| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wniosek o zmianę rgulaminu

PT . Administracja

Wnoszę o zmiany regulaminu w Działach : Numizmatyka i Militaria w kwestii prawa zamieszczań zapytań o identyfikacje ( również zapytania o wycenę ).

Bardzo często w tych Działach pojawiają się zapytania od PT Forumowiczów , którzy są czasowo zupełnie nowymi lub są uczestnikami Forum ewidentnie " nieaktywnymi " o nastawieniu typowo " roszczeniowym " od innych PT Użytkowników. Dla mnie taka postawa jest zwykłym lenistwem ubranym w szaty chcącego się " nauczyć " .

Jeżeli w dziale ogłoszeń " sprzedam " jest restrykcja co do prawa zamieszczania przez PT Użytkownika Forum enumeratywnie do :

minimum 3 miesiące lub 50 postów

to identyczne powinny obejmować w/w . Z czasowym przedziałem absolutnie się nie zgadzam zupełnie bo widzę PT Osoby które w ciągu np trzech lat opublikowały 5 czy 7 postów ( mam taki dziwny zwyczaj sprawdzania sobie profili lub też poczytania sobie postów napisanych przez osoby będące w kręgu moich " zainteresowań " ) Takowa tolerancji powoduje ,że Forum ( a właściwie niektórzy PT Forumowicze ) staje się darmową firmą usługową w dziale stricte już naukowym - wydawanie opinii. Za co w realiach życia się płaci. Nie chodzi mi tutaj o pieniądze ale o FAKT , że w przeważającej ilości postów - zapytań właśnie od osób o bierności forumowej ( i nie tylko ) potrzeba trochę chęci by szereg odpowiedzi uzyskać samemu . Tym ciekawiej ,że po uzyskaniu odpowiedzi zadawalającej rzeczony PT Forumowicz nierzadko nie dziękuje ale " znika " znowu !
Wnioskuję by takie zapytania można było zamieszczać posiadając minimum 50 postów . Jeżeli identyczne zasady obowiązują w dziale sprzedam to tutaj mają rację bytu jak najbardziej zasadną.

Osobiście angażuję się w wyjaśnianie spraw trudnych tylko wobec PT Forumowiczów z pewnym " dorobkiem "na Forum , bo widać ich osobistą : i pracę i chęć . Co zawsze ceniłem , cenię i będę cenił . Takim Ludziom należy ZAWSZE służyć pomocą .

Zmiana ta spowoduje ,że te Działy przestaną być tylko rubrykami ogłoszeń. Swoiście : DORAŻNYCH .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 11 Paź, 2013 5:02

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wniosek jak najbardziej słuszny, tylko czy wykonalny ?

Pią 11 Paź, 2013 17:50

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem innego zdania, mogę identyfikować zarówno ludziom co maja 1 jak i 10000postów, nie widzę różnicy, każdy jest tak samo ważny Uśmiech ktoś pyta a ja odpowiadam - jeśli oczywiście wiem co to jest.
Nie zniechęcajmy nowych userów.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 11 Paź, 2013 18:20

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Indiana Jones

Tu jest dzisiejsza odpowiedż na Waścine stanowisko. Jakże wymowna w " nowościch " Tylko tak ...dalej a Forum stanie się dostępniejsze dla ...masssss).

https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?p=394504#394504

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sob 12 Paź, 2013 1:19

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie przypadki zawsze się zdarzają i to nie jest żaden argument. A zabranianie dostępu do forum nowym użytkownikom, których przedmioty do identyfikacji nie pomagają tylko im ale stanowią przecież wartość merytoryczną dla wszystkich użytkowników bo temat pozostaje i może się jeszcze nie raz komuś przydać - jest zwyczajnym egoizmem.

Sob 12 Paź, 2013 11:06

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

malyxxl napisał:
Takie przypadki zawsze się zdarzają i to nie jest żaden argument. A zabranianie dostępu do forum nowym użytkownikom, których przedmioty do identyfikacji nie pomagają tylko im ale stanowią przecież wartość merytoryczną dla wszystkich użytkowników bo temat pozostaje i może się jeszcze nie raz komuś przydać - jest zwyczajnym egoizmem.


PT malyxxl

Można prosić o czytanie ze zrozumieniem przed....wypowiedzią .

Takie przypadki ...... się zdarzają - mutatis mutandis .

