| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rangi

Witam wszystkich użytkowników!

Zarejestrowałem się na tym forum żeby wyjaśnić pewną drażliwą kwestię. Mianowicie używacie tutaj różnych bardzo ładnych obrazków rang wojskowych
http://www.obliczahistorii.pl/forum/rangi.php.

Pytania:
Zostały stworzone na potrzeby tego forum?
Ktoś was upoważnił do ich używania?
Czy może są poprostu zerżnięte ze stron rankinsignia/uniforminisgnia.net?

http://www.uniforminsignia.net/index.php?p=show&id=118&sid=1827

Tylko nie mówcie że zmiana numerków na pagonach to jest jakaś różnica!

Pon 03 Kwi, 2006 0:31

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam.
Z tego co mi wiadomo to pagony zostały stworzone przez naszego grafika, możliwe, że jako wzór były przjęte pagony z uniforminsignia.net jednak były rysowane od początku Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Pon 03 Kwi, 2006 10:25

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
To wasz grafik troszkę sobie poleciał w kule z tym tematem.

Pagony polskie przedwojenne zostały stworzone całkowicie przeze mnie na moim własnym komputerze osobistym, u mnie w domu, na użytek portalu uniforminsignia, mam je zgrane na płytkę z oryginalną datą stworzenia.

A zmniejszenie, obrócenie w prawo o 90 stopni i dodanie cyfry 6 na niektórych nasuwkach to nie jest niestety tworzenie od początku.
Wydaje mi się, że każdy uczciwy człowiek obdarzony odrobiną dobrej woli, który przy tym nie jest ślepy na oba oczy po porównaniu z zamieszczonymi na naszej stronie pagonami stwierdzi co jest oryginałem a co kopią.

http://www.uniforminsignia.net/index.php?p=show&id=118&sid=1827
http://www.uniforminsignia.net/index.php?p=show&id=118&sid=1828
http://www.uniforminsignia.net/index.php?p=show&id=118&sid=1829

Zresztą dostałem już priva od użytkownika Szponiastego w tej sprawie. Dziękuję.

P.S. Wczoraj pisałem na gorąco, dzisiaj na spokojnie.

Zrobiłem te ilustracje na potrzeby mojego portalu i wiem najlepiej ile mnie to kosztowało wysiłku. Szlag mnie trafia jak widze coś takiego.
Ja nie mam generalnie nic przeciwko złodziejom dopóki ktoś nie okrada mnie (ew. mojego portalu.)

Jak ktoś jest takim obrotniakiem, że umiał znależć i skopiować te ilustracje i na dodatek był jeszcze taki kreatywny że je zmniejszył, obrócił w prawo o 90 stopni i dodał cyfrę 6 na niektórych nasuwkach to jako taki obrotniak jak opisano wyżej, mógł:


- umieścić informację skąd skopiował te rysunki
- wysłać maila tam skąd skopiował z prośbą o zgodę i pozwolenie


czyli ogólnie zachować się jak CZŁOWIEK i okazać szacunek dla pracy drugiego CZŁOWIEKA.

Jako że tego nie zrobił, to oznacza, że jest nieelegancki i mnie nie szanuje.
A kto mnie nie szanuje, tego ja też nie szanuję i jadę z nim jak z dziką świnią. Krótko i na temat.


A że wyszło tak jak wyszło to chcę usunięcia tych skradzionych rysunków z tej strony.

Pozdrawiam wszystkich LUDZI na tym forum.

Pon 03 Kwi, 2006 22:02

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W mojej opinii satysfakcjonujące będzie następujące rozwiązanie:
- usunięcie z Waszej strony skradzionych obrazków
- umieszczenie na Waszym forum oficjalnych przprosin lub co najmniej wyrazów ubolewania za zaistniałą sytuacje.

Pon 03 Kwi, 2006 22:21

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam.
Najwyraźniej miałem złe informacje co do pochodzenia grafik. Rozumiem Twoją reakcje, sam nie raz byłem w podobnej sytuacji i musiałem bronić swojego produktu.

W związku z zaistniałą sytuacją chciałem Cię przeprosić w imieniu całej redakcji magazynu "Inne Oblicza Historii" jak również poinformować, że obrazki, które wcześniej znajdowały się na forum zostały usunięte.

Osobiście jest mi przykro, że wyszła taka sytuacja, gdybym wiedział, że te obrazki są autorstwa kogoś innego to już dawno starał bym się jakoś załatwić tą sytuacje.

Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam
Dawid

Pon 03 Kwi, 2006 23:10

Powrót do góry
sapertorun
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolega sie zdenerwował i pewnie ma racje,ale w du...ie z tymi pagonami.Jak dla mnie to moze ich wcale niebyc.Mozecie przy niku pisac ile ma postów albo cos w stylu gaduła,megagaduła ,jakies placki/gwiadki/kwadraciki na podobe alegro itp.

Wto 04 Kwi, 2006 18:20

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł, popieram Wink

Wto 04 Kwi, 2006 18:43

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W/g mnie rangi sa fajne, sa czyms co wyroznia forum. Wole pagon niz np. kwadracik WinkWink

Pozdrawiam

l'A

Wto 04 Kwi, 2006 18:46

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Denat napisał:
Świetny pomysł, popieram Wink

Koledze się podoba bo to nie jego forum i wkońcu pozbyliśmy się patek jego produkcji Neutral
Uważam iż obecne powinny być ciemniejszcze, Feldgrau może nie ale coś ciemniejszego Wink

Wto 04 Kwi, 2006 19:05

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To nie są patki tylko naramienniki ew. pagony, chociaż pagony jest to określenie zapożyczone z j.rosyjskiego i w związku z tym adekwatne raczej tylko do rosyjskich oryginalnych pagonów. Ale przyjęło się w polszczyżnie także sam używam. Natomiast patki noszone są na kołnierzu kurtki/bluzy/marynarki mundurowej i oznaczają one przeważnie rodzaj broni/służby/specjalności itp. a wyjątkowo tylko stopień wojskowy/inny. Odpowiednikiem patek w WP są obecnie tzw.korpusówki.

Jak zwał tak zwał.

Nie ma co ciągnąć tematu.
Sprawa jest w zasadzie załatwiona. Ostatecznie będzie załatwiona wraz ze zniknięciem tych ilustracji z tej strony. (jak narazie zmieniły się lekko - straciły rozdzielczość - srebrne guziki zamieniły się w białe, gwiazdki na naramiennikach straciły "3-wymiarowość" ale po za tym to są te same naramienniki).

Pisałem to już Szponiastemu na priva napiszę i tutaj.
Administracja strony zachowała się na poziomie, obiecała usunięcie tych ilustracji. Za wykazanie takiej postawy dziękuję. Jako redakcja robicie kawał dobrej roboty na swojej stronie i forum, robicie to w soim wolnym czasie i nie macie z tego tytułu żadnych zysków. Wiem jak to jest, ponieważ kiedy sam miałem więcej wolnego czasu to w ten sam sposób pomagałem w rozwoju http://www.uniforminsignia.net/ jeszcze na starym serwerze. To jest po prostu hobby, jakaś forma spędzania wolnego czasu i jest to dobre zjawisko, że ludzie mający jakąś wiedzę, często naprawdę bardzo dużą, poświęcają swój czas i dzielą się tą wiedzą z innymi. Szanuję każdego kto działa w ten sposób.
Także Panowie jako redakcja nie czujcie się przeze mnie w jakiś sposób urażeni.
Jako entuzjasta podobnego gatunku co Panowie (tak przypuszczam) z przyjemnością zgodziłbym się na używanie moich ilustracji na Waszej stronie. Zgodziłbym się bez wahania gdyby ktoś w momencie umieszczania ich u Was skontaktowałby się z adminem unifominsignia.net i PO PROSTU ZAPYTAŁ - Panowie czy można? DLA ZASADY! I my byśmy powiedzieli no pewnie chłopaki, korzystajcie nas to tylko ucieszy. Ale takie pytanie nie padło.
W związku z tym faktem poczułem się (w moim mniemaniu słusznie) urażony, okradziony i oszukany zwyczajnie po ludzku. Te moje obrazki mogą być ładne albo brzydkie albo całkiem do dupy ale są Moje i jako autorowi należy mi się minimum szacunku.

Dlatego zarządałem ich usunięcia dla zasady, bo jest moja racja w tej sprawie. A zasady muszą być zachowane.
Zresztą jak widze one nie zostały usunięte tylko zmienione.

Pozdrawiam wszystkich entuzjastów historii i jej innych oblicz? obliczów?
Wink

Wto 04 Kwi, 2006 19:26

Powrót do góry
sapertorun
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A moze w ramach reklamy Twojej strony cos na zasadzie baner za baner,uzyczysz swoich naramieników?.Tak tylko dyplomatycznie pytam.

Wto 04 Kwi, 2006 19:55

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

sapertorun napisał:
w du...ie z tymi pagonami.Jak dla mnie to moze ich wcale niebyc.


sapertorun napisał:
A moze w ramach reklamy Twojej strony cos na zasadzie baner za baner,uzyczysz swoich naramieników?

