| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sokal
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:


A to ciekawy głos w tej sprawie;

http://wpolityce.pl/artykuly/30009-arkadiusz-karbowiak-o-zbrodni-w-wierzchowinach-


Jeszcze sobie przypomniałem, że wcześniej podawałeś w/w link jako "ciekawy głos w sprawie". Ten wywiad z Arkadiuszem Karbowiakiem, to niezła propaganda w stylu "z epoki". Takie bajki pięknie pisane i gdybanie, nic nowego nie wnosi i wręcz przeciwnie, bo szkodzi prawdzie.

Nie 03 Maj, 2015 23:57

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kpisz czy o drogę pytasz?
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pon 04 Maj, 2015 15:39

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[code]Dodam tylko jeszcze, że na początku myślałem, że oddziałem pozorowanym był oddział specjalny LWP dowodzony przez Bolesława Kowalskiego osławionego bandyty z tych rejonów wcześniej AL ps. "Cień". Jego stać by było na takie zbrodnie. Wcześniej mordował żołnierzy z AK, ale w tym czasie właśnie chyba był w rejonie Puław, oczywiście jako prowokator zabijając w imieniu AK i NSZ. [code]
Można coś bliżej na temat tego zabijania w imieniu AK i NSZ? Kogo, kiedy i gdzie? Bo jest parę wypadków, że Kaźmierak kogoś zastrzelił, ale bynajmniej nie jako AK czy NSZ, ale zwyczajnie, jak oficer MO.

[code]To w końcu które UB czy Sąd czy NKWD ma rację ? Sokół a może Szary a może ktoś jeszcze inny ? Sami się pogubili przy tych prowokacjach.
[code]
Jeżeli ktoś się pogubił, to raczej negacjoniści. Oddział Sokoła wchodził w skład zgrupowania Szarego.

Cytat:
Po bitwie pod Hutą (10 czerwca) jeden z ocalałych oficerów „Szarego” napisał w meldunku, że: "Po drodze minęliśmy oddział „Sokoła” z AK, który aż zza Rejowca ciągnął za nami."

Który oficer? Bo chyba niewielu Hutę przeżyło.
Notabene, czy to nie był oddział WiN dowodzony wtedy przez Lewczuka a wcześniej przez Sekułę?

_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Sro 13 Maj, 2015 17:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.