| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek76
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Pochwał: 1
Skąd: Legnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

CD a DVD

Pytanie do redakcji . Jaka jest różnica w kosztach w tłoczeniu CD a DVD i jak to by się odniosło co ceny IOH ? Pytam dlatego że wszystko niby fajnie ( treść filmów ) ale jeżeli chodzi o jakość to marnie . Wiadomo że płyta DVD ma większe możliwości ( można upchać to co się nie zmieści na papierze np. jakieś darmowe eBooki itp. ) a wasze pismo ukazuje się co dwa miesiące - to raczej nie za często dla wiernego czytelnika .Podniesienie ceny dla umieszczenia nośnika DVD raczej bym przebolał( jeden browarek mniej) .
Jeżeli to raczej dla redakcji niemożliwe ( koszy i wykonanie ) to może kompresja w formacie DviX ale od razu nasuwa się odpowiedź że nie każdy czytelnik ma taki odtwarzacz stacjonarny lub komputer Crying or Very sad .

Pią 31 Mar, 2006 9:19

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jakie są dokładne koszty wyprodukowania płyty DVD, ale podejrzewam, że różnica by wynosiła 1-2 zł max Wink Oczywiście mogę się mylić Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Pią 31 Mar, 2006 10:00

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tak o 2,5 pln

ale od nowego numeru , poprawilismy jakość pakowania , czy tam czegoś w obcym języku informatycy to opisują ,

i będzie znacznie lepiej,

Pią 31 Mar, 2006 11:19

Powrót do góry
Maciek76
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Pochwał: 1
Skąd: Legnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uważam że umieszczenie nośnika DVD podniosłoby standard czasopisma IOB oraz wzmocniłoby jego pozycje na rynku względem konkurencji ( coś nowego).
Jeżeli chodzi o finanse można w każdym DVD trzasnąć parę reklam tak jak to się dzieje w czasopismach dla kobiet !

Pią 31 Mar, 2006 12:24

Powrót do góry
Jarecki
Redakcja
Sierżant

Sierżant





Posty: 86
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może więcej szczegółów - kto by dał reklamę i ile zapłacił? Każdy pewny kontakt chętnie przyjmiemy.
Jarecki

_________________
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

Nie 02 Kwi, 2006 2:19

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest tylko jedno małe "ale" - wzrost ceny o 2,50 spowoduje spadek kupujących, nie każdy czytający ma prace, kase itp.
Ale gdyby zrobic 2 wersje - z DVD i zwykłym CD do wyboru to sądze że było by ok, choc pewnie gorzej z wykonaniem tego. Oczywiście mogę się mylic, bo poprawa jakości przyniesie też wzrost zainteresowania i to wszystko sie wyrówna.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 02 Kwi, 2006 9:57

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale nie każdy posiada odtwarzacz DVD w domu czy w komputerze. CD odtworzy na DVD a odwrotnie już nie...

Nie 02 Kwi, 2006 10:03

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może lepiej nie zmieniac na DVD, tylko dodac jakieś fajne flmy na płyte:)
Albo jezeli jest artykulik, to do niego w dobrej jakości skan mapki.

_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Wto 04 Kwi, 2006 20:39

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

elpas napisał:
Ale nie każdy posiada odtwarzacz DVD w domu czy w komputerze. CD odtworzy na DVD a odwrotnie już nie...


Dokładnie! Podpisuję się pod tym co napisał elpas! Uważam także, że dobrze byłoby trzymać się aktualnie obowiązującej ceny, bo jest bardzo ok!

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 05 Kwi, 2006 10:22

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mysle, ze dzis to DVD jest juz standardem i to takim jaki zaraz bedzie wymieniony na nastepny (blue ray). Czyli argument, ze ktos czegos w kompie czy kolo TV nie posiada jest nietrafiony. Wzrost kosztu o 2,5 PLN to chyba jednak zadna podwyzka. Za jakosc sie placi. Przy ogolnej cenie gazety w stosunku do jej zawartosci to chyba jednak zaden problem. Nie jest to nawet miesiecznik wiec uwaga o podwyzce chyba jednak nie ma racji bytu. Problem jest tylko czy IOH chca to robic oraz czy maja czym zapelnic 4,7 GB przestrzeni. Jakos tego nikt nie zauwazyl Mr. Green Mr. Green Mr. Green Przeciez jesli mialyby byc filmy czy inne projekty to one tez cos kosztuja. Na produkcje sklada sie nie tylko cena samego nosnika. Ale do odwaznych swiat nalezy i ja jestem pewien, ze nawet jesli gazeta skoczy do 15 PLN z DVD to nikt z niej nie ubedzie Piwo
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 11 Maj, 2006 8:25

