| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Naprawdę ten temat nic nie wnosi,


Ale może w końcu dowiemy się , co konkretnie "bohaterskiego" ten "bohater" zrobił, po za samą walką z faszystami/nazistami/Niemcami i śmiercią w Oświęcimiu.

Pią 26 Lip, 2013 16:42

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:


3. Ktoś kto walczył przeciwko nazistom jest w moim odczuciu bohaterem..... dla Szanownego Kolegi to pewnie wróg i zdrajca??


Myślę, że ten wniosek jest aż za bardzo posunięty.Nie zgadzam się z opinią, że każdy kto walczył przeciwko hitlerowcom jest wrogiem.
Za wroga uważam szumowiny z NKWD,UB,PZPR, bandytów z prokuratury wojskowej z lat 50-tych i tym podobnych zbrodniczych organizacji.
Natomiast postać Pana Benjamina pewnie zasługuje na pamięć, można przyjąć, że był bohaterem jak setki tysięcy młodych, często anonimowych ludzi. Ludzi, którzy mieli pecha urodzić się w tamtych czasach i musieli poświęcić swoje życie za ojczyznę.Myślę, że temat chyba wyczerpany i nie ma sensu dalszej polemiki na ten temat, bo to raczej nic już nie wniesie do dyskusji.

Pią 26 Lip, 2013 18:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati;


Cytat:
Za wroga uważam szumowiny z NKWD,UB,PZPR, bandytów z prokuratury wojskowej z lat 50-tych i tym podobnych zbrodniczych organizacji.



"Nie matura lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera". Maksyma każdego młodego komucha, który szlify w bojach o ludową ojczyznę zdobywał katując AK-owców, księży czy inny podejrzany ideowo element.
O tym czy ktoś jest bohaterem czy nie, decyduje w naszym kraju jego opcja polityczna. Obecnie wszelkiej maści lewaccy "bohaterowie" są passé. I to jest błąd. Jednak ten błąd da się łatwo wytłumaczyć. Przecież do roku 1989, wykreślano z historii Polski wszystkich bohaterów którzy o jej niepodległość walczyli, tylko poglądy mieli inne. O tym drobnym niuansie trzeba pamiętać.


Bati;

Cytat:
.Myślę, że temat chyba wyczerpany i nie ma sensu dalszej polemiki na ten temat, bo to raczej nic już nie wniesie do dyskusji.



Znamiona wyczerpania miał ten temat już u zarania jego bytności na forum. Jednak każdy na IOH ma prawo do reklamowania własnej wizji bohaterstwa, czy to spod znaku SS, czy też sierpa i młota. Z przewagą młota.

Pią 26 Lip, 2013 18:53

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ano właśnie. A jak ma choć cień wątpliwości, to już ląduje w szufladce z napisem "SS" Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 26 Lip, 2013 19:34

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O B. Lewinskim wspomniałem bo postać to w Polsce nieznana a barwnie opisuje go G. Orwell, który walczył pod jego rozkazami. To jeden z wielu bohaterów walki z nazizmem i tak jak każdy zasługuje na pamięć i szacunek. I to tyle na zakończenie....

ps
Zdumiewa mnie, że są tacy dla których wszyscy obrońcy republiki Hiszpańskiej, ba wszyscy lewicowcy to muszą być komuniści i to od razu w mundurze UB lub NKWD...... Lewinsky komunistą nie był a jako syndykalista, członek milicji POUM był przez komunistów zwalczany. To, że dla kogoś bohaterem może był członek SS pozostawiam bez komentarza.


ps2
Zamknijcie, zablokujcie temat. To wam ostatnio wychodzi najlepiej

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 26 Lip, 2013 20:07

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zamknijcie, zablokujcie temat



Czekamy na auto-da-fé. Gadka o łże bohaterze który jako ;


Cytat:
członek milicji POUM był przez komunistów zwalczany.



......wzrusza tylko niepoprawnych lewicowych fantastów. Historia niczego ich nie nauczyła. Wówczas wydymał ich Stalin i jego służby, teraz dymają się sami. Chociaż tak po prawdzie dyma ich utopijna idea Laughing Laughing Laughing Kiedyś trzeba dorosnąć.