Wto 04 Kwi, 2006 20:14

Powrót do góry
sapertorun
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

noi?

widze ze niektórym to pasuje wiec jestem przychylny
tam wyraziłem swoja prywatna opinie,ale jak Kolega nie jest taki łatwy to nie
i po temacie.Zeby nie powiedziec inaczej-dosadniej.

Wto 04 Kwi, 2006 20:24

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
naramienniki ew. pagony

to dwie różne rzeczy a nie zapożyczenia z różnych języków.

naramiennik (epolet, szlif) - zdobione złotymi lub srebrnymi galonami, frędzlami, używane jako oznaka stopnia w niektórych krajach. Są elementem mundury - nieodłącznym, dlatego że są z nim zszyte.

pagony to są "wsuwki" ze znakami (graficznymi) które się nakłada na element munduru na ramieniu ttworząc naramiennik.

W tym przypadku doszło do kradzieży pagonów, nie naramienników (choć nie jestem pewien czy pagon z oznaką pułku nie powinien być już traktowany jako naramiennik).

P.S. nie mam czasu latać po stronach wwww : chodzi tylko o pagony polskie czy wszystkie (marynarka, niemieckie itp...)?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 04 Kwi, 2006 20:58

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Cytat:
naramienniki ew. pagony

to dwie różne rzeczy a nie zapożyczenia z różnych języków.

naramiennik (epolet, szlif) - zdobione złotymi lub srebrnymi galonami, frędzlami, używane jako oznaka stopnia w niektórych krajach. Są elementem mundury - nieodłącznym, dlatego że są z nim zszyte.

pagony to są "wsuwki" ze znakami (graficznymi) które się nakłada na element munduru na ramieniu ttworząc naramiennik.

W tym przypadku doszło do kradzieży pagonów, nie naramienników (choć nie jestem pewien czy pagon z oznaką pułku nie powinien być już traktowany jako naramiennik).

P.S. nie mam czasu latać po stronach wwww : chodzi tylko o pagony polskie czy wszystkie (marynarka, niemieckie itp...)?


Jeśli już to raczej "nasuwki" (z ang. slip-ons) a nie "wsuwki".
Ale "nasuwki" to nie są pagony. Jak sama nazwa wskazuje nasuwa się je na coś, a tym czymś są naramienniki lub mówiąc popularnie pagony.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pagon

Naramiennik (potocznie także pagon, dawniej epolet, galon) element odzieży (zwłaszcza mundurów), który stanowi pasek materiału wszyty z jednej strony między górny koniec rękawa kurtki mundurowej a samą kurtkę, a drugim końcem przypinany, najczęściej guzikiem, w pobliżu kołnierza, tak że nakrywa ramię wzdłuż obojczyka osoby ubranej w tę kurtkę.


Ostatnio zmieniony przez Denat dnia Wto 04 Kwi, 2006 23:47, w całości zmieniany 2 razy

Wto 04 Kwi, 2006 23:25

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Denat napisał:
Ostatecznie będzie załatwiona wraz ze zniknięciem tych ilustracji z tej strony. (jak narazie zmieniły się lekko - straciły rozdzielczość - srebrne guziki zamieniły się w białe, gwiazdki na naramiennikach straciły "3-wymiarowość" ale po za tym to są te same naramienniki).


Aktualnie dostałem zapewnienie, że te pagony co znajdują się teraz na stronie zostały stworzone na podstawie wzorów z Polskiej Encyklopedii, także to nie są te same pagony co były wcześniej Wink A, że różnice są nie wielkie to zrozumiałe, przecież wzory pagonów z okresu przed wojennego nie uleły zmianie w przeciągu ostatnich paru dni, także wyglądają podobnie do tych co były Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Wto 04 Kwi, 2006 23:37

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dla potrzeb dyskusji ponumerowałem poniższe definicje jako 1 i 2.
IjonTihy napisał:

1naramiennik (epolet, szlif) - zdobione złotymi lub srebrnymi galonami, frędzlami, używane jako oznaka stopnia w niektórych krajach. Są elementem mundury - nieodłącznym, dlatego że są z nim zszyte.

2pagony to są "wsuwki" ze znakami (graficznymi) które się nakłada na element munduru na ramieniu ttworząc naramiennik.


Z czystej ciekawości zapytam - z tego wynika że naramiennik bez nałożenia na niego pagonu czyli "wsuwki" Wink nie jest według w/w definicji naramiennikiem.
Bo naramiennik powstaje dopiero po połączeniu bliżej nieokreślonego "elementu munduru na ramieniu" który jednak nie jest jeszcze naramiennikiem Laughing ze sławna "wsuwką" o ile nadążam za tą definicją.
W związku z tym powstaje pytanie czym wobec tego jest to coś?
Bo naramiennikiem chyba nie jest?
Może ten element munduru na ramieniu to jest naramiennik in spe , zaś po nałożeniu nań nasuwki dopiero następuje transformacja w pełnoprawny naramiennik?

