| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

???? Czy może mi ktoś to wytłumaczyć?????

Bardzo byłbym wdzięczny za wyjaśnienie z jakiego powodu szanowny moderator Kris zablokował temat dotyczący Zbrodni w Wierzchowinach?! Nie wątpliwie ta zbrodnia miała miejsce. Tekst jest w dziale poświęconym zbrodniom wojennym - czyli chyba prawidłowo. Zawiera opis zdarzenia oraz źródła - wydaje mi się, że ze strony merytorycznej tez jest prawidłowo. Pod tekstem nie było jeszcze dyskusji - tylko dwie wypowiedzi i nikt z piszących raczej regulaminu nie złamał. A jednak temat jest już zamknięty... Z jakiego powodu? A może chodzi o samo zdarzenie? Nie pasuje szanownemu moderatorowi, że ktoś o tym wspomina? To proszę dodać do regulaminu, że zakazuje się dyskusji na temat zbrodni dokonanych przez polską skrajna prawicę i tyle. Nie będzie konieczności takich prymitywnych i infantylnych zagrań.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź

R

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pon 10 Cze, 2013 13:10

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie Moderator zamknął temat "profilaktycznie" aby nie dopuścić do grubszej awantury.Zrobił to chyba dlatego ponieważ nie potrafimy spokojnie i bez emocji rozmawiać na każdy temat, niestety.

Pon 10 Cze, 2013 22:24

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
nie potrafimy spokojnie i bez emocji rozmawiać na każdy temat, niestety.


PT Bati

Z całym szacunkiem , ale nie cierpię pluralis . Mam swoje nazwisko. Natomiast PT Moderator jest od tego aby po prostu usuwać ( mniej lub więcej ) chamskich " dyskutantów " , z reguły nie mających żadnej wiedzy w temacie , poza komunałami i inwektywami . Dlatego Forum jest takie jakie jest . Wystarczy przeglądnąć tematy - które zamarły , bo przecież trudno dyskutować z samym sobą lub ze zwolennikiem tych samych tez poglądów itd. Oczywiście możemy wyjaśniać szczegóły , ale i tego też niewiele . Dlatego zapada milczenie. A podpisywanie " Listy obecności " ( jak dla mnie ) jest nie ciekawe i sensowne .

PS. Przy wielu tematach widzę schemat : X ukradł worek cementu - czy jest to naganne ? W odpowiedzi na zagadnienie jest natychmiast : A Y to ukradł tonę cementu . i tym się należy zająć a nie tym co tylko worek .


serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Pon 10 Cze, 2013 23:10, w całości zmieniany 4 razy

Pon 10 Cze, 2013 22:56

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grubszej awantury? A była jakaś cieńsza? Wybacz ale forum dyskusyjne działa na takich zasadach, że ludzie dyskutują.... forum dyskusyjne bez dyskusji??? Wspaniały pomysł. W tym konkretnym przypadku nikt nie złamał regulaminu (no chyba, że moderator) - niestety ale po raz kolejny zablokowano dyskusję na temat związany ze zbrodniami polskich nacjonalistów - jeżeli moderatorom nie pasuje dyskusja na te tematy to niech wprowadzą odpowiedni zapis w regulaminie a nie zamykają tematy, bo scenariusz zawsze jest ten sam; najpierw pojawia się jakiś troll lub inny herr a później temat jest blokowany jako "wywołujący zamieszanie". A może od razu całkiem zakazać dyskusji bo każda może prowadzić do "grubszej awantury"?

R.

Ps
Pomijam fakt iż blokujący moderator mógłby sie pokusić o sensowną argumentację. Moderator ma prawo i obowiązek kontrolować dyskusję ale w oparciu o regulamin a nie własne "widzimisie"