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Pią 26 Lip, 2013 20:48, w całości zmieniany 1 raz

Pią 26 Lip, 2013 20:27

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może zatem autor wątku przytoczy coś niecoś z tego co o bohaterze tegoż wątku napisał G. Orwell ? Może wtedy cała ta dziwna historia stanie się ciut bardziej jasna?
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 26 Lip, 2013 20:33

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888;

Cytat:
co o bohaterze tegoż wątku napisał G. Orwell



Po co cytować kolejnego fantastę Laughing Chociaż jako autora ''1984'', czy ''Folwarku zwierzęcego'', bardzo sobie tego autora cenię. W przeciwieństwie do autora tego tematu. Wybacz red, ale myliłem się co do Twojej osoby. Orwell w porę się obudził z lewackich fantazji, dostrzegł groźbę jaką niesie socjalizm, komunizm i diabeł wie co jeszcze. W przeciwieństwie do Ciebie red, który tak niezasadnie nosisz w awatarze flagę republikanów. Orwell widział czym jest lewica europejska i co za nią się kryje.
Zdradzone ideały wsadź sobie w buty.

Pią 26 Lip, 2013 20:45

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:


ps
Zdumiewa mnie, że są tacy dla których wszyscy obrońcy republiki Hiszpańskiej, ba wszyscy lewicowcy to muszą być komuniści i to od razu w mundurze UB lub NKWD......



Nie napisałem absolutnie, że uważam obrońców republiki hiszpańskiej za komunistów, choć i tam sporo ich było.Moja uwaga dotyczyła aparatczyków, bandytów i sadystów z okresu stalinowskiego.Upraszczając sprawę miałem na myśli np.Świerczewskiego, Kiszczaka, czy Jaruzelskiego o innych bandytach mniej znanych, ale równie "zasłużonych dla utrwalania władzy ludowej" nie wspominając.

Pią 26 Lip, 2013 23:14

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Orwell w porę się obudził z lewackich fantazji, dostrzegł groźbę jaką niesie socjalizm, komunizm i diabeł wie co jeszcze. W przeciwieństwie do Ciebie red, który tak niezasadnie nosisz w awatarze flagę


Lubić się nie musimy ale fakty trzeba szanować i nie wolno kłamać. A Szanowny Forumowicz był łaskaw napisać rzeczy które są kłamstwem i dlatego pozwalam sobie wyjaśnić;
George Orwell był przeciwnikiem totalitaryzmu - faszyzmu, komunizmu. Ostro i zdecydowanie występował przeciwko nim zwłaszcza po powrocie z Hiszpanii. Był jednak socjalistą i aż do swojej śmierci związany był z ruchem lewicowym i to nie tylko brytyjskim. Określał siebie jako demokratycznego socjalistę. W 1947 r na łamach pisma Partisan Review opublikował swój esej wzywający do budowy Europejskiej Wspólnoty Socjalistycznej bo tylko w ten sposób da się zbudować system gwarantujący sprawiedliwość społeczną i zablokuje szansę dla rozwoju totalitaryzmów. Tyle fakty. Jego książki są znane - eseje i artykuły z prasy już mniej więc polecam lekturę "I ślepy by dostrzegł – wybór esejów i felietonów G.Orwella. Krajowa Agencja Wydawnicza, 1990

Reszty wypowiedzi nie komentuję z powodów oczywistych. Także tego; "..Wówczas wydymał ich Stalin..." ale z chęcią poczekam na reakcję tych co tak dbają o porządek i merytoryczny poziom forum....

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 26 Lip, 2013 23:31

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
red25 napisał:


ps
Zdumiewa mnie, że są tacy dla których wszyscy obrońcy republiki Hiszpańskiej, ba wszyscy lewicowcy to muszą być komuniści i to od razu w mundurze UB lub NKWD......