Fascynujący " nowi " PT Użytkownicy in spe - o wartościach przewyższających takowych Forumowiczów jak np PT. PT Amon ( seth ) czy Marcin ( x-nitro ) i jeszcze kilku innych( PT Major Skautowski podług mnie normalnie zubek ) którzy zamilkli lub przenieśli się na inne fora w obliczu ... no czego ? Jak to było w tej wzorcowej RON - " Kupą Mości Panowie , Kupą " . Ta ostatnia została do dziś . Widzę , że mój " czas " tez przemija . Teoria Kopernika się sprawdza. EOT


serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sob 12 Paź, 2013 12:35

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
A może zatem nadszedł czas aby pójść w ślady nie działających aktywnie userów - w ramach solidarności czy zasłużonego odpoczynku?
Kolega zdaje się mieć kompletnie zafiksowaną koncepcję "elitarności" oraz rości sobie i nie wiedzieć po co upublicznia groteskowe prawo do oceny kto ma a kto nie coś ciekawego do powiedzenia Uśmiech Może zatem skoro tak obrodziło to forum we wszelkiej maści "matołków" i cierpliwa (swoją droga ile czasu na to trzeba i jak z innej epoki to mało chwalebny zwyczaj) weryfikacja postów "kto zacz" tak kolegę mierzi czas wyciągnąć wnioski i przenieść się na fora gdzie pisuje sama "elyta" ? Uśmiech Z cała pewnością z radością przyjmie tak wyrafinowanego i wybrednego usera.
Prosze mi wierzyć absolutnie wszyscy będą z takiego rozwiązania zadowoleni Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 12 Paź, 2013 14:43

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Witam,
A może zatem nadszedł czas aby pójść w ślady nie działających aktywnie userów - w ramach solidarności czy zasłużonego odpoczynku?
Kolega zdaje się mieć kompletnie zafiksowaną koncepcję "elitarności" oraz rości sobie i nie wiedzieć po co upublicznia groteskowe prawo do oceny kto ma a kto nie coś ciekawego do powiedzenia Uśmiech Może zatem skoro tak obrodziło to forum we wszelkiej maści "matołków" i cierpliwa (swoją droga ile czasu na to trzeba i jak z innej epoki to mało chwalebny zwyczaj) weryfikacja postów "kto zacz" tak kolegę mierzi czas wyciągnąć wnioski i przenieść się na fora gdzie pisuje sama "elyta" ? Uśmiech Z cała pewnością z radością przyjmie tak wyrafinowanego i wybrednego usera.
Prosze mi wierzyć absolutnie wszyscy będą z takiego rozwiązania zadowoleni Uśmiech
Pozdrawiam


Kolego ,,marek8888,, czy mógłbyś wypowiadać sie w liczbie pojedyńczej??

Na forum ostatnio brak jest jak to nazywasz ,,elyty,,. Coś się psuje na forum.Obserwuję was i oprócz słownych utarczek nie ma nic merytorycznego.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Sob 12 Paź, 2013 20:07

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i właśnie zaczyna się co dziać - Kolega EK ujął się za userem - rozumiem, ze akceptując jego "specyficzną" formę komunikacji z innymi userami tudzież komunikowania informacji o niezwykle różnym stopniu wartości. Ja tylko wnioskiem odpowiedziałem na wniosek - zawsze każdy może opowiedzić się za lub przeciw Uśmiech W kwestii zas zamierania ruchu na forum - jeżeli takie wartościowanie userów wedle własnego widzimisię może je jakoś zdynamizowac to chętnie się przyjrzę temu niecodziennemu eksperymentowi - ja to mówią nauki nigdy dosyć Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 12 Paź, 2013 21:22

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Swego czasu zadałam na forum bardzo proste pytanie o "osobę historyczną " . Zamiast rzeczowej merytorycznej odpowiedzi otrzymałam wydumane hipotezy snute przez @ptkrakusa oraz inne osoby które pono były solą owego forum . To tak na marginesie dyskusji.
Ek napisał
Cytat:
Na forum ostatnio brak jest jak to nazywasz ,,elyty,,. Coś się psuje na forum

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sob 12 Paź, 2013 21:33

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:
Swego czasu zadałam na forum bardzo proste pytanie o "osobę historyczną " . Zamiast rzeczowej merytorycznej odpowiedzi otrzymałam wydumane hipotezy snute przez @ptkrakusa oraz inne osoby które pono były solą owego forum . To tak na marginesie dyskusji.
Ek napisał
Cytat:
Na forum ostatnio brak jest jak to nazywasz ,,elyty,,. Coś się psuje na forum

No cóż ,,groszku,, z całym szacunkiem do kobiet Ukłon

Na odpowiedż merytoryczną też trzeba sobie zasłużyć.Jeśli wcześniej ,,drze się koty,, na prawo i lewo ....to póżniej są tego efekty.
Trzeba wiedzieć kiedy wycofac się z dyskusji a nie dolewać oliwy do ognia.