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pon 10 Cze, 2013 23:02

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trzeba będzie to zapisać w annałach - zgadzam się (choć częściowo) z redem. Niesamowite.
Ale do rzeczy - faktycznie w tym przypadku powodów do zamknięcia dyskusji moim zdaniem nie było.
Niemniej na prywatnym forum jedynymi czynnikami regulującymi dyskusję (poza przepisami powszechnie obowiązującego prawa rzecz jasna) jest widzimisię administratora. O ile moderator postępuje zgodnie z linią administracji (właścicieli danego portalu) to jest wszystko w porządku. Jak się użytkownikom postawa administratora nie podoba - można nie dyskutować na pewne tematy, ograniczyć swoje wypowiedzi, albo zrezygnować z forum w ogóle. W internecie miejsc do dyskusji jest wszak multum. A regulamin nie jest dla adminów czy modów, ale dla użytkowników - to taki guideline żeby wiedzieli z grubsza jakie to widzimisię admina jest. Co nie znaczy, że admin nie może swego widzimisię zmieniać.
Tak na prawdę w moderce najistotniejszy jest zdrowy rozsądek. Są fora bez żadnych regulaminów, gdzie mimo to kierunek wytyczony przez administrację jest dość jasny i wiadomo czego się trzeba trzymać, a są i takie gdzie mimo opasłych regulaminów panuje bezhołowie.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Wto 11 Cze, 2013 14:07

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co takiego jest w zbrodni w Wierzchowinach, że się spokojnie pogadać nie da?

Wto 11 Cze, 2013 14:59

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydarzenie to jest w pewnych kręgach mało popularne, mało wygodne, a co u niektórych wywołuje ostre stan alergiczne.
Niektórzy po zakończeniu działań frontowych nie złożyli broni, nie poddali się nowemu okupantowi ze wschodu, stawiali komunistów w tej samej grupie co niemieckich okupantów i zwyczajnie do nich strzelali. Przez niektórych byli uznawani za bandytów, zwłaszcza przez władzę ludową.Inni zaś kreowali ich na bohaterów i dzisiaj stawiają pomniki.
Prawda, zapewne jak to zwykle bywa, jest gdzieś po środku.

Wto 11 Cze, 2013 18:43

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1. Jeżeli właściciele tego forum sobie nie życzą dyskusji na pewne tematy to najprościej będzie zaznaczyć to w regulaminie - co też postuluję. Skoro takiego ograniczenia nie ma w regulaminie ani nie wspominał o tym Szponiasty czy inny przedstawiciel redakcji to ciężko to uznawać. Nie wiem jak pozostali forumowicze ale ja nie mam daru telepatii. Napisałem tekst dotyczący wydarzenia historycznego który jest, moim zdaniem merytoryczny. Dyskusja została zablokowana i jak dla mnie jest wynik głupoty oraz braku kultury moderatora który cenzuruje wypowiedzi według swojego widzimisie. Zreszta nie pierwszy raz - temat o zbrodniach Burego wisi zablokowany od lutego. To jest forum Inne Oblicza Historii a nie nacjonalisty ale jak widać niektórym się myli.

2. Prawda jest jak zawsze gdzieś po środku i warto na te tematy - zwłaszcza te ukrywane czy fałszowane dyskutować ale jak widać tutaj będzie to chyba niemożliwe. Ten dział służy do czegoś innego, więc nie ma co tutaj tego omawiać. Obawiam się, że dyskusja w odpowiednim dziale historycznym skończy się jak pozostałe zamknięciem tematu. Porozmawiajmy o wzorach mundurów Waffen SS, bo taki temat z pewnością nie będzie drażnił moderatorów.

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Wto 11 Cze, 2013 20:28

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:


1/nie poddali się nowemu okupantowi ze wschodu, stawiali komunistów w tej samej grupie co niemieckich okupantów i zwyczajnie do nich strzelali.
2./Przez niektórych byli uznawani za bandytów, .


PT Bati

ad 1/ W odczuciu społecznym , Rosjanie nie byli okupantami a WYZWOLICIELAMI od Niemców , którzy wymordowali tysiące członków rodzin , znajomych , zniszczyli życie tego społeczeństwa, "prawem "- zwycięzcy !! Więc porównywanie Rosjan do Niemców jako tożsamych budziło w społeczeństwie odrazę. Istniała chęć / nadzieja - SPOKOJU !!! Wreszcie !!! po okropieństwach wojny. Teraz post factum dezawuuje się ich jako wyzwolicieli i robi sie z nich dzicz przy wręcz arbiter elegantiae... Niemców. .

ad 2/ Tak , zwyczajni ludzie , ci codzienni -mają prawo jak każdy z NAS OBECNYCH do ..życia !! Tym bardziej jak przeszli piekło nie ze swej winy ! A tu mieli znowu nowe. Bo ci walczący (? ) aby utrzymać swe działanie grabili właśnie w większości tych postronnych - czasami nawet ich mordując w imię ...konieczności .

PS. Znam takich którym śnił się biały koń , ale to takie samo działanie jak wyciąganie kasztanów z ognia nie swoimi rekami .