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
DVD jest juz standardem i to takim jaki zaraz bedzie wymieniony na nastepny (blue ray)

Dokładnie DVD jest już standardem, ale nie wiadomo na co zostanie wymieniony (blue-ray bądź HD-DVD), a poza tym minie jeszcze z 4-5 lat zanim się standard zmieni Wink

Czw 11 Maj, 2006 8:31

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
...Wzrost kosztu o 2,5 PLN to chyba jednak zadna podwyzka ...


Czyżby? To wzrost o 1/4 ceny!
Także z punku widzenia psychologicznego "10" to "tylko 10", a 12,50 to ... już nie to!
Nie każdy z Czytelników to wypasiony koleś któremu wisi czy zapłaci 10,00 czy 12,50 czy 15,00! Dla niektórych to jest konkretna "kasa", Drodzy Koledzy.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Czw 11 Maj, 2006 14:22, w całości zmieniany 1 raz

Czw 11 Maj, 2006 12:03

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I nie osądzajmy sprzętu innych swoją miarą i swoimi możliwościami.
Ja np. nie mam na to żeby sobie kupić odtwarzać DVD i nie ukrywam tego. Żeby cokolwiek obejrzeć musiałbym iśc po prośbie do znajomych a nie każdy chce żeby zamęczać kogoś bunkrami i innymi.
Cena w granicach 15 zł odpadałby, rynek wyrzuci taką gazetę ze swoich szeregów (tańsza konkurencja)... a i tak żeby poczytać podobne gazetki stoję przy stoisku i czytam na miejscu hehe.

Czw 11 Maj, 2006 13:10

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

elpas napisał:
Cena w granicach 15 zł odpadałby, rynek wyrzuci taką gazetę ze swoich szeregów (tańsza konkurencja)...


sadze ze tu jest pies pogrzebany...nie ma co kombinowac.

Inna sprawa ze moje, troche starsze DVD/stacjonarne/ nie odtwarza tych plytek:)
tylko w kompie...moze zmienic na jakis inny format zapisu??

Czw 11 Maj, 2006 19:35

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem jak zareaguje rynek na taka propozycje. Natomiast wiekszosc z Was oczekuje czegos EXTRA za te same pieniadze.
Koledzy!!! Jesli cos jest za darmo to jest do d...y jak mawia moj "best friend" z Lodi,CA. I ma racje. Za jakosc sie placi. Jeszcze raz powtorze, iz IOH sa dwu-trzy-miesiecznikem. To nie to samo co inny cykl wydawniczy. Zreszta jakos nie zauwazylem zeby ktokolwiek z Redakcji czy sam Szponiasty cokolwiek wspominal o jakiejs podwyzce. To tylko ja sie ustosunkowalem do takiego pomyslu. Argument, ze ktos czegos nie posiada to... jakby powiedziec? Chyba tylko problem jednostkowy. Bolesny dla konkretnej osoby ale jesli ma byc cos nowoczesnego i EXTRA to ja jestem pewien, ze kosztowac musi. Jesli ktos ma na piwo - co dosc powszechnie jest tu akcentowane - to moze z niego zrezygnowac jesli faktycznie jest fanem gazety i chce czytac tresci w Niej zamieszczane. Jesli ogol spolecznosci IOH domaga sie czegos jeszcze lepszego to musi miec takze swiadomosc, ze tego za darmo nie bedzie. I jeszcze jedna drobna sprawa. Jak widze zupelnie nikogo nie obchodzi fakt, iz ktos to wydaje za wlasne pieniadze. Moze majatku nie zbije na tym, ale w koncu dokladac nie powinien. A ceny energii rosna....

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 11 Maj, 2006 19:44

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

elpas napisał:

Cena w granicach 15 zł odpadałby, rynek wyrzuci taką gazetę ze swoich szeregów (tańsza konkurencja)... a i tak żeby poczytać podobne gazetki stoję przy stoisku i czytam na miejscu hehe.