Co też właśnie czynię.Dziękuję towarzystwu .

Pozdrawiam Jurek kolekcjoner,falerysta ..... nie historyk.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,


Ostatnio zmieniony przez EK dnia Pon 14 Paź, 2013 17:28, w całości zmieniany 1 raz

Nie 13 Paź, 2013 11:16

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Z całym szacunkiem ale twierdzenia w stylu "Na odpowiedż merytoryczną też trzeba sobie zasłużyć" to trochę z innej epoki są.
Tym bardziej jak się przyjrzeć szczegółom postępowań niektórych osób roszczących sobie prawa do bycia "strażnikami czegoś tam"
Może więc czas najwyższy aby wyznający tego typu odmienne systemy pojęciowe założyli sobie własne forum gdzie w gronie sobie znanych i zasługujących na odpowiedzi będa się do woli wymieniać i materiałami i bogatą tytulaturą? A i darmową wiedzą Uśmiech Toż to chyba takie forum to ideał - i wtedy wszelkie matołki pochylone w pół i czapkujące mogłyby z pokora zabiegać o zaszczyt bycia bodaj skrytykowanym przez tak szacowne grono...
Panowie - jak to mówią do dzieła bo po czynach głównie poznaje się ludzi.
Pozwoli zatem Kolega EK, że użyję jego własnego sformuowania - na bycie autorytetem, z którym ma się ochotę normalnie dyskutować też trzeba sobie zasłużyć... Ocenę innych zaś zawsze należy zacząć od siebie.
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 13 Paź, 2013 11:39

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz się wypowiem.
Mówię wyłącznie o mojej specjalności czyli o felerystyce. Ileż to razy do znudzenia można weryfikować jakieś odznaczenie. Mało tego wymaga się aby jeszcze podawać ile taka odznaka jest warta. A póżniej?? Moją i innych kolegów wiedzę sprzedaje się na portalach aukcyjnych. Materiały zródłowe do felyrystyki /książki ,katalogi itp/ ceny zaczynają się od 300 zł za pozycję a niektóre przekraczają ponad 1000 zł. W biblioteczce mam obecnie ok 40 egzemplarzy .Za darmo ich nie dostałem.Pomijam poświęcony czas i obowiązkowe śledzenie specjalistycznych forum zagranicznych.
A tu na IOH wpada pierwszy pierwszy lepszy, raz albo dwa razy do roku user . pstryknie palcem i żąda .,,Dajcie mi odpowiedż czy to oryginał,, Staramy się te żądania spełniać .Ale ile razy można. Chcesz się bawić w kolekcjonerkę.OK. Ale przynajmniej minimum musisz spełnić .Kup jakieś materiały.A przynajmniej bierz aktywny udział na forum i pokaż że chcesz się uczyć. Jakiś czas wstecz koledzy co mają coś w temacie w głowie postanowili że nie będą z forum robić ,,Uniwersytetu Ludowego,, I chyba maja rację.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 13 Paź, 2013 12:11

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejny wartościowy Kolega chce opuścić forum (mam szczerą nadzieję, że tego nie zrobi bo wkład jego wiedzy w to forum jest nie do ocenienia).Niedługo na forum zostaną Marek 8888 i jemu podobni.Niedobrze to wygląda.

