| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Smooth Criminal" w Afganistanie

Kiedy to zobaczyłem – spadłem z krzesła (ze śmiechu), a potem się wkurzyłem – wyjaśnienie symboliki na poziomie piaskownicy.
Chyba w Afganie upały przegrzały komuś szare komórki...

Cytat:
Wiseguys - mądrzy faceci

Koncepcja nazwy zespołu i logo zostały oparte na teorii, że jesteśmy bardzo ściśle powiązanym zespołem, jak nici utkane w silne płótno, który wspólnie realizuje zadania w Afganistanie.
Logo reprezentuje nie tylko 16 osobowy zespół żołnierzy z Gwardii Narodowej Stanu Illinois, ale też żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Wojsk Lądowych i innych jednostek Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej wchodzących w skład XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, z którymi Amerykanie współdziałają w Ghazni, w Afganistanie. Logo przedstawia nieznanego człowieka ubranego w garnitur, koszulę z krawatem, z kapeluszem typu fedora naciągniętym na górnej części twarzy. Reprezentuje on chicagowskiego "Mafioso" z lat 20-ych i 30-ych ubiegłego stulecia, czyli postawę zespołu opartą o najsilniejsze i nierozerwalne więzy rodzinne. Na klapach marynarki umieszczone są znaki "A11" i "25BKP" by zaprezentować dwie zasadnicze jednostki ze strony polskiej i amerykańskiej. Po lewej stronie okrągłego szyldu jest flaga polska, na cześć Polaków. Po przeciwnej stronie umieszczona jest flaga stanu Illinois przedstawiająca dom amerykańskiej części „mądrych facetów”. Pod wizerunkiem "gangstera" znajduje się polski biały orzeł, by podkreślić powiązanie nas wszystkich poprzez służbę w Siłach Zadaniowych „Biały Orzeł”.



źródło: http://www.isaf.wp.mil.pl/pl/1_2185.html

Mnie to podpada pod znieważenie symboli państwowych...

Ale pierwsze skojarzenie miałem takie:
http://www.youtube.com/watch?v=2-LSrlX17lE

Podsumowując: tragikomedia i ogólny facepalm...

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pią 09 Sie, 2013 11:29

Powrót do góry
histmark44
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz i ok.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat " Reprezentuje on chicagowskiego "Mafioso" z lat 20-ych i 30-ych ubiegłego stulecia, czyli postawę zespołu opartą o najsilniejsze i nierozerwalne więzy rodzinne"
Ręce opadają na taki wzorzec rodzinny, i ta nazwa, mądrych facetów to tam na pewno nie ma.

Pią 09 Sie, 2013 18:05

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Wiseguys" nie oznacza "mądrych", a "cwaniaczków", "kolesi z ferajny"...
Czasami taki codename przybiera w amerykańskich jednostkach zespół wsparcia ogniowego (heavy weapons, w skrócie weapons, stąd litera "w").
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Sob 10 Sie, 2013 1:02

Powrót do góry
moniares
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czesc

Sob 21 Sty, 2017 16:32

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak czy inaczej, rzygać mi się od tego chce... I niech mi nikt nie pieprzy farmazonów o szacunku dla flagi narodowej i symboli. To skandal. Evil or Very Mad

Sob 21 Sty, 2017 18:16

Powrót do góry
Zeus
Caporal chef

Caporal chef




Posty: 50
Skąd: Świętokrzyskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szarych komórek brak Crying or Very sad

Wto 21 Lut, 2017 19:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.