A niby o jakiej konkurencji Ty mowisz???? Mowia Wieki?? Chyba jednak inny troche profil.
A co do ostatniej Twojej kwestii to "Che" by tego nie pochwalil bo to nieuczciwe Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 11 Maj, 2006 19:47

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To ja tak skromnie z boczku – mnie tam CD nie przeszkadza akurat – już się przyzwyczaiłem że zazwyczaj jest to jakiś dziwny format, idzie oglądać a nie są to i tak filmy pełnometrażowe tylko nieco b. niszowe produkcje – niech i tak będzie. CD ma zasadniczo tylko wzbogacać GAZETE a nie odwrotnie (zaraz będziemy mieli coś z cyklu „kino domowe” Wink ), zresztą pomysł ostatni z przypisami do jednego artykułu też niezły – zawsze to jedna strona mniej Bardzo szczęśliwy.. choć ja tam akurat sięgam do przypisów – ale nie jest to jakieś straaszne utrudnienie. Jakby się udało jakieś mapki czy cóś w tym guście (ilustrujące dodatkowo tekst.. też fajnie).
No a teraz do meritum Bardzo szczęśliwy – ja tam specem nie jestem, badań marketingowych nie robiłem (redakcja pewnie tak) ale na rynku jest niezły popyt na pisma b. „militarne” – vide militaria XXw., oraz b. „określone” czyli choćby MSiO czy Lotnictwo. Pism poruszających się b. w kategoriach „humanistyki historii” (taki prywatny neologizm na użytek tej wypowiedzi) jest stosunkowo niedużo a jeśli są to albo z branży b. „naukowej” albo są to Mówią Wieki Bardzo szczęśliwy. Wynika to też po części zapewne z tego że takie jest zapotrzebowanie rynku – wystarczy popatrzeć po forach jakie tematy są najpopularniejsze zwykle – „IS czy Tiger”; „T-34 czy Panthera” itp. a tematy o składy dywizji, ludzi, procesy (w sensie zjawiska) czy też filozofię systemów są zdecydowanie rzadsze. Oblicza w jakiś sposób wypełniają tą lukę – choć i luka niewielka, przy okazji nie wyrzekając się ciekawych tematów które spokojnie mogły by trafić do MsiO choćby – vide art. „marynarskie” które są b. porządnie zrobione. To nie jest łatwe – pismo w marynistyce się nie specjalizuje a w jakiś sposób próbuje trzymać poziom (nie bez sukcesów rzecz jasna) – przy okazji moim skromnym zdaniem art. marynarskie lepsze niż w Militariach Bardzo szczęśliwy.
To wszystko trzeba jakoś trzymać i najlepiej trzymać poniżej ceny 12 zeta – które są jak wiemy cenami zwykle konkurencji (szerzej rozumianej) – wstrzeliwanie się powyżej tego poziomu może zagrozić poziomowi sprzedaży a to wszystko przy i tak niezbyt wielkim (niestety) nakładzie).. ale jak pisałem to tylko prywatne przemyślenia z boczku.
pzdr

Pią 12 Maj, 2006 15:14

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

patrynius napisał:
już się przyzwyczaiłem że zazwyczaj jest to jakiś dziwny format,

O ile się nie mylę jest to zazwyczaj VCD Wink

Pią 12 Maj, 2006 15:22

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak naprawde to musze sie przyznac do czegos Embarassed Embarassed Embarassed Mam gazete od" No 1" i TYLKO JEDEN RAZ ogladalem zawartosc plytki. Po prostu uwazam, ze gazeta to slowo pisane. Reszta to tylko zwykly dodatek marketingowy. Cale moje dotychczasowe wynurzenia odnosily sie tylko do problemu tego dodatku. Jesli chodzi o mnie to jest on calkowicie zbedny i niepotrzebny. Slowo to slowo i nic go nie zastapi. Natomiast mozna by pomyslec nad jakas ksiegarnia z plytkami i wtedy zachcianki moglyby byc zaspokojone. Oczywiscie mam na mysli przyszlosc Mr. Green Mr. Green Mr. Green
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 13 Maj, 2006 9:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.