Nie 13 Paź, 2013 12:40

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego Bati - na pewno akurat ja nie jestem przyczyną rozterek kolegi EK do którego nic nie mam i z którym nie przypominam sobie aby zamienił bodaj jeden post poza tymi w tym wątku. Moje uwagi dotyczyły postepowania usera krakusa57 w związku z propagowaniem zachowań ala konfederacji barscy - także elitarni do absurdu Uśmiech
W kwestii zaś katalogów - wiem, ze to smutne gdy pewien rynek, ktory przez całe lata wyglądał inaczej i wymagał sporych nakładów aby poznac jego tajniki w przciągu dosłownie paru lat ulega niezwykle szybkim i istotnym zmianom. Choć nie siedze w tym temacie to wiem, ze spora częśc kiedyś trudno dostępnych czy zwyczajnie drogich katalogów krąży dziś zeskanowana w internecie. Choć zapewne jest to dosyć wycinkowa część materiałów to i tak zmienia to w sposób istotny obraz rynku. Tymczasem odpowiedź na to jest taka co by było po dawnemu... Także dostrzeżenie faktu, ze rola "eksperta" w niszowych tematach zmieniła się w niezwykle istotny sposób wydaje się nie docierać na tą planetę...
Za to paternalizm, łaskawe udzielanie opinii i weryfikowanie wedle kryteriów "kanonów sztuki" , ktore dawno przestały obowiązywać prowadzi do groteskowej sytuacji opisanej kiedyś przez Mackiewicza w ksiażce Zielone Oczy - gdzie szacowne grono utytułowanych ekspertów z dziedziny prawa konstytucyjnego zdołało napisac ordynację wyborczą skutecznie eliminującą prawie wszystkich wyborców... Ot taka sztuka dla samej sztuki. Niestety w przypadku pewnych userów do tego dochodzi coś w rodzaju grubego przekraczania granic tego co wypada a co nie nie na profesorskim ale czysto ludzkim poziomie...
A forum się nawet ostatnio ożywiło Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 13 Paź, 2013 15:08

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nie siedzisz w naszym falerystycznym temacie/ i dzieki bogu bo chyba byśmy się pozabijali/. Właśnie o to chodzi że w ,,necie,, coś tam jest ale eksperstwo nadal pozostało. Tylko że tym pytającym nawet nie chce się zajrzeć do podstaw. Lepiej wystawić ,zapytać. A wy odpowiadajcie. A jak bedę miał dobry humor to może podziękuję.
Nie chcę być żle zrozumiany i nie do tego dążę!! Ale ?? Ekspertyza oryginalności wydana przez uprawnionego na papierze kosztuje 30 euro. Nie różni się ona niczym od tej jaką my robimy na forum. Czyli pytający jak nie chcą docenić wiedzy to przynajmniej niech zauważą że zaoszczędzili 30 euro.To samo dotyczy tłumaczeń dokumentów.Czy też poszukiwań w archiwach niemieckich,polskich,rosyjskich.
Na koniec... Widzę że pojawilo się parę tematów o weryfikację ze zdjęcia lub tłumaczenie dokumentów. Może spróbujesz?? Zastąpisz ,,setha,, i ,,krakusa,, Oni w tym są mistrzami.

Z całym szacunkiem Jur,,EK,,

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,


Ostatnio zmieniony przez EK dnia Pon 14 Paź, 2013 17:29, w całości zmieniany 1 raz

Nie 13 Paź, 2013 16:41

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
Naprawdę nie siedzisz w naszym felerystycznym temacie/ i dzieki bogu bo chyba byśmy się pozabijali/. Właśnie o to chodzi że w ,,necie,, coś tam jest ale eksperstwo nadal pozostało. Tylko że tym pytającym nawet nie chce się zajrzeć do podstaw. Lepiej wystawić ,zapytać. A wy odpowiadajcie. A jak bedę miał dobry humor to może podziękuję.
Nie chcę być żle zrozumiany i nie do tego dążę!! Ale ?? Ekspertyza oryginalności wydana przez uprawnionego na papierze kosztuje 30 euro. Nie różni się ona niczym od tej jaką my robimy na forum. Czyli pytający jak nie chcą docenić wiedzy to przynajmniej niech zauważą że zaoszczędzili 30 euro.To samo dotyczy tłumaczeń dokumentów.Czy też poszukiwań w archiwach niemieckich,polskich,rosyjskich.
Na koniec... Widzę że pojawilo się parę tematów o weryfikację ze zdjęcia lub tłumaczenie dokumentów. Może spróbujesz?? Zastąpisz ,,setha,, i ,,krakusa,, Oni w tym są mistrzami.