Nie napisałem absolutnie, że uważam obrońców republiki hiszpańskiej za komunistów, choć i tam sporo ich było.Moja uwaga dotyczyła aparatczyków, bandytów i sadystów z okresu stalinowskiego.Upraszczając sprawę miałem na myśli np.Świerczewskiego, Kiszczaka, czy Jaruzelskiego o innych bandytach mniej znanych, ale równie "zasłużonych dla utrwalania władzy ludowej" nie wspominając.



Wybacz ale co te typy mają wspólnego z B. Lewinskim?? Tacy jak on tzn przedstawiciele niekomunistycznej lewicy byli przez stalinowców zwalczani. To jak jak byś na informację o bojownikach z warszawskiego getta poczynił dygresje porównująca ich do SS. Nie ta strona barykady...

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 26 Lip, 2013 23:35

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może jestem nudny, ale dalej nie wiem czym w.w. bohater zasłużył na tytuł "bohatera" ...

Sob 27 Lip, 2013 0:23

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25;


Cytat:
George Orwell był przeciwnikiem totalitaryzmu - faszyzmu, komunizmu. Ostro i zdecydowanie występował przeciwko nim zwłaszcza po powrocie z Hiszpanii



Zwłaszcza wówczas kiedy zrozumiał jaką formę przybrał utopijny sen Marksa, Engelsa czy Hercena Laughing Orwell uległ wizji bezklasowego społeczeństwa będąc w Barcelonie w roku 1936 i trochę czasu mu zajęło by zrozumiał jaką iluzją była ta forma państwa.


red25;

Cytat:
z chęcią poczekam na reakcję tych co tak dbają o porządek i merytoryczny poziom forum....


I taka z Tobą rozmowa Laughing "merytoryczna". A nuż się uda wyeliminować setha cudzymi rękami Laughing Widzę że tęsknisz za NKWD, czy UB. PCE Ci się marzy na forum IOH Laughing Resztę pozostawiam bez komentarza.

Sob 27 Lip, 2013 16:03

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

penetrator napisał:
Może jestem nudny, ale dalej nie wiem czym w.w. bohater zasłużył na tytuł "bohatera" ...



Swoja postawą i walką przeciwko nazistom. Za mało? Był jednym z tysięcy i tak każdy zasługuje na pamięć i szacunek

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sob 27 Lip, 2013 19:02

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Choć obawiam się, że od kolegi reda25 się już niczego konkretnego na temat bohatera tegoś wątku nie dowiemy to jednak też trochę nie rozumiem sensu ani celu tego wątku. Jeżeli autor uważa, że przypomniany przez niego człowiek wart jest uwagi to niestety jakoś nie bardzo potrafi to przekonująco uzasadnić.
Oczywiście różnie można definiowac pojęcie bohaterstwa - dla jednych może to być jakiś jeden czyn dla innych całokształt życia lub pewien okres w życiu ale w tym konkretnym wypadku niestety jest to rodzaj "spalenia" tematu - bo nie wiem czy po lekturze tegoś wątku ktoś ma chęć - wobec milczenia autora dowiadywać czegoś więcej na temat p. Lewińskiego Smutny A być może faktycznie było warto...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 27 Lip, 2013 19:52

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kapitulacja Kapitulacja Kapitulacja


Nie bardzo rozumiem na co kolega Marek czeka....mam podać liczbę zabitych wrogów czy cały jego szlak bojowy? Lewinsky był nietuzinkowa postacią; w Hiszpanii był dowódcą oddziału milicji POUM złożonej z zagranicznych ochotników m.in G. Orwella. Zorganizował i poprowadził do walki ten specyficzny oddział. Orwell opisuje go jako bezkompromisowego żołnierza, dobrego dowódcę a przede wszystkim jako przyjaciela, który sprawdził się w ciężkich chwilach. W czasach gdy wielu Francuzów raczej myślało o spokoju on nie czekał tylko stanął do walki.
Co do jego śmierci są kontrowersje - zarówno hiszpańskie jak i część francuskich źródeł podaje, że po aresztowaniu zginął ale w kilku źródłach podają, że wojnę przeżył. Wyjaśnienie sprawy utrudnia fakt iż z Hiszpanii wyjechał na fałszywym kanadyjskim paszporcie i później jeszcze kilka razy zmieniał swoje nazwisko. Niezależnie od tego czy zginął i w jakich okolicznościach za swoja postawę zasługuje na pamięć i szacunek.

