| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lewy831
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Skąd: POLAND
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wieś Kamionki Duże

Jestem bardzo zainteresowany wsia Kamionki Duże w woj. kujawsko-pomorskim. Znalazłem trochę informacji w internecie:
14,5 km Kamionki Duże - osada rycerska wzm. w latach 1423-24 w komturii toruńskiej. W 1446 r. wieś wymieniana z racji sporu o granicę dóbr. Pierwotnie wieś stanowiła całość lecz z czasem wskutek podziału własności na szlachecką i Kościelną doszło do jej rozdzielenia. W 1570 r. wieś należy do Marcina Kamińskiego a w1608 r. do Jakuba Gołockiego. Ciekawostki: cmentarz ewangelicki z połowy XIX wieku z grobowcem rodziny Grimm, zabudowania folwarczne z przełomu XIX/XX wieku.
Nie znam źródła tego tekstu a chciałbym je dostać i wogóle jak ktoś coś wie więcej to proszę mi odpisać Zniesmaczony

Pią 07 Kwi, 2006 18:09

Powrót do góry
archiwista
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 106
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

polecam SŁOWNIK GEOGRAFICZNY KRÓLESTWA POLSKIEGO I INNYCH KRAJÓW SŁOWIAńSKICH stare wydanie z XIX wieku ale dokładnie nie pamietam Uśmiech
_________________
status: banned

Pią 14 Kwi, 2006 10:13

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do dziś twierdzę, że w/w Słownik to najlepsze źródło wiedzy o miejscowościach Polski i Litwy nowożytnej. Powyższy cytat brzmi jakby żywcem ze Słownika spisany.
lewy 831 - może masz ochotę wspólnie pokopać w tych stronach?

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Pon 21 Sie, 2006 20:55

Powrót do góry
lewy831
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Skąd: POLAND
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wykopki

Jestem chetny do kopania zawsze i wszedzie.
Jest to raczej wieś poniemiecka niż średniowieczna, ale kiedyś udało mi sie znaleźć jakiegoś szeląga, a to coś oznacza.
Przydałoby się poznać układ zabudowania w średniowieczu i ewentualnie dowiedzieć się gdzie przebiegał jakiś szlak i ewentualne miejsce postoju rycerzy. Żaden z mieszkańców nie potrafi mi opowiedzieć nic o starszej historii wsi. W czasie wojny mieszkańcami byli Niemcy i może oni by cos wiedzieli...?

Pon 28 Sie, 2006 9:57

Powrót do góry
lewy831
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Skąd: POLAND
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazlem fajne stare zdjecia Kamionek, tylko ze sa one z ok 1914 roku.
Jakby ktos cos znalazl to fajnie by bylo jakby mi dal znac[/img]

W ramach szczerości to chciałbym poinformować ze zdjęcia te znalazl tak naprawde moj kolega



Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez lewy831 dnia Sro 25 Paź, 2006 8:41, w całości zmieniany 1 raz

Wto 12 Wrz, 2006 14:35

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

co to jest za budynek? Wygląda jak młyn.
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Sob 16 Wrz, 2006 9:30

Powrót do góry
lewy831
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Skąd: POLAND
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ten budynek co wyglada jak młyn to jest młyn parowy. W chwili obecnej jest on normalnie sprawny i robią w nim mąkę i rozwoza do pobliskich piekarni

Nie 24 Wrz, 2006 16:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.