| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wg mnie, problem z F-16 polega nie na tym że są przestarzałe, ale na tym że nie ma mozliwości ażeby operowały z lotnisk polowych. Lotnniska stałe są bardzo łatwe do zniszczenia i stają się zawsze pierwszym celem ataku. Wtedy nalezy przemieścic samoloty na lotniska polowe, a F-16 na takich sobie nie poradzą. Wyobrażacie sobie wymiane części do tego samolotu na jakiejś polanie?

Czw 01 Cze, 2006 16:57

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wyobrażacie sobie wymiane części do tego samolotu na jakiejś polanie?


Nie wyobrażamy, podobnie jak nie wyobrażam sobie wymiany jakiejkolwiek części do samolotu odrzutowego na polanie, to nie 2 wojna światowa, a i DOL-e mają betonowe stojanki.

Czw 01 Cze, 2006 17:19

Powrót do góry
Colo_Ogame
Corporal

Corporal





Posty: 41
Skąd: Nowy Sącz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Toroche Stary

Nasze lotnictwo mara się tylko . Powinniśmy sami produkować samoloty :samolot: :samolot2: :samolot3:


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Bardzo proszę, o rozwijanie myśli w sposób pozwalający na zrozumienie przez zwykłych śmiertelników - dzięki WERTTREW 8)

_________________
Zapraszam do komentowania mojego bloga Bardzo szczęśliwy
http://przygody-czworki-wspanialych.blog.onet.pl/

Czw 01 Cze, 2006 20:52

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszyscy prócz (czasami) moderatorów i admina piszą na forum czarną czcionką. No ale treść powyższego postu wyjaśnia dlaczego Ty akurat na zielono Bardzo szczęśliwy.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 01 Cze, 2006 20:57

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej nie jest jedyny. Był kiedyś szefem sztabu niejaki generał Wilecki, co to był identycznym fantastą, chciał czołgi produkować, nawet nazwę miały mieć odpowiednią- Goryl.

Czw 01 Cze, 2006 21:01

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Własciwie za lotniska polowe moana uwazac te fragmenty autostrad przystosowane do ladowania samolotow. F-16 podobno moze miec problemy ze startem z niektorych lotnisk na ktorych sa betonowe plyty.....
_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pią 02 Cze, 2006 20:19

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
F-16 podobno moze miec problemy ze startem z niektorych lotnisk na ktorych sa betonowe plyty.....


Tylko niby dlaczego ??, problemem jest raczej dolny chwyt powietrza do silnika i zasysanie całego syfu zalegającego nasze śliczne drogi.

Pią 02 Cze, 2006 20:44

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Human"]
Cytat:

Tylko niby dlaczego ??, problemem jest raczej dolny chwyt powietrza do silnika i zasysanie całego syfu zalegającego nasze śliczne drogi.

Ano dlatego że ma słabsze podwozie od samolotów radzieckich (choćby Mig-29) pod które były te lotniska budowane. Wystarczy sobie prównać choćby na zdjęciach wygląd podwozia F 16 z innymi samolotami, choćby z Grippenem. Pod tym wzgledem najlepszy byłby jednak F 18.... Ale coż cena...
Syf na drogach?? Możesz mi powiedziec co to za syf?? Jezdze autem ale jakos nie miałem przyjemności jezdzic po syfie.

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pią 02 Cze, 2006 23:04

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ano dlatego że ma słabsze podwozie od samolotów radzieckich (choćby Mig-29)


Całkowicie błędne rozumowanie, bo idąc takim tokiem myślenia TS-11 też nie powinna lądować na DOL-ach a jakoś ląduje, podobnie rzecz ma się z Su-22. Jedynym argumentem podnoszonym przez ekspertów jest ten nieszczęsny wlot powietrza.

Cytat:
Syf na drogach?? Możesz mi powiedziec co to za syf?? Jezdze autem ale jakos nie miałem przyjemności jezdzic po syfie.


To chyba jeździmy po innych drogach, bo na tych, którymi się poruszam pełno kamyczków, pyłu, kawałków asfaltu i nie wiadomo czego jeszcze, szybkie przygotowanie nawierzchni na DOL jest niemożliwe, chyba że się wyśle wcześniej dywizję ludzi ze szczotkami i wszystko wysprząta, zresztą tak się robi, przed wszystkimi DOL-ami.