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sob 27 Lip, 2013 20:18

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth:


Cytat:
Czekamy na auto-da-fé


I się doczekaliśmy Laughing Wielkie bum, trochę smrodu i nic ponadto. Moje pytanie które kieruję do uczestników tej dziwnej dyskusji brzmi; Czy tytuł tego wątku był zasadny Question Brzmiał on;

Benjamin Lewinski - zapomniany bohater.

Proszę kolegów Batiego, marka8888, penetratora, de Villarsa, maxikaska, palatyna i Harrego DZ o krótki komentarz w sprawie tego "bohatera", oraz faktów dla których wg reda winien być wspomniany na forum IOH.

Sob 27 Lip, 2013 20:48

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mój dziadek i "paru" jego kolegów tez walczyło z Niemcami ( i jak prywatnie sądzę, nie tylko ). Nigdy w rozmowach nie mówi, że robili coś bohaterskiego. Po prostu robili, to co było trzeba. Zresztą po prawdzie bardzo mało mówili, nawet po 1989 roku ...

A ja naprawdę chciałby się dowiedzieć, co po za pełnieniem funkcji zrobił nasz "Bohater" np. jednym granatem zniszczył 100 czołgów, lub zasłonił sobą wylot lufy nieprzyjacielskiego ckm-u, itp.

Sob 27 Lip, 2013 21:40

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mój dziadek i "paru" jego kolegów tez walczyło z Niemcami ( i jak prywatnie sądzę, nie tylko ). Nigdy w rozmowach nie mówi, że robili coś bohaterskiego. Po prostu robili, to co było trzeba.

I chyba na tym polega bohaterstwo na robieniu tego co dana chwila wymaga. Tak zapewne i postępował żołnierz przedstawiony przez Reda. Mówiąc o bohaterstwie jako takim oceniamy co ? czyny ? postać ? przekonania ? charakter danej postaci ? czy PR jaki stworzyli mu ludzie i Historia ? Czy też nie ważne co się mówi tylko kto to mówi...

P.S.
Cytat:
np. jednym granatem zniszczył 100 czołgów, lub zasłonił sobą wylot lufy nieprzyjacielskiego ckm-u, itp.

Mówisz i masz Wink o to właśnie taki czyn . . Pozostawiam do dyskusji ... bohater czy nie bohater... Question
Cytat:
był jedynym artylerzystą w baterii, który ocalał, ale pozostał na stanowisku i strzelał nieprzerwanie, dopóki nie zatrzymał nieprzyjacielskich czołgów, niszcząc sześć z nich. Trwał samotnie na swojej pozycji przez następne dwa dni. Bohatersko odpierał kolejne ataki piechoty i czołgów, nie odstępując od swego działa, narażony na morderczy ogień artylerii, moździerzy i karabinów maszynowych. Trzymał się zawzięcie, całkowicie odcięty od reszty dywizji. Nie chciał opuścić stanowiska, przenosił pod osłoną nocy pociski do swojego działa z rozbitych sąsiednich baterii, a o świcie otwierał ogień do nieprzyjacielskiej piechoty i czołgów. 27 września zostali wreszcie wyparci z Łuszna, a zdumieni koledzy znaleźli go skulonego przy dziale przeciwpancernym.
W ciągu siedemdziesięciu dwóch godzin zabił prawie stu nieprzyjacielskich żołnierzy i zniszczył trzynaście czołgów