Czasami warto przystanąć , zrozumieć ..Pomogą nawet "płaskie obrazy " z takich niszowych filmów jak ": " Bandyta " czy " Szwadron ".
Bez tzw Oscarów , czerwonych ( o dziwo tutaj nie budzi odrazy ) dywanów i itp. ( Znane mi są Oscary w interpretacji faktów niewygodnych )

Bo mieć to nic , przy być.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 12 Cze, 2013 3:58

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:
ad 1/ W odczuciu społecznym , Rosjanie nie byli okupantami a WYZWOLICIELAMI od Niemców , którzy wymordowali tysiące członków rodzin , znajomych , zniszczyli życie tego społeczeństwa, "prawem "- zwycięzcy !! Więc porównywanie Rosjan do Niemców jako tożsamych budziło w społeczeństwie odrazę. Istniała chęć / nadzieja - SPOKOJU !!! Wreszcie !!! po okropieństwach wojny. Teraz post factum dezawuuje się ich jako wyzwolicieli i robi sie z nich dzicz przy wręcz arbiter elegantiae... Niemców. .

Pomimo tego że w społeczeństwie panowały (skądinąd słuszne) zmęczenie i rezygnacja przez tragedie wojny, mówienie o akceptacji społecznej Rosjan jest dla mnie kompletnie nie na miejscu. Reżim sowiecki w niczym nie ustępował swoim kolegom po fachu z zachodu. Dla kogo byli oni wyzwolicielami? Dla tych których synowie, bracia i ojcowie wracali po wielu latach wojennej tułaczki by trafić do katowni NKWD czy UB i wprost pod lufę wynalazku Tokariewa? Litości.
Ludzie po prostu nie mieli wyboru i musieli sobie układać życie w takim kraju jaki mieli - w kraju wciąż pod okupacją zbrodniarzy.
krakus57 napisał:
ad 2/ Tak , zwyczajni ludzie , ci codzienni -mają prawo jak każdy z NAS OBECNYCH do ..życia !! Tym bardziej jak przeszli piekło nie ze swej winy ! A tu mieli znowu nowe. Bo ci walczący (? ) aby utrzymać swe działanie grabili właśnie w większości tych postronnych - czasami nawet ich mordując w imię ...konieczności .

Dla wielu ludzi niekoniecznie ich własne życie było wartością najwyższą. A że z biegiem czasu społeczeństwo coraz mniej popierało tych którzy z nową rzeczywistością pogodzić się nie chcieli? Można tutaj zacytować Dmowskiego. Mówił kiedyś coś tam o "typie człowieka". Czy jakoś tak.

A temat moim zdaniem powinien zostać jak najbardziej otwarty. Jest to forum historyczne i powinno umożliwiać dyskusje o każdym jej aspekcie. Przynajmniej dopóki dyskutujący trzymają się faktów i zachowują jak dorośli ludzie.

Sro 12 Cze, 2013 12:02

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drodzy forumowicze wybaczcie ale muszę prosić o przerwanie waszej dyskusji bo jej kontynuacja może doprowadzić do zamknięcia tego wątku a ja bardzo chciałbym otrzymać odpowiedź na zadane pytanie. W innej sytuacji proponowałbym dalszą dyskusję w odpowiednim dziale ale dopóki sprawa nie będzie wyjaśniona i nie dowiemy się czy są jakieś tematy związane z naszą historią o których właściciele forum dyskusji sobie nie życzą, taka propozycja jest bezcelowa. Jest jeszcze wyjście alternatywne czyli dokończenie dyskusji na innym forum...
Niestety ale moderator Kris ani żaden inny nie odpowiedział na moje pytanie. A szkoda; lubić się nie musimy ale szanować powinniśmy.
Jak w każdej dyskusji liczy się merytoryczne podejście do tematu i zdrowy rozsądek a regulamin tylko formalnie ją ujmuje. Nie zgadam się z twierdzeniem, że regulamin obowiązuje tylko szaraczków - jest dla wszystkich a udowodnił to sam Szponiasty. Moderatorzy nie są żadnymi hegemonami tylko uczestnikami forum jak każdy a wyróżnia ich tylko to, że właściciel forum upoważnił ich do pilnowania dyskusji aby przebiegała zgodnie z ustalonymi zasadami, które określa; prawo, zdrowy rozsądek i regulamin.