Pią 02 Cze, 2006 23:25

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Całkowicie błędne rozumowanie, bo idąc takim tokiem myślenia TS-11 też nie powinna lądować na DOL-ach a jakoś ląduje, podobnie rzecz ma się z Su-22. Jedynym argumentem podnoszonym przez ekspertów jest ten nieszczęsny wlot powietrza.

No coż jednak chyba zaufam redakcji NTW ktora kiedys o tym pisala. A prowanie F 16 z Iskra... wybacz Human ale troche smieszne.... A nz zdjeciach chyba wyrażnie widac że Su 22 ma "troche" mocniejsze podowzie niz F 16....

Cytat:

To chyba jeździmy po innych drogach, bo na tych, którymi się poruszam pełno kamyczków, pyłu, kawałków asfaltu i nie wiadomo czego jeszcze, szybkie przygotowanie nawierzchni na DOL jest niemożliwe, chyba że się wyśle wcześniej dywizję ludzi ze szczotkami i wszystko wysprząta, zresztą tak się robi, przed wszystkimi DOL-ami.

No coz Human chyba nie myslisz ze taki F 16 wyladuje Ci pod domem?? Tam gdzie moze ladowac, ta sa specjalne odcinki drog, specjalnie do tego celu przystosowane, a nie od regionlana droga pelna
"syfu......"

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 03 Cze, 2006 15:22

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No coż jednak chyba zaufam redakcji NTW ktora kiedys o tym pisala. A prowanie F 16 z Iskra... wybacz Human ale troche smieszne.... A nz zdjeciach chyba wyrażnie widac że Su 22 ma "troche" mocniejsze podowzie niz F 16....


Su-22 mocniejsze ??, nie żartuj, problem z podwoziem F-16 owszem jest, ale w drugą stronę, to znaczy powierzchnia drogi nie wytrzymała by obciążenia 16-tki z pełnym ładunkiem, tak twierdzi między innymi Robert Rochowicz, współpracujący z NTW i Polską Zbrojną, z którym miałem przyjemność osobiście na ten temat rozmawiać.

Cytat:
No coz Human chyba nie myslisz ze taki F 16 wyladuje Ci pod domem?? Tam gdzie moze ladowac, ta sa specjalne odcinki drog, specjalnie do tego celu przystosowane,


Daj spokój, pojedź na DOL i zobaczysz co się dzieje, MIG-29 ma specjalne wloty na górnych powierzchniach skrzydeł, właśnie po to żeby dolne wloty można było zamykać. Widziałeś kiedyś jak przygotowywany jest pas pod lądowanie F-16 ??, bo ja tak, obsługa naziemna sprząta go do najmniejszego milimetra, żeby zminimalizować, lub wręcz wykluczyć możliwość uszkodzenia łopatek sprężarki.

Sob 03 Cze, 2006 16:22

Powrót do góry
Marler
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 69
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie narzekajcie, Amerykanie mają fundusze i wogule. A Anglicy wciąż latają
F-15 Strike Eagle i jest dobrze. A tuningowac można wszystko ale do pewnego momentu bo później taniej wychodzi kupienie nowej wersji niż dalsze zmiany. MY jesteśmy w kiepskim położeniu bo w samym środku Europy, niestety. Ale może kiedyś będziemy miec prezydenta który będzie rozumiał potrzeby militarne i gospodarcze kraju.

Sob 03 Cze, 2006 21:52

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A Anglicy wciąż latają
F-15 Strike Eagle i jest dobrze.


Wielka Brytania ma F-15E, toż to wiadomość warta newsa w CNN, przecież nikt w Anglii o tym nie wie Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy

Nie 04 Cze, 2006 2:41

Powrót do góry
Maciek76
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Pochwał: 1
Skąd: Legnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiadomości z Polsatu 15.06.2006 -
Amerykanie krytykują sposób szkolenia polskich lotników , podanie daty przylotu czterech F-16- tek do Polski.
VIDEO
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=P96ZLCKT


instrukcja
http://www.obliczahistorii.pl/forum/viewtopic.php?t=2876



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 15 Cze, 2006 21:27

Powrót do góry
Marler
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 69
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Amerykanie to ciot..., oni myślą: my mamy technologie to my są "the best".
Tylko że oni se fajnie mieszkają między słabymi krajami, Kanada nie jest słaba ale do mocarstwa to trochę im daleko. A Brazylia i ta reszta krajów to dla nich prawie tubylcy. A ty się Human nie śmiej. 8)

Pią 16 Cze, 2006 9:34

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ty się Human nie śmiej.


