdziernika 1939r, strony 4 i 5 oraz podpisany dokument dotyczacy rozpoczacia Drugiej Wojny Swiatowej.
2) Fotokopia mapy z planami operacjami sil zbrojnych Anglii, Francji i ZSRS przeciwko Skandywawii i Niemcom.
3) Krotki komentarz do mapy i planowanych operacji wojennych.


OBS! moj komentarz. Agresja na Polske w 1939, pomio wypowiedzenia wojny Niemcom przez Anglie i Francje 3 wrzesnia 1939r, nie byla w tamtym czasie uznawana za rozpoczecie wojny swiatowej a traktowana byla powszechnie jako konflikt lokalny. Taka interpretacja histrorii tzn. wybuch wojny swiatowej liczony od dnia1 wrzesnia 1939r powstala pozniej, juz po wojnie .

Wto 11 Kwi, 2006 16:59

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik
Posty: 629
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skad wiadomio ze dokumenty sa orginalne a nie ze jest to prowokacja??
Grzegorz do dzis w np: Rosji za poczatek II wojny swiatowej uwaza sie dzien agresji III Rzeszy na ZSRR a nie 1 wrzesnia 1939!!!

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sro 12 Kwi, 2006 11:16

Powrót do góry
Grzegorz
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 419
Skąd: Sztokholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Juz spiesze z odpowiedziami na Twoje pytania.

Skad wiadomio ze dokumenty sa orginalne a nie ze jest to prowokacja??

Taka argumentacja mozesz podwzyc wszystko, kazdy document.
Listy dyplomacji niemiekciej do Mannerheima sa w finskich archiwach i dlatego autor cytuje je w swojej ksiazce.
Ponadto swiadczy o tym gfakt ze czynniki nieieckie nformowaly Finow na bierzaco o poczynaniach sowieckich tak zreszta jak i finski wywiad w sowietach. Wywiad ten nie byl duzy ale bardzo dobry, jak bede mial troche wiecej czasu podesle kilka tlumaczen raportow tego wywiadu, gdzie agenci finscy informuja o sowieckich zamiarach ale jednoczesnie przestrzegaja Finow przed wiazaniem sie na stale z Niemcami.

“Grzegorz do dzis w np: Rosji za poczatek II wojny swiatowej uwaza sie dzien agresji III Rzeszy na ZSRR a nie 1 wrzesnia 1939!!!”

TAK, I zasadniczym pytaniem, jakie się rodzi jest CEL takiej polityki

Wydaje się ze głównym celem rosyjskiej polityki jest ZATARCIE W PAMIęCI WSPOŁUDZIAŁU SOWIETÓW W ROZPęTANIU 2 WOJNY SWIATOWEJ.

To Stalin pierwszy kusił Hitlera sojuszem, sam Pakt Ribbentrop- Mołotow podpisano w Moskwie. Przedtem byla uowa z 1936r takze z ncjatywy Moskwy. Jest faktem ze Hitler nie mając paktu z Sowietami NIGDY na Polskę by nie uderzył tak wiec 2 wojna nie rozpoczęłaby się we wrześniu 1939r. Notabene w umowie Niemcy i Sowiety określiły strefy wpływów, czyli, obszary mające przypaść w podziale łupu każdemu z sygnatariuszy paktu.

Potem OBIE ARMIE uzgodniły termin ataku na 1wrzesnia(najpierw miał być 26 sierpnia, ale data została przesunięta) ale kiedy Niemcy wykonali swoja cześć umowy i na Polskę uderzyli Sowieci stali z bronią u nogi, zaslaniając sie brakiem koncentracji i gotowości własnych wojsk (sic!) . Najśmieszniejsze jest to ze ta gotowość czynniki sowieckie i niemieckie ustalały jeszcze w nocy z 31 sierpnia na 1 września, a potem, gdy Sowieci wkroczyli do Polski 17 września zasłaniali swoja agresje obrona Ukraińców i Białorusinów (z jakich racji rościli sobie prawo do dysponowania polskimi mniejszościami pozostaje dla mnie zagadka%u2026), wtedy Niemcy ostro zaprotestowali przypominając swoich sojuszników ze wypełniają tylko postanowienia paktu. Protest niemiecki miał formę ostrej noty dyplomatycznej. Sowietom udało się wiec wywrzeć wrażenie na Zachodzie ze to zły Hitler sam wywołał 2 Wojnę Światowa, co jest kłamstwem. Bez udziału Sowietów oraz ich poparcia Hitler nigdy nie doszedłby do władzy w Niemczech, w 1933r oraz Niemcy nie mogłyby się tak szybko dozbroić i wyszkolić swojej armii, po umowie w Rapallo Sowieci otworzyli dla Niemców swoje placówki badawcze i możliwość testowania nowych broni ofensywnych.

Oto kilka FAKTOW świadczących o tym jak Sowieci wspierali Hitlera i Niemcy.

