| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ceies
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w Radymie rekonstukcja "rzezi wołyńskiej"

"Wieczorem w podkarpackim Radymnie odbędzie się rekonstrukcja zbrodni wołyńskiej zorganizowana w 70. rocznicę tej tragedii. Kontrowersje budzi planowane spalenie wzniesionych zabudowań..."

jak dla mnie to sam fakt że odważają tą tragedię jest chore... przecież tam luzie byli masakrowani w okropny sposób...!
to tak jakby zrobić rekonstrukcję w Auschwitz:/
i niby czemu to ma służyć? bo jak twierdzą organizatorzy "ku pamięci ofiar"... niech lepiej jadą na Ukrainę i uporządkują groby pomordowanych albo oznaczą mogiły...:/

co o tym myślicie?

pozdrawiam

Sob 20 Lip, 2013 19:16

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą. Niestety koszmar rekonstrukcji kręci się dalej i wydaje się, że zdrowy rozsądek ani szacunek dla historii czy ofiar go nie zatrzyma. Rekonstrukcje historyczne to najlepszy przykład, że dobrymi intencjami jest wybrukowane piekło. Takie działanie prowadzi do tabloidyzacji historii oraz do jej wypaczania czy wręcz fałszowania. W Warszawie rekonstruktorzy chcieli odtworzyć pacyfikację getta oraz masakrę na Woli. Coroczne rekonstrukcje walka powstańczych budzą coraz większy sprzeciw - dzieci z karabinami na barykadzie czy ładnie wystrojone i uzbrojone oddziały mają tyle wspólnego z faktami co opowieść o załodze Rudego.
Niestety - lud pragnie igrzysk

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sob 20 Lip, 2013 19:46

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, zdrowy rozsądek powinien podpowiadać organizatorom takich imprez, że nie wszystkie wydarzenia historyczne powinny być rekonstruowane, chodzi o zwykły szacunek i pamięć dla ofiar.
Niestety w większości jak wspomniał mój Szanowny Przedmówca ludzie na ogół traktują tego typu wydarzenia jak mecz bokserski i raczej nie zależy im na całej otoczce historycznej związanej z wydarzeniem.Im więcej wybuchów, huku i wrzasku tym lepiej. Ot cała nasza prawda historyczna dla ogółu.

Sob 20 Lip, 2013 19:57

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati
Cytat:
.Im więcej wybuchów, huku i wrzasku tym lepiej.


Widziałeś rekonstrukcję ?
Napisz czy były w niej huki, wrzaski, wybuchy ?
Końcowe spalenie makiet raczej nie można zaliczyć do meczu bokserskiego.

Wto 23 Lip, 2013 16:21

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego czytaj proszę ze zrozumieniem.Użyłem tych stwierdzeń ogólnie do rekonstrukcji, niekoniecznie tej omawianej powyżej.

Wto 23 Lip, 2013 18:35

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati.
zdrowy rozsądek powinien podpowiadać organizatorom takich imprez, że nie wszystkie wydarzenia historyczne powinny być rekonstruowane,

Ten zdrowy rozsądek mówi, że nie wolno przedstawić , symbolicznie, życia Polaków we wsi na Wołyniu, codziennego życia, później otoczenia wsi i jej zniszczenia ?Bo "opiniotwórcze TV i gazety >"
To było symboliczne przedstawienie końca polskości na Kresach; tak to odebrałem.
Przed rekonstrukcją słyszałem, że To kosztuje 10 tys.
Dzisiaj czytałem o portalu promującym dolnośląskie za 65 MLN, utrzymanie roczne 5 MLN.

O czym mówimy ?!

Wto 23 Lip, 2013 20:26

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Absolutnie nie jestem wrogiem rekonstrukcji.Uważam tylko, że pewne wydarzenia nie powinny być rekonstruowane przez pamięć i szacunek dla ofiar.Widzowie tych imprez oprócz poznania pewnych faktów historycznych związanych z danym wydarzeniem (powinno mieć to znaczenie pierwszoplanowe) na ogół oglądają to na zasadzie jeszcze jednej, kolejnej rozrywki i chyba do końca nie wiedzą dlaczego taka sytuacja miała miejsce w historii. Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy traktują takie wydarzenia tylko i wyłącznie jako dobrą zabawę.

Sro 24 Lip, 2013 15:38

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzisiaj czytałem o portalu promującym dolnośląskie za 65 MLN, utrzymanie roczne 5 MLN.

Zajrzyj do SIWZ, to zrozumiesz czego tak drogo. I czemu tylko trzy firmy w Polsce podjęły się jego wykonania Wink Tak tylko OT.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 25 Lip, 2013 11:20

Powrót do góry
ceies
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.tokfm.pl/Tokfm/10,110944,14317491,Rekonstrukcja_w_Radzyminie___Ulomna_impresja__ale.html?bo=1

powiem tak... dalej jestem oburzony samym faktem że to zrobiono... ale ogólnie fajnie ta inscenizacja wyglądała (być może samo spalenie wioski pod wieczór mnie tak zauroczyło) no pomijając to że nie odzwierciedlała prawdziwej brutalnej akcji UPA...

ot takie widowisko dla mas....

Pią 26 Lip, 2013 11:44

Powrót do góry
Miffal
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie rekonstrukcja takiej zbrodni nie powinna mieć miejsca. I to zbrodni, o której w Polsce politycy nie chcą powiedzieć wprost jak o ludobójstwie. Uważam, że pamięć ofiar należało uczcić w inny sposób.

Pią 02 Sie, 2013 20:11

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.