Jak mam się nie śmiać, skoro wypisujesz takie bzdury, że jedyne co mogę to płakać że śmiechu, od kiedy to Wielka Brytania, miała F15 E ??, chyba coś Ci się pomyliło, problem w tym, że Panavia Tornado, jest niepodobna do F15 Laughing Laughing

Pią 16 Cze, 2006 9:57

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, jest konkurs na nazwę dla polskich F-16: http://www.magnum-x.pl/konkurs/
Może F-16 Flying Coffin Wink

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 16 Cze, 2006 18:38

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No comments...
Szkoda języka strzępić na cały ten wątek...Human - czasu Ci nie szkoda?
Pozdrowienia
Grendel

Pią 16 Cze, 2006 19:01

Powrót do góry
Maciek76
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Pochwał: 1
Skąd: Legnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To ja sie męczę , nagrywam, ripuje ,wysyłam na serwer a wy o jakiś F-15
u flegmatyków ? Jeden na drugiego naskakuje - jak dzieci ? Proszę trzymać sie tematu lub otworzyć nowy post pt. "Ja wiem najwięcej i najlepiej". Evil or Very Mad

Pią 16 Cze, 2006 20:06

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel, czemu się tak unosisz? Z tym Flying Coffin to tylko taki żarcik był Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 16 Cze, 2006 22:23

Powrót do góry
Marler
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 69
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human jesteś źle poinformowany bo Anglia ma lub miała F-15. Nie wiem gdzie wyczytujesz to co napisałeś ale ja korzystam z encyklopedii Techniczno -wojskowej i wiem co czytam. Czołg2 Zniesmaczony :czolg: <--- to ty. Razz

Pią 16 Cze, 2006 23:02

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Human jesteś źle poinformowany bo Anglia ma lub miała F-15.


Nie ma i nie miała, nigdy, poza USA, F-15 posiadają- Japonia, Izrael, Arabia Saudyjska, koniec.

Cytat:
Nie wiem gdzie wyczytujesz to co napisałeś ale ja korzystam z encyklopedii Techniczno -wojskowej i wiem co czyta


Czekaj z czego korzystam ??, śp. LAI, SP, NTW, JDW, Lotnictwo, różne zachodnie publikacje i to co najmniej od 12 lat, więc dobrze radzę, włóż tą encyklopedię tam, gdzie jej miejsce, do śmieci.

Pią 16 Cze, 2006 23:20

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj - uparliście się na te F-15 E...A rozwiązanie jest proste.W UK bazuje 48th Fighter Wing w bazie RAF Lakenheath.Z jego składu 492nd Fighter Squadron uzbrojony jest w te właśnie maszyny.
I znalazły się "brytyjskie" F-15 E ;o)
Pozdrowienia
Grendel
P.S.
Nie narzekajcie na F-16 - w swojej klasie "złoją pupę" każdej wrogiej maszynie.Dobrze wyszkolony pilot na tym samolocie może powalczyć (i oby nigdy nie musiał).

Sob 17 Cze, 2006 8:55

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może nie jestem specjalistą, ale te maszyny chyba należą do USAF, a mowa była o brytyjskich F-15.

PS
Masz rację, nie ma co narzekać na F-16.



Opis załącznika:

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 17 Cze, 2006 9:11

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie narzekajcie na F-16 - w swojej klasie "złoją pupę" każdej wrogiej maszynie.Dobrze wyszkolony pilot na tym samolocie może powalczyć (i oby nigdy nie musiał).

To zależy jaka wersja - te co my mamy mieć owszem są dobre, ale starsze wersje to inna bajka. Ale mnie martwi co innego mianowicie to, że mają takie wymagania wzlędem pasów startowych - są bardzo wrażliwe na wszelkie śmieci. To powoduje konieczność utrzymywania lotnisk w idealnym stanie. Nie jest to większy problem w czasie pokoju, ale w warunkach wojennych - może być cienko.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 17 Cze, 2006 12:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.