Z kolei jak to się ma do pierwszej definicji naramiennika w której o pagonach vel "wsuwkach" nie ma mowy?

Ciekawa koncepcja chociaż trochę odbiegająca od sensu i logiki Rolling Eyes

Wto 04 Kwi, 2006 23:42

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Denat napisał:
Ostatecznie będzie załatwiona wraz ze zniknięciem tych ilustracji z tej strony. (jak narazie zmieniły się lekko - straciły rozdzielczość - srebrne guziki zamieniły się w białe, gwiazdki na naramiennikach straciły "3-wymiarowość" ale po za tym to są te same naramienniki).


Aktualnie dostałem zapewnienie, że te pagony co znajdują się teraz na stronie zostały stworzone na podstawie wzorów z Polskiej Encyklopedii, także to nie są te same pagony co były wcześniej Wink A, że różnice są nie wielkie to zrozumiałe, przecież wzory pagonów z okresu przed wojennego nie uleły zmianie w przeciągu ostatnich paru dni, także wyglądają podobnie do tych co były Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo


Te naramienniki stworzone na podstawie Polskiej Encyklopedii nawet zachowały identyczny rozmiar jak te od których zaczęła się cała sytuacja!
I nawet mają nasuwki z numerami pułków i same numery w przypadku oficerów na tych samych naramiennikach co poprzednio!
I nawet nasuwki są w tej samej odległości od wszycia naramiennika co poprzednio!
Cud po prostu!

I nawet jak ktoś ma kłopot ze wzrokiem to jednak widzi że to są te same naramienniki tylko znowu leciutko zmienione.
I nawet moja naiwność ma swoje granice - w pewne wyjaśnienia nie uwierzę.

Te niemieckie oznaki stopni też napewno są stworzone od podstaw na podstawie wzorów z Polskiej Encyklopedii! Widać to gołym okiem! I przy innych też! Nota bene nieoceniona jest ta Polska Encyklopedia! A może to było limitowane wydanie?

A propos zapewnień to za komuny zapewniano nas na każdym kroku, że ZSRS 17 września niósł pomoc bratnią uciśnionym przez polskich Panów narodom Zachodniej Ukrainy i Białorusi!
Aha jeszcze z cyklu ciekawostek i anegdot historycznych zapewniano też, że kiedy ludność zamieszkująca te tereny jednogłośnie postanowiła wstąpić do rodziny miłujących pokój narodów Związku Sowieckiego prośba o przyjęcie została wysłana do Rady Najwyższej ZSRS.

I Wierchownyj Sowiet wyraził zgodę na przyjęcie do ZSRS po DŁUGIM NAMYŚLE!

To by było a propos zapewnień.

Myślałem że traktujecie Panowie swoje słowa poważnie. Okazuje się że niestety nie.

PS.Proszę o podanie dokładnych zródeł - które wydanie Encyklopedii Polskiej, która strona i numer ryciny.
Tak się składa że znam żródła całkiem dobrze bo to moje hobby i wiem na jakiej podstawie tworzyłem te ilustracje a jakie rzeczy są stworzone tylko i wyłącznie w moich ilustracjach.

Sro 05 Kwi, 2006 0:08

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno - na początku tłumaczylisćie mi Panowie że ilustracje pochodzą od nieznanego twórcy, że powstały na etapie tworzenia strony i wogóle i w szczególe. Super.

A teraz nieznany twórca przysyła aktualne zapewnienia!
Kontaktuje się z Redakcją anonimowo, czy też może pod pseudonimem artystycznym, jak na prawdziwego artystę magika przystało? Czy może telepatycznie?

A może jednak tenże uzdolniony twórca będzie miał odwagę ujawnić się na forum, opowie userom jak w pocie czoła "tworzył" te obrazki opierając się oczywiście na wzorach ze sławetnej Polskiej Encyklopedii?

To już nawet nie jest śmieszne. To jest żałosne.


żródło wikipedia

PS. A tak wyglądają stworzone przez kogoś od podstaw na podstawie żródeł naramienniki. Niby podobne a od razu widać, że inne. Bo każdy grafik nadaje jakiś własny styl swoim obrazkom.
Także widać wyraznie że na forum dalej zostały te co były tylko po liftingu.