R

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sro 12 Cze, 2013 12:19

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko drobna riposta do PT Krakusa i na tym zakończę swoje przemyślenia.
Niestety mój dziadek, który miał styczność z "wyzwolicielami ze wschodu" nigdy nie wyrażał się o nich inaczej jak dzicz czy hołota i myślę, że miał sporo racji. Nie wiem czy można porównywać Niemców i Rosjan na tej samej płaszczyźnie, pewnie nie. Niestety moja rodzina zaznała więcej nieszczęść, upokorzeń oraz zwykłego bandytyzmu, nie wspominając o szkodach materialnych od Rosjan niż od Niemców.
To nie byli żadni wyzwoliciele tylko kolejni okupanci, którzy zadomowili się w naszym kraju na długie lata.

Sro 12 Cze, 2013 12:36

Powrót do góry
ryniosanok
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati u mnie w rodzinie to samo mowili o wyzwolicielach z wschodu+ o narodzie wybranym ktory jest zakała calego swiata.Niestety wielu tu zaraz bedzie naskakiwac ze tak o nich pisze ale mi to lotto.Mam swoje zdanie na rozne tamaty i ch nie zmienie by przyodobać sie moderatorą i innym.Dlatego mysle ze szkoda pisac na ten czy inny temat bo znajac "MANIE WIELKOŚCI " niektorych zaraz bedzie popisywanie sie,ostrzezenia itp,itd

Sro 12 Cze, 2013 14:30

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

malyxxl napisał:
krakus57 napisał:
ad 1/ W odczuciu społecznym , Rosjanie nie byli okupantami a WYZWOLICIELAMI od Niemców , którzy wymordowali tysiące członków rodzin , znajomych , zniszczyli życie tego społeczeństwa, "prawem "- zwycięzcy !! Więc porównywanie Rosjan do Niemców jako tożsamych budziło w społeczeństwie odrazę. Istniała chęć / nadzieja - SPOKOJU !!! Wreszcie !!! po okropieństwach wojny. Teraz post factum dezawuuje się ich jako wyzwolicieli i robi sie z nich dzicz przy wręcz arbiter elegantiae... Niemców. .

Pomimo tego że w społeczeństwie panowały (skądinąd słuszne) zmęczenie i rezygnacja przez tragedie wojny, mówienie o akceptacji społecznej Rosjan jest dla mnie kompletnie nie na miejscu. Reżim sowiecki w niczym nie ustępował swoim kolegom po fachu z zachodu. Dla kogo byli oni wyzwolicielami? Dla tych których synowie, bracia i ojcowie wracali po wielu latach wojennej tułaczki by trafić do katowni NKWD czy UB i wprost pod lufę wynalazku Tokariewa? Litości.
Ludzie po prostu nie mieli wyboru i musieli sobie układać życie w takim kraju jaki mieli - w kraju wciąż pod okupacją zbrodniarzy.
krakus57 napisał:
ad 2/ Tak , zwyczajni ludzie , ci codzienni -mają prawo jak każdy z NAS OBECNYCH do ..życia !! Tym bardziej jak przeszli piekło nie ze swej winy ! A tu mieli znowu nowe. Bo ci walczący (? ) aby utrzymać swe działanie grabili właśnie w większości tych postronnych - czasami nawet ich mordując w imię ...konieczności .

Dla wielu ludzi niekoniecznie ich własne życie było wartością najwyższą. A że z biegiem czasu społeczeństwo coraz mniej popierało tych którzy z nową rzeczywistością pogodzić się nie chcieli? Można tutaj zacytować Dmowskiego. Mówił kiedyś coś tam o "typie człowieka". Czy jakoś tak.


PT malyxxl

Dobrze Waść napisałeś cyt" Litości " . To celne określenie tej odpowiedzi na moje stwierdzenia.

PS. Nie wiedziałem ,że żyłem od 1946 roku pod okupacją Rosyjską
Oraz ,że : wracający do Polski jej obywatele z miejsca byli rozstrzeliwani , aresztowani , wywożeni przez Rosjan. Ach i jeszcze te katownie , Tokariewy ( brakło gułagów ) - bo ta niewiedza to efekt prawie tych 70 lat na karku. Ten przerażający opis rodem z tytułów z " Fakt " czy " Polsatu " , to absolutnie nie to co Szucha , Palace , Mogilska , Auschwitz , Birkenau , Majdanek , Dachau , Bergen -belsen , Dora no i te Bergmany czy MG - gdzie im tam do Tokariewa ( TT ) .

