| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cplstahl
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 63
Skąd: okolice Kazimierza Dolnego
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeprawa wiślana w Chotczy w czasie II WŚ

Pytanie kieruję do osób, które posiadają jakieś informacje o budowanym przez Niemców moście na Wiśle w Chotczy. Może zachowały się zdjęcia z tych prac lub może wspomnienia osób tam pracujących albo okolicznej ludności. W szczególności liczę na pomoc kolegów z okolic Solca, Lipska i samej Chotczy. Wiem, Ze na wyspie wiślanej Chałupki stacjonowały niemieccy żandarmi i tzw. kałamucy - azjaci w służbie niemieckiej, którzy bardzo dali się we znaki okolicznej ludności, w sumie około 300 osób. Ciekawi mnie czy wykorzystywano tam jakiś jeńców, czy byli tam normalni robotnicy, kiedy rozpoczęto pracę. Do dzisiaj zachowały się dwa filary mostowe, jeden po lewej stronie Wisły w miejscowości Chotcza i drugi w nurcie rzeki ( zniszczony) oraz betonowy obiekt bez stropu z kolumnami w środku na wyspie ( na ścianie w betonie odciśnięty jest napiś gotykiem "Lach")

pozdrawiam

Sob 01 Kwi, 2006 23:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.