Sro 05 Kwi, 2006 0:20

Powrót do góry
Dad
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 77
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Powiem tylko tyle : ale jaja Laughing - świetnie się czyta Waszą wymianę zdań - według mnie ten temat zasłużył na wygraną w konkursie . Kto jest za Question

Sro 05 Kwi, 2006 0:41

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Odnośnie dokładnego źródła wzorów do tych pagonów to niech wypowie się szponiasty, jedno jest pewne pagony zostały narysowane od początku.
Denat napisał:
Te niemieckie oznaki stopni też napewno są stworzone od podstaw na podstawie wzorów z Polskiej Encyklopedii!

Jeżeli już to była mowa o polskich oznakach, a nie niemieckich.

Denat napisał:
Jeszcze jedno - na początku tłumaczylisćie mi Panowie że ilustracje pochodzą od nieznanego twórcy, że powstały na etapie tworzenia strony i wogóle i w szczególe. Super.
A teraz nieznany twórca przysyła aktualne zapewnienia!

Zapewnienie, że zostały narysowane od początku dotyczy pagonów polskich i w tej chwili jeszcze amerykańskich (przed chwilą podmieniłem pliki), info, że pochodzą od nieznanego twórcy dotyczyło pagonów poprzednich (tych przed podmianą) jak również pagonów innych armii, które zostaną podmienione jak tylko nasz grafik je narysuje.

Denat napisał:
tak wyglądają stworzone przez kogoś od podstaw na podstawie żródeł naramienniki. Niby podobne a od razu widać, że inne. Bo każdy grafik nadaje jakiś własny styl swoim obrazkom.

Czyli mam rozumieć, że mamy tutaj do czynienia z mistrzem grafiki Question Bo przecież nikt inny nie potrafi stworzyć podobnych obrazków Wink

Pozdrawiam
Dawid

Sro 05 Kwi, 2006 9:47

Powrót do góry
Denat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Amerykańskie są tak samo stworzone od początku jak polskie.
Po prostu znowu rozdzielczość gwiazdek itp. zmniejszona i nic więcej. Szewrony są dalej te same.
Oszczędzajcie tego swojego grafika bo się chłopina przpracuje od tego tworzenia od początku.
Może niech ten wasz grafik napisze coś w tym temacie jak tworzył te pagony itp. Chętnie wymienię z nim doświadczenia Rolling Eyes

Skończmy temat bo naprawdę nie ma o czym gadać. Jak jest według was ok to niech będzie ok.

Sro 05 Kwi, 2006 15:06

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dad napisał:
Powiem tylko tyle : ale jaja Laughing - świetnie się czyta Waszą wymianę zdań - według mnie ten temat zasłużył na wygraną w konkursie . Kto jest za Question

Według mnie to nie jest zabawne Laughing - Evil or Very Mad

Sro 05 Kwi, 2006 18:11

Powrót do góry
Dad
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 77
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Upieram się , że jest to zabawne , bo gdybym to ja "zawalił" sprawę , to zwyczajnie przeprosiłbym autora i poprosił o zgodę i prawdopodobnie na tym sprawa byłaby zamknięta , lecz jeśli ktoś idzie w zaparte... no cóż , musi to kontynuować do końca , żeby się ktoś wreszcie zmęczył i dał za wygraną. Na to jednak trzeba mieć dużo samozaparcia i wiary w słuszność tego , co się robi. Ja tak nie potrafiłbym , niestety , więc się śmieję , bo wyrobiłem już sobie zdanie na temat rzeczonych "pagonów" . Będę śledził tą dyskusję do końca , żeby się przekonać , kto tu tak naprawdę "ściemnia" Laughing

Pią 07 Kwi, 2006 23:02

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pagon

Naramiennik ( potocznie także pagon , dawniej epolet, galon) element odzieży (zwłaszcza mundurów), który stanowi pasek materiału wszyty z jednej strony między górny koniec rękawa kurtki mundurowej a samą kurtkę, a drugim końcem przypinany, najczęściej guzikiem, w pobliżu kołnierza, tak że nakrywa ramię wzdłuż obojczyka osoby ubranej w tę kurtkę.


Używasz wikipedii jako encyklopedii? gratuluje. Ale nie pisz nic na jej podstawie na studiach (chyba że nie idziesz na dobry uniwerek a np. do Olsztyna, Białegostoku, Bydgoszczy czy innej Psiej Wólki) ani w co lepszych liceach...

Cytat:
potocznie także pagon

potocznie "ku.as" to jest męski narząd płciowy, a historycznie... sam sprawdź... Wink

Dad ma rację - należało się przyznać i przeprosić, a pagony ewentualnie stworzyc od nowa...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 07 Kwi, 2006 23:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.