Teraz już wiem . Jak również że wojna wybuchła 17 . 09.1939 przez napaść na II RP - Sowietów. gdyby nie oni to z Rzeszą poradzilibyśmy sobie do końca września a w pażdzierniku bylibyśmy w Berlinie. Jak zwykle w tym kraiku wszystkiemu winni Rosjanie ,Żydzi no i .... zmowy . EOT

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 12 Cze, 2013 14:57

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko muszę znowu zaoponować, widzę PT Krakus komentuje pewne wypowiedzi z nutą sarkazmu i lekkim przymrużeniem oka.Prawda jest taka, że nikt oprócz nas samych nie ponosi winy za zaistniałą sytuację, choćby przykład powstania styczniowego.
Niestety Polak na ogół potrafi tylko walczyć za ojczyznę i bohatersko ginąć na barykadzie wolności, a jak napisał PT Krakus wszystko to wina Niemców, Rosjan, a z całą pewnością Żydów.
To prawda, że na pewne wydarzenia jako kraj nie mieliśmy wpływu, z drugiej jednak strony gdyby Polska była silna gospodarczo i militarnie, to Hitler miałby spory problem. Niestety zawsze kiedy Niemcy zawierały jakikolwiek pakt z Rosją i odwrotnie, to zawsze było to niekorzystne dla Polski.

Sro 12 Cze, 2013 16:59

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kurcze - ile razy można prosić? Powstrzymajcie się od tej dyskusji!! To jest dział poświęconym sprawom technicznym a wasza dyskusja jest na zupełnie innym temat - bardzo ciekawy ale zupełnie odbiegający od tematyki działu. Jeszcze chwila i któryś z moderatorów z tego powodu go zablokuje!! Zadałem bardzo ważne pytanie i liczę na wyjaśnienie tej kwestii; czemu zablokowano dyskusję nt Wierzchowin? Czy to samowola moderatora czy właściciele forum nie życzą sobie dyskusji na pewne tematy jak np o zbrodniach polskich nacjonalistów? Regulamin który ustanowili nic o tym nie wspomina.
To miło, że was tak ciągnie do dyskusji - mało jej ostatnio tutaj, ale bez wyjaśnienia tych kwestii nie bardzo wiadomo co można tutaj pisać...

Raz jeszcze proszę o zrozumienie i powstrzymanie się od wypowiedzi nie związanych z tematem

R

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sro 12 Cze, 2013 18:12

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Obawiam się, że wyjasnić to dosyć łatwo. Choć istotnie moderator dał tu ciała i wycofał się z nieśmiałej próby uzasadnienia - w efekcie dając paliwo do budowania teorii spiskowych i jakiś tam "politycznych podtekstów" to wyjąsnienie najprawdopodobniej jest proste jak budowa cepa Smutny
Jak sam zauważyłeś red ostatnio mało kto się na forum udziela - przy czym jako główną przyczynę zaryzykowałbym wyjątkowo pasudną atmosferę dyskusji i szukania spisków tudzież ewentulanej głupoty.
Szukano tu już neofaszystów, nie umiejacych mysleć czy różnych takich - ba ostatnio nawet na nowo zdefiniowano precyzję w historii (samemu się błaźniąc przy okazji) oraz jakże dojrzałą definicję głupoty Uśmiech.
Nie chce się tu pisać bo szybko dowolny temat dryfuje w stronę takich "quasi mentorsko/nestorskich" pouczeń, których wartość jest ... Uśmiech
Nie obraź się red ale zamknięty temat sugerował, ze to kolejny taki wątek - tym gorszy, ze poruszający jeden z tematów tabu i wskazujący, ze dyskusja zmierza w tym kierunku... Ja przynajmniej tak to odebrałem jeszcze przed zamknięciem tematu. Zrób zresztą prosty ekperyment - otwórz ten temat ponownie i poprowadź w nim dyskusję bez modnego tu ostatnio wymądrzania i dziwnego podejścia do innych dyskutantów. Krótko mówiąc odrzuć w całości podejscie do rozmówcy ala krakus57 i pokrewni Uśmiech
Jeżeli go zamkną ponownie będzie wiedział, ze GRONO nie akceptuje tematu a nie sposobu prowadzenia dyskusji - ostatnio powodującego, ze nie chce sie tu zwyczjnie pisać o czymkolwiek.
Pozdrawiam
marek8888