1) Po pakcie Rapallo w 1922r, Sowiety udostępniły potajemnie Niemcom swoje ośrodki badawcze, fabryki zbrojeniowe i poligony. W ten to prosty sposób Niemcy mogły skutecznie obchodzić restrykcje Traktatu Wersalskiego i prowadzić tajne badania nad nowym ofensywnym uzbrojeniem wojskowym, testować go w praktyce, wypracowywać koncepcje użycia itp. To właśnie w Sowietach zostało przetestowane wiele typów broni niemieckiej użytych później w 2 wojnie światowej takich jak haubice polowe, czołgi oraz samoloty. Warto dodać ze Sowieci pomagali Niemcom na wiele lat przed objęciem władzy przez Hitlera.

2) Pomoc w zdobyciu do władzy w1933roku Po wyborach do parlamentu niemieckiego dwa główne zwycięskie ugrupowania potrzebowały koalicjanta, gdyż nie mogły rządzić samodzielnie z powodu braku wystarczającej liczby głosów. Byli to socjaldemokraci i NSDAP (narodowi socjaliści Hitlera). Oba ugrupowania potrzebowały wiec wsparcia komunistów. Socjaldemokraci oferowali komunistom współudział w rządzie w postaci kilku ministerstw. Stalin ZAKAZAL jednak szefowi niemieckich komunistów Thelmanowi żeby wchodził w koalicję z socjaldemokratami oraz nakazał poparcie nazistów. W wyniku tego gabinet premiera von Papena upadł. Z sytuacji tej skorzystał skwapliwie Hitler stając na czele rządu mniejszościowego jako kanclerz Rzeszy. Kiedy był już dostatecznie silny rozprawił się z komunistami a sam Thelman został zamordowany w obozie koncentracyjnym. Dlaczego wiec Stalinowi tak bardzo zależało na dojściu do władzy Hitlera nawet kosztem życia wielu niemieckich komunistów?

3) Po dojściu do władzy Hitler także mógł liczyć na poparcie sowieckie w wielu sprawach np. w kryzysie czechosłowackim w 1938r, kiedy armia sowiecka była skoncentrowana przeciwko Polsce(oficjalnie w celu ewentualnego przyjścia z pomocą Czechosłowacji), Sowiety zapewniały równocześnie potajemnie Hitlera ze nie będą bronić suwerenności Czechosłowacji gdyz tajna umowa z 1936r zobowiazywala ich do tego.

4) To z inspiracji Sowietów został podpisany pakt Ribbentrop %u2013 Mołotow, Stalin miał także do wyboru rokowania z Anglia i Francja, ale odrzucił ich ofertę jako mniej dla siebie korzystna, znane jest jego przemówienie na ten temat.. Hitler nigdy by nie rozpoczął wojny z Polska gdyby nie miał podpisane paktu z Sowietami. Co wiecej, dyplomaci zachodni powiedzieli Stalinowi ze WYPOWIEDZA NIEMCOM WOJNE jesli te zaatakuja Polske.
Z kolei Hitler atakując Polske nie wierzyl w wybuch wojny swiatowej i był pewny ze Alianci nie beda się bic za Polske tak jak to było w przypadku Czechosłowacji. Stalin już w sierpniu WIEDZIAL ZE DOJDZIE DO WOJNY ŚWIATOWEJ i mógł jej zapobiec jakby tylko chciał. Problem w tym ze wojna światowa i wykrwawienie się państw zachodnich w totalnej wojnie z Niemcami było interesie, bo pozwalało włączyć się do wojny, kiedy kraje kapitalistyczne będą już wykrwawione i opanowanie Europy wraz z koloniami w celu ekspansji komunizmu byłoby tylko wtedy realne i możliwe do zrealizowania.. Już od zarania państwa sowieckiego jego nadrzędnym celem było ROZSZERZENIE KOMUNIZMU NA CALY SWIAT.

Reasumując bez czynnego udziału Sowietów ich poparcia Hitler nigdy nie doszedłby do władzy w Niemczech w 1933r oraz Niemcy nie mogłyby się tak szybko dozbroić i wyszkolić swojej armii, tak wiec Hitler bez czynnej pomocy komunistów nigdy nie byłby w stanie rozpętać 2 wojny światowej.
Pozdrawiam
G

Sro 12 Kwi, 2006 11:47

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik

Posty: 3516
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
“Grzegorz do dzis w np: Rosji za poczatek II wojny swiatowej uwaza sie dzien agresji III Rzeszy na ZSRR a nie 1 wrzesnia 1939!!!”

TAK, I zasadniczym pytaniem, jakie się rodzi jest CEL takiej polityki

Wydaje się ze głównym celem rosyjskiej polityki jest ZATARCIE W PAMIęCI WSPOŁUDZIAŁU SOWIETÓW W ROZPęTANIU 2 WOJNY SWIATOWEJ.

Etipoczycy też nażekają że w takiej Polsce uznają dopiero 1 września 1939... pewnie chcą zatai swój udział w rozpoczęciu wojny: nie oddali Gdańska, pomogli w rozbiciu Czechosłowacji...
Anglicy uznają 3 września - też maskują pewnie swoją zdrade: Chamberlain, książę Kentu itp...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 12 Kwi, 2006 12:11

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.