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 28 Lip, 2013 9:58

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro jako pierwszy zostałem wywołany do tablicy to nakreślę kilka słów na ten temat.
Przed momentem pokusiłem się znaleźć coś na temat Pana Lewińskiego.Niestety wiedza o Jego życiu jest wręcz ascetyczna by nie użyć słowa enigmatyczna.
Większość odsyłaczy kieruje do strony forum IOH, gdzie trwa to trochę dziwna dyskusja lub do książek teleadresowych.
Generalnie wiadomo, że był, żył, walczył i zginął, absolutnie nic ponadto.
jeżeli rozpatrujemy jego bohaterstwo na podstawie powyższych przesłanek to dla mnie jest to zwykły młody człowiek, pewnie trochę idealista, który wiedziony ciekawością życia i chęcią przeżycia przygody wybrał taką właśnie drogę dla siebie i nie widzę w tym specjalnie jakiegoś wielkiego bohaterstwa, czy patriotyzmu, raczej pospolite awanturnictwo.
Chyba więcej w tej sprawie głosu nie zabiorę bo chyba nie warto i trochę za gorąco.

Nie 28 Lip, 2013 10:39

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolega groszek jak zwykle po uderzeniu w stół wtrąca swoje trzy gorsze. Niby w sprawie.....tylko w czyjej Question Wujek SS-man ze Sztutowa zobowiązuje. Groszek rzecz jesna ma pełne prawo do rodziny z SS. Dlatego nie dziwi, że przykładem bohatera jest.....;

groszek;


Cytat:
W ciągu siedemdziesięciu dwóch godzin zabił prawie stu nieprzyjacielskich żołnierzy i zniszczył trzynaście czołgów



... podoficer SS, Fritz Christen . Red założył ten temat, być może w słusznej sprawie. Niewiele z tego wynika.

Nie 28 Lip, 2013 12:54

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Reed piszemy tu bohaterstwie ... cóż wynika z tego ? Co czyni człowieka bohaterem ? Podałam kontrowersyjny przykład / a może nie kontrowersyjny ? ewidentnego czynu bohaterskiego . Jednakże nie uznamy tego żołnierza bohaterem bowiem służył w SS.
Podałeś nam postać "zapomnianego bohatera" , jednakże i on nie jest / nie możemy go uważać za bohatera ze względu na jego przekonania polityczne. Cóż więc czyni człowieka bohaterem w oczach Ludzi i Historii ? Weźmy przykład Ryszarda Lwie Serce .. hmm.. troszkę daleko lecz cóż z tego. Opiewany w pieśniach bohater , a dziś stanął by w Norymberdze za rozkaz wymordowania 20.000 jeńców muzułmańskich . Powiecie takie czasy. Czasy, ludzie i bohaterzy. To Czas czyni człowieka bohaterem... czas i nurt polityczny obowiązujący w onym czasie . Bandera , dla nas to zbrodniarz dla Ukrainy bohater... Czas ludzie i miejsce . To czyni z Bandery bohatera. Można tak wymieniać w nieskończoność. Zmieniają się Czasy i zmieniają Bohaterowie .
A temat Reed , ciekawy Super

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 28 Lip, 2013 19:32

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek;


Cytat:
Reed piszemy tu bohaterstwie


Oooo mamy tandem. Tematem przewodnim jest osoba Benjamina Lewińskiego. Co ma ten człowiek wspólnego z SS-manem, jeszcze nie wiem. Ale jako samozwańczy współautor tego postu, groszek na pewno to wyjaśni. Reszta nie nadaje się do komentowania, bowiem są to bzdury totalne.

Nie 28 Lip, 2013 19:55

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomijając Ryszarda Lwie Serce, Groszek dlaczego Bandera? Czyżby taki sam 'bohater" jak p. Lewiński?. Inny przykład SS-mann . Hm...

Nie 28 Lip, 2013 20:08

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

penetrator napisał:
Pomijając Ryszarda Lwie Serce, Groszek dlaczego Bandera? Czyżby taki sam 'bohater" jak p. Lewiński?. Inny przykład SS-mann . Hm...


Koleżance chodziło pewnie o to, że definicja bohaterstwa dla różnych ludzi lub narodów jest inaczej pojmowana, tzn dla jednych dana osoba jest bohaterem godnym stawiania pomników dla innych nikim istotnym lub wręcz szkodnikiem, jaskrawym przykładem takiego pojmowania bohaterstwa będzie np. prezydent Lech Kaczyński.

Nie 28 Lip, 2013 20:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.