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 13 Cze, 2013 12:01

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

????? wybacz ale nie bardzo mam wpływ no to co się komu wydaje czy jakie ma odczucia. Nie mam też pojęcia co masz na myśli iż problemem może być "sposób prowadzenia dyskusji" - tym bardziej kierując go pod moim adresem. Poruszam sprawy kontrowersyjne ale zawsze robię to w sposób merytoryczny bazując na odpowiednich żródłach - w sumie za to dostałem pierwsza pochwałę na forum. Całej reszty nie komentuję
Prawdą jest, i nie ja jeden to zauważyłem, że dyskusja na pewne tematy jest tutaj blokowana a scenariusz zawsze jest taki sam

ps
Temat ponownie otworzył Zubek i chwała mu za to - ja nie chciałem tego robić aby nikt nie oskarżył mnie o spamowanie, zaśmiecanie forum, powielanie tematów zamkniętych itd jak to bywało wcześniej.

pozdr

R

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Czw 13 Cze, 2013 12:21

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bo znajac "MANIE WIELKOŚCI " niektorych zaraz bedzie popisywanie sie,ostrzezenia itp,itd

Znając moją "manię wielkości" to mam coraz większą ochotę wrócić do ostrzeżeń za brak szacunku dla j. polskiego. Więc na razie udzielę dwóch "upomnień"- pierwszego i ostatniego Rolling Eyes

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 13 Cze, 2013 12:38

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Cytat:
bo znajac "MANIE WIELKOŚCI " niektorych zaraz bedzie popisywanie sie,ostrzezenia itp,itd

Znając moją "manię wielkości" to mam coraz większą ochotę wrócić do ostrzeżeń za brak szacunku dla j. polskiego. Więc na razie udzielę dwóch "upomnień"- pierwszego i ostatniego Rolling Eyes




Liczyłem, że Szanowny Moderator zabierając głos pokusi się o merytoryczną wypowiedź związaną z tematem dyskusji. Zawiodłem się ale jako człowiek uparty czekam dalej.
Rzeczywiście brak polskich znaków to hańba i brak szacunku dla języka polskiego.....szkoda, że Szanowny Moderator tylko to dostrzegł w tej wypowiedzi. Całkowicie się z wypowiedzią Ryniasanok zgadzam i też proszę o ostrzeżenie.


Ukłon

R

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Czw 13 Cze, 2013 13:03

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Reszty wypowiedzi Ryniasanoka hadko komentować, ale może mieć swoje poglądy i póki je wyraża oględnie- jego sprawa.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 13 Cze, 2013 14:01

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
[...] ala krakus57 [...]

I zrobili "babola" z porządnego chłopa... Tylko dlaczego małą literą? Rolling Eyes

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Czw 13 Cze, 2013 15:57

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gregski napisał:
A co takiego jest w zbrodni w Wierzchowinach, że się spokojnie pogadać nie da?

Hej!
Nadal nie wiem co takiego jest w temacie o zbrodni w Wierzchowniach ale już wiem, że spokojnie pogadać chyba rzeczywiście się nie da...

Czw 13 Cze, 2013 16:21

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

xnitro napisał:
marek8888 napisał:
[...] ala krakus57 [...]

I zrobili "babola" z porządnego chłopa... Tylko dlaczego małą literą? Rolling Eyes


PT Marcin

Tutaj chciano błysnąć językiem dyplomacji zeszłych wieków( j.francuski ) , jednak wobec braku jego znajomości wyszło jak wyszło ( "... miała być jakość wyszło jakoś .." ś.p. J. Kaczmarek ) . Więc zamiast a'la wyszła Ala .... z elementarza Falskiego jak mniemam. A ,że z małej litery , Co to szkodzi jak piszesz może a morze wzgl . jaguar a Jaguar . Sens znany tylko tfu , t...F..urcy .
Nie przejmuj się . Tak bywa jak się przebywa w towarzystwie polityków.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 13 Cze, 2013 18:17

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gregski napisał:
gregski napisał:
A co takiego jest w zbrodni w Wierzchowinach, że się spokojnie pogadać nie da?

Hej!
Nadal nie wiem co takiego jest w temacie o zbrodni w Wierzchowniach ale już wiem, że spokojnie pogadać chyba rzeczywiście się nie da...


PT gregski

Można , można , tylko potrzeba i kultury i tzw. wiedzy wraz z tzw doświadczeniem życiowym. ( Kłania się teoria dysonansu poznawczego ) .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 13 Cze, 2013 18:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.