Z całym szacunkiem Jur,,EK,,


Witam. Darzę wielkim szacunkiem osoby, znające dany temat, które na zdobycie tejże wiedzy poświęciły kawał swego prywatnego czasu...Kosztem spacerów z dzieckiem i żoną. Czy romantycznych kolacji we dwoje...
Taka jest prawda i każdy kto obserwuje choć w stopniu minimalnym forum felerystyczne - wie o czym mówię.
Nie raz - wręcz często i nagminnie zadawane pytania są bzdurne i do tego okraszone fotografiami robionymi "cegłami" mało tego robionymi jeszcze w piwnicy...
Pozdrawiam Kolegów Felerystów i cieszę się po cichu, że zbieram baretki...
Ukłon Ukłon Ukłon Darek

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Nie 13 Paź, 2013 17:08

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Kolego Bati - na pewno akurat ja nie jestem przyczyną rozterek kolegi EK do którego nic nie mam i z którym nie przypominam sobie aby zamienił bodaj jeden post poza tymi w tym wątku. Moje uwagi dotyczyły postepowania usera krakusa57 w związku z propagowaniem zachowań ala konfederacji barscy - także elitarni do absurdu Uśmiech
W kwestii zaś katalogów - wiem, ze to smutne gdy pewien rynek, ktory przez całe lata wyglądał inaczej i wymagał sporych nakładów aby poznac jego tajniki w przciągu dosłownie paru lat ulega niezwykle szybkim i istotnym zmianom. Choć nie siedze w tym temacie to wiem, ze spora częśc kiedyś trudno dostępnych czy zwyczajnie drogich katalogów krąży dziś zeskanowana w internecie. Choć zapewne jest to dosyć wycinkowa część materiałów to i tak zmienia to w sposób istotny obraz rynku. Tymczasem odpowiedź na to jest taka co by było po dawnemu... Także dostrzeżenie faktu, ze rola "eksperta" w niszowych tematach zmieniła się w niezwykle istotny sposób wydaje się nie docierać na tą planetę...
Za to paternalizm, łaskawe udzielanie opinii i weryfikowanie wedle kryteriów "kanonów sztuki" , ktore dawno przestały obowiązywać prowadzi do groteskowej sytuacji opisanej kiedyś przez Mackiewicza w ksiażce Zielone Oczy - gdzie szacowne grono utytułowanych ekspertów z dziedziny prawa konstytucyjnego zdołało napisac ordynację wyborczą skutecznie eliminującą prawie wszystkich wyborców... Ot taka sztuka dla samej sztuki. Niestety w przypadku pewnych userów do tego dochodzi coś w rodzaju grubego przekraczania granic tego co wypada a co nie nie na profesorskim ale czysto ludzkim poziomie...
A forum się nawet ostatnio ożywiło Uśmiech
Pozdrawiam


Kolego Marku8888 moja wypowiedź nie odnosiła sie bezpośrednio do Twojej osoby.Chodziło mi bardziej o ludzi, którzy na forum pojawiają się okazjonalnie lub wręcz piszą pojedynczego posta i oczekują weryfikacji takiego lub innego przedmiotu.
Sam w miarę możliwości mojej dość skromnej i nikłej wiedzy staram się na takie zapytania odpowiadać i wcale nie oczekuję za to specjalnej wdzięczności.
Wiem również, że sam w potrzebie mogę liczyć na pomoc bardziej doświadczonych Kolegów.
Jerzy bardzo trafnie to ujął - "potrzebujesz pomocy, nie ma sprawy dostaniesz, ale daj później też coś od siebie", bo chyba o w tej całej zabawie chodzi.

Nie 13 Paź, 2013 17:49

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zawęziliśmy się do problemu ,,falerystyki,, Ale są też prośby....

Jutro mam klasówkę potrzebuję itd

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,


Ostatnio zmieniony przez EK dnia Pon 14 Paź, 2013 17:29, w całości zmieniany 1 raz

Nie 13 Paź, 2013 17:54

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
A ja się tak wprost zapytam - a co Wam przeszkadza zignorować coś co wygląda albo na przypadkowe zapytani bo może a nuż ktoś coś powie lub po prostu od razu wygląda na pytanie kogoś kto tylko chce sprzedać?
Sam zbierając coś zupełnie innego (tak dla przykładu zbieram fotografię , których mam jakies 50.000 ale o tematyce , która w naszym kraju jest totalnie obca) trochę rozumiem, że ogrom wiedzy niekiedy rozpiera i trudno się oprzeć chęci takiego trochę paternalistycznego spojrzenia. Ale dzisiejszy rynek zmienia się na tyle, ze wiele osób wejdzie tu na forum po prostu wiedząc, ze jest tu grupka ludzi znających się na rzeczy i może akurat coś się uda w tej materii gratis dostać. To nie ja wymyśliłem takie podejście ale może czas przestac się obrażać na fakty które od nas nie zależą i nie tworzyć dziwacznych konstrukcji rodem naprawdę z innej epoki? Ja rozumiem, ze często jest tak, że ktoś kto jest lub czuje się ekspertem w danej dziedzinie nie zawsze ma powierzchowność kontaktową w stylu Ani z zielonego wzgórza ale też do licha sa jakieś granice tego co strawne a co nie. W moim odczuciu - nie oceniając bynajmniej wiedzy facowej w interesującej was dziedzienie usera krakusa57 w dziedzinie formy kontaktu z innymi robi on rzeczy przekraczające pewne standardy komunikacji. Ot tyle - jeżeli więc Kolega EK czuje się urażony moimi uwagami to wyjaśniam, że nie ma nic do niego a jako człowiek praktyczny sądzę, ze problem o którym mówicie też można rozwiązać o wiele prościej po prostu ignorując pewne wypowiedzi.
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 13 Paź, 2013 17:56

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego ,,marek888,, próbuje cały czas odciągnąć Ciebie od tematu ,,krakus57,,.
Ale widzę że ten ,,user,, działa na kolegę jak przysłowiowa ,,płachta na byka,,.
Bez względu co on napisze Ty automatycznie stawiasz ripostę.I efekty są takie jak widać. Radzisz nam że niektórych mamy ignorować.Ok. Ale może zaczniesz od siebie?? I zacznij ignorować tematy,posty ,,krakusa57,, Myślę że dobrze wyjdzie wam to obu.A forum tylko na tym zyska.
Oczywiście bez obrazy i z poważaniem Jur,,EK,

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 13 Paź, 2013 18:09

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
groszek napisał:
Swego czasu zadałam na forum bardzo proste pytanie o "osobę historyczną " . Zamiast rzeczowej merytorycznej odpowiedzi otrzymałam wydumane hipotezy snute przez @ptkrakusa oraz inne osoby które pono były solą owego forum . To tak na marginesie dyskusji.
Ek napisał
Cytat:
Na forum ostatnio brak jest jak to nazywasz ,,elyty,,. Coś się psuje na forum

No cóż ,,groszku,, z całym szacunkiem do kobiet Ukłon

Na odpowiedż merytoryczną też trzeba sobie zasłużyć.Jeśli wcześniej ,,drze się koty,, na prawo i lewo ....to póżniej są tego efekty.
Trzeba wiedzieć kiedy wycofac się z dyskusji a nie dolewać oliwy do ognia.

Co też właśnie czynię.Dziękuję towarzystwu .

Pozdrawiam Jurek kolekcjoner,felerysta ..... nie historyk.

@EK nie ma Pan pojęcia w "czym rzecz sie miała " w "sprawie darcia kotów" nie znałeś przyczyn mojego konfliktu z @sethem więc proszę się nie wypowiadać . A z kim jeszcze można wiedzieć owe koty darłam ? @ptkrakusa nie wymieniam bo to echo @setha . Czyli co można mnie znieważać ?
Zdałam pytanie a odpowiedź jaką uzyskałam to setek bzdur i pomówień.
Znaczy nie zasłużyłam bo ... bo co ?
Równie się wycofuję z tej hmm... dyskusji .

PS.


Cytat:
No cóż ,,groszku,, z całym szacunkiem do kobiet Ukłon

To było zbędne , na forum chyba płeć się nie liczy .

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 13 Paź, 2013 20:36

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani to że ktoś nie bierze udział w dyskusji.To nie znaczy że nie jest w temacie.
Dobrze znam te posty.Ba mam nawet zapisane tak jak Pani w pamieci komputera .

Odpowiem tak ..... Jak mocno trzeba było wkurzyć i wyprowadzić z równowagi dorosłego faceta aby napisał to co napisał.
Zgadzam się kończymy dyskusję która do niczego nie prowadzi.

Wracam tam gdzie moje miejsce. I mam nadzieję że z ,,markiem888,, nie będziecie tam zaglądać.

Pozdrawiam

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 13 Paź, 2013 20:49

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:


Odpowiem tak ..... Jak mocno trzeba było wkurzyć i wyprowadzić z równowagi dorosłego faceta aby napisał to co napisał.
Zgadzam się kończymy dyskusję która do niczego nie prowadzi.


Acha ... czyli wina moja. Widzi Pan nie ma Pan pojęcia o podłożu konfliktu .
Też kończę dyskusję bo widzę że "jednostronne spojrzenie " i ugruntowana Pana opinia .
Swoja drogą to żałosne .

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 13 Paź, 2013 21:02

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:

Swoja drogą to żałosne .


Trafna ocena własnego postu . EOT

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 13 Paź, 2013 21:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.